Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények! Hogy...

Kedves keresztények! Hogy fogjátok majd megkülönböztetni Jézust az Antikrisztustól?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam kicsit ezen és elsőre nagyon egyszerűnek tűnik, de szerintem mégsem lesz ennyire könnyű. Az Antikrisztus biztosan nem így fog bemutatkozni hanem másnak adja ki magát. Egy kedves, külsőre is megnyerő személynek, vagy akár Jézusnak is kiadhatja magát. Hogy tudjátok felismerni és megkülönbözteni őket?

2022. máj. 13. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
84%

"A muszlimok nem esznek disznóhúst a zsidókhoz hasonlóan. Mondjuk ettől még én sem értem, miért kéne megölni őket, hacsak a disznók a jóslatban nem átvitt értelemben értendők és inkább emberekről van szó, akiket a disznókhoz hasonlít."

Én kecskehúst nem eszem meg, de valahogy mégsem akarom kiirtani az összes kecskét, ahogy a zsidók se akarják kiirtani a disznókat, se más általuk tisztátalannak tartott állatot.

A második elmélet viszont egészen logikusnak hangzik, hogy itt nem sertésekről van szó.

2022. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
18%

"A muszlimok nem esznek disznóhúst a zsidókhoz hasonlóan. Mondjuk ettől még én sem értem, miért kéne megölni őket, hacsak a disznók a jóslatban nem átvitt értelemben értendők és inkább emberekről van szó, akiket a disznókhoz hasonlít."


Átvitt értelemben szimbólkusan értendő. Nyilván Jézus nem fog disznókra vadászni. Viszont nem a keresztény embereket kell érteni alatta hanem hogy Jézus felhívja a keresztények figyelmét a hazugságaikra, és ezzel egyidőben megjelenik a Dadzzsal (antikrisztus) is a keresztényeknek pedig választaniuk kell Jézus és az antikrisztus között, amivel a kereszténység megszűnik. Mondjuk elég valószínű hogy a legtöbb keresztény az antikrisztust fogja követni.



"Jézus nem ölt disznókat. Ha tudod, hogy mely szakaszra gondolsz, akkor olvasd el újra. A történet szerint Jézus nem ölte meg a disznókat, hanem démonok szálták meg őket és emiatt a szakadékba futottak a jószágok, saját maguktól."


Akkor inkább neked kellene elolvasnod:


Márk 5:12-13 ezért a tisztátalan lelkek azt kérték tőle: "Küldj minket a disznókba, hadd menjünk beléjük!" Megengedte nekik, a tisztátalan lelkek pedig kijöttek, és a disznókba költöztek; mire a nyáj, mintegy kétezer állat, a meredekről a tengerbe rohant, és belefulladt a vízbe.


Tehát a démonok kérték hogy hadd költözzenek a disznókba amit Jézus megengedett.



"Arról meg nem is beszélve, hogy ha valaki ismeri a történelmi kontextust, akkor tudja, hogy azok a disznók a történetben a hamis istenségeknek fenntartott áldozati állatok voltak, amiket a templomokban áldoztak volna fel."


Szó nincs ilyesmiről abban a részben. Ez a te fantáziaszüleményed. Egyébként meg ha így is van, nem a disznók tehetnek erről, tehát értelmetlen volt a disznók megölése. Nyilván ez a történet is meg lett hamisítva keresztények által. Kizártnak tartom hogy Jézus engedte volna hogy a démonok a disznókba költözzenek.



"Keresztény szemmel teljesen értelmezhetetlen a muszlim a jóslat a disznókra vonatkozóan."


Pedig nagyon egyszerű. Azt jelenti Jézus visszajön és leleplezi a hamis keresztény vallásodat.

2022. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
0%

"Én kecskehúst nem eszem meg, de valahogy mégsem akarom kiirtani az összes kecskét, ahogy a zsidók se akarják kiirtani a disznókat, se más általuk tisztátalannak tartott állatot."


Az egyetlen aki állatokat gyilkolt tömegesen az a Bibliai Jézus.

2022. máj. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
26%

A Dedzsal vagyis az antikrisztus ráadásul rengeteg csodát fog majd tenni, azért hogy megtévessze az embereket. Például fel fogja tudni támasztani a halottakat is !


Kevesen lesznek akik hívő muszlimok maradnak majd, de a végén ők lesznek majd a győztesek !

2022. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
91%

"Átvitt értelemben szimbólkusan értendő. Nyilván Jézus nem fog disznókra vadászni. Viszont nem a keresztény embereket kell érteni alatta hanem hogy Jézus felhívja a keresztények figyelmét a hazugságaikra, és ezzel egyidőben megjelenik a Dadzzsal (antikrisztus) is a keresztényeknek pedig választaniuk kell Jézus és az antikrisztus között, amivel a kereszténység megszűnik. Mondjuk elég valószínű hogy a legtöbb keresztény az antikrisztust fogja követni."


Akkor ezzel meg is van a muszlim válasz. Remélem mindenki boldog. Ezt is megtudtuk.


"Az egyetlen aki állatokat gyilkolt tömegesen az a Bibliai Jézus."

Ez meg a szokásos hülyeség. De most látom, hogy a másfél pipás muszlim válaszoló írta, szóval meg sem lepődök. Lefogadom még mindig nem olvastál végig egy evangéliumot se...


"Szó nincs ilyesmiről abban a részben. Ez a te fantáziaszüleményed."

Ez nem fantáziaszülemény, egyszerűen tudom miről van szó, veled ellentétben. "Történelmi kontextus"? Ez elkerülte a figyelmed? De hagyjuk...

2022. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim ***** válasza:
0%

Úgy vélem, amikor Krisztus visszatér az pontosan olyan lesz, mint amikor 2000 éve megjelent. Lesznek majd, kik követik őt és felismerik. De azok, akiknek fel kellene ismerniük, éppen, hogy nem fogják felismerni, mint legutóbb sem. A Zsidók, keresztények és még a muszlimok vallási vezetői egyhangúan elutasítják majd. Félnek majd elismerni, hogy ő a Messiás. Mert ő ítélkezik majd felettük. Elmondja a véleményét az egyházakról. Elmondja majd, hogy már többször megjelent, többszőr visszatért és ekkor következett be különböző felekezetek elszakadása.

Lesznek, akik felismerik, de még többen lesznek, akik antikrisztusnak kiáltják majd ki. Hiába beszélt ő minden egyes megjelenésekor igazat, mindig eretneknek tartották azon ábrahámi vallások vezetői, akik őt visszavárják.

Bizony, a papok többsége Krisztust nem ismeri fel és nyilvánosan sosem ismernék el őt. Nem hatalomféltésből, hanem a hitük féltése miatt. Ugyanis nem merik majd elhinni, hogy visszatért.

Antikrisztusból rengeteg van. Minden ateista, aki azt bizonygatja, bizonyítgatja, hogy Isten nem létezik: antikrisztus. Rengeteg tudományos csoda jelet mutatnak be, amellyel Isten létezését cáfolhatják. Bizony, Bizony, nagyobb antikrisztus az, aki ateistának tartja magát, mint aki boszorkányságot művel vagy sátánista tanokat követ. Hiszen még a sátánisták is elismerik, hogy az embernek van lelke, még a Buddhisták is elismerik, hogy az embernek van lelke, de az ateistáknak nincs lelke. Nem tudják tudományos módszereikkel és okosságukkal bebizonyítani, hogy lenne lelkük. Ennél fogva az ateisták a lelketlenek. Elmondja majd, le is írja vagy talán már le is írta.

Krisztus olyan, mint egy kertész. A kert Istené, de Krisztus ülteti el a fákat. El mondta:

"Óvakodjatok a hamis prófétáktól! Báránybőrben jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok. Gyümölcseikről ismeritek fel őket. Szednek-e tövisek közül szőlőt vagy bogáncsról fügét? Így minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt. Nem hozhat a jó fa rossz gyümölcsöt, sem a rossz fa jó gyümölcsöt. Kivágnak és tűzre vetnek minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt. Tehát gyümölcseikről ismeritek fel őket. Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: – Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát."

Többszőr visszatért már. De csak egyszer ismerte el, hogy ő a Messiás. Akkor jutalma a kereszthalál lett azoktól, akiket megmenteni jött. Istentől pedig feltámadás lett a jutalma. De ennek is egyszer kellett csak bekövetkeznie.

Mikor értitek már meg? Istennek végtelen számú megtestesülése is lehetséges, hiszen neki nincsenek korlátai. Egyedül az ember képes bizalmatlanságával bekorlátozni azt, amit Istenből látni akar.

Nevessetek ki, gúnyoljatok ki, sőt pontozzatok le, mint ahogy (képletesen) jézussal is tették két évezreddel ezelőtt.

Isten a teremtő. Krisztus a kapcsolat Istennel. Ő a csatorna, ami oda-vissza közvetít mindent Isten és ember között. Más út nincs az Atyához.

2022. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
91%

"Lesznek majd, kik követik őt és felismerik. De azok, akiknek fel kellene ismerniük, éppen, hogy nem fogják felismerni, mint legutóbb sem."

A Biblia szerint minden szem látni fogja, mindenki felismeri. Te csak egy újabb tévtanító, hamis próféta vagy, aki Isten szava ellen szól.

2022. máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
4%

"Ez meg a szokásos hülyeség. De most látom, hogy a másfél pipás muszlim válaszoló írta,"


Mi hülyeség? A Biblia? Mert a Bibliából idéztem:


Márk 5:12-13 ezért a tisztátalan lelkek azt kérték tőle: "Küldj minket a disznókba, hadd menjünk beléjük!" Megengedte nekik, a tisztátalan lelkek pedig kijöttek, és a disznókba költöztek; mire a nyáj, mintegy kétezer állat, a meredekről a tengerbe rohant, és belefulladt a vízbe.



Tehát a démonok kérték hogy hadd költözzenek a disznókba amit Jézus megengedett.



"Ez nem fantáziaszülemény, egyszerűen tudom miről van szó, veled ellentétben. "Történelmi kontextus"? Ez elkerülte a figyelmed? De hagyjuk..."


Semmilyen kontextus nem derül ez ki, de még ha így is lenne, nem változtat azon hogy nem a disznók tehetnek erről, Jézus viszont 2 ezer disznó halálát okozta mert engedte hogy a démonok megszállják az állatokat.

2022. máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
0%

17-es!

Pont ez az.

Hát nem ezt tették a farizeusok? Nem tévtanítónak bélyegezték Jézust?

Azok, akik őt a keresztre küldték pontosan olyanok voltak, mint te. Ők sem látták Krisztust.

De ez a normális. Erről ismerszik meg a Krisztus. Tévtanítónak, csákónak nevezik pont azok, akik őt hivatalból szolgálják.

Megtévedtél Testvérem. Nézel, de nem látsz. Azt mondod, nem a világból valót szolgálod, ám mikor a nem e világból való eljön e világba, te tévtanítónak nevezed. Bizony mondom Néked, egyikünk sem evilágból való. Ha evilágból valók lennénk nem keresnénk azt, aki nem evilágból való. Bizony, Atyám gyermekei vagyunk és mind testvérek vagyunk. Nem test szerint testvérek, hanem lélek szerint testvérek. Értem én, hogy igaz prófétának látod magad, de ki tesz melletted tanúbizonyságot? Egy könyv talán, amely nem ebben a korban íródott? Az a könyv az alapra épített téglafal, de nem nevezhető otthonnak. Hiszen egy otthon nem csak falakból áll, hanem ajtókból, ablakokból, biztonságból és a szeretteinkből.

Olvass a sorok között testvérem.

Akinek van szeme lássa meg! Akinek van keze, tapintsa meg!

2022. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
100%

"Hát nem ezt tették a farizeusok? Nem tévtanítónak bélyegezték Jézust?"

Nem. A farizeusok azért ítélték el Jézust, mert Isten Fiának mondta magát. Ezt a Bibliában is olvashatod. Illetve azért is, mert szombaton gyógyított. De sehol se mondtak rá olyat, hogy tévtanító.


Testvéred pedig véletlenül se vagyok, eretnekekkel nem vállalok közösséget, a hozzád hasonlókat az apostolok egyértelműen kiközösítették, mivel mást tanítotok, mint ők.


"Értem én, hogy igaz prófétának látod magad, de ki tesz melletted tanúbizonyságot?"

Nem tartom magam annak, életemben nem mondtam erre utalót se. Nem kéne piával kezdeni a napod.

2022. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!