Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azért ennyire erős az iszlám,...

Azért ennyire erős az iszlám, mert az igazi vallás és Isten szava?

Figyelt kérdés

A keresztény vallás egy harmatgyenge semmi, amivel bármit meg lehet tenni.

Istent büntetlenül akárki káromolhatja, és a keresztények ezt hagyják.

Rájuk lett parancsolva hogy kötelező a melegeket imádni, még nekik is és ők úgy tesznek, pedig a bibliájuk teljesen mást mond.


Egy ilyen gyenge vallást én nem követek tovább.


Ezzel szemben a muszlimoknak van tartása, ők nem tűrik, hogy Allahot káromolják, nem tűrik hogy az iszlámot oly módon megalázzák mint ahogyan azt a keresztények teszik.



2023. márc. 25. 15:16
 121/152 anonim ***** válasza:
53%

"Azt inkább te játszod! Mivel a Jeruzsálemi templom soha nem volt keresztény templom.

A zsidó vallás szerint volt a törvény nem a keresztény szerint."


Akkor neked nem a Biblia a szent könyved? Jézus csak a zsidókhoz szólt, és minden tanítványa zsidó volt. Persze az Ószövetség is csak a zsidókhoz szól.



"Veled van a gond ha annyit sem vagy képes megjegyezni a kereszténységről hogy keresztény=Krisztus követő."


Te mindenre behazudod hogy rátok keresztényekre az nem vonatkozik a Bibliából :) De mégha ezt is állítod, akkor is az a helyzet hogy a Biblia szerint Isten megtiltotta hogy más vallásúak bemenjenek a Jeruzsálemi templomba. Akkor te egy diszkriminatív intoleráns Istenben hiszel?



"Bár ezen nem kellene csodálkoznom, hiszen egy épülethez kötöd hogy hinni tudj! Sem az iszlámmal nem vagy tisztában a kereszténységgel meg pláne nem vagy tisztában."


Ez a te aljas rágalmad. Én sosem állítottam ilyet.



"Ami azt jelenti hogy te egy diszkriminatív intoleráns istenben próbálsz hinni."


Az hogy a Jeruzsálemi templomba nem mehetett be más vallású az nem diszkriminatív és intoleráns? :)

2023. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/152 anonim ***** válasza:
91%

Vidiripi


"Akkor neked nem a Biblia a szent könyved? Jézus csak a zsidókhoz szólt, és minden tanítványa zsidó volt. Persze az Ószövetség is csak a zsidókhoz szól."


Az Ószövetség és az Újszövetség az kapcsolódik ez nem vitás. Mint ahogy az iszlám is kapcsolódik a kereszténységhez!

A zsidók nem nagyon hallgatták meg Jézust! És ha ismernéd a kereszténységet na meg persze a Bibliát akkor tudnád hogy mi történt. És azt is tudnád hogy Jézus bizony beszélt a nem zsidókról is.

De ugye neked egy épület a legfontosabb így a mélyebb összefüggéseket nem értheted. Azt látod ami a szemed előtt van. Egy épületet bálványozol. Sem a kereszténységet sem az iszlámot nem érted és nem is hiszel!


"Te mindenre behazudod hogy rátok keresztényekre az nem vonatkozik a Bibliából"


Még az iszlámmal sem vagy tisztában így hogyan is érthetnéd a kereszténységet ami bonyolultabb, nem is neked való hiszen te csak azt látod ami a szemed előtt van. Mint az épület!


"De mégha ezt is állítod, akkor is az a helyzet hogy a Biblia szerint Isten megtiltotta hogy más vallásúak bemenjenek a Jeruzsálemi templomba. Akkor te egy diszkriminatív intoleráns Istenben hiszel?"


Azt mondják ugyan az az Istene kereszténynek a zsidóknak és a muszlimoknak is.

Te hiszel ebben?


"Én sosem állítottam ilyet."


Én meg sosem állítottam hogy ezt állítottad volna.


"Az hogy a Jeruzsálemi templomba nem mehetett be más vallású az nem diszkriminatív és intoleráns?"


Az hogy Mekkába nem mehet be más vallású azt hogy jellemeznéd?

2023. ápr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/152 anonim ***** válasza:
53%

"Az Ószövetség és az Újszövetség az kapcsolódik ez nem vitás. Mint ahogy az iszlám is kapcsolódik a kereszténységhez!"


Az iszlám nem kapcsolódik a kereszténységhez. Az iszlám minden keresztény tanítást elutasít.



"A zsidók nem nagyon hallgatták meg Jézust! És ha ismernéd a kereszténységet na meg persze a Bibliát akkor tudnád hogy mi történt. És azt is tudnád hogy Jézus bizony beszélt a nem zsidókról is."


A Bibliában maga Jézus mondja hogy csak a zsidó néphez érkezett és minden tanítványa zsidó volt.



"De ugye neked egy épület a legfontosabb így a mélyebb összefüggéseket nem értheted. Azt látod ami a szemed előtt van. Egy épületet bálványozol. Sem a kereszténységet sem az iszlámot nem érted és nem is hiszel!"


Ezt mondja egy bálványimádó keresztény. Nem elég hogy te magad bálványimádó vagy, de még rágalmazod is azt aki tiszta egyistenhívő.



"Még az iszlámmal sem vagy tisztában így hogyan is érthetnéd a kereszténységet ami bonyolultabb, nem is neked való hiszen te csak azt látod ami a szemed előtt van. Mint az épület!"


A kereszténységben semmi nem bonyolult. Logikátlan teli ellentmondásokkal. Kivettetek belőle mindent. Ami nem tettszett arra azt mondtátok csak a zsidókra vonatkozik. Ami meg az Újszövetségből nem tetszett arra azt mondtátok csak akkoriban volt érvényes.



"Azt mondják ugyan az az Istene kereszténynek a zsidóknak és a muszlimoknak is.

Te hiszel ebben?"


Igen, ugyanaz az Isten, de a keresztények ezt meghamisították és három istenséget csináltak maguknak. A zsidók egy Istenben hisznek de telehamisították az Ószövetséget.



"Az hogy Mekkába nem mehet be más vallású azt hogy jellemeznéd?"


Úgy hogy semmi keresnivalója ott más vallásuaknak. Az adott vallás szent helye nem túristalátványosság. Ezt minden vallás esetében így látom. Ha a Vatikánba nem mehetne be más vallású nem lenne problémám ezzel.


De nem válaszoltál a kérdésemre. Az hogy a Jeruzsálemi templomba nem mehetett be más vallású az nem diszkriminatív és intoleráns?

2023. ápr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/152 anonim ***** válasza:
62%

Az iszlám nem kapcsolódik a kereszténységhez. Az iszlám minden keresztény tanítást elutasít.

Te már egy keresztényellenes robot lettél. Ha ezt s kijelentést komolyan vennénk akkor ti nem imádjatok az Istent, loptok, hazudtok, nem szeretitek felebarátaitokat


Vedd észre muszlim hogy annyira elvakult lettél hogy az a célod bármit ide leír neked rgx keresztény azt te tagDod, ellene beszélsz, most már robotszerűen erre programoztad be magad.

2023. ápr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/152 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell hazudozni keresztény.

Az iszlám az összes keresztény alaptanítást elutasítja a szentháromságtól kezdve, Jézus istenségén át a megváltó haláláig. Ez tény. Nincs ebben semmi keresztényellenes.

2023. ápr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/152 anonim ***** válasza:

Logikailag nem állja meg a helyét. Az alaptanitasunkhoz tartoznak amit felsoroltan, neked kellett volna pontosabban kifejezni magad.


Ugyanis nem mindegyik keresztény tan egyezik meg abban amit leírtál


Ne általánosíts.


A Jn 14,9- ben maga Jézus is megerősíti, hogy az Atya és a Fiú nem ugyanaz a személy, lényegileg mégis szétválaszthatatlan. A Jn 14,26-ban pedig a Fiúról és a Szentlélekről, illetve az ő lényegi egységükről olvashatunk. Jézushoz hasonlóan a Szentlelket is isteni tulajdonságokkal azonosítja a Biblia.

2023. ápr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/152 anonim ***** válasza:
53%

"Logikailag nem állja meg a helyét. Az alaptanitasunkhoz tartoznak amit felsoroltan, neked kellett volna pontosabban kifejezni magad."


Mit hazudozol még mindig? Áruld már el ti keresztények nem tudtok igazat mondani? Azt képzelitek majd Jézus a sok hazugságot is mágváltja?



"Jézushoz hasonlóan a Szentlelket is isteni tulajdonságokkal azonosítja a Biblia."


Azt írja a Biblia a Szentlélekről hogy küldték, nem tud megától beszélni csak azt mondja amit hallott. Ti keresztények egy olyan istenségben hisztek akit ide oda küldenek és nem tud magától beszélni?

2023. ápr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/152 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy brlezavarodtál olvasd újra.
2023. ápr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/152 anonim ***** válasza:
53%

János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.



Keresztények szerint ez a Pártfogó a Szentlélek, de ez kizárható. Azt írja a Pártfogó nem jön el amig Jézus nem megy el. A Bibliából kiderül hogy a Szentlélek Jézus alatt és előtte is jelen volt, továbbá itt egy emberről van szó mert azt írja el lesz küldve. A Szentlélek keresztények szerint Isten, Istent pedig nem lehet ide oda küldözgetni.



János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall,


Úgy szól a vers hogy nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall. Ez egyértelműen egy prófétára igaz, tehát nem lehet a Szentlélek aki keresztények szerint maga Isten. Istenre nem igaz az hogy csak azt mondja amiket hall.

2023. ápr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/152 anonim ***** válasza:

Az írásokat lehet ide-oda küldözgetni.


Az igazság lelke. Milyen érdekes a megfogalmazás. De vajon hol és mi számít igazságnak. Arab földön talán mást jelent az igazság még a mai napig is, mint a magyar földön. Sőt, Izraelben is mást jelent az igazság, mint Palesztinában.

De mondok aktuálisabbat. Az orosz és az ukrán rokonok. Nyelvük nagyon nagy százalékban szinte azonos. Szinte egy nyelvet beszélnek, ám nincsenek így sem egy igazságon.

Ezért mondom, hogy vannak speciális esetek, ahol támaszt az Úr prófétát, hogy azok is megmaradjanak. Sőt, minden esélyt megkapnak és minden tudást, hogy azt az utat választhassák, amely elvisz az Atyához.


Krisztus az út, ő az igazság. Én tőle tanulok, őt próbálom utánozni. Nem a papokat utánoznom és nem a papoktól tanulok. Ő pedig azt mondta, hogy minden népből lesznek gyermekei. Azt is mondta, hogy juhai vannak másik akolban is, akiket szintén terelgetnie szükséges.


Azt is mondta Ő, hogy aki nincs ellenünk, az velünk van. És Ő azt a parancsot adta, hogy:

"Új parancsot adok nektek: Szeressétek egymást! Amint én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról tudják majd meg rólatok, hogy a tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt.”

(János 13: 34-35)


Nem kárhoztatom Mohamedet. Szerintem tette, amit tennie kellett. Meg hát nem is az én dolgom az ítélet. Azt egészen Istenre bízom.


Viszont én Jézust tartom az egyetlen útnak, főleg ebben a csodaklassz Magyarországon. De én a templomba járást sem tartom. Isten mindenhol ott van, ahogy a testvérek is mindenhol jelen vannak. Amikor pedig a munkahelyen 2-en, 3-an összegyűlünk a csarnok egyik fontján és beszélgetünk 5 percet Jézus nevében, akkor mindhárman érezzük, hogy velünk van Ő is. Pedig nem templomban dolgozom, hanem egy raktárban.

2023. ápr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!