Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények! Hogy...

Kedves keresztények! Hogy fogjátok majd megkülönböztetni Jézust az Antikrisztustól?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam kicsit ezen és elsőre nagyon egyszerűnek tűnik, de szerintem mégsem lesz ennyire könnyű. Az Antikrisztus biztosan nem így fog bemutatkozni hanem másnak adja ki magát. Egy kedves, külsőre is megnyerő személynek, vagy akár Jézusnak is kiadhatja magát. Hogy tudjátok felismerni és megkülönbözteni őket?

2022. máj. 13. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 anonim ***** válasza:
94%

"Folyamatosan újjab és újjab bizonyítékokat találok a Bibliában amik igazolják az iszlám igazát."


Utoljára próbálom elmagyarázni:

Ha pár sorral arrébb a szöveg teljesen mást ír, mint amit beakarsz bizonyítani róla, akkor az hogy bizonyíték? Ha Lukács pl. kb. öt sorral arrább leírja, hogy megnyílt az elméjük és ők a tanúk, akkor szerinted a szöveg azt állítja, hogy csak képzelték Jézus halálát? Ezt akarta az író írni? Csak egy analfabéta állítana ilyet, aki nem tud olvasni.


pl. Én személyesen gondolhatom, hogy a Korán meg lett hamisítva és eredetileg a keresztények mellett beszélt, azt állítva, hogy a háromsághívő keresztények a Kertbe jutnak, és válogathatok erre verseket belőle, de az neked soha nem lesz bizonyíték az állításom igazára, mivel te az egész Koránt nézed, nem egy-két sort belőle.

Ugyanígy, te személyesen gondolhatod, hogy a Biblia meg lett hamisítva és azok a részek igazolják a te elképzeléseidet, de egy kereszténynek hülyeség, amit állítasz. Ahogy te is hülyeségnek tartanád, ha valaki elkezdene amellett érvelni, hogy a Korán helyesli a háromsághívő kereszténységet, mert van egy-két vers benne, ami látszólag róluk szól.

Ahogy egy ilyen beszélgetésnek sem lenne értelme, ennek sincs.


És ezzel zárom ezt a beszélgetést. Vagy érted, vagy nem. Lelked rajta!

2022. máj. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 anonim ***** válasza:
0%

"Nem, ebből nem következik az. Ne hazudozz."


De az következik. Te hazudsz. Nmrég eg másik kérdésnél egy keresztény válaszoló is megerősítette hogy Biblia engedi a többnejűséget.



"Tehát egyszer nősültnek, vagyis Pál kizárja azt, hogy újraházasodott legyen. Illetve természetesen kizárja azt is, hogy helytelen poligám kapcsolatban éljen."


Az hogy valaki újraházasodott semmi köze a többenjűséghez. Ha ez a helyes fordítás akkor sem tiltja a többnejűséget. Újra házasodni ugy lehet ha az illető elválik. Amit művelsz megerősíti amit mindiig is mondtam. A keresztények még a saját Bibliájukat is megatadják ha érdekük úgy kívánja.



"Vagy akkor ezt úgy kéne érteni, hogy egyébként a nőknek se tiltott, hogy több férje legyen? Nyilván erre nem fogsz válaszolni, ezért inkább költősi a kérdés."


Van arra példa a Bibliában hogy egy nőnek több férje volt? Mert ha nincs akkor nincs megengedve. Mert ugye sok olyan példa van hogy valakinek több felesége volt.



"Konkrétan azt írja a Biblia, hogy gyülekezeti alkalmakon a nő fedetlen fővel ne imádkozzon és prófétáljon. Szóval nem kell meséket költeni belőle és mindenfélét kitalálni. Utcán nem kell fejét eltakarnia természetesen. Ilyen utasítás sehol se szerepel a Bibliában."


Tehát akkor számodra teljesen normális és rendben van hogy ha a keresztény nő kilép a templomból akkor levetkőzhet. Ez is bizonytja mekkora kamu vallás a kereszténység.



"Amúgy pont itt azt is írja, hogy a férfi fedett fővel ne imádkozzon és prófétáljon. Akkor a férfi utcán se viselhet kalapot vagy sapkát? Én már láttam muszlim emberen sapkát, miért járnak ilyen istentelen módon?"


Az is írja a Biblia hogy a nők rejtsék el ékességeiket ami a hajra is vonatkozik. A férfiak hajára nem ír ilyet.

2022. máj. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, jó nagy hülyeség. Megint csaj a saját elképzelésidet magyarázod a szövegben, miközben az egyértelműen mást ír. Ez megint csak magadnak bizonyíték. Muszlim szemszögből, neked bizonyíték, de bárki másnak a nagy semmi. Azt ne mond, hogy nem érted, hogy miért mondom ezt újra és újra."


Mert mást nem tudsz mondani. A kérdésekre nem válszolsz csak ez a folyamatoas mellébeszélsz részedről.



"Egy kicsit többet érne a szavad, mert legalább olvastad volna, amiről beszélsz."


De láthatod hogy mindig Bibliai versekkel támasztom alá az állításaimat. Erre nem volt Bibliai versem, kinyiottam utánanéztem és találtam olyan verset ami engem igazol. Igazán értékelhetnéd :)



"Ezt is leírtam már többször is. A Biblia nem úgy Isten szava, mint a Korán. Ez annak probléma, aki azt hiszi, hogy a Biblia is valami diktálmány."


Igen és ez a következő nagy probléma. Keresztények szerint a Biblia Isten által ihletett, bármit is jelentsen ez, mert eddig nem kaptam kersztényektől értelmes választ erre. Mindenki mást mond.



"Én nem játszom a hülyét. A kánontól kezdve, a kialakulásán át, a tartalmán keresztül az egésszel sokkal jobban tisztában vagyok, mint te. Sokkal jobban ismerem a Bibliát, mint egy átlag keresztény. De te úja, meg újra meg vagy sértődve, hogy nem vagyok vevő az elképzeléseidre, amikor inkább én taníthatnálak téged a Bibliáról, nem fordítva."


Nekem kell hogy taníts a Bibliáról. Kértem én ilyet? :) Amit viszont kértem, azt nem tsezed meg. Kértem hogy válaszolj a kérdésimre de persze nem válaszolsz. Most is mellébeszélsz.

2022. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/84 anonim ***** válasza:
0%

"Ha pár sorral arrébb a szöveg teljesen mást ír, mint amit beakarsz bizonyítani róla, akkor az hogy bizonyíték? Ha Lukács pl. kb. öt sorral arrább leírja, hogy megnyílt az elméjük és ők a tanúk, akkor szerinted a szöveg azt állítja, hogy csak képzelték Jézus halálát? Ezt akarta az író írni? Csak egy analfabéta állítana ilyet, aki nem tud olvasni."


Ne siess annyira :) Előbb arre válaszolj miért volt homály a tanítványik szemén és miért nem iserték fel Jézust?



"pl. Én személyesen gondolhatom, hogy a Korán meg lett hamisítva és eredetileg a keresztények mellett beszélt, azt állítva, hogy a háromsághívő keresztények a Kertbe jutnak, és válogathatok erre verseket belőle, de az neked soha nem lesz bizonyíték az állításom igazára, mivel te az egész Koránt nézed, nem egy-két sort belőle."


Akkor bizonyítsd ahogy én teszem :)



"Ugyanígy, te személyesen gondolhatod, hogy a Biblia meg lett hamisítva és azok a részek igazolják a te elképzeléseidet, de egy kereszténynek hülyeség, amit állítasz."


De van itt egy nagy különbség. Az általam idézett versekre nem tudtok magyarázatot adni. Ha csak kiragadott versek lennének a Biblia többi része magyarázatot adna ezekre de nincs ezek magyarázat.

2022. máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!