Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A JT. Prédikátorainak ki van...

A JT. Prédikátorainak ki van adva, hogy a gyakori kérdések valláskritika és vallás oldalain is terjeszteni kell a "jó hírt"?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 18:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/803 anonim ***** válasza:
12%

drága névtelen valaki !

Előszöris: nem ordibálok, soha. mindazt, amit leírtam, nem veszekedve tettem,hanem teljes közönnyel és nyugalommal.

Jehova tanúit akár nem is érdekelhetné a te ( céltudatos , tökéletes ) életed, hanem Isteni parancs számukra az, hogy MINDENKIT, azaz M I N D E N K I T keressenek fel a JÓ HÍR üzenetével, mert bizony vannak, akik élni akarnak, ellentétben veled.

"armageddonom"-ezt írtad: nos, az nem az én armagedonom,hanem Isten jogos háborúja.

Lehetséges,hogy te elégedett vagy az életeddel, de az emberek 90%-a nem, mert ha még ideig óráig boldogok is, súlytja őket a betegség, a halál, és a fájdalom, mely nem volt Isten eredeti szándékában, és ezek NEM TERMÉSZETESEK.

azon kijelentésed, hogy AZ EMBEREK TÖBB JÓT TESZNEK, MINT ROSSZAT.. hát.. nos ez sokat elárul a te sajátos világnézetedről. Ezekután váltig állíthatod a tejről is,hogy fekete, mert te elhatároztad, mindegy hogy nem valóságos, amit állítasz.

Nem félünk armageddontól, hanem várjuk és nem rettegünk az Istenünktől,hanem szeretjük őt, bízunk benne. :) Te a fideszben, mi JEHOVÁBAN. Engedd már meg, hogy csupán azért,mert kedvesen próbálnak megosztani veled egy örömhírt Jehova tanúi, nekik is lehessen VÉLEMÉNYÜK rólad és a hozzád hasonlókról.

2011. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/803 anonim ***** válasza:
94%

Csak ehez:


"Jehova tanúit akár nem is érdekelhetné a te ( céltudatos , tökéletes ) életed, hanem Isteni parancs számukra az, hogy MINDENKIT, azaz M I N D E N K I T keressenek fel a JÓ HÍR üzenetével, mert bizony vannak, akik élni akarnak, ellentétben veled."


Köszönjük a választ Emese, leülhet.

Elmondom neked, mi az, ami nekem gond a te vallásodban, teológiai vita nélkül, konyhanyelven:

Pont itt megfogalmazod, hogy ha nem lenne kiadva az ukász, magasról tennél az emberekre - azokra az emberekre, akik bár bűnösek voltak, Isten mégis elküldte nekik a megváltót - színtiszta szeretetből. Azokra az emberekről beszélsz, akikért Jézus meghalt. Ezzel a gondolatoddal szerintem bemocskolod Isten/Jézus megváltói tettét - mert ő nem azt akarja, hogy parancs miatt, haszonból kövessük, hanem a szeretete miatt, jókedvből. Ezt, nem érzem a Jehova tanúiból.

A másik: Pál apostolra hivatkoznák ha megengeded, hogy azt mondjam, semmi szükség Istent „nevén nevezni” mert a Jehova név csak egyetlen aspektusa annak az Istennek, aki igazi Isten, a Teremtő, az Isten, aki létezik, Az isten, aki harcol értünk, Az isten, aki gyógyít, Az isten aki atya, Az isten, aki a szeretet, Az isten, akié a bosszú és rengeteg nevet használ még ezen kívül - mert ő az Isten.

Ő az a „ismeretlen Isten”, akinek az Athéniak az oltárt állították ő az, aki nem leírható egyetlen névvel. És mikor ezt a tanuk mégis megteszik - megfosszák Istent a többi nevétől, és Isteni valójától. (Bár ez képzavar, mert nem lehet megfosztani - de ha egyetlen dologra koncentrálnak, akkor bálványimádást követnek el - mert Isten nem csak egyetlen része önmagának.)

2011. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/803 anonim ***** válasza:
15%

előszöris: nem Emese vagyok,hanem - mint láthatod: Ildikó. Másodszor: Te azzal kötözködsz, hogy miért PARANCSRA megyünk? szerinted ki parancsolta meg a tanítványainak, hogy menjenek el! és képezzenek tanítványokat ! prédikálják a jó hírt!.Szerinted Pál apostol nem Jézus Krisztus parancsára ment prédikálni?

Aztán viszont kérdezem, ha MI NEM JÓL PRÉDIKÁLUNK, és nem szeretetből, akkor TE MIKOR MENTÉL EL HÁZANKÉNT SZERETETBŐL prédikálni az embertársaidnak? Mikor figyelmeztetted őket, hogy jön egy veszedelem, és szeretné Isten és Te is, hogy MEGMENEKÜLJENEK? soha, igaz? Vizsgálod az INDITÉKAINKAT ? hogy mi szeretetből megyünk, vagy sem? hogy van-e kedvünk hallgatni a mocskolódásaitokat vagy sem?? Ez nem a te feladatod,hogy VIZSGÁLD a szíveket. Elég, ha a saját szíved megvizsgálod, ennyi a te feladatod.

Parancsot teljesítünk, igy igaz, ENGEDELMESKEDÜNK JÉZUS PARANCSÁNAK, hogy elmenjünk a farkasok közé bárányként. Ezt úgy hívják tudod, hogy ÁLDOZAT. Áldozatot hozunk, azáltal, hogy IDŐNKET ÉS ENERGIÁNKAT nem kímélve keressük fel a gúnyolódó személyeket. Áldozatot hozunk, hogy bántsanak és üldözzenek bennünket, mert teljesítsük azt a megbízatást, melyet te és a vallásod elmulasztasz.

Névtelen Isten??? Ismered a miatyánk c. mintaimát? Ezzel kezdődik: SZENTELTESSÉK MEG A TE NEVED- mármint az Atyának a neve. Hogyan szenteled meg,ha nem használod? Ki nem ejted? És ilyen magyarázattal élsz, hogy "megfosztod a többi nevétől? ", mint a gyógyító, és a megbocsájtó és a mindenható. Kérdezz rá ezekre légyszives: MILYEN? ezek melléknevek, JELZŐK, CÍMEK. Te lehetsz férfi/nő, helyes, okos, kedves, de attól van egy TULADJON NEVED, ami nélkül nem talál meg a postás sem, nem egy idegen.

Elmondom neked, miért nem használhatod Isten Jehova nevét! AZÉRT MERT NEM LEHET neked ! Nem lehet bárkinek használnia ezt az egyedülálló, méltóságteljes NEVET, csak annak, aki KÉPVISELI Őt !

parancs, mely végett prédikálunk: MÁTÉ 28:19 !

2011. ápr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/803 anonim ***** válasza:
78%

"Ő az a „ismeretlen Isten”, akinek az Athéniak az oltárt állították ő az, aki nem leírható egyetlen névvel."


Elnézést de ez egy gyakori a Biblia író világképéből adódó képzavar. (Benne van a bibliában de attól nem igaz.) A jó gondolat, hogy neki IS.


Ugyanis a sokistenhívő vallások általában nem zárják ki, hogy lehetnek istenek az övéiken kívül (más népeknél esetleg). Ebből születnek az "ismeretlen istennek" ajánlott oltárak. Puszta praktikus gondolkodás: Attól hogy én nem tudok róla még nem ártana ha jó viszonyban lennék vele (velük).


Technikailag az athéniak számára a Bibliai isten "az ismeretlen isten"(EK) kategóriájába tartozott, (ahogy Shíva vagy Amaterasu Omikami vagy Thor) de ettől a világnézetüktől iszonyú távol állt az az értelmezés amit a biblia sugall.

2011. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/803 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Ildikó, most már muszáj reagálnom a megszólalásodra.


Először is: de ordibálsz, ugyanis a állandó felkiáltójelek és a Nagybetűvel írt szavak az internetes nyelvben az ordítozást jelképezik. Tehát ha nem akarod, hogy ezzel vádoljanak, jobb ha ezentúl írj kisbetűvel és pontot tégy a mondatok végére.


"Lehetséges,hogy te elégedett vagy az életeddel, de az emberek 90%-a nem, mert ha még ideig óráig boldogok is, súlytja őket a betegség, a halál, és a fájdalom"


Nos, tudod-e hogy a bölcsnek vélt emberek, pl. Gandhi, Teréz anya vagy a dalai láma boldog embernek tartották/tartják magukat? Mert a halál és betegség nem képes elvenni az élet szeretet, a boldogságot, a világ szépségét, az örömet és jóságot. Mellesleg, ha ezek nem voltak eredetileg Isten szándékában, akkor esélyt sem adott volna rá, hogy bekövetkezhessenek.


"azon kijelentésed, hogy AZ EMBEREK TÖBB JÓT TESZNEK, MINT ROSSZAT.. hát.. nos ez sokat elárul a te sajátos világnézetedről. "


Én is így gondolom, és aki hisz Istenben, az elvileg hisz abban is, hogy az emberek eredendően jók, tehát a szívük mélyén ott az igazi szeretet és jóság. Márpedig eszerint neked van különös világnézeted és nem nekünk, mert te igyekszel úgy beállítani az emberiséget, mint valami otromba, szívtelen csőcselék - mi hiszünk az emberekben. Te nem... nos, Jézus is hitt az emberekben, tehát még mindig közelebb állunk hozzá, mint te.

2011. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/803 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Valaki, aki nevét nem használja, de nagyon otthon van az írások helyességében!

Előszöris: A felkiáltójel és a nagybetű azért íródik részemről,mert NYOMATÉKOSÍTANI akarok, nem ordibálni. Viszont azt írod, te alapvetően JÓKAT feltételezel az emberkről,akkor nem értem, miért nem a jó értelmében és a helyes nyelvtani technika szerint itéled meg az ÉN írásjeleimet.

Most hogy a nyelvtanórának vége:

"Teréz anya és Gandhi + az emberek "- te bölcseknek nevezed ezeket a személyeket, kérdés, Isten milyennek látja őket? Példabeszédek könyve: " A BÖLCSESSÉG KEZDETE, AZ IGAZ ISTEN ISMERETE ". Lehetnek a világban nagyokat gondlkodó, elmélkedő, találgató filozófusok, sőt lehetnek szentként emlegetett sztárok, de korántsem biztos, hogy az égiek is úgy látják ahogy a földiek.

higyj az emberekben ! Ám legyen. Én pedig HISZEK JEHOVÁBAN, a teremtőben ! FELKIÁLTÓJELLEL ÉS NAGY BETŰVEL. Azon kijelentésed, hogy "ti közelebb álltok Jézushoz, mint én " nem minősítem, mert egy itélkezés, egy elképzelés, melynek alapja nincs.

Jogomban áll - szabad akaratom adományaként - úgy írni, és úgy gondokodni, ahogyan jónak látom. Úgy szeretni és úgy harcolni, azért amiért akarok, és ahogyan akarok. :)

<3 küldök internetes szivecskét, hogy kiegyensúlyozzam a felkiáltójeleimet, mert ez nagyon fontos. <3 :)

2011. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/803 anonim ***** válasza:
19%

Hahó! Az "ismeretlen istenes" hozzászólónak küldeném ezen válaszom:

Pál misszionáriusi útján HIRDETTE ISTEN KIRÁLYSÁGÁT, MEGSZENTELTE A NEVÉT, és úgy az efézusi , mint a khorintusi és galáciai keresztényekkel megismertette ISTEN személyes nevét, ami VÉLETLENÜL több mint 7000-szer került bele a Bibliába. Amikor sok isten imádóval találkozott, akik a sok isten mellett odabigyesztettek egy oltárt a " számukra ismeretlen istennek " is, akkor az egy alkalommal említette ő is ily módon Jehovát, hogy az ismeretlen isten. Akit aztán MEGISMERTETETT velük, név szerint. :) Nem vagyok meglepve, hogy belekapaszkodsz ebbe az egy történetbe, hiszen minden porcikád tiltakozik az ellen, hogy AZ EGYEDÜLI TEREMTŐ ISTEN, JÉZUS KRISZTUS ATYJÁNAK SZEMÉLYES ÉS TULAJDON NEVE: J E H O V A.

ez a vesszőparipád, mert irtózol a névtől, noha meg kellene szentelned. Inkább névszerint emlegeted azt az ismeretlen apácát..tudod..hogy is hívják??? nem tudom a nevét, de nem is SZÁMÍT, egy asszony volt csupán, valami anya. Mi bajod van JHVH- azaz Jehova nevével? Mi a bajod vele? Kérlek, ezt írd meg nekem ! Köszönöm . :) <3 - internetes szívecske, nehogy megsértsek valakit !

2011. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/803 anonim ***** válasza:
94%

Ildikó, a „köszönjük Emese” egy modern szólás, ami arra vonatkozik: „Az ötlet zseniális, csak hülyeség” - elnézést, ha nem jól fogalmaztam meg, amit mondani akarok, és személyes sértésnek vetted.


Ami gond, az az hogy szavakon lovagolsz. A parancs az lehet parancs, illetve kérés, tanács. Ha valakit szeretsz, és az megkér valamire azt megteszed - jobban, szívesebben, mintha a főnököd parancsolná. Erre próbáltam utalni.

Tudod, nekem mint keresztény embernek, azt hiszem, úgy kell tennem, ahogy Jézus tett - és ő nem járkált emberről emberre, hogy „Térj meg! Vagy különben!” Egyszerűen olyan életet élt, hogy az emberek akarták tudni, hogy mitől van benne az erő, miért van rajta az Isten áldása - és az emberek mentek hozzá, hogy „nekünk is kell, amid van!”

Ezért nem megyek házról házra - Mert az emberek nem szeretik, ha rájuk tukmálnak dolgokat. Ha azt akarod, hogy „vegyék az árudat” akkor azt kell elérni, hogy kelljen nekik, és ők menjenek hozzád, hogy adj belőle. Ez elérni persze nehezebb, mint a házalással. És ne érts félre, nem azt mondom, hogy a járkálás 100%-osan rossz, hanem azt mondom, nem eléggé hatékony.


Isten nevéről. Isten nem a neve, hanem az, amit te „jelzők”-nek hívsz. Isten egy olyan fogalom, aki egy személy. És nem irható le egyetlen névvel. Mert a név használata, az én fogalmaim szerint, még mindig bálványimádás.


12:02: Valojában tudom: Pál is belefutott ebbe a hibába - Nem is volt ott túl eredményes. (más helyekhez képest)

2011. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/803 anonim ***** válasza:
15%

Nagylevegősnek írom !

- aki nem méltat válaszra.

JEHOVA TANÚI társulat SOHA NEM ÍRT sem tényszerű, sem feltételezett DÁTUMOKAT. Az 1800-as évek óta hirdetik, hogy vannak milliók,akik nem fognak meghalni. Ez igaz ! A halál bibliai értelmében: Az a halott, aki Isten szemében halott. lehet, hogy valaki halálalvásba merül, de új életet kap ( itt a földön ) Istentől, ily módon nem halott, akárcsak Lázár esetében is azt mondta Jézus: ALSZIK. Kérlek, amennyiben azzal vádolod a JT szervezetet, hogy különböző DÁTUMOKKAL félrevezeti a jónépet, mutass egyetlen kiadványt - 1800 óta napjainkig - amiben DÁTUM szerepel armagedont illetően ! NINCS ilyen !

2011. ápr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/803 anonim ***** válasza:
88%

"...hogy elmenjünk a farkasok közé bárányként. Ezt úgy hívják tudod, hogy ÁLDOZAT. Áldozatot hozunk, azáltal, hogy IDŐNKET ÉS ENERGIÁNKAT nem kímélve keressük fel a gúnyolódó személyeket."


Na ez az a hozzáállás amit ÉN nem állhatok náluk.


1.) Kikérem magamnak, hogy teljesen ismeretlenül ő "báránykaságának" MINIMUM "farkas" vagyok és ez még egy szép nyilvános fórum, ahol remélhetőleg visszafogja magát. NEM akarom tudni mit terjesztenek rólam (és mindenki másról) névtelenül a hátunk mögött. :/ Azaz tudom... olvastam propagandát tőlük. Még egy érv a megtérés ellen.


2.) Áldozat? Ha ételtosztasz, adakozol a rászorulóknak, segítesz az árvíz utáni újáépítésben stb. az áldozat. Az ha ismeretleneket zaklatsz a világnézeteddel az nem.


3.) A gúnyolódásról: Ha szánt szándékkal belevered a fejed a falba és az megfájdul az nem a fal hibája.


Mártírkomplexus:

Érted teszem és fogadd el akkoris ha megmondtad, hogy nem akarod stb. (mert amúgyis bűnös stb. ember vagy és örülnöd kéne, hogy rád áldozom a drága időmet).

Ha nem teszed, bár előlre szóltál (de amúgyis csak egy bűnös stb. ember vagy és örülnöd kéne, hogy rád áldozom a drága időmet... mit is vártam. *drámai sóhaj* "Az-Ő-nevéért-üldöztetnek-az-igazak!"(tm) JT propaganda anyag - a bibliai vers hivatkozásra már nem emlékszem de volt).

2011. ápr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!