Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/361 anonim ***** válasza:
18%

#50:


Bàrki csatlakozhat az egyenes úthoz amit Allah jelölt ki az emberek szàmàra.


Aki muszlim lesz "tiszta lappal" indul Allahnàl.


Abdullah

2021. szept. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/361 A kérdező kommentje:

Abdullah te mennyire ismered a kereszténységet? Annyira én is ismerem az iszlámot mint te a kereszténységet.

A keresztények nem másították meg az evangéliumot. Nem is tehették mert akkor nem lennének összhangban az Írások egymással. Felbomlana a harmónia és nem magyarázná egyik szöveg a másik és az utalások sem stimmelnének.

2Timóteusz 3:16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,

A te istened lehet hogy tett ilyesmit de az én Istenem nem tett. Ő nem bírálta azokat akik papírra vetették az Írásokat. Én pl. biztosan nem írnám le hogy megtagadom Jézust ,főleg nem 3-szor. Csak hogy egy példát említsek! De a mi Istenünk nem hagy sötétben semmit!

Minden napvilágra kerül mert Ő egy tevékeny Isten.


"A Biblia egyértelműen engedi a többnejűséget."


Figyelned kellene jobban! Abdullah pl. elismeri hogy nem ért a kereszténységhez.

Gondolom te is muszlim vagy és egyértelmű hogy te sem értesz a kereszténységhez. Vagy csak nem figyeltél. Azt írtam hogy a keresztény tanokkal ellentétes!

2021. szept. 13. 14:26
 53/361 anonim ***** válasza:
97%

Még mindíg nem tagadta a részletet -🤣🤣🤣

Tehát igaz hogy mohamed a maga akaratára formálta a koránt.


Te is tudod, csak hithű muszlimként fáj beismerni.

2021. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/361 anonim ***** válasza:
3%

"Nem engedi a többnejűséget. Tw tényleg semmit sem tudsz a keresztény hitről."


Látom nem fogtad fel. Én nem a keresztény hitről beszélek hanem arról hogy mit ír a Biblia. Ugyanis a Biblia engedi a többnejűséget. Nincs semmilyen tiltás.



"Arra pedig nem válaszoltál, hogy te négy ember egyöntetű, egyforma leírását hazugnak mondod, miközben a te imádott mohameded csak egyedül volt, amikor állítólag Isten szólt hozzá. Ha a négy ember hazudik, akkor ő méginkább. Mint a vízfolyás."


Szerintem ezt nem nekem írtad, és nem is értem mit beszélsz.

2021. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/361 anonim ***** válasza:
3%

"A keresztények nem másították meg az evangéliumot. Nem is tehették mert akkor nem lennének összhangban az Írások egymással. Felbomlana a harmónia és nem magyarázná egyik szöveg a másik és az utalások sem stimmelnének."


Ezen jót nevettem :) Létezik kb 30 evangélium. Keresztények szerint 4 kivétellel ezek mind hamisítások. A 4 evangéium pedig sok esetben ugyanazt a történetet eltérően írja le, tehát 4 eltérő történetet olvashatunk ugyanarról.

2021. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/361 anonim ***** válasza:
96%

#55 a szemszög a más, nem a történet....

Ha ismernéd minimálisan is a kereszténységet ezt tudnád.

Ezért nem kritizálunk vakon.

2021. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/361 A kérdező kommentje:

Hol írják azt hogy a 4 kivételével mind hamisítás? Mert én nem olvastam ilyesmit sehol sem.


Ez természetes dolog! Hiszen 4 különböző ember megtapasztalásait írja le. Ha nem így lenne ,akkor nem beszélhetnénk arról ,hogy 4 ember is szemtanúja volt a történéseknek.

2021. szept. 13. 15:23
 58/361 anonim ***** válasza:
3%

"Ez természetes dolog! Hiszen 4 különböző ember megtapasztalásait írja le. Ha nem így lenne ,akkor nem beszélhetnénk arról ,hogy 4 ember is szemtanúja volt a történéseknek."


Természetes hogy 4 különböző ember ugyanazt a történetet eltérően írja le? :) Ezt ma úgy hívják hogy hamis tanuzás, vagy minimum nem tekinthető hitelesnek a tanú mert rosszul emlékszik. Itt nem arról van szó hogy saját szemszögükből írják le az eseményeket hanem konkrét tényeket, eseményeket eltérően mondanak el és ez végig jelen van, nem egy két esetben.

2021. szept. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/361 anonim ***** válasza:
3%

"Hol írják azt hogy a 4 kivételével mind hamisítás? Mert én nem olvastam ilyesmit sehol sem."


Létezik kb 30 evangélium és még ki tudja mennyi volt korábban. Ebből a keresztények csak 4-et fogadnak el hitelesnek. A többi szerintük hamisítás. Apokrif iratok között megtalálod ezeket.

2021. szept. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/361 anonim ***** válasza:
96%
#59 te az apokrif iratokról beszélsz,més pont azért nincsenek benne a bibliában, mert kiszűrték a hamisításokat, és az önellentmondásokat.
2021. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!