Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azért ennyire erős az iszlám,...

Azért ennyire erős az iszlám, mert az igazi vallás és Isten szava?

Figyelt kérdés

A keresztény vallás egy harmatgyenge semmi, amivel bármit meg lehet tenni.

Istent büntetlenül akárki káromolhatja, és a keresztények ezt hagyják.

Rájuk lett parancsolva hogy kötelező a melegeket imádni, még nekik is és ők úgy tesznek, pedig a bibliájuk teljesen mást mond.


Egy ilyen gyenge vallást én nem követek tovább.


Ezzel szemben a muszlimoknak van tartása, ők nem tűrik, hogy Allahot káromolják, nem tűrik hogy az iszlámot oly módon megalázzák mint ahogyan azt a keresztények teszik.



2023. márc. 25. 15:16
 101/152 anonim ***** válasza:

"Túristalátványosságot csináltak a keresztények a Vatikánból is a pénz érdekében."

Vatikánba sok turista megy, jelentős bevételt is jelent, de minden vallási program teljesen ingyenes. Mekka számára 0 bevételt jelent az évente sok ezer zarándok muzulmán?


"Még a saját legszentebb városotokat is pénzé tettétek."

Vatikán nem város, ennyire butus ne legyél, az egy állam.


"Mekka megfelelője a kereszténységben nem Róma hanem a Vatikán."

Miért, Mekka is egy állam? Nem tudtam. Ha pedig nem állam, akkor Mekka megfelelője Róma.


"Pont hogy az igazi egyistenhívők foglalták"

Szerintem istentelen pogányok foglalták el.


"Egyébként a Hagia Szophia mecsetet látogathatják keresztények is."

Egy keresztény imádati célból nem megy istentelen mecsetbe. Ahogy például Baál kultuszt se megyünk gyakorolni a neki szentelt templomokban, ha még léteznek ilyenek.

Egyébként te is látogathatod bármelyik keresztény templomot, mint írtam, egyedül a muzulmánok ennyire kirekesztő vallás, hogy valahova nem engednek be másokat.

2023. ápr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/152 anonim ***** válasza:
53%

"Vatikánba sok turista megy, jelentős bevételt is jelent, de minden vallási program teljesen ingyenes. Mekka számára 0 bevételt jelent az évente sok ezer zarándok muzulmán?"


Sokkal több lehetne ha beengednének túristákat de nem engedik.



"Vatikán nem város, ennyire butus ne legyél, az egy állam."


Egy állam ami város. Az ilyet városállamnak nevezik.



"Miért, Mekka is egy állam? Nem tudtam. Ha pedig nem állam, akkor Mekka megfelelője Róma."


Mekka egy város ahogy a Vatikán is az.



"Szerintem istentelen pogányok foglalták el."


Az istentelen pogány alatt mit értesz? Ha azt hogy mi muszlimok nem hiszünk abban a három istenségben akikben ti keresztények hisztek az igaz, de ezt nem istentelen pogánynak nevezik hanem tiszta egyistenhívőnek.



"Egy keresztény imádati célból nem megy istentelen mecsetbe."


Megértem hogy te mint bálványimádó keresztény nem akarsz mecsetben imádkozni ahova tiszta egyistenhívők járnak. De ha például zsidókat kérdeznéd hogy imádkozhatnak-e mecsetben és keresztény templomban, azt fogják mondani hogy mecsetben nyugodtan imádkozhatnak de be sem tehetik a lábukat keresztény templomba mert ott bálványimádás történik. Tehát a zsidó, iszlám, keresztény vallásokból ti bálványimádó keresztények lógtok ki de nagyon.



"Ahogy például Baál kultuszt se megyünk gyakorolni a neki szentelt templomokban, ha még léteznek ilyenek."



Miért nem? Ők is bálványimádók és ti keresztények is bálványimádók vagytok. Mi a probléma?



"Egyébként te is látogathatod bármelyik keresztény templomot, mint írtam,"


Be nem teszem a lábam egy keresztény templomba sem. Legalább is háromsághívő templomba biztosan nem mert ott bálványimádás történik.



"egyedül a muzulmánok ennyire kirekesztő vallás, hogy valahova nem engednek be másokat."


Mekkába vallási céllal mennek emberek. Minek mennél te oda ha nem vagy muszlim? Mi keresnivalód van ott? Ha érdekel az iszlám bármelyik mecsetbe bemehetsz és ha majd muszlim leszel mehetsz Mekkába is. Ha nem leszel muszlim, nincs ott keresnivalód, ahogy nekem sincs keresni valóm a Vatikánban.

2023. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/152 anonim ***** válasza:

"De ha például zsidókat kérdeznéd hogy imádkozhatnak-e mecsetben és keresztény templomban, azt fogják mondani hogy mecsetben nyugodtan imádkozhatnak de be sem tehetik a lábukat keresztény templomba mert ott bálványimádás történik."

Mennyi zsidó imádkozik a Templom hegyen lévő förmedvényben? Szerintem egy sem, de kíváncsi vagyok a véleményedre :)


"Sokkal több lehetne ha beengednének túristákat de nem engedik."

Tehát van szép bevétel.


"Be nem teszem a lábam egy keresztény templomba sem."

Te dolgod, de megtehetnéd.


"Ha nem leszel muszlim, nincs ott keresnivalód"

Amúgy miért is? Mekka eredetileg nem volt muzulmán, csak elfoglalták a bitangok.

2023. ápr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/152 anonim ***** válasza:
53%

"Mennyi zsidó imádkozik a Templom hegyen lévő förmedvényben? Szerintem egy sem, de kíváncsi vagyok a véleményedre"


Nem fogtad fel igaz? Ha akarnak imádkozhatnának a zsidók bármilyek mecsetben. Ellenben tilos a zsidóknak még az is hogy betegyék a lábukat keresztény templomba mert ott bálványimádás történik szerintük is. Tessék elmondja egy rabbi ugyanezt:


https://www.youtube.com/watch?v=moRM1YFdvyI



"Amúgy miért is? Mekka eredetileg nem volt muzulmán, csak elfoglalták a bitangok."


Róma sem volt keresztény eredetileg. Akkor miről is beszélsz? :) Ha már itt tartunk Magyarország sem. Erőszakkal lett a magyar népre kényszerítve a kereszténység. A kérdés volt hogy te minek mennél Mekkába?

2023. ápr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/152 anonim ***** válasza:

"Nem fogtad fel igaz?"

Szerintem te nem fogtad fel. Azt kérdeztem, hogy mennyi zsidó imádkozik a Templom hegyen épített förmedvényben. Erre tudsz válaszolni?


"Tessék elmondja egy rabbi ugyanezt"

Más rabbi meg mást mond, korábban mutattam képet, amin nem csak a magyar, de az izraeli főrabbi is keresztény templomban volt, sőt voltak ökumenikus imaalkalmon is már.


"Róma sem volt keresztény eredetileg. Akkor miről is beszélsz?"

Róma kereszténnyé vált és nem foglalta el senki. Mekkát erőszakkal foglalták el.


"A kérdés volt hogy te minek mennél Mekkába?"

Isten mentsen, hogy bálvány kövekhez menjek. Én csak a lehetőségekről beszélek.

2023. ápr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/152 anonim ***** válasza:
53%

"Szerintem te nem fogtad fel. Azt kérdeztem, hogy mennyi zsidó imádkozik a Templom hegyen épített förmedvényben. Erre tudsz válaszolni?"


Honnan tudjam? Szerinted én ott élek? De itt nem ez a lényeg hanem hogy zsidók imádkozhatnak bármilyek mecsetben ha akarnak, de a zsidó tanítás szerint tilos nekik még az is hogy belépjenek keresztény templomba.



"Más rabbi meg mást mond, korábban mutattam képet, amin nem csak a magyar, de az izraeli főrabbi is keresztény templomban volt, sőt voltak ökumenikus imaalkalmon is már."


Én pedig elmondtam hogy vannak kultúr zsidók is akik nem veszik annyira komolyan a vallásukat. Ha akarod kereshetek még rabbikat akik ugyanezt mondják.



"Róma kereszténnyé vált és nem foglalta el senki. Mekkát erőszakkal foglalták el."


Nem, Mekkát egy kardcsapás nélkül foglalták el. A politeisták letették a fegyvert, a muszlimok pedig megbocsátottak nekik.



"Isten mentsen, hogy bálvány kövekhez menjek. Én csak a lehetőségekről beszélek."


Ezt mondja egy bálványimádó keresztény aki 3 istenéget imád meg szentnek nevezett halott emberekhez könyörög. És ez mind igaz, ez a keresztény tanítás, ellenben az iszlámban nincs olyan hogy követ kell imádni szóval aljas hazug is vagy.

2023. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/152 anonim ***** válasza:

"Honnan tudjam? Szerinted én ott élek?"

Nézz utána, mert tudtommal konkrétan 0.


"Én pedig elmondtam hogy vannak kultúr zsidók is akik nem veszik annyira komolyan a vallásukat."

Nyilván a főrabbik kultúr zsidók, akik nem veszik komolyan vallásukat. Ennyire szánalmas nem lehetsz.


"Ha akarod kereshetek még rabbikat akik ugyanezt mondják."

Nem kell, köszi, a random youtuber (ál)rabbijaid helyett inkább a főrabbik álláspontját fogadom el.


"Nem, Mekkát egy kardcsapás nélkül foglalták el. A politeisták letették a fegyvert, a muszlimok pedig megbocsátottak nekik."

Hát ha egy nagy sereggel támadnak ellenük...


"ellenben az iszlámban nincs olyan hogy követ kell imádni szóval aljas hazug is vagy"

Mégis a felé fordulva imádkoztok :D

Tudtommal az iszlám legelején Jeruzsálem felé kellett, ami logikus is, hiszen az a szent város, Jeruzsálemben Istennek ott volt a jelenléte a Frigyládán is. De Mekkában csak a bálványköveitek vannak.

2023. ápr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/152 anonim ***** válasza:
100%

Egy bálványkő felé borultok le nap mint nap, ez valódi bálványimádás.


A keresztény tanban nincs semmiféle három Isten.


Isten kiáradasa háromféle. Egy Ádámnak, Mózesnek Isten saját maga megnyilvanulásai. Egy a Szentlélek megnyílvánulásai, mely nem öltött testet, /lásd apostolok hirtelen beszélni kezdtek más nyelveken a Szentlélek azaz Isten erejétöl./és a harmadik Krisztusban, Isten Fiában való megnyilvánulásai.

Mind a három az egy élő Istentől való, amiben a legfontosabb értelem az, hogy az Atya a Fiú és a Szentlélek ugyanaz, minden akaratával és pillanatában az egyetlen Isten mindenkori akaratával egyenlő.


Akik ezt nem értik, vagy szándékosan tolják ránk a három Isten politeizmusát azok test szerint ítélnek, de ez lélek szerint Egy! Egy a lelke mindháromnak az Egy Istené.Háromféle kiáradás Istentől.


A Szentháromság válasz azoknak akik azt kérdezik hol van Isten? A maga fizikai valóságában kívül a Fiúban van és a Szentlélekben van. Ez összesen három lelőhely.

2023. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/152 anonim ***** válasza:
53%

"Nézz utána, mert tudtommal konkrétan 0."


És akkor mi van? Ha igaz is ez nem azért van mert nem engedi a zsidó vallás hanem mert van egy konfliktus. De például tudok olyanról hogy ugyanazt az épületet használják muszlimok és zsidók is.



"Nyilván a főrabbik kultúr zsidók, akik nem veszik komolyan vallásukat. Ennyire szánalmas nem lehetsz."


Ha van ilyen főrabbi az akkor kultúrzsidó. Az Ószövetséggel tejesen ellentétes a keresztény gyakorlat. Jézus istenként imádata a zsidó vallás szerint bálványimádás. Szóval még jó hogy tiltják a valódi rabbik.



"Nem kell, köszi, a random youtuber (ál)rabbijaid helyett inkább a főrabbik álláspontját fogadom el."


Hozhatok neked egy rakás rabbit aki ugyanezt mondja.



"Hát ha egy nagy sereggel támadnak ellenük..."


A mekkai politeisták voltak azok aki többször is hadserggel támadtak a muszlimokra. Amit a muszlimok tettek az önvédelem.



"Mégis a felé fordulva imádkoztok :D"


Ez egy keresztény hazugság. Nem a kő felé kell fodulni hanem a Kába irányába. Ez olyan mintha atz mondanám hoghys mikor temploma mész a templom köveit imádod. Kb ennyi ugyanennyi lenne a valóságtartalma. Mondjuk akkor is bálványimádó vagy de nem a köveket imádod hanem embereket.



"Tudtommal az iszlám legelején Jeruzsálem felé kellett, ami logikus is, hiszen az a szent város, Jeruzsálemben Istennek ott volt a jelenléte a Frigyládán is. De Mekkában csak a bálványköveitek vannak."


Keresztény hazugság. Az igaz hogy kezdetben a muszlimok Jeruzsálem felé imádkoztak. Ennek oka hogy az iszlám szerint Jeruzsálemben volta második imahely a földön amit emberek építettek hogy ott Istnhez imádkozzanak. Az első imahely pedig a Kába volt. Megjegyzem a Biblia szerint Jeruzsálem felé kellene imádkozni, de a keresztények erre is nagy ívben tesznek.

2023. ápr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/152 anonim ***** válasza:
53%

"Isten kiáradasa háromféle. Egy Ádámnak, Mózesnek Isten saját maga megnyilvanulásai. Egy a Szentlélek megnyílvánulásai, mely nem öltött testet, /lásd apostolok hirtelen beszélni kezdtek más nyelveken a Szentlélek azaz Isten erejétöl./és a harmadik Krisztusban, Isten Fiában való megnyilvánulásai."


Ez a keresztény mese ami egy pogány hamisítás. Ha megnézzük a Bibliát, és azt feltételezed hogy az Atya, Jézus és a Szentlélek is Isten, akkor ez három külön istenséget jelent. A Bibliában ők hárman alá fölé rendeltségi viszonyban vannak, az egyik parancsol a másiknak, más más tulajdonságaik vannak, eltérő erővel rendelkeznek, vagy éppen korlátozott akarattal szóvan nem egyenlőek, nem egyek. Ez így politeizmus és bálványimádás.

2023. ápr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!