Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények! Hogy...

Kedves keresztények! Hogy fogjátok majd megkülönböztetni Jézust az Antikrisztustól?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam kicsit ezen és elsőre nagyon egyszerűnek tűnik, de szerintem mégsem lesz ennyire könnyű. Az Antikrisztus biztosan nem így fog bemutatkozni hanem másnak adja ki magát. Egy kedves, külsőre is megnyerő személynek, vagy akár Jézusnak is kiadhatja magát. Hogy tudjátok felismerni és megkülönbözteni őket?

2022. máj. 13. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
88%

"Az iszlám viszont az összes keresztény tanítást elutasítja a Bibliát pedig hamisítottnak nyilvánította."

Igen, ez remek. És utána ebből a könyvből akarod bizonyítani, hogy igaza van? Kicsit sem tűnik fel, hogy ez mennyire visszás?

Ő maga hajigálta ki a könyveket, mert ellentmondanak neki és hamisak, majd te jössz és közlöd, hogy "Nem, nem mondanak ellent Mohamednek. Sőt benne van Mohamed.

Amúgy egy hamis tanító pont ezt csinálja. Kiválogatja azokat a részeket, amik nem tetszenek és megtartja azokat, amik tetszenek. Maga az eretnek szó is tulajdonképpen ezt jelenti. Az az eretnek, aki válogat.

Szóval az egész elgondolásod hamis, hiszen arra akarod rávenni a keresztényeket, hogy válogassanak a könyvükben, magyarán eretnekekké akarod tenni őket. Te is épp a hamistanítók székében ülsz ezzel.

2022. máj. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
88%

"A lényegi részeket elovastam, de nyugodtan idézheted azokat az Ószövetségi verseket amik például azt írják Isten emberi alakban eljön a földre hogy megölesse magát mert így tud csak megbocsátani. Akkor várom."


"Én majd elküldöm követemet, aki egyengeti előttem az utat. Hamar eljön templomába az ÚR, aki után vágyódtok, a szövetség követe, akit kívántok. Jön már! – mondja a Seregek URa." Malakiás 3:1


"Egy szó kiált: A pusztában készítsétek az Úrnak útát, ösvényt egyengessetek a kietlenben a mi Istenünknek! Minden völgy fölemelkedjék, minden hegy és halom alászálljon, és legyen az egyenetlen egyenessé és a bérczek rónává. És megjelenik az Úr dicsősége, és minden test látni fogja azt; mert az Úr szája szólt." Ézs 40:3-5


"A mint meg van írva a prófétáknál: Ímé én elküldöm az én követemet a te orczád előtt, a ki megkészíti a te útadat előtted; Kiáltónak szava a pusztában: Készítsétek meg az Úrnak útját, egyengessétek meg az ő ösvényeit:" Márk 1:2


"Feltűrte az Úr szent karját minden népeknek szemei előtt, hogy lássák a föld minden határai Istenünk szabadítását!" Ézs 52:10


"Annás és Kajafás főpapsága alatt, lőn az Úrnak szava Jánoshoz, a Zakariás fiához, a pusztában, És méne a Jordán mellett lévő minden tartományba prédikálván a megtérés keresztségét a bűnöknek bocsánatjára; A mint meg van írva Ésaiás próféta beszédeinek könyvében, ki ezt mondja: Kiáltónak szava a pusztában: Készítsétek meg az Úrnak útját, egyengessétek az ő ösvényeit. Minden völgy betöltetik, minden hegy és halom megalacsonyíttatik; és az egyenetlenek egyenesekké, és a göröngyös útak símákká lesznek; 6És meglátja minden test az Istennek szabadítását. " Luk 3:2-6


Tehát ezek a részek az Újszövetség szerint Jánosra vonatkoznak, aki előkészítette az Úr útját. Az Úr a héber szövegekben, maga Jahve. De tovább nem dolgozom helyetted. Sokszor maga az Újszövetség idézi azokat a részeket, amik beteljesedtek, de ezt azért nem tudod, mert nem is olvastad őket, csak a számodra lényeges részeket.

2022. máj. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, ez remek. És utána ebből a könyvből akarod bizonyítani, hogy igaza van? Kicsit sem tűnik fel, hogy ez mennyire visszás?"


Egyáltalán nem. Igaz hogy a Bibliát össsze vissza hamisították de aért tartalmaz igazságot amivel bizonyítható az iszlám igaza.



"Ő maga hajigálta ki a könyveket, mert ellentmondanak neki és hamisak, majd te jössz és közlöd, hogy "Nem, nem mondanak ellent Mohamednek. Sőt benne van Mohamed."


Milyen könyveket hajigált ki? :) Ti keresztények dobdtátok a kukába az evangéliumok 90%-át és még egy rakás iratot.



"Amúgy egy hamis tanító pont ezt csinálja. Kiválogatja azokat a részeket, amik nem tetszenek és megtartja azokat, amik tetszenek."


Egyáltalán nem. Egy hamisító azt nézi mivel győzheti meg az embereket és azokat a tanításokat válogatja be. Nézd meg a kismillió keresztény irányzatot. A főbb tanítások nagyrészt egyeznek. Így csinálják a egy hamisítók. Mohamed próféta hamisítottnak nevezte a Bibliát, minden keresztény tanítást elutasított, a kereszténység alapját ami Jézus istensége, a legnagyobb bűnnek nevezte és mégis kersztényeknek is hirdette az iszlámot. Egy hamisító sem tenne ilyet.



"Maga az eretnek szó is tulajdonképpen ezt jelenti. Az az eretnek, aki válogat."


Akkor ti keresztények vagytok a legnagyobb eretnekek mert minden keresztény irányzat maga válogatta össze hogy milyen könyvekből álljon a saját Bibliájuk és így persze mind el is tér egymástól :)



"Szóval az egész elgondolásod hamis, hiszen arra akarod rávenni a keresztényeket, hogy válogassanak a könyvükben, magyarán eretnekekké akarod tenni őket. Te is épp a hamistanítók székében ülsz ezzel."


Egy kereszténynek ez nem okozhat gondot :) Ahogy mondtam minden keresztény irányzat maga válogatta össze hogy milyen könyvekből álljon a saját Bibliájuk, de még az Újszövetségből is válogatnak a keresztények. Például a többnejűséget és a kendő vielését tagadják mert szeruntük ezek rájuk már nem vonatkoznak. Szóval semmi olyat nem kérek a keresztényektől amit eddig ne tettek volna :)))

2022. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
100%

Ez a beszélgetés nem vezet sehova. Valami gátolja benned, hogy beismerd, hogy egyszerűen hülyeség azt állítani, hogy a Biblia alátámasztja Mohamed igazát. Én ezzel tovább nem foglalkozom.

Nevetséges, hogy nem akarod bevallani, hogy a Bibliából nem tudod bizonyítani Mohamed igazát, mivel képtelenség. Már egy gyerek is megértette volna ennyi idő alatt.


"Akkor ti keresztények vagytok a legnagyobb eretnekek mert minden keresztény irányzat maga válogatta össze hogy milyen könyvekből álljon a saját Bibliájuk és így persze mind el is tér egymástól :)"

Jaj, hagyjuk már ezt! Két külön dologról van szó. Attól, hogy pár ószövetségi könyvet nem tekint mindenki ihletnek, még nem változik meg a Biblia. Nem lesz belőle valami teljesen más. Elárulok valamit! Azok a könyvek alig számítanak bármit is. Olvastam a vitatott könyveket. Ha veszem a valaha használt legbővebb kánont és abból indulok ki, akkor sem lesz Mohamed próféta a Biblia szerint. Szóval ne gyere nekem a kánonnal. Pár ószövetségi, második templom korabeli zsidó írásról van szó, amit egyébként bárki olvashat, ha akar.

A téma szempontjából teljesen lényegtelen a kánon. Használ, amelyiket akarod felőlem.

A lényeg: Szerinted egy keresztény válogathat a Bibliából, úgy mint egy muszlim? Tagadhat olyan dolgokat, amik alapvetőek, csak azért mert te azt mondod? Nyilván nem, de ahelyett, hogy ezt beismernéd, itt játszod a hülyét.

Megmondtam, hogy amiket állasz, max. egy muszlimnak bizonyíték, de egy kereszténynek soha. Nem kell sok ész hozzá, hogy ezt valaki megértse. Te sem lehetsz annyira hülye, hogy ezt ne értenéd, szóval nem csinálsz mást, mint szórakozol az emberekkel és vesztegeted az idejüket.

2022. máj. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
100%
Én kezdem úgy érezni, hogy nem csak játssza a hülyét. Nagyjából szegény olyan szinten áll értelmileg, mint a legfanatikusabb hitgyülis. Az ilyen szélsőséges szektásokra jellemző az ilyen szalmabáb érvelés.
2022. máj. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:
0%

"Nevetséges, hogy nem akarod bevallani, hogy a Bibliából nem tudod bizonyítani Mohamed igazát, mivel képtelenség. Már egy gyerek is megértette volna ennyi idő alatt."


Folyamatosan újjab és újjab bizonyítékokat találok a Bibliában amik igazolják az iszlám igazát. Most is találtam egyet amit a másik kérdésnél meg is osztottam. Képzeld el mi lenne ha megfogadnám amit mondtál és elolvasnám az egész Bibliát :)



"Attól, hogy pár ószövetségi könyvet nem tekint mindenki ihletnek, még nem változik meg a Biblia. Nem lesz belőle valami teljesen más. Elárulok valamit! Azok a könyvek alig számítanak bármit is."


Mi az hogy alig számítanak? Isten szava nem számít? Érdekes hozzáállás. Meg nem is az azelsődleges hogy változtat-e valamit hanem a tény hogy nem lehet tudni hogy Isten szava vagy nem, ami az egész Bibliát hiteltelenné teszi.



"A téma szempontjából teljesen lényegtelen a kánon. Használ, amelyiket akarod felőlem."


Ha ti keresztények megtehetitek azt hogy kedvetekre válogattok a Bibliából akkor én is megtehetem.



"A lényeg: Szerinted egy keresztény válogathat a Bibliából, úgy mint egy muszlim? Tagadhat olyan dolgokat, amik alapvetőek, csak azért mert te azt mondod? Nyilván nem, de ahelyett, hogy ezt beismernéd, itt játszod a hülyét."


Te játszod itt a hülyét. Ha figyelmen kívül hagyjuk hogy ki melyik kánont használja akkor is válogattok a Bibliából. Sőt, az igazi válogatás csak ezután jön. Ugye a keresztények kapásból szinte az egész Ószvetséget megtagadják, pedig Jézus soem mondott olyat hogy nem érvényes. De a keresztények még az Újszövetségből is válogatnak. Például benne van az Újszövetségben a nők kötelező kendő viselése és engedi a többnejűséget de a kersztények ezeket mrgtagadják illetve azt mondják rájuk már nem érvényes.



"Megmondtam, hogy amiket állasz, max. egy muszlimnak bizonyíték, de egy kereszténynek soha. Nem kell sok ész hozzá, hogy ezt valaki megértse. Te sem lehetsz annyira hülye, hogy ezt ne értenéd, szóval nem csinálsz mást, mint szórakozol az emberekkel és vesztegeted az idejüket."


Tudom hogy téged nem hagy nyugodni hogy a Bibliával bizonyítom az iszlám igazát mert ezzel komoly választás elé állítom a keresztényeket. Vagy elfogadják amit állítok miszerint a Biblia igazolja az iszlám vallást, vagy ha nem, akkor meg kell tagadniuk a Bibliát. Ez az amivel te magad is tisztában vagy, de nem akarod beismerni.

2022. máj. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:
88%

"Például benne van az Újszövetségben a nők kötelező kendő viselése és engedi a többnejűséget de a kersztények ezeket mrgtagadják illetve azt mondják rájuk már nem érvényes."

Mind a két állítás hazugság. Az újszövetségi levelek alapján nem megengedett a poligámia. Kendő viselése se kötelező nőknek, csak annyit ír, hogy fedetlen fővel (nem írja, hogy ez kendő, lehet kalap is) ne imádkozzanak és prófétáljanak a gyülekezeti alkalmakon.

2022. máj. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
16%

"Mind a két állítás hazugság. Az újszövetségi levelek alapján nem megengedett a poligámia. Kendő viselése se kötelező nőknek, csak annyit ír, hogy fedetlen fővel (nem írja, hogy ez kendő, lehet kalap is) ne imádkozzanak és prófétáljanak a gyülekezeti alkalmakon."


Te hazudsz nem én. Az újszövetség egy szóval se tiltja a többnejűséget. Azt írja akik egyházi tisztségeet töltenek be azoknak egy felesége legyen. Ebből az következik hogy másoknak több felesége lehet. Az Ószövetség pedig szintén engedi a többnejűséget amire számos példa van.

Kalap nem lehet mert azt írja a Biblia hogy rejtsék el a nől ékességeiket ami a hajra is vonatkozik, egy kalap pedig nem rejti el. Az pedig nevetséges hogy szerinted ezt csak templomban kellene megtenni. Szerinted akkor az utcán és máshol levetkőzhetnek a nők?

2022. máj. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
95%

"Azt írja akik egyházi tisztségeet töltenek be azoknak egy felesége legyen. Ebből az következik hogy másoknak több felesége lehet."

Nem, ebből nem következik az. Ne hazudozz.


Amúgy a legpontosabb fordításban így szól a vers:

1Tim 3,2

A püspöknek azonban feddhetetlennek, egyszer nősültnek, józannak, megfontoltnak, mértéktartónak, vendégszeretőnek és a tanításra rátermettnek kell lennie.


Tehát egyszer nősültnek, vagyis Pál kizárja azt, hogy újraházasodott legyen. Illetve természetesen kizárja azt is, hogy helytelen poligám kapcsolatban éljen.


Ugyanezt olvashatjuk az özvegyek esetén is, akik egyházi szolgálatba álltak:

1Tim 5,9-12

Az özvegyek sorába csak olyan kerüljön, aki legalább hatvanesztendős, és csak egyszer ment férjhez.


Vagy akkor ezt úgy kéne érteni, hogy egyébként a nőknek se tiltott, hogy több férje legyen? Nyilván erre nem fogsz válaszolni, ezért inkább költősi a kérdés.


"Kalap nem lehet mert azt írja a Biblia hogy rejtsék el a nől ékességeiket ami a hajra is vonatkozik, egy kalap pedig nem rejti el. Az pedig nevetséges hogy szerinted ezt csak templomban kellene megtenni. Szerinted akkor az utcán és máshol levetkőzhetnek a nők?"

Konkrétan azt írja a Biblia, hogy gyülekezeti alkalmakon a nő fedetlen fővel ne imádkozzon és prófétáljon. Szóval nem kell meséket költeni belőle és mindenfélét kitalálni. Utcán nem kell fejét eltakarnia természetesen. Ilyen utasítás sehol se szerepel a Bibliában.


Amúgy pont itt azt is írja, hogy a férfi fedett fővel ne imádkozzon és prófétáljon. Akkor a férfi utcán se viselhet kalapot vagy sapkát? Én már láttam muszlim emberen sapkát, miért járnak ilyen istentelen módon?

2022. máj. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
92%

"Most is találtam egyet amit a másik kérdésnél meg is osztottam. "

Igen, jó nagy hülyeség. Megint csaj a saját elképzelésidet magyarázod a szövegben, miközben az egyértelműen mást ír. Ez megint csak magadnak bizonyíték. Muszlim szemszögből, neked bizonyíték, de bárki másnak a nagy semmi. Azt ne mond, hogy nem érted, hogy miért mondom ezt újra és újra.


"Képzeld el mi lenne ha megfogadnám amit mondtál és elolvasnám az egész Bibliát :)"

Egy kicsit többet érne a szavad, mert legalább olvastad volna, amiről beszélsz.


"Meg nem is az azelsődleges hogy változtat-e valamit hanem a tény hogy nem lehet tudni hogy Isten szava vagy nem, ami az egész Bibliát hiteltelenné teszi."

Ezt is leírtam már többször is. A Biblia nem úgy Isten szava, mint a Korán. Ez annak probléma, aki azt hiszi, hogy a Biblia is valami diktálmány.


"Te játszod itt a hülyét."

Én nem játszom a hülyét. A kánontól kezdve, a kialakulásán át, a tartalmán keresztül az egésszel sokkal jobban tisztában vagyok, mint te. Sokkal jobban ismerem a Bibliát, mint egy átlag keresztény. De te úja, meg újra meg vagy sértődve, hogy nem vagyok vevő az elképzeléseidre, amikor inkább én taníthatnálak téged a Bibliáról, nem fordítva.

2022. máj. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!