Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények! Hogy...

Kedves keresztények! Hogy fogjátok majd megkülönböztetni Jézust az Antikrisztustól?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam kicsit ezen és elsőre nagyon egyszerűnek tűnik, de szerintem mégsem lesz ennyire könnyű. Az Antikrisztus biztosan nem így fog bemutatkozni hanem másnak adja ki magát. Egy kedves, külsőre is megnyerő személynek, vagy akár Jézusnak is kiadhatja magát. Hogy tudjátok felismerni és megkülönbözteni őket?

2022. máj. 13. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
31%
Elég egyszerűen, a Biblia szerint Jézus visszatértekor minden szem láttára fog alászállni az égből angyalai kíséretében. Antikrisztusból pedig elég sok volt és van, mindenki, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus.
2022. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
2%
Jèzus vissza fog tèrni összefogja törni a keresztet, megöli a disznókat ès az Iszlàm vallàs követèsère fog hívni mindenkit egy hadithunk szerint.
2022. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
72%

#2

A kulcsszavakat nem sikerült elolvasnod, ott van, hogy keresztény. Tehát nem a mohamedán hazugságok érdeklik a kérdezőt. A disznókat meg mi a francért ölné meg? Ez valami mohamedán fétis?

2022. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
19%

"A disznókat meg mi a francért ölné meg? Ez valami mohamedán fétis?"


A Biblia szerint Jézus többezer disznót ölt meg. Ez megvan? :)

2022. máj. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
33%

A keresztények nem fogják felismerni Jézust. Itt van egy hasonló kérdésem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Valószínűleg a legtöbb keresztény az antikrisztus mellé fog állni.

2022. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
2%
Jèzus tudatni fogja majd mindenkivel hogy ő Allah küldötte. Erre gondoltam :)
2022. máj. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
77%
De Jézus nem Allah küldötte, semmi köze hozzá, hanem Isten Fia. Nevéből is látszik, ami eredetileg Jehosua, jelentése Jahve a szabadító.
2022. máj. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
87%

Jézus második visszajövetele nem olyan lesz, mint az első megjelenése volt.

Ha valaki bejelentkezik, hogy "Én vagyok Jézus", akkor az biztos nem Ő. Másodjára már teljes dicsőségében fog megjelenni és már mint Világbíró.


"Akkor, ha valaki ezt mondja nektek: Íme, itt a Krisztus vagy amott – ne higgyétek el! 24 Mert hamis krisztusok és hamis próféták támadnak majd, nagy jeleket és csodákat tesznek, hogy így megtévesszék, ha lehet, a választottakat is. 25 Íme, előre megmondtam nektek. 26 Ha tehát azt mondják nektek: Íme, a pusztában van – ne menjetek ki! Íme, a belső szobákban van – ne higgyétek el! 27 Mert ahogyan a villámlás keletről támad, és ellátszik nyugatig, úgy lesz az Emberfiának az eljövetele is." Mt 24:23-27


Ahogy a Nikaia–konstantinápolyi hitvallás is mondja:

"...ott ül az Atya jobbján, újra eljön dicsőségében ítélni élőket és holtakat, és uralmának nem lesz vége..."

2022. máj. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
88%

"A disznókat meg mi a francért ölné meg? Ez valami mohamedán fétis?"


A muszlimok nem esznek disznóhúst a zsidókhoz hasonlóan. Mondjuk ettől még én sem értem, miért kéne megölni őket, hacsak a disznók a jóslatban nem átvitt értelemben értendők és inkább emberekről van szó, akiket a disznókhoz hasonlít.


"A Biblia szerint Jézus többezer disznót ölt meg. Ez megvan? :)"

Jézus nem ölt disznókat. Ha tudod, hogy mely szakaszra gondolsz, akkor olvasd el újra. A történet szerint Jézus nem ölte meg a disznókat, hanem démonok szálták meg őket és emiatt a szakadékba futottak a jószágok, saját maguktól.

Arról meg nem is beszélve, hogy ha valaki ismeri a történelmi kontextust, akkor tudja, hogy azok a disznók a történetben a hamis istenségeknek fenntartott áldozati állatok voltak, amiket a templomokban áldoztak volna fel.

Keresztény szemmel teljesen értelmezhetetlen a muszlim a jóslat a disznókra vonatkozóan.

2022. máj. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
90%

Ez a "megöli a disznókat", utalhat arra is, hogy eltünteti a tisztátalan dolgokat. De értelmezhetjük a kereszténység felszámolásának is. Hiszen a szöveg úgy szól: eltöri a keresztet, megöli a disznókat és eltörli a jizyát (vagyis azt az adót, amit a nem muszlimok fizetnek). Ha megnézzük, a szövegből kettő a nem muszlimokra vonatkozik, szóval lehet a középső is, hiszen a keresztények megeszik a disznóhúst. A muszlim Jézus meg nem fogja hagyni, hogy többé bárki is disznót egyen, úgy mint a keresztények. Így is érthetjük...

Mindegy a lényeg, hogy a muszlim Jézus visszatér és felszámolja a más vallásokat és kihirdeti az iszlám igazát és közli, hogy Mohamed igenis próféta volt.

2022. máj. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!