Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények! Hogy...

Kedves keresztények! Hogy fogjátok majd megkülönböztetni Jézust az Antikrisztustól?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam kicsit ezen és elsőre nagyon egyszerűnek tűnik, de szerintem mégsem lesz ennyire könnyű. Az Antikrisztus biztosan nem így fog bemutatkozni hanem másnak adja ki magát. Egy kedves, külsőre is megnyerő személynek, vagy akár Jézusnak is kiadhatja magát. Hogy tudjátok felismerni és megkülönbözteni őket?

2022. máj. 13. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
4%

"Tudsz olvasni, azt mondta, hogy szólítsák Úrnak, mert ő az Úr és Mester."


Istent mióta szokás mesternek szólítani? Ez sokal inkább egy prófétára igaz.



"Ilyet nem kérdez a főpap, egyszer tényleg elolvashatnád amit annyira kritizálsz és amiből folyamatosan érvelni próbálsz."



Akkor nem ismered a saját Bibliádat.


Máté 26:63-64 Jézus azonban hallgatott. A főpap ekkor azt mondta neki: "Az élő Istenre kényszerítelek, mondd meg nekünk, vajon te vagy-e a Krisztus, az Isten Fia!" Jézus ekkor így felelt: "Te mondtad.


Ha Isten lenne nyilván nem így felel.



"Tehát van egy saját országa, mi kereszténynek mennynek hívjuk és szolgái, a Biblia alapján ők az angyalok."


Látom te valami korlátozott istenségben hiszel. Az egész univerzum Istené. Minden Isten országa mert minden Istené. Segítek éretmezni Jézus szavait. Itt éppen Jézus panaszkodik hogy az emberek nem védik meg, vagyis ahogy mondtam nincsenek követői akik megvédenék a zsidóktól.



"Van különbség a bemutatkozás és a között, hogy folyamatosan ismételgetned kell, te vagy "a próféta"."


Azért hogy még véletlenül se istenítse senki. Jézustól viszont egyetlen egy bemutatkozás sincs a Bibilában. A Korában viszont Jézus egyértelműen bemutatkozik és elmondja hogy próféta de a Bibliában nincs ilyen. Éppen ezért minden keresztény azt képzel be amit akar. Egyes keresztények szerint Jézus Isten, mások szerint angyal megint mások szerint próféta. Azok pedig Istnnek tekintik megint sokfelé oszlanak hogy egylégenyű Istennel vagy sem stb stb. Nevetséges.



"Szánalmas lenne, ahogy szánalmas Mohamed esetén is. Igen, Jézus teljesen más, ő nem harsogta úton, útfélen, hogy Ő az Isten Fia. Persze amikor valaki felismerte benne ezt, akkor biztosította a felől, hogy jól, lásd Pétert."


Az a szánalmas hogy a Biblia nem képes közölni ki Jézus. Meg az a szánalmas hogy szerinted rendben van az hogy Isten személyesen eljön de nem képes senkit sem meggyőzni. Péter háromszor tagadta meg Jézust így nem nézhette Istnnek. Júdás meg elárulta tehát még azok sem nézték Istennek akik éveket voltak mellette.



"Igen, a Biblia alapján Mohamed hamis próféta, ezen nincs mit szépíteni."


Bebizonyítottam hogy a Biblia szerint Mohamed igaz próféta. Te pedig megtagadod a Bibliádat pluszban Istent sértegeted és lealacsonyítod.



"Isten prófétáját senki se rágalmazta, csak egy hamis prófétáról lett kimondva az igazság. Ismétlem, a Biblia alapján Mohamed hamis próféta, sőt Isten szava alapján átkozott."


Nem fogtad fel a kérdést. Azt kérdeztem hogy szerinted mi jár majd annak aki Isten prófétáját megtagadja, rágalmazza és a pokolba kívánja?



"Ez hazugság. Ha csak védekező háborúkat vívott, akkor hogy foglalt el városokat, hatalmas területeket? Nevetséges vagy. Mohamed pedig egy hadúr volt, aki városokat igázott le, területeket foglalt el, sőt karavánokat is fosztogatott."


Szóval maradsz a hazugságaidnál. Egy kereszténytől nem is várok már mást. Mohamed próféta idejében a környező államok támadtak, mint a politista arabok, Bizánc és Perzsia. Ezek kezdték a háborút és támadtak a muszlimokra. Ezek történelmi tények. Ha a muszlimok nem foglalják el ezeket a területeket akkor sosem ért volna a háború. Egyébként a közel-keleti keresztények felszabadítóként tekintettek a muszlimokra. Ez is történelmi tény.



"Már csak ezért se lehet igaz próféta, mert Isten küldöttei nem tettek ilyet."


Na most akkor a saját Bibliád alapján bemutatom milyen alajas hazug kerestzény vagy. Ezekben a versekben azt látod mit tettek a Bibliai próféták:


Mózes5 20:16–17: „De az itt lakó népek városaiban, amelyeket Istened, az ÚR ad neked örökségül, ne hagyj életben egy lelket sem! Irtsd ki őket mindenestül… ahogyan megparancsolta neked Istened, az Úr


Itt konkrétan népirtása ad parancsot Isten.



Sámuel 15:18 szerint pedig „azután ezzel a megbízással küldött utadra az Úr: Menj, és irtsd ki a vétkes amálékiakat, harcolj ellenük, míg csak nem végzel velük!”


Újabb népirtása ad parancsot Isten.



Mózes 4 31:17-18. Tüstént öljétek meg az összes fiúgyermeket, s ugyanígy öljétek meg az összes olyan asszonyt is, aki már volt együtt férfival. De a fiatal lányokat, akik még nem voltak együtt férfival, hagyjátok magatoknak életben."


Külön felszólítás a nők és gyerekek legyilkolására. A szűz lányokat pedig megtarthatták maguknak szexrabszolgának.



Józsue 6:21 És megöltek mindent, ami csak volt a városban, a férfitól az asszonyig, a gyermektől az öregig, sőt az ökörig, juhig és a szamárt is kardélre hányták



Újabb teljes népirtás. Még az állatokat is legyilkolták Isten parancsára.


Na ez a te Bibliád, te pedig egy aljas hazudozó vagy. Persze ezeket nem Isten parancsolta hanem hamisítások a Bibliában de neked abban kell hinned hogy Isten parancsa. És még van képed Mohamed prófétát rágalmazni?

2022. máj. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
4%

"Igen, és? Te tudtommal a keresztényeknek magyarázol. Elég nagy probléma, ha ez eddig még nem tudatosult benned."


Akkor nem érted amit írtam. Az Ószövetségben szó nincs arról hogy Isten eljön emberi alkaban hogy megölesse magát mert csak így tud megbocsátani. Az Ószövetség Istenképe totál ellentétes ezzel a keresztény nézettel, tehát ez egy önellentmondás.



"Azért tettem az illetőt, Mohamed elé időben, hogy még az se zavarjon téged, hogy a tanításotok szerint Mohamed az utolsó próféta. De szólhat a példám úgy is, hogy jön egy ember, aki prófétának tartja magát, még a tanítása is egyezik az iszlámmal, csak magát Mohamed utáni prófétának tartja vagy Mohamedet nem tartja prófétának. Válogathatsz, hogy melyik tetszik jobban. Az iszlám szempontjából, mindegyik elfogadhatatlan. K.O. kritériumot sért mind a három variáció."


Akkor a te logikád alapján az Ószövetségi próféták sem lehetnek igaz próféták mert totál ellentéteset tanítottak a keresztény megváltás tanításával. Jézus istensége totál ellentétes az Ószövetséggel. Akkor őket sem tekinted prófétának?

2022. máj. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:
2%

"Ahogy egy Mohamed után 500 évvel élt férfi sosem fogja tudni a Koránból bebizonyítani, hogy próféta, hiába hivatkozik a Korán egyes részleteire, ugyanúgy te is képtelen vagy a Bibliából bebizonyítani, hogy Mohamed próféta, hiába hivatkozol a Biblia egyes részleteire. Ez ugyanaz a szituáció. Önellentmondás mind a kettő. A Korán kizárja egy Mohamed utáni személy prófétaságát, akár mit is állítson az illető és akármennyire is hivatkozzon a Koránra. A Biblia pedig Mohamed tanításának elemei alapján, de szintén kizárja Mohamed prófétaságát, akármennyire is hivatkozzon a Bibliára."


Egyáltalán nem ugyanaz a szituáció. A Korán egyértelműen leírja hogy Mohamed az utolsó próféta. Az Újszövetség viszont nem írja egy szóval sem hogy nem lesz több próféta Jézus után. Sőt, kiderül Jézus idején még várták a próféták a pártfogóra vonatkozó általam idézett versek pedig kizárják a keresztény nézetet miszerint ő a szentlélek de igazak Mohamed prófétára.



"Ha te ezt nem látod be, az csak azért van, mert képtelen vagy a saját szemszögedből kilépni és egy másik ember szemszögéből látni a dolgokat. A keresztényeknek is úgy érvelsz, mintha muszlimok lennének és nem érted ezzel mi a probléma."


Én úgy érvelek hogy egyistenhívőknek szánom amit írok. Ti azok vagytok vagy nem? Egy igaz egyistenhívő felfogja hogy a Biblia alapján a pártfogó nem lehet a szentlélek mert Istent nem lehte ide oda küldözgetni, nincsenek fizikai korlátai és nem csak azt mondja amit hall.

2022. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
91%

"Akkor nem érted amit írtam. Az Ószövetségben szó nincs arról hogy Isten eljön emberi alkaban hogy megölesse magát mert csak így tud megbocsátani. Az Ószövetség Istenképe totál ellentétes ezzel a keresztény nézettel, tehát ez egy önellentmondás."

Inkább te nem érted, amit írtam vagy nem akarod érteni.


"Akkor a te logikád alapján az Ószövetségi próféták sem lehetnek igaz próféták mert totál ellentéteset tanítottak a keresztény megváltás tanításával."

Fhúúúú, van gond... Figyelj, kezdjük talán a legalapvetőbb dologgal, ami elkerüli a figyelmed. Az ószövetségi próféták JÉZUS ELŐTT éltek, Mohamed viszont JÉZUS UTÁN élt. 1. Az ószövetségi próféták nem tagadják Jézus feltámadását, mivel Jézus akkor még meg sem született. 2. Az ószövetségi próféták megjövendölték Jézust és a halálát is. Ezeket nevezik a kereszténységben messiási próféciáknak. Az egész Ószövetség Jézusra mutat, az ő eljövetelét vetíti elő.


"Egyáltalán nem ugyanaz a szituáció. A Korán egyértelműen leírja hogy Mohamed az utolsó próféta."

Nem persze. Ezért nem vagy alkalmas erre a beszélgetésre. Csak a saját szemszögedből látod a dolgokat. Teljesen ugyanaz a szituáció! Ahogy a Korán megköveteli, hogy Mohamed prófétának legyen tartva és kijelenti, hogy az utolsó próféta, úgy a Biblia meg teljesen egyértelműen leírja, hogy Jézus meghalt a kereszten és feltámadt és megköveteli a keresztényektől, hogy ezt elhiggyék. De akkor hozzál te egy jó példát! Fordítsd le a saját vallásodra azt amit magyarázok neked vagy amit szerinted te próbálsz magyarázni nekem. Az már nem megy?


"Egy igaz egyistenhívő felfogja hogy a Biblia alapján a pártfogó nem lehet a szentlélek mert Istent nem lehte ide oda küldözgetni, nincsenek fizikai korlátai és nem csak azt mondja amit hall."

Értem. Akkor kezdjük azzal, hogy meséld el ki a Szentlélek a kereszténység szerint? Mivel indokolják a keresztények, hogy ez a Szentlélekről szól? Ki Isten a kereszténység szerint? Előbb ezt magyarázd el és utána meséld el, hogy mi a problémád az adott válaszokkal és a bibliai résszel. Ne azt magyarázd, hogy neked mint muszlimnak mi a problémád. Kit érdekel? A kereszténységet magyarázd, ne az iszlámot! Előbb ismerd meg a keresztény válaszokat és utána magyarázd, hogy az szerinted miért rossz.


Látom egyszerűen nem akarod elengedni ezt a dolgot, mert nem akarod beismerni, hogy alapjaiban rossz az érvelésed. Te akarsz lenni, aki a keresztényeknek megmondja a tutit, miközben azt sem látod, hogy az érvelésed erre teljesen alkalmatlan.

Én leírtam ezzel kapcsolatosan a lényegesebb dolgokat, amiket érdemes megfontolni.

Ha nem ment át, az igazán sajnálatos, de én erre több időt nem szánok.

Egyébként sincs ötletem, hogy hogyan tudnám ennél jobban is szemléltetni, hogy mi a probléma az érveléseddel.

Sok dolog amiket közben felvetsz, azokat alaposan, külön-külön kérdés alatt kéne tárgyalni, a nulláról kezdve.

Mi volt a régi templom szerepe? Hogyan viszonyul az Ószövetség az Újszövetséghez? Ki a Szentlélek? Kik a próféták? stb...

Ez az egész Bibliát, meg kereszténységet érintő kérdések, amiket nem lehet két mondatban úgy elmagyarázni, hogy te igazából csak a saját igazadat akarod bizonygatni. Az elejéről kellene kezdeni mindent, megkéne ismerned a kereszténységet. Ezt még leírni is rengeteg idő lenne. Egy átlagos teológiai könyv, ami ezzel foglalkozik vagy 700 oldal. Bibliaórákon az ilyen kérdéseket órákig szokták magyarázni.

De mindezen magyarázatok nélkül is, a vak is látja, hogy logikailag téves az egész felvetésed, ehhez hívőnek sem kell lenni, sőt még tudni sem kell azt amikről szó van.

2022. máj. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
91%

"Tehát szerinted abban nincs semmi különös hogy Isten eljön személysen és százezer emberből kb senkit nem tud meggyőzni? Ez Issten sértegetése és lealacsonyítása. Ezek szerint te egy oyan istenségben hiszel aki képtelen bárkit is meggyőzni."


Ez kicsit ellentmondásos, nem? A Korán szó szerint Isten szava és a Korán mégsem győzött meg mindenkit. A politeistákat karddal győzték le a muszlimok Mekkában nem a Korán szavával.


"Mikor a zsidó főpap rákérdez hogy Istennek mondja-e magát, Jézus akkor sem mondja azt hogy igen."

Ilyet nem kérdez tőle a főpap. De idézd, ha igen.


"Jézus esetében ez teljesen hiányzik a Bibliából. Nyilván kivették ezeket a részeket. Így pedig egyszerűen a Biblia nem közli ki Jézus ami nevetséges."

Hogyne közölné. Minden evangélium leírja és kb. az összes levél, ami csak megtalálható a Bibliában, továbbá a Jelenések könyve is közli, hogy Jézus, Isten Fia és a Messiás. Meg még más címeket is használnak rá.


pl. Az "Emberfia", aminek a leggyakrabban nevezte magát, leginkább Dániel 7:13-14-re utal. "Láttam az éjszakai látomásban: Jött valaki az ég felhőin, aki emberfiához hasonló volt; az öregkorú felé tartott, és odavezették hozzá. Hatalom, dicsőség és királyi uralom adatott neki, hogy mindenféle nyelvű nép és nemzet őt tisztelje. Hatalma az örök hatalom, amely nem múlik el, és királyi uralma nem semmisül meg."


A nagytanács előtti jelenet is így szól:

"A főpap azt mondta neki: Az élő Istenre kényszerítelek, mondd meg nekünk, vajon te vagy-e a Krisztus, az Isten Fia! Jézus így felelt: Te mondtad. Sőt, azt mondom nektek: mostantól fogva meglátjátok az Emberfiát, amint a Hatalmas jobbján ül, és eljön az ég felhőin. A főpap ekkor megszaggatta ruháját, és így szólt: Istent káromolta! Mi szükségünk van még tanúkra? Íme, most hallottátok az istenkáromlást. " Mt 26:63-65

2022. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:
96%

Továbbá ezt is Jézus mondja:

"Jézus így felelt: Az én országom nem e világból való: ha ebből a világból való volna, az én szolgáim harcolnának, hogy ne jussak a zsidók kezére. De az én országom nem innen való." Ján 18:36


"Mikor a zsidó főpap rákérdez hogy Istennek mondja-e magát, Jézus akkor sem mondja azt hogy igen."


Mint idéztem, egyébként Máténál is helyes. Márknál ez a jelenet egyébként így hangzik:

"Ismét megkérdezte őt a főpap: Te vagy a Krisztus, az Áldottnak Fia? Jézus ezt mondta: Én vagyok, és meglátjátok az Emberfiát, amint a Hatalmas jobbján ül, és eljön az ég felhőin. A főpap megszaggatta a ruháját, és így szólt: Mi szükségünk van még tanúkra? Hallottátok az istenkáromlást." Márk 14:61-64

2022. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 anonim ***** válasza:
91%

"Éppen ezért minden keresztény azt képzel be amit akar. Egyes keresztények szerint Jézus Isten, mások szerint angyal megint mások szerint próféta. Azok pedig Istnnek tekintik megint sokfelé oszlanak hogy egylégenyű Istennel vagy sem stb stb."

Aha. Akik Istennek tekintik megoszlanak abban, hogy egylényegű Istennel vagy sem? Ebből is látszik, hogy gőzöd sincs arról, amiről beszélsz.

Kezdjük azzal, hogy az Atyával egylényegű vagy sem, nem Istennel. Továbbá, akik "Istennek tartják", nem oszlanak meg azon, hogy egylényegű-e az Atyával vagy sem, mivel azért tekintik a három isteni személy közül az egyiknek, mert egylényegűnek tartják az Atyával. Ha nem egylényegű vele, akkor nem Isten, hanem egy másik lény.

Most esett le, hogy ezért nem érted, hogy a keresztények nem három istent imádnak! Még elméletileg sem érted, hogy mi az, hogy egylényegű!


Egyébként mindenki prófétának tartja. Ez nem vagy-vagy kérdés. Minden keresztény a Mózes által megigért Prófétának tekinti. Ez sem akar a fejedbe férni.

2022. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:

Abdullah, miért reklámozod azt az átkozott hamis próféta arab embert, Mohamedet? Hiszen nem érdekli az itteni emberek többségét! Ő nem pártfogó, hanem terrorista. Nem próféta, hanem hamis próféta. Nagy különbség. Most a pokolban ég a bűnei és hamis tanításai miatt. Ő már tudja, hogy hamis próféta volt. Csak még te nem tudod. De szerintem az a hamis próféta is sejtette azért a földi életében, amikor 12 felesége volt, és azt parancsolta a naiv, rongyba csavart fejű híveinek, hogy maximum négy feleségük lehet, hogy valami nem oké azért!

Most már biztosan tudja a föld alatt a pokolban égve, hogy ő egy hamis próféta volt.

2022. máj. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
4%

"Inkább te nem érted, amit írtam vagy nem akarod érteni."


Az Újszövetségi tanításoknak nem csak hogy semmi közük az Ószövetséghez de még elletétesek is azzal. Az Ószövetség egy mindenható oszthatalan Istenről ír, az Újszövetség meg három istenségről akiből az egyik eljön a fölfre hogy megölesse magát mert csak így tud megbocsátani. Ezen mit nem értesz? Gyakorlatilag két teljsen más vallásról beszélünk.



"Fhúúúú, van gond... Figyelj, kezdjük talán a legalapvetőbb dologgal, ami elkerüli a figyelmed. Az ószövetségi próféták JÉZUS ELŐTT éltek, Mohamed viszont JÉZUS UTÁN élt."


És akkor mi van? Nem változtat azon a tényen az Ószövetségi próféták totál ellentéteset tanítottak a keresztény megváltás tanításával.



"Az ószövetségi próféták nem tagadják Jézus feltámadását, mivel Jézus akkor még meg sem született."


Szó nincs arról az Ószövetségben hogy Isten eljön emberi alakban, megöleti magát, aztán feltámad.



"Az ószövetségi próféták megjövendölték Jézust és a halálát is. Ezeket nevezik a kereszténységben messiási próféciáknak. Az egész Ószövetség Jézusra mutat, az ő eljövetelét vetíti elő."


Az Ószövetségben semmi nem mutat a kereszténység szerinti Jézusra. Éppen ezért a zsidók el sem fogadják Jézust és hosszan sorolják azokat a próféciákat amiknek Jézus nem felel meg.



"Ahogy a Korán megköveteli, hogy Mohamed prófétának legyen tartva és kijelenti, hogy az utolsó próféta, úgy a Biblia meg teljesen egyértelműen leírja, hogy Jézus meghalt a kereszten és feltámadt és megköveteli a keresztényektől, hogy ezt elhiggyék. De akkor hozzál te egy jó példát! Fordítsd le a saját vallásodra azt amit magyarázok neked vagy amit szerinted te próbálsz magyarázni nekem. Az már nem megy?"


Először azt tisztázd hogy kire vonatkozik az átalam idézett ószövetségi vers, ha szerinted nem Mohamed prófétára. Jézus nem lehet ahogy atz bizonyítottam. Ki az a próféta aki Jézus után érkezett? És persze ki a pártfogó mert nem lehet a szentlélek, ha csak nem egy fogyatékos istenségben hiszel.



"Értem. Akkor kezdjük azzal, hogy meséld el ki a Szentlélek a kereszténység szerint?"


Engem ez nem izgat. Én azzal foglalkozom mit ír a Biblia. A keresztény tanításnak sokszor köze nincs a Bibliához.



"Ne azt magyarázd, hogy neked mint muszlimnak mi a problémád. Kit érdekel? A kereszténységet magyarázd, ne az iszlámot! Előbb ismerd meg a keresztény válaszokat és utána magyarázd, hogy az szerinted miért rossz."


Ez megint mellébeszélés. Olyan Istenben hiszel akit ide oda lehet küldözgetni, fizikai korlátai vannak és csak azt mondja amit hall? Erre válaszolj.



"Látom egyszerűen nem akarod elengedni ezt a dolgot, mert nem akarod beismerni, hogy alapjaiban rossz az érvelésed. Te akarsz lenni, aki a keresztényeknek megmondja a tutit, miközben azt sem látod, hogy az érvelésed erre teljesen alkalmatlan."


Az érvelésem teljesen alkalmas erre mert Bibliai versekkel bizonyítom amiket nem tegadhatsz meg, és ez ami nem hagy téged nyugodni.



"Ha nem ment át, az igazán sajnálatos, de én erre több időt nem szánok."


Szokásos mellébeszélés jött át. Semmi egyenes válsz, semmi érvelés csak üres beszéd mint mindig.

2022. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
4%

"Ez kicsit ellentmondásos, nem? A Korán szó szerint Isten szava és a Korán mégsem győzött meg mindenkit. A politeistákat karddal győzték le a muszlimok Mekkában nem a Korán szavával."


A kettő nagy nem ugyanaz. A Koránt egy próféta hirdette aki ember. Egy embertől nem várható el hogy mindenkit meggyőzzön, de ennek ellenére Mohamed próféta halálakor már több százezer volt a muszlimok száma. Ti viszont azt állítjátok hogy Isten személyesen jött el. Istentől azért elvárható hogy tömegeket győzzön meg nem? Ehhez képest nem hogy tömegeket de még követője is alig volt és még azok is megtagadták, elárulták. Áruld már el hogy ezt ti hogy képzelitek? Ti konkrétan abban hisztek hogy Isten képtelen volt akár csak egy embert is meggyőzni arról hogy ő Isten úgy hogy személyesn eljött. Ez Isten lealacsonyítása.


"Ilyet nem kérdez tőle a főpap. De idézd, ha igen."


Te magad is idézted:


Mt 26:63A főpap azt mondta neki: Az élő Istenre kényszerítelek, mondd meg nekünk, vajon te vagy-e a Krisztus, az Isten Fia! Jézus így felelt: Te mondtad.


Mi ez hogy te mondád? Milyen válasz ez? Ez leeht igen is meg nem is. Ezért mondom hogy a Biblia képtelen közölni ki Jézus.



"mostantól fogva meglátjátok az Emberfiát, amint a Hatalmas jobbján ül,"


Ha Jézust Emberfiának nevezi akkor hogy lehet Isten? :)



"Hogyne közölné. Minden evangélium leírja és kb. az összes levél, ami csak megtalálható a Bibliában, továbbá a Jelenések könyve is közli, hogy Jézus, Isten Fia és a Messiás. Meg még más címeket is használnak rá."


De ezek címek. Ezekből nem következik hogy Jézus Isten. Az Isetn Fia kifejezés a Bibliában más próféták esetében is szerepel, tehát ettől nem lesz Isten. A messiás szintén nem Istent jelent.



pl. Az "Emberfia", aminek a leggyakrabban nevezte magát, leginkább Dániel 7:13-14-re utal. "Láttam az éjszakai látomásban: Jött valaki az ég felhőin, aki emberfiához hasonló volt; az öregkorú felé tartott, és odavezették hozzá. Hatalom, dicsőség és királyi uralom adatott neki, hogy mindenféle nyelvű nép és nemzet őt tisztelje. Hatalma az örök hatalom, amely nem múlik el, és királyi uralma nem semmisül meg."


Ebből sem következik hogy Jézus Isten.

2022. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!