Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azért ennyire erős az iszlám,...

Azért ennyire erős az iszlám, mert az igazi vallás és Isten szava?

Figyelt kérdés

A keresztény vallás egy harmatgyenge semmi, amivel bármit meg lehet tenni.

Istent büntetlenül akárki káromolhatja, és a keresztények ezt hagyják.

Rájuk lett parancsolva hogy kötelező a melegeket imádni, még nekik is és ők úgy tesznek, pedig a bibliájuk teljesen mást mond.


Egy ilyen gyenge vallást én nem követek tovább.


Ezzel szemben a muszlimoknak van tartása, ők nem tűrik, hogy Allahot káromolják, nem tűrik hogy az iszlámot oly módon megalázzák mint ahogyan azt a keresztények teszik.



2023. márc. 25. 15:16
 141/152 anonim ***** válasza:
53%

"Hahó, ébresztő! Azt írtam kapcsolódik! Hol írtam én tanítást?"


Mi az hogy kapcsolódik? Miben?



"Azt írtam hogy tanított nem zsidókat is Jézus és nem azt hogy volt egy tanítványa aki nem zsidó. Van különbség!

Na meg azt is írtam hogy, Jézus bizony beszélt a nem zsidókról is."


Hát akkor nézzük mit ír a Biblia:


Máté 15:24 Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izráel házának elveszett juhaihoz.


Máté 10:5-6 Ezt a tizenkettőt küldte ki Jézus, és ezt a rendelkezést adta nekik: "Pogányokhoz vezető útra ne térjetek le, samaritánusok városába ne menjetek be. Inkább menjetek Izráel házának elveszett juhaihoz.


Azt írja csak a zsidókhoz jött.



"Épületre neked van szükséged ahhoz hogy hinni tudj! Ami sajnálatos dolog!"


Ez a te aljas rágalmad. Ráadásul a te Bibliád ír olyat hogy egy épület kell hogy hinni tudj.



"Akkor szólj már a zsidóknak hogy a hitük szerint nekik nincs bűnbocsánat!"


A te Bibliád írja ezt szóval ez a te hited is, nem csak a zsidóké.



"Hadd menjenek csak! Ennek így kell lennie. Meg van írva!"


Az is meg van írva a Bibliában hogy mit fog mondani Jézus a keresztényeknek:


Máté 7:22-23 Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, nem a te nevedben űztünk-e ki ördögöket, és nem a te nevedben tettünk-e sok csodát? És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!"



"Igen előírja! De ebből is látszik hogy neked túl bonyolult a kereszténység. Csak addig jutsz el hogy viselniük kell a kendőt. Ami egy látható dolog. Megint csak azt tudod amit látni lehet de ennél tovább nem vagy képes lépni."


Én eljutok idáig de ti keresztények még idáig sem. Hol vannak a kendőt viselő keresztény nők? A legtöbb keresztény megtagadja, mondván csak akkoriban volt érvényes, az a kevés aki hordja, az is csak a templomban aztán az utcán levetkőzik.



"Hát én nem tudom hogy kiket kérdeztél de akkor ők sem tudják. Vagy te nem figyeltél esetleg nem értetted meg, mivel neked túl bonyolult!"


Most akkor kell szerinted kendőt viselni vagy nem?



"Minek válaszoljak olyan kérdésre amire te magad adod meg a választ? Hülyeség!

Tudod a választ hiszen megválaszoltad. Vagy annyira bonyolult neked ez is hogy nem érted a saját válaszodat?

Na akkor igen csak nagy baj van!"


Hazudozás és mellébeszélés helyett válaszolj. Menni fog?



"Nincs jeruzsálemi templom, miről beszélsz ember?"


Amikor volt jeruzsálemi templom nem mehettek be más vallásuak és ha ma állna a templom ma sem mehetnének be. Akkor a kereszténység is kirekesztő és intoleráns vallás? Mivel a Biblia írja hogy más vallásúak nem mehetnek a Jeruzsálemi templomba.



"Az iszlám a kirekesztő ott hiszen a városba nem lehet bemenni! Még a városba sem!"


Akkor a kereszténség is kirekesztő mivel a Biblia írja hogy a más vallásúak nem mehetnek a Jeruzsálemi templomba.



"Az hogy Mekka városába nem mehet be más vallású még a városba sem az nem diszkriminatív és intoleráns?"


Szerintem egyáltalán nem diszkriminatív vagy intoleráns. Minden vallás joga hogy nem engedi be a túristákat a saját szent helyeire.

2023. ápr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/152 anonim ***** válasza:

Máté 15:24 Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izráel házának elveszett juhaihoz.



Máté 10:5-6 Ezt a tizenkettőt küldte ki Jézus, és ezt a rendelkezést adta nekik: "Pogányokhoz vezető útra ne térjetek le, samaritánusok városába ne menjetek be. Inkább menjetek Izráel házának elveszett juhaihoz.


Igen.


De a feltámadott Krisztus így szólt: /Márk evangélium végén/


15Aztán így szólt hozzájuk: „Menjetek el az egész világra, és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek. 16Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül, aki nem hisz, az elkárhozik

2023. ápr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/152 anonim ***** válasza:
53%

"De a feltámadott Krisztus így szólt: /Márk evangélium végén"


Márk Evangéliumának a vége egy későbbi betoldás. Nincs benne a legkorábbi kéziratokban. Egyébként is ha Jézus azt mondja csak a zsidó néphez jött akkor ott a vége. Abba már nem fér bele az hogy de mégis mindenkihez jött.

2023. ápr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/152 anonim ***** válasza:

Ráasáként el is spojlerezték ezt már a zsoltárok 2-ben:



5

Majd szól nékik haragjában, és megrettenti őket gerjedelmében:

6

Én kentem ám fel az én királyomat a Sionon, az én szent hegyemen!

7

Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.

8

Kérjed tőlem és odaadom néked a pogányokat örökségül, és birtokodul a föld határait.

9

Összetöröd őket vasvesszővel: széjjelzúzod őket, mint cserépedényt.

10

Azért, királyok, legyetek eszesek, és okuljatok földnek bírái!

11

Szolgáljátok az Urat félelemmel, és örüljetek reszketéssel.

12

Csókoljátok a Fiút, hogy meg ne haragudjék és el ne vesszetek az úton, mert hamar felgerjed az ő haragja. Boldogok mindazok, akik ő benne bíznak!

(Zsoltárok2: 5-12)

2023. ápr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/152 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mi az hogy kapcsolódik? Miben?"


Te kérdezed!? Hogy csak egyet írjak! Jézus! Jézust az iszlám is elismeri prófétának.


"Azt írja csak a zsidókhoz jött."


Én meg azt írtam hogy Jézus beszél a nem zsidókról és azt is írtam hogy volt aki tanított. (még ha az nem is rendszeres volt)

- Nagyon csekély a tudásod a Bibliáról. Ez nem gond de az iszlámról is az. Biztos azért kötöd a hitedet egy épülethez!


"Ráadásul a te Bibliád ír olyat hogy egy épület kell hogy hinni tudj."


Arra neked van szükséged, már a Bibliában is ezt keresed ez rosszabb nálad mint azt eddig gondoltam.


"A te Bibliád írja ezt szóval ez a te hited is, nem csak a zsidóké."


Nem! Az én hitem szerint nekem semmiféle áldozatot nem kell bemutatnom a bűneimért. A zsidóknak be kellene de nincs neki hol bemutatni.

Én nem zsidó vagyok hanem keresztény!


"Az is meg van írva a Bibliában hogy mit fog mondani Jézus a keresztényeknek"


Hát ezt majdnem sikerült jól eltalálnod. De tudod mit, azt mondom hogy határ eset és elfogadom. :)


"Hol vannak a kendőt viselő keresztény nők?"


Erre a kérdésre is saját magad válaszol. Nem is értem hogy akkor egyáltalán miért tetted fel ezt a kérdést!


"A legtöbb keresztény megtagadja, mondván csak akkoriban volt érvényes, az a kevés aki hordja, az is csak a templomban aztán az utcán levetkőzik."


Az utcán levetkőzik? Mit nézel te barátom?


"Most akkor kell szerinted kendőt viselni vagy nem?"


Igen, van amikor kell!


"Hazudozás és mellébeszélés helyett válaszolj. Menni fog?"


A választ leírtad! Olvasd vissza a SAJÁT ÍRÁSODAT, ennyi! Menni fog!


"Amikor volt jeruzsálemi templom nem mehettek be más vallásuak és ha ma állna a templom ma sem mehetnének be. "


Ez a mi lett volna ha....

De templom nincs! Sőt Mohamed még sehol sem volt amikor a templom elpusztult.

- Mekka meg létezik most is de még csak a városba sem lehet bemenni. Az egyik legkirekesztőbb vallás az iszlám!


"Mivel a Biblia írja hogy más vallásúak nem mehetnek a Jeruzsálemi templomba."


Nincs ilyen templom! Megint az épület, te a bálványimádást új szintre akarod emelni.


"Szerintem egyáltalán nem diszkriminatív vagy intoleráns. Minden vallás joga hogy nem engedi be a túristákat a saját szent helyeire."


De még a városba sem lehet bemenni! diszkriminatív és intoleráns!

2023. ápr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/152 anonim ***** válasza:
48%

Nézzük az igazságot!


A keresztény hit elindult az útján és emberek tömegeit és millióit térítette Jézus Krisztushoz, Istenhez! A politikának lépnie és döntenie kellett! Megalakult a hivatalos keresztény egyház melynek mai központja a Vatikán! Már rég eltért az igaz, tiszta Jézus Krisztusi hittől, vallást csináltak belőle emberi rendelések által, mely rendelések többnyire a pogány szokásokból, szertartásokból és hiedelmekből ered!!!!

Tehát mondhatjuk és kijelenthetjük, hogy letért az igaz tiszta ösvényről!!! Ezzel szemben kialakult az iszlám vallás az isz. szerinti 7.sz. idején. Tüzetesen és alaposan áttanulmányozva kijelenthetjük, hogy ez sem áll meg az igazság kövén és mérlegén, nem csak a kései megalakulása miatt, hanem a körülmények miatt is. Mohamed egy hamis próféta, aki egy új vallást alapított Gábriel Arkangyalra hivatkozva, aki legalább 20 éven keresztül nyilatkoztatta ki neki a "Koránt"! A valóság pedig az, hogy Mohamednek kb. ennyi, azaz közel 20 évébe telt, míg átírta a Tórát és csinált belőle Koránt. Mi következik ebből? Az, hogy egyik sem áll meg Isten előtt az igazságban, mert már mind kettő tévúton jár, a Mohamed ISZLÁM és a Vatikán Pápaság is!!!!! Nagyon röviden ez a lényeg.

2023. ápr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/152 anonim ***** válasza:
53%

"Te kérdezed!? Hogy csak egyet írjak! Jézus! Jézust az iszlám is elismeri prófétának."


Az iszlám szerinti Jézusnak köze nincs a keresztény istenség Jézushoz. Még a nevét is rosszul tudjátok. Nem Jézus hanem Ísá. Arámiul Íso.



"Én meg azt írtam hogy Jézus beszél a nem zsidókról és azt is írtam hogy volt aki tanított. (még ha az nem is rendszeres volt)"


Nyilván bsezélt nem zsidókkal ha megszólították de nem őket kereste, nem nekik tanított, legfeljebb ha kérték. De lényeg hogy csak a zsidókhoz jött Jézus.



"Arra neked van szükséged, már a Bibliában is ezt keresed ez rosszabb nálad mint azt eddig gondoltam."


Ezt írja Bibliád. Baj hogy megkerestem? :)



"Nem! Az én hitem szerint nekem semmiféle áldozatot nem kell bemutatnom a bűneimért. A zsidóknak be kellene de nincs neki hol bemutatni.

Én nem zsidó vagyok hanem keresztény!"


De akkor is abban kell hinned hogy egy épület kellett a zsidók hitéhez mert a Biblia szerint Isten ezt parancsolta. Szóval a te Bibliád előírása az amivel engem rágalmazol.



"Hát ezt majdnem sikerült jól eltalálnod. De tudod mit, azt mondom hogy határ eset és elfogadom. :)"


Azt is elfogadod hogy neked is ezt fogja mondani? :)



"Erre a kérdésre is saját magad válaszol. Nem is értem hogy akkor egyáltalán miért tetted fel ezt a kérdést!"


Neked mindenre az a válaszod hogy én megválaszoltam már? Nem benne annyi gerinc hogy egyenes választ ad? Ez volt mikor azt kérdeztem tőled szerinted Jézus ember vagy Isten.



"Az utcán levetkőzik? Mit nézel te barátom?"


Levetközés alatt azt értem hogy leveszi a kendőt és lengébben öltözik mint a templomban.



"Igen, van amikor kell!"


Mikor?



"A választ leírtad! Olvasd vissza a SAJÁT ÍRÁSODAT, ennyi! Menni fog!"


TEhát nem válaszolsz.



"Ez a mi lett volna ha....

De templom nincs! Sőt Mohamed még sehol sem volt amikor a templom elpusztult."


Azt is mondtam mi volt. Amikor volt jeruzsálemi templom nem mehettek be más vallásuak. Ez miért nem diszkriminatív és intoleráns?



"Mekka meg létezik most is de még csak a városba sem lehet bemenni. Az egyik legkirekesztőbb vallás az iszlám!"


A legkirekesztőbb vallás a zsidó és keresztény vallás mert a Biblia a szent könyvük, ami a zsidó nép etnikai alapú felsőbbrendűségét hirdeti.



"Nincs ilyen templom! Megint az épület, te a bálványimádást új szintre akarod emelni."


Ti keresztények vagytok a bálványimádok és a te Bibliád írja hogy a jeruzsálemi templom nem mehettek be más vallásuak és hogy Isten etnikai alapon kiemel egy népet a többivel meg nem foglalkozik.



"De még a városba sem lehet bemenni! diszkriminatív és intoleráns!"


Mivel Mekka egy kis város. Az egész városnak a Kába a lényege.

2023. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/152 anonim ***** válasza:
53%

"Tüzetesen és alaposan áttanulmányozva kijelenthetjük, hogy ez sem áll meg az igazság kövén és mérlegén, nem csak a kései megalakulása miatt, hanem a körülmények miatt is. Mohamed egy hamis próféta, aki egy új vallást alapított Gábriel Arkangyalra hivatkozva, aki legalább 20 éven keresztül nyilatkoztatta ki neki a "Koránt"! A valóság pedig az, hogy Mohamednek kb. ennyi, azaz közel 20 évébe telt, míg átírta a Tórát és csinált belőle Koránt."


Bizonyíték? honnan tudod hogy a Korán nem az eredeti Isteni üzenet helyreállítása? Mondjuk kizárt hogy olvastad volna de azért megkérdezem :)

2023. ápr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/152 anonim ***** válasza:

#148#: "Bizonyíték? honnan tudod hogy a Korán nem az eredeti Isteni üzenet helyreállítása? Mondjuk kizárt hogy olvastad volna de azért megkérdezem :)"


Most ez komoly??? Olyan dolgot bizonyítsak ami evidens és magától értetődő minden értelmes ember számára, főleg most, hogy minden fenn van a NET.en.


Mikor keletkezett a Tóra és mikor keletkezett a Korán?

Hogyan keletkezett a Tóra és hogyan keletkezett a Korán?


Olvasni kell mind a kettőt a hasonlóság hatalmas! Én olvastam viszont ahogy írtad kizárt, hogy te olvastad, mert akkor nem kérdeznél ilyen butaságot. Mohamednek közel 20 évébe tellett míg átírta a Tórát amit Gábriel Arkangyal kijelentéseire fogott! Tehát már itt és ebben hazudott!


Mohamed Kr.u. 600 körül írta a Koránt. Vajon hogy lehet igaznak mondani és igaznak tartani? Isten akkor már rég megjelent köztünk testben Jézus személyében, mint Megváltó és Szabadító! Meghalt, keresztre feszítették és feltámadt. Ő nem egy átlagos próféta a sok közül! A Korán sok mindenben téved és hazudik hiszen alkotója és megírója Mohamed is az volt!!!!

2023. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/152 anonim ***** válasza:
53%

"Most ez komoly??? Olyan dolgot bizonyítsak ami evidens és magától értetődő minden értelmes ember számára, főleg most, hogy minden fenn van a NET.e"


Látom te egy igazi észlény vagy :)



"Mikor keletkezett a Tóra és mikor keletkezett a Korán?

Hogyan keletkezett a Tóra és hogyan keletkezett a Korán?"


A Tóra ie. 1500 körül. Persze valójában tudjuk hogy nem hiteles. A Tórát és általában a Biblia könyveit össze vissza hamisították. A Korán viszont bizonyítottan 1400 éve változatlan.



"Olvasni kell mind a kettőt a hasonlóság hatalmas! Én olvastam viszont ahogy írtad kizárt, hogy te olvastad, mert akkor nem kérdeznél ilyen butaságot. Mohamednek közel 20 évébe tellett míg átírta a Tórát amit Gábriel Arkangyal kijelentéseire fogott! Tehát már itt és ebben hazudott!"


Te olvatad a Koránt? :) Mindketten tudjuk hogy nem olvatad. De honnan tudod hogy nem Gabriel angyal diktálta a Korán verseit? A Biblia összességben meg 2000 évbe telt mire összeállt :)



"Isten akkor már rég megjelent köztünk testben Jézus személyében, mint Megváltó és Szabadító! Meghalt, keresztre feszítették és feltámadt. Ő nem egy átlagos próféta a sok közül! A Korán sok mindenben téved és hazudik hiszen alkotója és megírója Mohamed is az volt!!!!"


Én nem a keresztény mesét várom tőled hanem bizonyítékot. Az hogy leírod, Jézust keresztre feszítették és feltámadt stb az nem bizonyíték :))

2023. ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!