Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/803 anonim ***** válasza:
30%
És ha kiírná, TE ELHINNÉD, HOGY Ő VOLT??? (A nagybetű csak a hangsúly kedvéért - tudod!)
2011. ápr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/803 anonim ***** válasza:
ÉN el! KOMOLYAN.
2011. ápr. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/803 Adonaielohim ***** válasza:
15%

Sziasztok!

Pár dologhoz szeretnék hozzászólni ha megengeditek! Igyekszem igékkel is alátámasztani, amit nem tudok azt pedig nem éppen lexikális de a témában némiképp átfogó történelmi és egyéb ismereteimmel magyarázni.

Istennek nincs szükségre névre. Ő Egy. Aki Van. A név a megkülönböztetés miatt kell de akihez hasonló sincs, nincs kitől megkülönböztetni. Akikből több van, angyalok, démonok, emberek természetesen néven neveztetnek, van nevük, hogy megkülönböztethessük egymástól őket mert ugye sok van belőlük. A Jahve szót a héberek a 2Mózes 20,7 és az 5Mózes 5,11 igék szó szerint való értelmezése miatt soha nem ejtették (ejtik) ki. Helyette használták az Adonai vagy Elohim szót ami nagyjából hasonló jelentéssel bír, általában Úr-nak szólítják vagy ejtik Jahve nevét. A Jahve szót tulajdonítják Isten nevének, héber jelentése: Aki Van. Nos Ő van ez biztos. A Jó Hír pedig a megváltásunk ténye és igazsága amit Mennyei Atyánk Jézusban a Krisztusban (héberül Yeshua Ha'Mashiach)vitt véghez mert ez tettszett az Atyának.


"Kolossé 1:10.

Hogy járjatok méltóan az Úrhoz, teljes tetszésére, minden jó cselekedettel gyümölcsöt teremvén és nevekedvén az Isten megismerésében;

11.

Minden erővel megerősíttetvén az Ő dicsőségének hatalma szerint minden kitartásra és hosszútűrésre örömmel;

12.

Hálákat adván az Atyának, ki alkalmasakká tett minket a szentek örökségében való részvételre a világosságban;

13.

A ki megszabadított minket a sötétség hatalmából, és általvitt az Ő szerelmes Fiának országába;

14.

Kiben van a mi váltságunk az Ő vére által, bűneinknek bocsánata;

15.

A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;

16.

Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

17.

És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.

18.

És Ő a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első;

19.

Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;

20.

És hogy Ő általa békéltessen meg mindent Magával, békességet szerezvén az Ő keresztjének vére által; Ő általa mindent, a mi csak van, akár a földön, akár a mennyekben.

21.

Titeket is, kik hajdan elidegenültek és ellenségek valátok gonosz cselekedetekben gyönyörködő értelmetek miatt, most mégis megbékéltetett.

22.

Az Ő emberi testében a halál által, hogy mint szenteket, tisztákat és feddhetetleneket állasson titeket Ő maga elé:

23.

Ha ugyan megmaradtok a hitben alaposan és erősen, és el nem távoztok az evangyéliom reménységétől, a melyet hallottatok, a mely hirdettetett minden teremtménynek az ég alatt; a melynek lettem én, Pál, szolgájává."


Az ítélet óráját, de még a napját sem tudja senki sem kizárólag Isten. A vég pedig nem akkor jön el amikor az utolsó hívő keresztyén is meghal hanem az alábbi ige utolsó mondata ad választ erre:


"Máté 24:4.

És Jézus felelvén, monda nékik: Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket,

5.

Mert sokan jőnek majd az én nevemben, a kik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek.

6.

Hallanotok kell majd háborúkról és háborúk híreiről: meglássátok, hogy meg ne rémüljetek; mert mindezeknek meg kell lenniök. De még ez nem itt a vég.

7.Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen; és lésznek éhségek és döghalálok, és földindulások mindenfelé.

8.Mind ez pedig a sok nyomorúságnak kezdete.

9.Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért.

10.És akkor sokan megbotránkoznak, és elárulják egymást, és gyűlölik egymást.

11.És sok hamis próféta támad, a kik sokakat elhitetnek.

12.És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül.

13.De a ki mindvégig állhatatos marad, az idvezül.

14.És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég."


Nem él a teremtett világban, se mennyekben se földön olyan lény aki tudná mikor jön el a vég órája:

"Máté 24:36.

Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül."


Isten a Földön és a rajta lévő minden teremtményen kívül szabad akaratot is adott nekünk, amivel választhatjuk a bűnt is. Mivel egyedül Isten tökéletes csak és mi emberek pedig nem, ezért elbukhatunk könnyen, a gonosz csapdájába, kísértéseibe eshetünk. Akkor is ha papok vagyunk, vagy hívők. Azért mert emberek (papok, hívők) nem tökéletesek és elbukhatnak, és el is buknak néha attól még Isten létezik. Az Ő létét nem befolyásolják emberek tettei, ez alapján megítélni Isten létét/nem létét butaságnak, nem bölcs dolognak tartom. A bölcs ember megvizsgál mindent, minden oldalról mielőtt véleményt alkotna róla. Felszínes, vagy semmilyen ismeretekből nem gondolom, hogy biztos és végletes következtetéseket lehetne levonni.

Az itt kommentező és támadó embrek nagy része nem ismeri Istent, nem is keresik Őt. A Hit nem mindenkié.


"Thessalonika II:3:1.

Végezetre imádkozzatok értünk atyámfiai, hogy az Úrnak beszéde terjedjen és dicsőíttessék, a miként ti köztetek is.

2.

És hogy meneküljünk meg az alkalmatlan és gonosz emberektől. Mert nem mindenkié a hit!"


A hit a szabad akaratunk előtti legnagyobb kincs amit az Atyától kaphattunk. Ezt a kincset már nem mindenkivel osztotta meg az Úr. Az Istennek ismerete a mi kincsünk, hívőké és ez nem azért van mert mi jók voltunk előtte, vagy tiszta szívűek, nem magunktól magunk miatt kaptuk a kincset hanem mert Istennek ez tetszett és így tetszett, Ő tudja miért.


"Korinthis II:4:3.

Ha mégis leplezett a mi evangyéliomunk, azoknak leplezett, a kik elvesznek:

4.A kikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangyéliomának világosságát, a ki az Isten képe.

5.Mert nem magunkat prédikáljuk, hanem az Úr Jézus Krisztust; magunkat pedig, mint a ti szolgáitokat, a Jézusért.

6.Mert az Isten, a ki szólt: setétségből világosság ragyogjon, ő gyújtott világosságot a mi szívünkben az Isten dicsősége ismeretének a Jézus Krisztus arczán való világoltatása végett.

7.Ez a kincsünk pedig cserépedényekben van, hogy amaz erőnek nagy volta Istené legyen, és nem magunktól való."


A világ értelemszerűen Isten ellen nevel bennünket. A világ már krisztus idejében is a sátán kezében volt:


"Lukács 45.

Majd felvivén őt az ördög egy nagy magas hegyre, megmutatá néki e föld minden országait egy szempillantásban,

6.És monda néki az ördög: Néked adom mindezt a hatalmat és ezeknek dicsőségét; mert nékem adatott, és annak adom, a kinek akarom;

7.Azért ha te engem imádsz, mindez a tied lesz.

8.Felelvén pedig Jézus, monda néki: Távozz tőlem, Sátán; mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj."


Minden amit a világ mutat médiákon kereseztül csak elterel Istentől. Nekünk magunknak kell keresni Őt és akkor el nem fordul tőlünk. Persze nem csak ez az egy lehetőség van. Sokakat mint pl engem is Ő hívott el és nem én kerestem Őt. Hanem Ő talált meg engem. Előtte nem érdekelt Isten, nem kerestem, nem szerettem, és ostoba, befolyásolt embereknek tartottam a hívőket. Sőt, annak ellenére, hogy nem hittem Benne mégis minden bajomért Őt okoltam, szidtam és gyűlöltem. Ma már látom milyen oktalan, buta, megvezetett és vak voltam. És ezt gondoltam akkor én a hívőkről...


Alkalmatlan és gonosz emberek ők(akinek nem inge ne vegye magára):

"Zsoltárok 10:3.Mert dicsekszik a gonosz az ő lelkének kivánságával, és a fösvény megveti és szidja az Urat.

4.A gonosz az ő haragos kevélységében senkit sem tudakoz; nincs Isten, ez minden gondolatja.

5.Szerencsések az ő útai minden időben; messze vannak tőle ítéleteid, elfújja minden ellenségét.

6.Azt mondja szívében: Nem rendülök meg soha örökké, mert nem esem bajba.

7.Szája telve átkozódással, csalárdsággal és erőszakossággal; nyelve alatt hamisság és álnokság.

8.Az utczák zugaiban lappang, a rejtekhelyeken megöli az ártatlant, szemei lesnek az ügyefogyottra."


Atyánk pedig óva int a velük való értelmetlen vitatkozásoktól:

"Timótheus II,223.

A botor és gyermekes vitatkozásokat pedig kerüld, tudván, hogy azok háborúságokat szülnek."


"Titus 3:9.

A balgatag vitatkozásokat azonban és a nemzetségekről való tudakozásokat, és a civakodást és a törvény felől való harczokat kerüld; mert haszontalanok és hiábavalók."


Végszónak és bátorításul ezt kívánom mindenkinek:"Efézus 3:14.

Ezokáért meghajtom térdeimet a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja előtt,

15.A kiről neveztetik minden nemzetség, mennyen és földön,

16.Hogy adja meg néktek az Ő dicsősége gazdagságáért, hogy hatalmasan megerősödjetek az Ő Lelke által a belső emberben;

17.Hogy lakozzék a Krisztus a hit által a ti szívetekben;

18.A szeretetben meggyökerezvén és alapot vevén, hogy megérthessétek minden szentekkel egybe, mi a szélessége és hosszúsága és mélysége és magassága az Isten jóvoltának,

19.És megismerjétek a Krisztusnak minden ismeretet felül haladó szeretetét, hogy ekképen beteljesedjetek az Istennek egész teljességéig."


Dicsőség Istennek! Szeretettel.

2011. ápr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/803 anonim ***** válasza:
22%

Szóval arra kéred Jehovát: írjon az égre? Miért ? HOgy te hidd el? nem fog! amikor Jézus itt élt, rengeteg természetfeletti jel volt, melyből ELHIHETTÉK VOLNA, hogy Ő a messiás, ehelyett ráfogták, hogy az ördög erejével gyógyít, és tesz dolgokat. azt sem hitték el, akik elvetemültek voltak , amit a saját szemükkel láttak.

Istenhez képest nem vagy olyan helyzetben, hogy utasítsd, mit írjon és hová. szerepet cserélnétek, ha rajtad múlna, de előbb kérd meg Orbán Viktort, hogy írjon neked személyesen levelet arról, hogy Ő az elnök, csak akkor vagy hajlandó engedelmeskedni . :) Mókás elképzelés.

Kérdezd meg magadtól: 1: melyik az a vallás, akit gyülölni fog a világ Jézus Krisztus miatt? talán a katolikus vagy a pünkösdi , a hit gyülekezet? dehogy! Pedig Jézus azt mondta egyik fő ismertetőjelként, hogy "nEM NAGYOBB A SZOLGA AZ URÁNÁL, engem gyűlöltek, titeket is fognak " és " Gyülöletesek lesztek minden nemzet előtt, az én nevemért " Jól látható ezeken a blogokon, hogy mennyire gyülöletesek vagyunk csakis azért, mert végezzük a ránk bízott munkát.

Már sokszor leírtam, újra megteszem: 1000 emberből 1 lesz, aki túléli armageddont, mert hitet gyakorol Jehovában. Nem fog Jehova az égre írni sms-t neked, hanem ennek a millió érvnek kellett volna eljutni a szívedhez, ha ez nem így történt, akkor hiába erőltetjük, sajnos a másik oldalhoz tartozol. :( ez van.

Bízom azért abban, hogy a körülményeid változnak az ítéletig, és elfogadható állapotban állhatsz Jézus előtt, és valahogy felment téged az itteni blogokban leírtak alól.

2011. ápr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/803 anonim ***** válasza:
30%

Ezentúl mondhatnánk: Köszönjük Ildikó, leülhet:D

és köszönjük, hogy bemutatta milyen is egy igazi JT.

Szánalmas.

2011. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/803 anonim ***** válasza:
50%

Ildikó, a probléma még mindig az, hogy a bibliai igazságokat ISTEN maga CERTIFIKALTA azzal, hogy a Biblia fent maradt évezredeken keresztül, illetve gyakrabb-ritkább csodákkal is alátámasztotta, hogy ő még mindig ERŐS ISTEN.

De az, amit TE MONDASZ, hogy EMBEREKNEK azt mondta csöndben, és akkor nekik van igazuk, és övék a titkok tudása, az NINCS BIZONYÍTVA, legalábbis nem Isteni bizonyítással. És ezért semmi, BULLSHIT.


Egyébként, NEM Jézus nevéért „gyűlölnek” titeket, hanem azért a lenéző, FENTHÉJÁZÓ viselkedés, és hozzáállás miatt, amit TÖKÉLETESEN KÉPVISELSZ ITT.

(És akkor hozzá sem teszem, hogy A „Jehova tanúi” NEM „Jézus tanúi”.)

2011. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/803 Adonaielohim ***** válasza:
18%

A Jehova név egy helytelen fordítás eredménye sajnos de nem a betű számít hanem a lényeg ami mögötte van. Igazából Istent nem az fogja érdekelni kinek van igaza. Neki van egyedül igaza és a mi hibánk, hogy ezerféleképpen értelmezzük. Krisztus óta a hit az ami számít az Új Szövetsége Istennek hitről szól nem másról.


János 3:18.

A ki hiszen ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.


Minden keresztyénnek feladata a Jó hír az evangélium hirdetése. Minden embernek elvinni a jó hírt a megváltás tényét és az igazságot. Az, hogy ezekután az emberek mit kezdenek ezzel már a szabad akaratukra van bízva. Ildikó helyesen teszi ha hirdeti Isten igéjét. De leállni vitatkozni már tényleg nem érdemes.


Ildikó ezt az igét küldeném neked:

Titus 3:10.

Az eretnek embert egy vagy két intés után kerüld;

11.

Tudván, hogy az ilyen romlott, és vétkezik, önmaga is kárhoztatván magát.


Mindenki hallott már Istenről és Jézusról a Krisztusról. Ezekután rajtuk múlik a szabad akaratukon, mit választanak. Istennel, vagy Isten nélkül akarnak élni. Ez az ő döntésük lesz és senkit sem hibáztathatnak majd érte. Isten előtt sem mondhatják majd, hogy sosem hallottak Róla...

2011. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/803 A kérdező kommentje:

Tisztelt tegnap 23:50 -

"2./ Jehova tanúit NEM emberek alakították, hanem Isten, az 1800-as évek végén, amikoris bibliakutató csoport kezdett el foglalkozni a Teremtővel , míg a többi egyház..."


Azt írod, hogy nem az emberek alapították. Akkor csak erre az egy kérdésre légyszíves válaszolni:


Isten hogyan tudott JT-z alapítani, mikor szerintetek láthatatlan, az emberrel nem beszél stb?

2011. ápr. 3. 16:24
 59/803 anonim ***** válasza:
66%

Húúú, a sok túl okos ember megtalálta ezt a fórumot is :D

Na most kezdjük a személyes tapasztalatommal (akit nem érdekel ne olvassa el):

Mivel egy kis városban élek, itt mindenki ismeri egymást.

A szomszéd az ortodox pap. Szabadidejében mást se csinál, csak piál.

A másik utcában van a református pap. Ő még hagyján, legfeljebb annyi baja van, hogy politizál, ami szerintem nem nagyon jön össze a vallással. + elég hülye újságcikkeket írogat.

Aztán ott a görög pap. Az meg felcsinált, 3 nőt is, a feleségén kívül. Na tehát: szerintetek akkor melyik vallás jobb? Mert JT, azok nem szexelnek fűvel-fával meg nem narkóznak stb, akkor máris le kell nézni őket?

LOLz.

A másik: Sok pap pedofil meg meleg, szerintetek mégis JT a veszélyes szekta...

Persze a szekta szó jelentésével sem vagytok tisztában, mert ők bejegyzett vallás ;)

2011. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/803 anonim ***** válasza:
65%

Vizsolyi Biblia:

Zsoltárok 83:19

"Hogy megtudják, hogy te, akinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön."

1Mózes 32:9

"És monda Jákób: Óh én atyámnak Ábrahámnak Istene, és én atyámnak Izsáknak Istene, Jehova! ki azt mondád nékem: Térj vissza hazádba, a te rokonságod közé, s jól tészek veled:"

2Mózes 15:3

"Vitéz harcos az Úr; az ő neve Jehova."

2011. ápr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!