Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények! Hogy...

Kedves keresztények! Hogy fogjátok majd megkülönböztetni Jézust az Antikrisztustól?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam kicsit ezen és elsőre nagyon egyszerűnek tűnik, de szerintem mégsem lesz ennyire könnyű. Az Antikrisztus biztosan nem így fog bemutatkozni hanem másnak adja ki magát. Egy kedves, külsőre is megnyerő személynek, vagy akár Jézusnak is kiadhatja magát. Hogy tudjátok felismerni és megkülönbözteni őket?

2022. máj. 13. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
4%
Azt írja vers hogy akiknek mondja azok Jézus nevében tettek mindenfélét. Kik azok akik Jézus nevében cselekednek? Csak és kizárólag a keresztények, tehát ezt a keresztényeknek mondja majd Jézus.
2022. máj. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
88%
Értem, ez olyasmi, mint amikor Allah nevében cselekednek? Mondjuk robbantanak, papot lefejeznek, stb? Ők kik?
2022. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
4%
Lehetne de mégsem. A versből kiderül hogy ezek az emberek nem rossz dolgokat tettek hanem jó dolgokat. Ha úgy szólna a vers hogy ezek az emberek Jézus nevében cselekedtek de rossz dolgokat tettek, igazad lenne, de nem ezt írja a vers. Ezek az emberek jó dolgokat tettek. Azt írja a te nevedben prófétáltuk, a te nevedben űztünk ördögöket és a te nevedben tettünk csodákat. Látszik is hogy az illetők nem is értik mi a problémája velük Jézusnak hiszen ők abban tudatban vannak hogy jókat cselekdetek. Ennek ellenére Jézus megtagadja őket. Tudod miért? Mert ti keresztények Urnak, Istennek nevezitek Jézust. Jézus nem Isten és ti ezzel elkövetitek a legnagyobb bűnt, ezért reagál így Jézus.
2022. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
88%

Jn 13,13

Ti Mesternek és Úrnak hívtok, s jól teszitek, mert az vagyok.

2022. máj. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
0%

Szeretteim, ne higyjetek minden léleknek, hanem próbáljátok meg a lelkeket, ha Istentől vannak-é; mert sok hamis próféta jött ki a világba.

2

Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van;

3

És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, amelyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.



Ez a teszt a Biblia alapján. Sajnos Mohamed arab kereskedő nem tesztelte le a neki megjelenő gonosz angyalt, pontosabban nem jól tesztelte, ezért nem is vette észre, hogy egy antikrisztusi és hamis vallást alapított.


Állítólag úgy tesztelték le a nekik megjelenő angyalt a feleségével, hogy az Istentől származik-e, vagy nem, hogy a felesége levette a ruháját, és azt gondolták naivan, hogy ha Istentől származik az angyal, akkor el fog ettől menni, ha pedig gonosz angyal, akkor nem. Letesztelték, a gonosz angyal átverte őket: elment, és ettől ők azt hitték, hogy Istentől küldött angyallal beszélgetnek.

2022. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
4%

"Ti Mesternek és Úrnak hívtok, s jól teszitek, mert az vagyok."


Kérdés hogyan értette ezt Jézus. Egyértelmű hogy nem Istennek mondta magát. Egy prófétát is hívhatnak mesternek vagy urnak. Sőt még a fiú is szerepel a Bibliában más emberek esetében is.

2022. máj. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
1%

"Ez a teszt a Biblia alapján."


A Biblia alapján egyértelműen megállapítható hogy Mohamed igazi próféta.

Az alábbi Bibliai versek egyértelműen Mohamed prófétára igazak, senki másra.



1, Az Ószövetség megjövendöli "A próféta" érkezését aki nem lehet más csak Mohamed próféta.



Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.



Keresztények szerint itt Jézusról van szó, de ez kizárt mert több pont nem igaz Jézusra. Csak Mohamed prófétára igaz a vers minden állítása.



2, Az Újszövetség a Pártfogó érkezéséről ír aki szintén csak Mohamed próféta lehet.



János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.



Keresztények szerint ez a Pártfogó a Szentlélek, de ez kizárható. Azt írja a Pártfogó nem jön el amig Jézus nem megy el. A Bibliából kiderül hogy a Szentlélek Jézus alatt és előtte is jelen volt, továbbá itt egy emberről van szó mert azt írja el lesz küldve. A Szentlélek keresztények szerint Isten, Istent pedig nem lehet ide oda küldözgetni.



János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.



Azt írja elvezet titeket a teljes igazságra. Jézus azt mondta: János 16:12 "Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni. Tehát jönnie kelett még valakinek aki elmondja a teljes igazságot. Az iszlám szerint Mohamed prófétával vált teljessé Isten üzenete.


Úgy folytatódik a vers hogy nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall. Ez egyértelműen egy prófétára igaz, tehát nem lehet a Szentlélek aki keresztények szerint maga Isten. Istenre nem igaz az hogy csak azt mondja amiket hall.



3, A Próféta és a Krisztus két külön személy.



Az alábbi vers azért érdekes mert ebből kiderül, a zsidók várták a krisztust és várták a prófétát. Tehát a kettő nem ugyanaz. Jézus volt a Krisztus akit vártak, Mohamed pedig a próféta.



János 1:20-21 Akkor vallott, és nem tagadott. Ezt vallotta: "Én nem a Krisztus vagyok." Erre megkérdezték tőle: Hát akkor? Illés vagy te?" De kijelentette: "Nem az vagyok." - "A próféta vagy te?" Így válaszolt: "Nem."



4, Jézus figyelmezetetése a hamis prófétákra



Jézus figyelmeztet hogy sok hamis próféta lesz majd, de nem mondja hogy utána csak hamis próféták jönnek, tehát kell hogy legyen igaz próféta is. Máskülönben azt mondta volna Jézus hogy utána csak hamis próféták jönnek.



Máté 7:15 Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.



Máté 24:11 És sok hamis próféta támad



Ezek alapján ha a keresztények megtagadják Mohamed prófétát, akkor a Bibliát is megtagadják.

2022. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
0%
Előző muszlim térítő, ezt a hazugságot már százszor cáfoltuk a másik kérdés alatt, kár volt ide másolnod.
2022. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
91%

"A Biblia alapján egyértelműen megállapítható hogy Mohamed igazi próféta."

Ez a legnagyobb hülyeség, amit csak leírhatsz. Ha a Biblia alapján Mohamed próféta, miért nem használják a Bibliát a muszlimok? Ja, tudom már! Talán mert a Biblia alapján Mohamed nem próféta és még nagy teológus zseninek sem kell lenni hozzá, hogy erre bárki rájöjjön, elég ha valaki józan paraszti ésszel elolvassa, hogy mi van bele írva.


A Biblia alapján Mohamed egyértelműen csaló vagy legfeljebb egy közönséges ember, aki a saját véleményét mondta. Ezen nincs mit szépíteni. Igazából teljesen felesleges oldalakat tárgyalni erről, annyira egyértelmű. Az hogy ezt nem vagy képes felfogni elég szomorú. Olvasd már el legalább egyszer az Újszövetséget és akkor talán leesik.


Attól, hogy te kiforgatod a Biblia szövegét még nem lesz igazad. Nem játszhatod ki maga ellen a Bibliát, amikor teljesen egyértelműen leírja, hogy az, aki azt tanítja, amit Mohamed az nem próféta! Magyarázhatsz még erről 500 oldalon keresztül, amikor feketén-fehéren le van írva benne. Volt, hogy én is válaszoltam neked, hátha megérted, de igazából felesleges, mivel bárki, aki egy minimálisan is ismeri a Bibliát és nem teljesen elvakult, rögtön rájön, úgy hülyeség, amit állítasz. Ezt a muszlimoknak magyarázhatod legfeljebb és közülük is csak a nagyon elvakultaknak, akik arra már nem veszik a fáradságot, hogy kinyissák a Bibliát, amiról szó van.


Őszintén szólva az, hogy te Mohamedet tartod a Pártfogónak, a Biblia szövege alapján majdhogynem istenkáromlás. Egy keresztény szemében undorító. Akárkinek említettem eddig, mindenki elborzadt. De te azért folytatod káros tevékenységedet, tekintet nélkül másokra és mindenhova odaírod ezt a marhaságot, lejáratva ezzel a saját vallásod.

2022. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
28%

"Mert ti keresztények Urnak, Istennek nevezitek Jézust. Jézus nem Isten és ti ezzel elkövetitek a legnagyobb bűnt, ezért reagál így Jézus."


Ezt írtad. Erre idéztem, hogy Jézus szerint jól tesszük, ha Mesternek és Úrnak hívjuk, mert az. Héberül az Úr egyébként az az Adonáj szó, amivel Isten egyetlen igazi nevét a JHVH-t helyettesítették.


Ezen felül:

"Tamás fölkiáltott: „Én Uram és Istenem!” Jézus csak ennyit mondott: „Hittél, mert láttál. Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek.”"


Tehát Jézus így reagál, ha Úrnak és Istennek nevezzük. Elég egyértelműen. Jézus nem támassza alá ezt a mohamedán handabandát, amit művelsz.


De nézd még mit mondott Jézus Mohamedről:

"Sok hamis próféta támad és sokakat félrevezetnek."

Hány millió embert tévesztett meg Mohamed (illetve az utána élők) és tette saját követőjévé :(


Jobb nem követni a hamis próféta Mohamedet, mert Jézus a sorsáról is beszélt:

"Az ördögöt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették – itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké."

2022. máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!