Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/803 anonim ***** válasza:
25%

"1. Miért "jó hír", hogy jön az armageddon és a Biblia melyik részében találom leírva?

2. A JT közösséget ki, mikor, hol és miért alapította?

3. Megnyilvánulásaidból látom, hogy te "szelíd" JT vagy - akik erőszakosak, arra milyen rendszabályotok van, mikor kell neki abbahagyni az engem nem érdeklő beszélgetését és van-e büntetése a JT belül?"


1. Miért jó hír, hogy megszűnik a nyomor, a kizsákmányolás, a gyűlöletes háborúk és a gonoszság minden formája? Miért jó hír, ha megsemmisül a halál örökre?!


A héberből vett görög Har Ma·ge·dón′ kifejezést sok fordító az „ Armageddon” szóval adja vissza, melynek jelentése: ’Megiddó hegye’ vagy ’seregek gyülekezésének hegye’. A Biblia a megjelölést nem azzal hozza kapcsolatba, hogy a világ valamilyen nukleáris katasztrófában fog elpusztulni, hanem inkább „a mindenható Isten nagy napjának háborújára”, egy eljövendő világméretű háborúra utal vele (Jel 16:14, 16). A név kimondottan „arra a helyre” [görögül: to′pon; azaz helyzet, állapot] vonatkozik, ahová a föld politikai uralkodóit összegyűjtik Jehovával és a Királyságával szemben, melynek élén Jézus Krisztus áll.


2. Erre alapos és bőséges irodalom áll mindenki rendelkezésére, itt hosszú lenne kitárgyalni.


3. Kik az "erőszakos" Jehova Tanúi szerinted? Ez a kérdésem annak a szempontnak a fényében nagyon érdekes, amely szempont már itt is meg lett említve a névleges keresztények viselkedésével kapcsolatban. Kik azok a magukat kereszténynek valló emberek, akik jogosan ítélhetnek meg minket, mint "erőszakos" embereket, figyelembe véve a saját egyházuk (vagy éppen a személyes) cselekedeteit?


Az biztos, hogy nem vagyunk egyformák, Ildikó is jó példa, hogy a vérmérsékletünk eltérő lehet, de többségnek nagyon furcsa lenne a Tanúkat "erőszakossággal" vádolnia! (Bocs a felkiáltójelélt) Mégis megteszik, mert addig sem róluk van szó.

Mellesleg Ildikónak nagyon jó érvei vannak, bár az igaz, hogy nem kell mindig felvenni a kesztyűt.

2011. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/803 A kérdező kommentje:

ma 21:11-

Látom ti is sokfélék vagytok. Amire nem akartok válaszolni, arra nincs hallása a fületeknek.


Akkor egy kicsit konkrétabb leszek: van egy-két olyan hívőtök, akik rendszeresen megjelennek és hiába kérem őket szépen, hogy nem vagyok kíváncsi, ők akkor is molesztálnak. Ha bejelentem a főnökötöknek, akkor ő mit tesz az ilyen emberrel, hiszen az Istenetek nem erre tanít benneteket?

2011. ápr. 2. 21:26
 43/803 anonim ***** válasza:
0%
Olyan nincs, hogy ha valaki határozottan elutasítja a Tanúkat, akkor is "tovább nyomulnak"! Ezt a vádat sokan szeretik terjeszteni, de kérdezem én: miért nincs egyetlen valós "élő" bizonyíték egy ilyen "nyomulásról"? Ma, amikor minden mobilban videó felvételi lehetőség van? Miért csak szövegelést látok? Miért érzem ez miatt is úgy, hogy alaposan túl van lihegve a történet?!
2011. ápr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/803 A kérdező kommentje:

ma 21:38-

Jó ötletet adtál a videóval, de a kérdésemre nem válaszoltál!

2011. ápr. 2. 21:50
 45/803 anonim ***** válasza:
0%

Milyen kérdés, milyen "molesztálás"???

Sokaknak már az is elég "molesztálás", ha az utcájukban meglátnak két öltönyös alakot! Hol kezdődik a történet, amivel vádolsz?

2011. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/803 A kérdező kommentje:

ma 22.01-

Ha bejelentem a főnökötöknek, akkor ő mit tesz az ilyen emberrel, hiszen az Istenetek nem erre tanít benneteket?

Vagy erre nem lehet választ adni?

Semmi probléma, csak legyél őszinte.

2011. ápr. 2. 22:45
 47/803 anonim ***** válasza:
14%

Itt vagyok már ! válaszolok , igyekszem hógolyókkal és nem lavinával. :) -

Nos elsőként 3-ik kérdésedre válaszolok ami konkrétan személyemnek szól: Ne azonosíts Jehova tanúival, mert csak egy vagyok a sok közül. Én ilyen más másféle, különbözőek vagyunk, azonban Jehova és a szervezetének mocskolódására nem tudok simogató választ adni, mert nagyon gusztustalannak tartom ami feltételezések és rágalmak érik Isten nevét és szervezetét. Már többször elmondtam, bármennyire szeretnél, nem te büntetsz meg engem, bár érzékelem, hogy minden porcikáddal agyonütnél, pedig hidd el , attól még nem lesz igazad. Testvéreim - általában véve - szelidek és általában véve én is igyekszem az lenni, még ha neked más is a véleményed.

1./ Miért jó hír? egy drága testvér/nő már ezt nagyjából megválaszolta, hisz armageddon nem csupán a pusztulás, hanem egy ÚJ , MEGÍGÉRT TÖKÉLETES VILÁG kezdete, ahol nem lesz gyötrelem, sem halál, sem fájdalom. a jó hír, azaz evangélium csupán a teljes Biblia újszövetségi része, mely köré épült Jézus és apostolok - jelenleg pedig Jehova tanúi szolgálata. ez nem egy válasz, hanem a KERESZTÉNYEK TÖRTÉNELME.

2./ Jehova tanúit NEM emberek alakították, hanem Isten, az 1800-as évek végén, amikoris bibliakutató csoport kezdett el foglalkozni a Teremtővel , míg a többi egyház nyakig elmerült a háborúkban. Isten szent szelleme ezt a kis csoportot találta nagy munkában, ezért NEKIK adta MINDEN titkát és Ismeretét. Dániel könyve 12 . fejezete leírja, hogy a végidőben lesznek "igazságosak", akik MEGÉRTIK, de a gonoszok közül SENKI SEM ÉRTHETI. Nem én írom, a Biblia. Nem agresszió,hanem PRÓFÉCIA.

akit vonz Jehova = igazságos, akit nem vonz = hát az "nem igazságos ".

Hogy TE JÓHÍRKÉNT fogadod-e üzenetünket ill. Jehova üzenetét, csakis a szíved állapotán múlik. van, akinek ÉLETNEK HANGJA ÉLETRE, VAN AKINEK HALÁLNAK HANGJA HALÁLRA. ( ez is bibliai idézet ) .

3./ kérdésedhez még hozzátartozik: NEKEM NEM MONDJA MEG SENKI, MIKOR KELL ABBAHAGYNOM a Jehováról szóló jóhír prédikálását, csakis Jézus állítja le ezt a munkát a megfelelő időben, nem emberek. legfeljebb,ha téged nem érdekel, ne írj erről többet,és ott a vége, fuss el véle. :)

2011. ápr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/803 anonim ***** válasza:
20%

Kedves kérdező ! Most látom, hogy "főnökeimről" beszélsz és fenyegetni próbálsz emberekkel. És én vagyok agresszív, ugye?

NINCSENNEK FŐNÖKEIM. Jehovához fordulhatsz panasszal, amiért megvédem Őt, de nyugodj meg szerintem, ne szaporítsd büneidet. Nálunk - ez sem titok, lehet válaszolni - nincsennek főnökök, hanem él a Krisztusi parancs: "AKI NAGY AKAR LENNI KÖZTETEK AZ LEGYEN A SZOLGÁTOK ". Ez a főnökös vonat elment. :) senki gyürüjét nem csókoljuk, senkit nem nevezünk "atyának" és nem ülnek bele testvéreink Isten székébe.

2011. ápr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/803 anonim ***** válasza:
18%
szegény testvérek ! Épp megkapnak egy - egy területet, ahol mindig beléd botlanak. Hidd el, nem üldöznek és nem téged keresnek mindenáron ! Pedig élmény veled a beszélgetés.
2011. ápr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/803 anonim ***** válasza:
4%

"2./ Jehova tanúit NEM emberek alakították, hanem Isten, az 1800-as évek végén, amikoris bibliakutató csoport kezdett el foglalkozni a Teremtővel , míg a többi egyház nyakig elmerült a háborúkban. Isten szent szelleme ezt a kis csoportot találta nagy munkában, ezért NEKIK adta MINDEN titkát és Ismeretét."


MEGKÉRNÉD a TE istenedet, hogy akkor ezt most legyen kedves KIIRNI a csillagos EGRE, hogy minden halando LETHASSA? Mert anelkul csak emberek BAROM-BESZEDE.

Gondolom, NEM OKOZ neki nehezseget, HISZEN isten...

2011. ápr. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!