Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/803 anonim ***** válasza:
91%

És egyetlen dolog, Ildikó, kérlek, tiszteld meg annyira a vitapartnereidet, és magadat, hogy elhiszed, hogy tudsz úgy fogalmazni, hogy maga a mondatkörnyezet nyomatékosítja a mondanivalód lényegét, és nem a kiemelés - illetve, kérlek, ne akard a nyomatékos szavakat átvinni, mert az emberek a gép másik oldalán nem kutyák, hogy nyomatékos kifejezésekből értsenek, hanem, lehetséges módon, okos, talán nálam, vagy nálad is okosabb emberek, akiknek a világnézete nem helyes a mi szemszögünkből, de attól még nem ostobák.

És képesek értelmezni a dolgokat - ha megfelelően fogalmazunk, még úgy és azt is, amit mi szeretnénk, hogy megértsék.

2011. ápr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/803 anonim ***** válasza:
12%

László !

A parancs szó nem FŐNÖKI diktatúra, hanem FELADAT meghatározás ! 2./ Nem tudom, milyen keresztény lehetsz, de elég sajátságos a hited. - Jézus nem ment házanként????

Jézus? Galileától-Kapernaumig, Júdeától, Jeruzsálemig.. PRÉDIKÁLTA A JÓ HÍRT, NYILVÁNOSAN ÉS HÁZANKÉNT , TOVÁBBÁ ELKÜLDTE A 12-TANÍTVÁNYT , majd isz. 33 pünkösdjén az összes megjelentet, hogy HÁZANKÉNT MENJENEK és prédikáljanak. Kettesvel !!! - még ezt is Jézus határozta meg,nem Jehova tanúi. Mi követjük őt, Ő a minta.

Nem a saját árumat értékesítem,hanem Jehova igazságát szólom. Ez nem az én "árum",hanem JEHOVÁÉ. Aki veszi- kap, aki nem kér, az Ő dolga.

az, hogy a módszereitek mennyire hatásosak, látszik az egyházak gyarapodásaiból. Mennyi hithű katolikus öli meg a testvérét a háborúban, mennyi hithű vallásos személy fizet kemény pénzeket a temetésért, a keresztelőért, és a házasságkötésért. Ez üzlet. Az egyházak általában óriási üzleti lehetőséget rejtenek! KIVÉVE JT egyházát, ahol MINDEN ÉS MINDEKI önkéntes, önfeláldozó szellemet mutat fel, és magát nem kímélve prédikál, megfeszített erővel, míg el nem jön a vég. :) Természetesen KÉNYELMESEBB várni, hogy valaki menjen hozzád, de Jézus nem ezt tette, és nem erre tanította a követőit. Ha a modern korban nem ez az áldozat?? akkor mondd meg, te MIT ÁLDOZOL? kecskét? juhot? már az állatáldozatoknak vége: ez az ÁLDOZAT, amit teszünk az emberekért, Jézus ( nem diktátori ) parancsára ! Ne feledd: NEM AZ EMBER DOLGA MEGVÁLTOZTATNI A TÖRVÉNYEKET,HANEM ALKALMAZKODNI KELL AHHOZ, BÁRMI ÁRON IS. Könnyebb felhígitani, és nekünk legyártani, HOGYAN kell imádni Istent. De nem fogadja el ! Ő határozza meg, és nekünk ehhez kell igazodni !

2011. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/803 anonim ***** válasza:
91%

A nagylevegős:


"- aki nem méltat válaszra."


Nem akartam én is troll lenni sem bevetni az általános taktikámat de ha muszály. Etetek trollt!


"Az 1800-as évek óta hirdetik, hogy vannak milliók,akik nem fognak meghalni. Ez igaz ! A halál bibliai értelmében: Az a halott, aki Isten szemében halott."


Kár hogy ez a gondolat az akkori propagandaanyagban nem fellelhető csak a későbbiben. Az álljuk körül a döglött dogmát és hazudjunk tipikus esete.


"1800 óta napjainkig - amiben DÁTUM szerepel armagedont illetően ! NINCS ilyen !"


Annyira nem érdekel, hogy belemenjek "konkrét dátum keresgélésébe". DE olyan kiadvány biztos volt a kezemben a 90-es években (ha nagyon muszály megkeresem, de nincs kedvem többszáz oldal unalmas propagandát végiglapozni újra) amiben leírják, hogy armageddon akkor jön el ha mennybe jutó kis sokaság utolsó tagja is meghalt. Illetve azt a tényt is, hogy a kis sokaság tagjainak már élnie kellett a második eljövetelkor 1914-ben. Ebből: 1914 + 130 (e körül van a világ legidősebb embere és valószínűleg nem túl sokkal túlélhető) = 2044 kb. a legkésőbbi dátum ami kihozható armageddonra. :D (Azóta ha jól füleltem el is tolták a születési határidőt 1925-re. :] )


És akkor a PD link (sajna angol):


[link]

2011. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/803 anonim ***** válasza:
16%

Nos, kedves hozzászóló, te aki elküldtél engem. nem mondom hová, természetes BÁRÁNY VAGY és semmiképp sem farkas. Csak rájöhetnél végre,hogy én nagyon nem foglalkozom a te "megtérés ellenes" filozófiáddal, és azzal sem, ha ordibálsz, miközben kikéred magadnak, hogy adjanak neked tiszteletet.

Elzavarhatod Jehova tanúit, tedd azt, engem egyáltalán nem érdekel, hidd el. Van még mit tanulni Jézustól, konkrétan azt,hogy az ilyen megkeseredett, elvetemült embereket is megpróbáljam "szeretni"??

Mártírok?? Dehogy vagyunk mi mártírok. örülünk annak, hogy áldozatot mutathatunk Jehovának, azáltal, hogy elviselünk ilyen és hasonló hozzászólásokat, akár blogon, akár személyesen. :) Hidd el, NEM ÉRDEKEL mi a véleményed rólunk. Egyetlen dolog érdekel: MI JEHOVA VÉLEMÉNYE a munkánkról. :) szép napot. :)

2011. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/803 anonim ***** válasza:
100%

Ildikó:


Azt hiszem, tényleg alapvető világnézeti eltéréseink vannak.


„Nem a saját árumat értékesítem, hanem Jehova igazságát szólom. Ez nem az én "árum", hanem JEHOVÁÉ. Aki veszi-kap, aki nem kér, az Ő dolga.”


Tudod, az én Istenem egy jó, gondoskodó, áldást adó Isten. Ígéretet tett arra, ha az ő útját járom, és elfogadom a törvényeit, akkor fia leszek, ennek minden előnyével.

Azt hiszem, az embereknek ez kell, és ezt csak akkor láthatják meg ha ismernek engem, az életemet, és a rajta levő gyümölcsöket.

Az embereknek már nagyon elege van a szavakból, „a szövegből” a dumából. Az nem ad nekik semmit, hiába az igazság. A cselekedetek, az számit. És, ha nem csak elmennétek házról házra (bocs) dumálni, hanem elmosogatnátok is, akkor elgondolkodnának azon, hogy „ez valami más, mint az, ami napról napra ömlik ránk, ezek nem csak a szavaikat adjak…”

Én azt hiszem, ha van ember, aki azt mondja „Köszönöm, de nem kérek a te Istenedből” úgy hogy előtte megismerte rajtam (az életemen keresztül), az nem annak az embernek, és nem is Istennek a hibája, hanem, ha lehet így fogalmazni, az én hibám.

Mert tényleg kevés igazán megátalkodott embertől eltekintve, az emberek akarják Istent jobban megismerni - de nem a hideg szavakat róla.


Ezért nem hiszek a szövegelésben.

2011. ápr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/803 anonim ***** válasza:
83%

Hehe... Széééééép. Komolyan. Kedves Ildikó: már azt sem tudja kinek ír és mire válaszol, vagy mégis? ÉN írtam a tiszteletet követelő(? nem hiszem, hogy követelés ha azt mondom ismeretlenül mindenféle sértő jelzőket aggatni másokra nem szép dolog) megjegyzést, de a trágárt nem, sőt az erősen zoknibáb* gyanús (ha az: ügyes).


* Az a profi troll taktika, hogy a klónommal sértegetem magam és aztán ennek alapján beszólok a vitapartnereimnek. :]

2011. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/803 anonim ***** válasza:

Ismeretlen istenes hozzászóló:


Kár hogy nem magának szólt a poszt drága Ildikó, ráadásul semmi célom nem volt vele kivéve az ismeretterjesztést. Nem is kellene reagálnom az érelmetlen karakterhalomra, mivel teljesen értelmetlen, nem kötődött a hozzászólásomhoz és személyeskedéssel volt tele. De személyesen megszólított és feltett egy kérdést.


"Mi bajod van JHVH- azaz Jehova nevével? Mi a bajod vele? Kérlek, ezt írd meg nekem !"


Nekem ugyan semmi. Ha engem kérdeznek (az én világnézetem szerint) egy kis törzsi istenke neve, akinek sikerült elég nagy hatalmat harácsolnia az utóbbi párezer évben. Egészségére. :3

2011. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/803 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Ildikó. Ha ennyire érdekel, csak úgy szólók, hogy nem a FIDESZ-re szavaztam, hanem az LMP-re. Remélem megnyugodtál. Amúgy egy jó pszichiátert nem ártana felkeresned, mert ez a magatartás, amit tanúsítasz, nem teljesen normális, sőt.

Attól, hogy sértegeted az embereket, mert nem értesz velük egyet, senkit nem fogsz meggyőzni róla, hogy álljon be a szektádba, és csak a saját értelmi szintedről teszel tanúbizonyságot. Ami bizony igencsak alacsony az itt látottak alapján.

Ha meg te nem látod a jót is a világban, az bizony a te bajod, nem az enyém...

2011. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/803 anonim ***** válasza:
77%

Ezekről a jehovistákról valahogy mindig ez a jelenet jut eszembe:

http://www.youtube.com/watch?v=SgHXWbnDh60


Ők azok akik mindig azt állítják, hogy tudják a válaszokat, birtokukban van az igazság, de minél többször hallom őket, annál inkább biztos vagyok abban, hogy gőzük nincs mire tudják a válaszokat, és miféle igazság is van a birtokukban.

2011. ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/803 anonim ***** válasza:
12%

Csodálatos emberek hada fogott össze,hogy "jól megmondja nekem a magáét ". és ez engem egyáltalán nem zavar, akit ez zavar, azok ti vagytok. Kis törzsi istenkének nevezni Jehovát, nem mulatságos,inkább elvetemült,de majd meg fogja mutatni hogy milyen KICSI és azt is , hogy mennyit harácsol. Nem Ő harácsol, hanem te azáltal, hogy itt élősködsz , fogyasztod mindazt, ami az Övé, élvezed a nap sugarát és a fán termő gyümölcsök zamatát, közben nem tiszteled a teremtőd. :)

Mosogatni is eljárnánk, de nem ezt parancsolta Jézus.

Kár minden erőfeszítésért, többeken beletört már a bicskája abba, hogy megpróbálja elhallgattatni JEHOVA szószólóit, de halálraitélt vállalkozás.

Tudod, lehet, hogy nem toljuk el az embereket az ajtóból, hogy engedjenek be mosogatni, de FEGYVERT SEM FOGTUNK soha, míg az összes vallás szerető hívei gyilkolták egymást, mert az akkori kormányzat azt kívánta.

Mi nem dumálunk, és szövegelünk, azok a politikusok és a böszme egyházi vezetőitek, akik a gyűrűjüket csókolgattatják, közben gyerekeket rontanak meg. Mi csupán hirdetjük azt, ami kötelességünk.

Rá kellene jönnötök, hogy SEMMI NEM VÁLTOZTAT a világrendszeren és Isten ítéletén, az hogy MIT HISZTEK el. Nem kötelező ezt elhinni, és testvéreim nevében elnézést kérek, akik "úgy felzaklatják az egyébként nyugodt napjaitokat ". Noé idejében is csupán 8 ember menekült meg. A hirdető munkát nem tudjátok leállítani, sem blogokon mocskolódva, sem karhatalommal ( amint azt a történelemben sokan megpróbálták. ) Maximum annyit tehetsz, hogy elutasítod JEHOVÁT az Élet Forrását, így aztán nem ő fog pórul járni, hanem Te. :)

Van egy válaszoló köztetek, aki már annyira el van varázsolva, hogy nem tudja milyen idegen szavakkal illessen, hátha hasraesek a tudása előtt,nos elkeresítem, nagyon gyatra. :) A gonoszságban, és az istentelen viselkedésben legalább tudnak némelyek ÖSSZETARTÁST felmutatni, az élet egyéb területein pedig ölik egymást. Úgy szellemileg mint fizikailag, ha érdekeik úgy kívánják. Szóval Jehovát sértegetni, és a prédikálómunkát mocskolni LEHET, még van idő rá, aztán a végén majd megkapja ki-ki maga jutalmát. :)

2011. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!