Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták miért vonzódnak a...

Ateisták miért vonzódnak a pogány vallásokhoz?

Figyelt kérdés
A 19. században az ateizmus terjedésével megnőtt az érdeklődés az okkultizmus, ezotéria és sátánizmus iránt és ez máig töretlen. Az olyan politeista vallásokat pedig mint az ókori egyiptomi, görög és római, felhasználja a mai szórakoztatóipar és nagyon népszerűek. Az egyistenhívő vallások viszont mint judaizmus, kereszténység, iszlám nem mondható népszerűnek az ateisták körében. Ha csak a filmipart nézzük, alig készülnek ilyen filmek, és ezekben is inkább negatív képet festenek az egyistenhívő vallásokról.

máj. 13. 11:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/202 anonim ***** válasza:

Tegyük fel van egy 0. pontja az egésznek aminek nem kellett teremtő.


- Ez a 0. valami egy intelligens, törvények által működő valamilyen világban létező akármicsoda.

Tehát 0. pontként léteznie kell intelligenciának, személyiségnek, törvényeknek és egy világnak.


- Pusztán egy hatás ami létrehozta például az ősrobbanást.

0. pontként léteznie kell egy hatásnak.

máj. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/202 anonim ***** válasza:
100%

"intelligens"

Ez miből jön? Miért kell rögtön intelligensnek lennie?


"Pusztán egy hatás"

A világunknak a kezdete az ősrobbanás, de a megmaradási törvények alapján úgy néz ki, hogy az anyag örök, már az ősrobbanásnak is ebből kellett kialakulnia.

máj. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/202 anonim ***** válasza:
16%

"Már hogy lenne elfogadható tudományos szempontból az a szakállas óvodás?"


Természetesen senki nem gondol szakállas óvodásként vagy szakállas emberként Istenre, aki egy kicsit is tisztában van a monoteista vallások istenképével. Ez, hogy te ilyet írsz, csak az ezzel kapcsolatos nagyfokú tudatlanságodat és ignoranciádat bizonyítja.

máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/202 A kérdező kommentje:

"Még egyszer mondom: ezek ÁLTALÁNOS törvények. Minden világban érvényesek."


Ilyen nincs :) Nem létezik olyan hogy általános törvények amik minden világban érvényesek. Egyáltalán honnan veszed mikor semmit nem tudsz egy másik világról sem? Amig ilyen alapvető logikai tévedéseid vannak, nehezen jutunk előbbre.



"A törvényeket nem kell megteremteni, az alaptörvények léteznek."


Csak úgy maguktól léteznek? Nem voltak aztán megjelentek? Várázsütésre? :)



"Vannak származtatott törvények, ezek egyrészt az alaptörvényekből következnek, másrészt a világ állandóiból, tehát ezek világról világra változhatnak, egy adott világon belül állandóak, és ezeket sem kellett teremteni."


Ez legfeljebb a te vágyvezérelt elképzelésed egy fantázaivilágról :)



"Egyébként is: ahhoz, hogy egy teremtő létezhessen, törvények szükségesek, amelyek az ő működését szabályozzák, és ezeket nem teremthette ő! Ezért is szokták mondani, hogy akkor a teremtőnek is kell egy teremtő."


Ugyanazt tudom mondani. A mi világunk alapján vonsz le következtetéseket a mi világunkon kívülre, így az alapból téves lesz.



"De egy dolog biztos: ELŐBB volt valamilyen világ, és benne adott, maguktól létező törvények"


Mi az hogy maguktól? Ezt megmagyaráznád? Mondjuk varázsütésre? Mert ez a tündérmese kategória :)

máj. 13. 15:52
 35/202 NTBS ***** válasza:
Közelebb áll az ő világnézetükhöz.
máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/202 anonim ***** válasza:
100%

#26

Én ateista vagyok, de van egy olyan érzésem, hogy van abban valami, amit a kérdező állít.

Mindig is szerettem az antik mitológiát, a szerteágazó görög istenek világát. Úgy véltem, az antik mitológia ismerete hozzátartozik a műveltséghez.

A történetek változatosak, izgalmasak, szórakoztatóak. A római regéket és mondákat is szerettem, meg a történelmi témájú regényeket, Waltari Szinuhéjét, meg a többi ókori, középkori regényeit, meg más írók műveit is és mivel ezekben mindenhol megjelennek a vallások, elég sokat meg is lehet belőlük tudni azokkal kapcsolatban.

Egy időben olvasgattam a Bibliát is, mert a kereszténységet alig ismertem, ugyanis amikor én iskolába jártam, akkor ott nem volt még hittan.

Sajnos a keresztény történetek olyan unalmasan szájbarágósak, minden mondat szinte azt a célt szolgálja, hogy higgy, meg az ordítóan manipulatív példabeszédek, amelyek ráadásul rendkívül primitívek is.

A más vallásokat tartalmazó írások, filmek célja a szórakoztatás, illetve annak a világnak a bemutatása és nem célja a hittérítés, ám a keresztény és gondolom az Iszlám világban a mohamedán írások, filmek témája a szent könyveiken túl is a hittérítésre vannak kihegyezve.

A bibliai, vagy a Koránban lévő történetek még érthetők hiszen azoknak pont a hittérítés a céljuk, de sajnos minden más is e szerint jelenik meg.

A nem élő vallásokban viszont ez az ateisták számára rendkívül irritáló primitív sulykolás viszont nem található meg, azokban csak bemutatják az adott hitet, nem akarják, hogy higgy is bennük és ezzel máris szimpatikusabb a számomra és talán más ateistának is.

máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/202 anonim ***** válasza:
100%

Kezdesz problémás lenni, és alapvető, elemi igazságokat akarsz megkérdőjelezni.

Lássuk először csak ezeket:

1: A végtelen törvényei minden világban azonosak. Nem igazán értem, hogy ezt mi alapján akarod kétségbe vonni?

2: Az, hogy bármiféle határozott, állandó működésű dolog, vagy lény kizárólag úgy működhet, ha komoly és fix törvények szabályozzák a működését, annyira elemi dolog, hogy itt vitának helye nincs. És ezeket a törvényeket nem tudta ő teremteni, ez is elemi igazság.

3: Ezek után a következtetés, hogy előbb volt valamiféle világ, és ezen belül törvények, majd itt MAGÁTÓL, teremtő nélkül keletkezett valamiféle értelem - szintén elemi igazság.


Ezek közül, ha valamit nem értesz, írj.

máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/202 A kérdező kommentje:

"Alaptalan állítás."


És ezzel most megcáfoltad?



"A monoteista és a politeista vallásokat feldolgozó filmekben is az istenek sok esetben gonoszak, hibáznak, vétkeznek.

Akkor azok nincsenek negatív képben ábrázolva?"


Politeista vallások is lehetnek negatív képben ábrázolva de ez ritkább.



"Miért lenne tény, hogy a politeista vallásokból több film készül? Ezt alákéne támasztani valamivel."


Az ókori egyiptomi, görög és római vallásokból sokkal több fil készül. Ez tény. A judaizmusról nem készült nagyobb költségvetésű film. A kereszténységről volt a Passió aminek már 20 éve, és talán egy két bibliai alapú film ami pozitív és ennyi. Az iszlámról meg szinte kizárólag negatív filmek készülnek.

máj. 13. 16:02
 39/202 A kérdező kommentje:

"Ezek közül, ha valamit nem értesz, írj."


Te nem érted hogy a mi világunk alapján semmiféle következtetést nem vonhatsz le a mi világunkon kívülre. Te abból indulsz ki hogy a másik világ is biztosan olyan törvények alapján működik mint a miénk, de szó nincs erről. Ez alap és amig nem érted meg, folyamatosan téves következtetéseket vonsz le. Mindhárom pont amit írtál pontosan ezért téves.

máj. 13. 16:08
 40/202 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz, mert amit írtam, annyira alapvető állítások, hogy egyszerűen nem lehet megkérdőjelezni.

Kérlek, próbáld meg megérteni őket, és reagálni rá.

Ezen kívül az első állítás a MI világunkra vonatkozik. Itt végtelen ez az isten... és EZ alapján lehetetlen a létezése. Tehát itt szó nincs másik világról.

Kérlek, erre reagálj.

máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!