Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azért ennyire erős az iszlám,...

Azért ennyire erős az iszlám, mert az igazi vallás és Isten szava?

Figyelt kérdés

A keresztény vallás egy harmatgyenge semmi, amivel bármit meg lehet tenni.

Istent büntetlenül akárki káromolhatja, és a keresztények ezt hagyják.

Rájuk lett parancsolva hogy kötelező a melegeket imádni, még nekik is és ők úgy tesznek, pedig a bibliájuk teljesen mást mond.


Egy ilyen gyenge vallást én nem követek tovább.


Ezzel szemben a muszlimoknak van tartása, ők nem tűrik, hogy Allahot káromolják, nem tűrik hogy az iszlámot oly módon megalázzák mint ahogyan azt a keresztények teszik.



2023. márc. 25. 15:16
 131/152 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Az iszlám nem kapcsolódik a kereszténységhez."


Az iszlám kapcsolódik a kereszténységhez! Még azt a keveset is elfelejtetted az iszlámról amit eddig tudtál? Megint csak azt látod ami a szemed előtt van. Épület!


"A Bibliában maga Jézus mondja hogy csak a zsidó néphez érkezett és minden tanítványa zsidó volt."


Tévedés, még hozzá hatalmas tévedés! Ha ismernéd a kereszténységet na meg persze a Bibliát akkor tudnád hogy mi történt. És azt is tudnád hogy Jézus bizony beszélt a nem zsidókról is. Jézus egyébként tanított nem zsidókat is!


"Nem elég hogy te magad bálványimádó vagy, de még rágalmazod is azt aki tiszta egyistenhívő."


Ez nem rágalom! Ez tény a te esetedben. Te nem vagy tiszta hívő mert csak akkor tudsz hinni ha épület is van hozzá. Milliószor leírtad nekem és amit írtál abból logikusan ez következik!


"A kereszténységben semmi nem bonyolult. Logikátlan teli ellentmondásokkal."


Na erről van szó. Neked logikátlan és ellentmondásos tehát bonyolult!

Nincs épület és már is megáll a tudományod, még az alapot sem vagy képes megérteni.


"Ami nem tettszett arra azt mondtátok csak a zsidókra vonatkozik. Ami meg az Újszövetségből nem tetszett arra azt mondtátok csak akkoriban volt érvényes."


Jézus tanítása az Újszövetségben van benne, teljesen logikus hogy aki hisz Jézusban annak nem csak akkor érvényes hanem mindig az. Ne magadból indulj ki.

keresztény hívőnek nem kell templom hogy hinni tudjon!


"Igen, ugyanaz az Isten, de a keresztények ezt meghamisították és három istenséget csináltak maguknak."


Ha ugyan az az Isten, akkor megadtad a saját kérdésedre a választ is!


"Úgy hogy semmi keresnivalója ott más vallásuaknak. Az adott vallás szent helye nem túristalátványosság."


Az iszlám egy kirekesztő és intoleráns vallás.


"De nem válaszoltál a kérdésemre. Az hogy a Jeruzsálemi templomba nem mehetett be más vallású az nem diszkriminatív és intoleráns?"


Megválaszoltad a saját kérdésedet. Ugyan az az Isten! Te elvileg hiszel benne.

2023. ápr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/152 anonim ***** válasza:
62%

A pártfogó nem jön el, amig Krisztus el nem megy. Nemde ő a pártfogónk ott, ahová ment?

Az igazság lelke pedig akkor van elküldve, ha 2-en vagy 3an összegyűlnek az Ő nevében. Nem de ott van köztük az, akire az Atya egészen rábízta az ítéletet, mert az igazságos?


Én pedig nem azt mondom amit hallottam, hanem azt, amit láttam. Mert a fiú sem tehet mást, mint amit az Atyától látott.


A léleknek se füle, se szeme, se szája nincsen, mégis hall, lát és beszél. Szíve sincsen a léleknek, mégis érez. És nincs itt sem, ami New Age lenne. Az igazság van itt.

Dicsőség az Úrnak örökkön örökké.

2023. ápr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/152 anonim ***** válasza:
Amen
2023. ápr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/152 anonim ***** válasza:

A Szentlélek a Fiú és Isten lényegi EGYSÉGBEN van.


Egyikük sem mond mást.


Egyikük sem cselekszik mást mint amit az Atyától hallott.


A bálványt emberkéz alkotta, hogy helyettesítse vele Istent hogy abban higgyen és elvegye a figyelmet Istenről. Krisztus nem ilyen.


Isten küldte Krisztust, hogy tanítsa az embereket. Megteheti mert mindenható, azért nem maga jött le, mert megígérte, hogy nem mutatkozik embernek.


De az Isten Fia mutatkozott embernek.

2023. ápr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/152 anonim ***** válasza:
100%
Békesség e házra!
2023. ápr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/152 anonim ***** válasza:
53%

"Az iszlám kapcsolódik a kereszténységhez! Még azt a keveset is elfelejtetted az iszlámról amit eddig tudtál? Megint csak azt látod ami a szemed előtt van. Épület!"


Hazugság. Az iszlám minden keresztény tanítást elutasít.



"Tévedés, még hozzá hatalmas tévedés! Ha ismernéd a kereszténységet na meg persze a Bibliát akkor tudnád hogy mi történt. És azt is tudnád hogy Jézus bizony beszélt a nem zsidókról is. Jézus egyébként tanított nem zsidókat is!"


Újabb hazugság. A 12 tanítvány mind zsidó.



"Ez nem rágalom! Ez tény a te esetedben. Te nem vagy tiszta hívő mert csak akkor tudsz hinni ha épület is van hozzá. Milliószor leírtad nekem és amit írtál abból logikusan ez következik!"


Újabb hazugság. Egy legalja hazug keresztény vagy. Ráadásul a te Bibliád írja azt hogy egy épület kell a hithez. A Jeruzsálemi templom a Biblia szerint mindenképpen szükséges ahhoz hogy a zsidók áldozatot mutathassanak be. Olyasmivel rágalmazol amit a te Bibliád ír elő.



"Na erről van szó. Neked logikátlan és ellentmondásos tehát bonyolult!"


Minden értelmes embernek logikátlan és ellentmondásos a kereszténység. Ezért menekülnek tömegesen a fejlett világban a kereszténységből.



"Jézus tanítása az Újszövetségben van benne, teljesen logikus hogy aki hisz Jézusban annak nem csak akkor érvényes hanem mindig az. Ne magadból indulj ki."


Akkor a keresztény nők miért nem viselnek kendőt? Előírja az Újszövetség. Mikor kérdeztem azt mondták a keresztények hogy az cask abban az időben volt kötelező.



"Ha ugyan az az Isten, akkor megadtad a saját kérdésedre a választ is!"


Annyira gerinctelen vagy nem adsz egyenes választ csak mellébeszélsz.



"Az iszlám egy kirekesztő és intoleráns vallás."


Akkor a kereszténység is kirekesztő és intoleráns vallás? Mivel a Biblia írja hogy más vallásúak nem mehetnek a Jeruzsálemi templomba.



"Megválaszoltad a saját kérdésedet. Ugyan az az Isten! Te elvileg hiszel benne."


Látod milyen gerinctelen vagy. Még arra sem vagy képes hogy egyenes választ adj. Az hogy a Jeruzsálemi templomba nem mehetett be más vallású az nem diszkriminatív és intoleráns?

2023. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/152 anonim ***** válasza:
53%

"A pártfogó nem jön el, amig Krisztus el nem megy. Nemde ő a pártfogónk ott, ahová ment?

Az igazság lelke pedig akkor van elküldve, ha 2-en vagy 3an összegyűlnek az Ő nevében. Nem de ott van köztük az, akire az Atya egészen rábízta az ítéletet, mert az igazságos?"


Látom nem fogtad fel. Isten esetében nincs olyan hogy jön vagy megy. Nincs olyan hogy itt van vagy ott van. Ha mégis ezt állítod akkor azt jelenti hogy egy fizikailag korlátozott istenségben hiszel.



"Én pedig nem azt mondom amit hallottam, hanem azt, amit láttam. Mert a fiú sem tehet mást, mint amit az Atyától látott."


Szóval a Fiú istenség és szentlélek istenség csökkentett képességű, mert nem tudnak maguktól semmit. Ezek pogány istenségek. A pogány vallásokban vannak ilyen félig istenség félig ember hamis tanítások.

2023. ápr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/152 anonim ***** válasza:

Szóval a Fiú istenség és szentlélek istenség csökkentett képességű, mert nem tudnak maguktól semmit. Ezek pogány istenségek. A pogány vallásokban vannak ilyen félig istenség félig ember hamis tanítások.


Ha ismerned Jrisztus szavait, akkor nem gondolkodnak így.

KRISZTUS TÖKÉLETES egységben van az Atyával és ugyanígy a Szentlélek is.

Az Atya nélkül lennének valóban nem tudnának semmit. De mivel Isten kuáradt lelke van rajtuk ezért snnyit tudnak amennyit Iten akár közölni. Miért van ez?


Mert az Atya megígérte nem jön a földre, ellenben elküldte Fiát tanítani.nem küldhetett olyat, aki gyarló és nem tudja átadni mindazt amit az atyától hallott.


A Szentlélek és a Fiú csak annyit ad ár amennyire Isten megbízza. A CSÖKKENTETT kepességböl nem származik az logikailag hogy nem tud magától semmit. Nem is elvárás hogy Istentől függetlenül cselekedjenek.

Persze hogy csökkentett képességűek, ha az Atyához viszonyítjuk, de amit átadnak minden nap az Istentől, az tökéletesen isteni eredetű, mert Isten lelke van bennük.


A Szentlélek és Krisztus által juthatunk közelebb Istenhez.

2023. ápr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/152 anonim ***** válasza:
19%

"Mert az Atya megígérte nem jön a földre, ellenben elküldte Fiát tanítani.nem küldhetett olyat, aki gyarló és nem tudja átadni mindazt amit az atyától hallott."


Mi az hogy az Atya nem jön a földre? Meg hogy elküldte a fiát? Te fizikailag korlátozott istenségekben hiszel akik vannak valahol és küldözgetik egymást. Te nem egyistenhívő vagy hanem az ókori pogány többistenhívő vallások folytatásában hiszel. És persze az igazi Jézushoz sincs semmi közöd.

2023. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/152 anonim ***** válasza:
89%

Vidiripi


"Az iszlám minden keresztény tanítást elutasít."


Hahó, ébresztő! Azt írtam kapcsolódik! Hol írtam én tanítást?


"A 12 tanítvány mind zsidó."


Te tényleg csak azt látod ami a szemed előtt van, mondjuk egy épület!

Azt írtam hogy tanított nem zsidókat is Jézus és nem azt hogy volt egy tanítványa aki nem zsidó. Van különbség!

Na meg azt is írtam hogy, Jézus bizony beszélt a nem zsidókról is.


"Ráadásul a te Bibliád írja azt hogy egy épület kell a hithez."


Épületre neked van szükséged ahhoz hogy hinni tudj! Ami sajnálatos dolog!


"A Jeruzsálemi templom a Biblia szerint mindenképpen szükséges ahhoz hogy a zsidók áldozatot mutathassanak be."


Akkor szólj már a zsidóknak hogy a hitük szerint nekik nincs bűnbocsánat!


"Minden értelmes embernek logikátlan és ellentmondásos a kereszténység. Ezért menekülnek tömegesen a fejlett világban a kereszténységből."


Hadd menjenek csak! Ennek így kell lennie. Meg van írva!


"Akkor a keresztény nők miért nem viselnek kendőt? Előírja az Újszövetség."


Igen előírja! De ebből is látszik hogy neked túl bonyolult a kereszténység. Csak addig jutsz el hogy viselniük kell a kendőt. Ami egy látható dolog. Megint csak azt tudod amit látni lehet de ennél tovább nem vagy képes lépni.

Na de neked ugye kell az épület is, mert anélkül nem megy!

- Megint csak ez lesz nyilvánvaló.


"Mikor kérdeztem azt mondták a keresztények hogy az cask abban az időben volt kötelező."


Hát én nem tudom hogy kiket kérdeztél de akkor ők sem tudják. Vagy te nem figyeltél esetleg nem értetted meg, mivel neked túl bonyolult!


"Annyira gerinctelen vagy nem adsz egyenes választ csak mellébeszélsz."


Minek válaszoljak olyan kérdésre amire te magad adod meg a választ? Hülyeség!

Tudod a választ hiszen megválaszoltad. Vagy annyira bonyolult neked ez is hogy nem érted a saját válaszodat?

Na akkor igen csak nagy baj van!


"Akkor a kereszténység is kirekesztő és intoleráns vallás? Mivel a Biblia írja hogy más vallásúak nem mehetnek a Jeruzsálemi templomba."


Nincs jeruzsálemi templom, miről beszélsz ember?

Az iszlám a kirekesztő ott hiszen a városba nem lehet bemenni! Még a városba sem!


"Még arra sem vagy képes hogy egyenes választ adj."


Te megadtad a választ, vagy az nem volt egyenes válasz? Mert akkor te vagy a gerinctelen!

- Minek válaszoljak meg egy olyan kérdést amit te már megválaszoltál?


"Az hogy a Jeruzsálemi templomba nem mehetett be más vallású az nem diszkriminatív és intoleráns?"


Az hogy Mekka városába nem mehet be más vallású még a városba sem az nem diszkriminatív és intoleráns?

2023. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!