Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták miért vonzódnak a...

Ateisták miért vonzódnak a pogány vallásokhoz?

Figyelt kérdés
A 19. században az ateizmus terjedésével megnőtt az érdeklődés az okkultizmus, ezotéria és sátánizmus iránt és ez máig töretlen. Az olyan politeista vallásokat pedig mint az ókori egyiptomi, görög és római, felhasználja a mai szórakoztatóipar és nagyon népszerűek. Az egyistenhívő vallások viszont mint judaizmus, kereszténység, iszlám nem mondható népszerűnek az ateisták körében. Ha csak a filmipart nézzük, alig készülnek ilyen filmek, és ezekben is inkább negatív képet festenek az egyistenhívő vallásokról.

máj. 13. 11:47
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/202 A kérdező kommentje:

"Minek cáfoljam. Csak alaptalan kijelentéseket teszel a levegőbe. Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy létezik egy olyan bolygó amin spagetti szörnyek élnek. Aztán cáfolja meg valaki."


Fix törvények nem jönnek létre maguktól. Kell hogy legyen egy törvényalkotó. Olyan nincs hogy magától. Egyáltalán ez mit jelent nálatok hogy magától? :) Szóval nem ártana valami logikus magyarázat.



"Megint egy alaptalan kijelentés. Arról nem is beszélve, hogy mi számít a politeista vallás negatív ábrázolásnak neked?"


Amikor az egész vallást negatívan ábrázolják, nem csak egy két elemét, vagy karakterét.



"Good omens (könyv és sorozat is), odaát, a vámpíros filmek is köthetőek a kereszténységhez sok esetben (tudod a vámpírok egyik gyengéje is a kereszt de több esetben van valamilyen Bibliához, Istenhez, stb. köthető történet a vámpírok kialakulásáról is), légió, Constantine film és sorozat is,"


Ezeknek alig van köze a kereszténységhez. Legfeljebb néhány elemét felhasználták. Kifejezetten kereszténységről szóló filmekre gondolok mint a Passzió. Ilyenből hány van? Az iszlámról tudsz akár egyet is mondani amiben pozitívan ábrázolják?

máj. 14. 11:19
 52/202 A kérdező kommentje:

"Mert te jártál a másik világban? Tudsz róla valamit? Honnan tudod, hogy nem is létezhetne egy másik világban?"


Hát nem is én teszek olyan kijelentéseket hogy mi van más világokban. Ti állítjátok hogy más világokban is ugyanezek a törvények érvényesek mit itt. Ezért mondtam hogy az ateisták túl sok Star trek filmnet néznek :) Annyit mondtam hogy más törvények alapján felépült világban létezni sem tudnánk ami tény.

máj. 14. 11:22
 53/202 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, úgyis félrebeszél a válaszoló, gondosan nem a kérdésekre válaszol.

Akkor viszont az van, amit már mondtak: a különféle pogány vallásokhoz NEM vonzódnak az ateisták, valamint ezek nem is szerepelnek többet a médiában, mint a kereszténység.

A kérdező érzi csak úgy, hogy az ő vallása méltatlanul el van hanyagolva, és ez így is fog maradni (az ő fejében).

máj. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/202 anonim ***** válasza:
100%

51

"Fix törvények nem jönnek létre maguktól. "

Nem ez volt a téma.


"Amikor az egész vallást negatívan ábrázolják,..."

Olyan a kereszténységgel se nagyon fordul elő, hogy az egész vallást negatívan ábrázolnák



"Ezeknek alig van köze a kereszténységhez. "

Értem tehát Isten, terve, Antikrisztus, Sátán, angyalok, démonok, Lucifer, Mózes története stb. Ezeknek alig van közük a kereszténységhez.


a kereszténységet ismered egyáltalán?

máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/202 anonim ***** válasza:
100%

"Hát nem is én teszek olyan kijelentéseket hogy mi van más világokban. "

De tettél:

"Egy másik világban még csak nem is létezhetnél."



"Annyit mondtam hogy más törvények alapján felépült világban létezni sem tudnánk ami tény."

Nem te csak másik világról beszéltél ami esetén koránt sem biztos, hogy más törvényei vannak. Ezenfelül ha mások is a törvényei sem jelenti azt, hogy azok a törvények lehetetlenné teszik az ottani létezésünket.

máj. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/202 anonim ***** válasza:

55-ös

...de akkor mitől másik a másik világ, ha nem más?


:D

Elég vicces, hogy egymás fantáziáját vitatjátok!

:)

máj. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/202 anonim ***** válasza:
100%

56

Ez a kérdés rettentően ostoba.

Ha van két piros labdád akkor az egyik nem mások de mégis van egy labdád és egy MÁSIK labdád. Ha két dolog egyforma attól még két külön dolog lesz.


Ezenfelül én nem azt írtam, hogy a másik világ nem más pusztán, hogy a törvényei koránt sem biztos, hogy mások.


Ezenfelül ha mások is a törvényei akkor sem kizárható, hogy azok a más törvények lehetetlenné teszik az emberek ottani létezését életben maradását.


Eleve az, hogy ha létezik másik világ és az egyik világból átkerül anyag a másikba akkor az vajon hogyan viselkedne. Mivel azonban a másik világ és törvényei is pusztán egy elképzelés ezért nincs semmi ami alapján állításokat tegyünk (kivétel párat), beleértve a valószínűségeket is.


Az előbb említett kivétel például a cselekvés és az idő. Ahhoz, hogy a másik világban képesek legyenek arra, hogy csináljanak bármit is, történjen bármi ahhoz szükség van az időre. Különben az egész világ pusztán egy állandó, soha nem változó valami lenne. Ez azonban teljesen szembe megy a vallások Istenével aki teremtet, megbánta cselekedetét, kapcsolatba lépet az emberekkel és sok mást cselekedet.



Nem vitattuk egymás fantáziáját mert én csak arra hívtam fel a figyelmét, hogy ő is tette pont ugyan azt amit előtte kifogásolt a másik válaszoló válaszaiban.

máj. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/202 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező arra se hajlandó normálisan válaszolni, hogy itt, ebben a világban mi van.

Azt se érti, hogy a törvényekhez miért nem kell teremtő.

Innen kezdve reménytelen.

máj. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/202 A kérdező kommentje:
Úgy látom a jelen lévő ateisták nincsenek azon a szinten hogy beszéljünk a témáról. Folyamatosan a mi világunk törvényeit akarjátok ráhúzni a mi világunkon kívülre. Továbbá azt állítjátok gyakoriak a pozitív keresztény témájú filmek pedig egy kezemen meg tudnám számolni hogy hány ilyen film volt az utóbbi 30 évben. Zsidó vallásról pedig egy sem volt, az iszlámról meg kizárólag negatív filmek vannak.
máj. 15. 09:06
 60/202 anonim ***** válasza:
100%

A korábbi válaszomban leírtam, hogy a kereszténység alapján miért készülnek ritkán filmek (és azokban sem az istenség kap szerepet), illetve mivel felteszem a nyugati (európai és amerikai) filmművészetről írsz, nyilván nem sok iszlámmal kapcsolatos filmet fogsz látni, hiszen egyrészt a lakosság nagyrésze nem tud azonosulni vele, másrészt a jelenben és a múltban is több volt a negatív tapasztalat a muszlim emberekkel, mint a pozitív. Ha az iszlámról szeretnél pozitív filmeket látni, akkor elsősorban arab országokban nézelődj, mert nyugaton kevés jó van (nyilván vannak olyan remek alkotások is, mint a 2005-ös "Kingdom of Heaven").

Annyival még kiegészíteném, hogy az egyistenhívő vallások követői sokkal nagyobb eséllyel szólalnak fel egy film ellen, ha úgy bármi bajuk van (és általában mindig van valamilyen bajuk), ezzel pedig sok filmes nem szeretne foglalkozni. Sose láttam még olyat, hogy például egy sintó követő vagy buddhista problémázna, amiért például egy animében így-úgy ábrázolják a hitét és az ahhoz köthető elemeket, ellenben számtalan példát tudnék írni arról, amikor egy keresztény vagy muszlim valóságos gyűlöletkampányt indított el egy-egy könyv, film vagy sorozat miatt.

23/N

(#4, #24)

máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!