Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Ha Isten olyan mindenha...

Hívők! Ha Isten olyan mindenható és szereti az embereket, akkor miért nem olyan világot teremtett nekünk, amiben nincs gyilkosság, halál, gyűlölködés, haragoskodás, kín, gyötrelem, fájdalom. Stb? Vagy szereti látni az emberek szenvedéseit?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 05:56
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
15%

Berta Wooster:

Bár nem én írtam, én is jót röhögtem rajta. Az utolsó során is. Az igazság ezek szerint nem csak fáj, hanem vicces is. Egyébként ez egy szabad fórum, azt ír, amit akar, legfeljebb kitörlik. Semmi okod a személyeskedésre, semmi közöd a végzettségéhez, azt fűzte most viccbe, amit tapasztal, te tűnsz úgy, mintha felsőbbrendűnek éreznéd magad, mikor feltételezed, hogy csak alacsony végzettségű lehet. Észrevettem, hogy vannak itt hívők dögivel. Persze mint mondtam ez egy szabad fórum, az ír ide aki akar, de ez a valláskritika rovat, ha sértőnek találod ezt, akkor menny a vallás rovatba. Oda nem jár olyan sok valláskritikus, mint amennyi hívő ide. Érdekes.

2011. aug. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
*menj
2011. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
68%

A válasz megírásának időpontja: ma 22:40


Kedves ismeretlen! :)


Olvasd már végig újból a folyamatot, mielőtt arra gyanakodnék, hogy szövegértési problémákkal küzdesz.

Bocsi, ez most megint egy kicsit erős lett, de már annyira unom, hogy ilyen - szándékos vagy figyelmetlenségből adódó - félreértések miatt még nekem kell magyarázkodnom.


1. Az ominózus válasz két szempontból is szabálysértő, úgymint:

1.1 Off, mivel nem a kérdésre válaszol.

1.2 Másokat sérteget, provokál.


2. Az utolsó sor - mint írtam - általánosító is, mivel eszerint minden hívő utolsó senki, wc-pucoló. Ez egyáltalán nem igaz; nemhogy mindenkire, de a többségre sem, legalábbis az én ismeretségi körömben. A valós életben a hívő ismerőseim között találhatók különféle mérnökök, pedagógusok, orvosok, közgazdászok, informatikusok és egyéb felső- vagy középfokú végzettséggel rendelkezők is. És nem nézzük le a többieket: Az egyik legkedvesebb ismerősöm például szobafestő; és akkor mi van? Attól még egy nagyon kellemes társaságot nyújtó, kedves, udvarias, intelligens személy. Hadd ne soroljam tovább a példákat...


Lehet, hogy a "vicces" válaszoló tapasztalata eltér az enyémtől, de kizártnak tartom, hogy igaz legyen, amit írt. Akár csak az általam leírtak miatt is.

Tehát nekem nem az igazság fáj, mint állítod, hanem pontosan a hazugság. És most már nem csak az ő részéről, hanem a tiédről is.

Ezért kérdeztem rá, hogy vajon ő miért tartja valami felsőrendű lénynek magát.


És tájékoztatlak továbbá, hogy mióta beregisztráltam, soha nem nagyképűsködtem a képesítéseimmel, méghozzá szándékosan nem. Ez volt az első alkalom, hogy utaltam rá, mivel már tényleg unalmasak ezek a lenéző hazugságok. Továbbá nem azt írtam, hogy én milyen ügyes lány vagyok, hanem azt, hogy itt, a Gyk-n vagyunk többen is hívők, akik magasabb végzettséggel rendelkeznek.

És még azt is hozzáteszem, hogy egyáltalán nem ítélem el, és nem is tartom dicsekvésnek vagy bármilyen negatív dolognak, ha bárki nyilvánosságra hozza magáról ezt az infót. Sem hívő, sem nem hívő esetében.


3. "Egyébként ez egy szabad fórum, azt ír, amit akar, legfeljebb kitörlik."

Igen, részben igazad van. Ez is egy érdekes hozzáállás ugyan, de sebaj. Ilyen esetben pedig a következők szoktak történni:

3.1 Gyakran jön a nyávogás, hogy "Naaa, most hova tűnt a válaszom?" meg "Miért töröltettétek ki, ti ...?" /Helyettesíts be válogatott trágár kifejezéseket./


Megjegyzem, hogy néhány törlés után jön a figyelmeztetés a modiktól, hogy ejnye-bejnye, ki fogunk ám tiltani... Persze láttam már olyat, akit ez sem hat meg, nem kell messzire menni...


3.2 Valaki kijön a sodrából, és kicsit kedvesebben ugyan, de visszaszól a provokációra, akkor meg az a baj, hogy jaj, de sértegetnek engem itt, milyenek is ezek...


Épp nemrég tettek fel egy ilyen fájdalmas kérdést, amiből pont az látszik, hogy az ateisták mennyire besérülnek; viszont a válaszokból világos, hogy nem mindenki látja így. Tessék, tájékozódj egy kicsit:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Ott jelenleg az utolsó válasz az enyém: leírtam a véleményemet, vagy legalábbis egy részét; de szándékosan nem csak azt másoltam ide, hanem a linket.


4.1 Nagyon tévedsz. Először is, a Vallás rovatban ugyanezt csinálják, kb. ugyanannyian; tehát teljesen mindegy, melyikbe megyek.

4.2 Kicsit ellentmondtál magadnak: Ha ez egy szabad fórum, akkor talán én is oda járok, ahova akarok, nem?

Nem tudom, te mióta jársz ide, mennyi tapasztalatod van akár a stílusról, akár a különböző válaszolók képzettségéről vagy munkájáról; mivel nincs %-od, ebből kb. a tegnap óta lenne a valószínű.

De mielőtt megint belém kötsz, elmondom, hogy nem állítom, hogy ez az igazság.

Nem kötelező, mert ehhez sincs semmi közöm, de ha akarod, megmagyarázhatod; így jó? :)


És most még azt is hozzáteszem az eddigiekhez, hogy igen, ez egy szabad fórum; de annyi más fórum van, ahol kiélhetnétek magatokat...


Remélem, kimerítő volt a válaszom, amire ugyan ráment egy fél órám, amit hasznosabban is el tudtam volna tölteni, de legalább barátkozunk egy kicsit így virtuálisan. :)

2011. aug. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
42%

1, Te is szabályt sértesz most, mert nem a kérdésre válaszolsz.

2, Lenéző volt, igen. De akinek nem inge, nem veszi magára. Egyébként a wc takarító is hasznos munkát végez, szerintem. Még tisztelem is érte, hogy becsületesen próbál pénzt keresni.

3, Úgy látom, hogy 08-23 20:09 felhasználó is kulturáltan magyarázta el, mi sérti és mi nem, pedig őt személyesen sértegették többször is, aztán az egészet viccként állították be. Vagy ez nem fontos, mert aki gúnyolta azzal épp egyet értesz?

Te miért nem tudsz kicsit higgadtabban válaszolgatni.

Nem hiszem, hogy a hívők buták, tudom, hogy vannak intelligens emberek is közöttük, de azt, hogy miért, egyszerű pszichológiai okokkal meg lehet magyarázni pl. a hit révén közösségre talál, gyerekkorától hívőnek nevelték, egyszerűbb elfogadni, megérteni egy már kész, egyszerű világképet, és még sorolhatnám. Az is tény viszont, hogy a komolyabb tudósok vagy ateisták, vagy agnosztikusok, de a legjobb esetben is liberális keresztények, és ők vannak a leg kevesebben. A hívők meg inkább a szegényebb, elmaradottabb országokban vannak többségben pl. Dél- Amerikai országok. Kivétel persze US, de ott meg inkább a fundamentalizmus miatt van ez. Ezek szerint te alsóbb rendű lénynek tekinted azt, aki wc-t pucol, vagy aki hisz? Mert én egyenlőnek tartom magammal mind a kettőt. A wc pucoló is ugyan olyan ember, lehet, hogy még sokkal értelmesebb is, mint te vagy én, csak éppen az is lehet, hogy szegény volt a családja és nem tudták rendes oktatásban részesíteni, vagy éppen egyetemista, és nem talált más állást a tanulás mellett, csak ezt, de szüksége van a pénzre (Sajnos Magyarországon nagyon nehéz munkát találni, még diákmunkát is, ezt tapasztalatból mondom).

Nem is láttam, miket írtál a képzettségeidről, engem nem is nagyon érdekel. Nem ez alapján ítélem meg az embereket.

3, Ne foglalkozz a nyávogással, majd lehiggadnak, mások idegbaja ne legyen a te bosszúságod.

4, -Nem biztos, hogy ateisták voltak akik olyanokat írtak, lehettek szórakozó fiatalok is. Értelmes ateista nem is foglalkozik a vallás blokkal.

Látogass el az ateista blogra, és ott látni fogod milyen türelmesek az oda tévedő hívőkkel.

Meg ez nem attól függ, hogy milyen az ember személyisége, ha a tapló akkor is tapló akár hívő, akár ateista.

Tényleg mindenbe bele köttök, még a tényekbe is, és tényleg mindent lepontoztok. Nézd meg hány százalék egy olyan válasz ami azt mondja, hogy az ember az evolúció során alakult ki, és azt hogy Isten teremtette! Aztán meg nem tudjátok cáfolni az evolúciót, maximum bibliai idézetekkel, viszont ha írjuk, hogy a sok lelet, meg most is zajlik meg stb. Azt is lepontozzátok, pedig az tény.

Külön megnéztem, és nincsen ott annyi ateista és nem is olyan radikális.

Nem küldtelek el, csak tettem egy javaslatot, az nem ugyan az.

Valláskritika topikhoz direkt csináltam még egy fiókot, mert tudtam, hogy ha ide írok, akkor le fognak amortizálni, az eredetivel tudományos meg nyelvészeti kérdésekhez szólok hozzá ott 96%-os az átlagom, és nem akartam itt lerontani, mert akkor meg ott nem leszek hiteles százalék alapján.


„És most még azt is hozzáteszem az eddigiekhez, hogy igen, ez egy szabad fórum; de annyi más fórum van, ahol kiélhetnétek magatokat...”

Ez valláskritika, nekünk van kitalálva. Én a valláshoz nem írok.

Nem kértem, hogy válaszolj, de arra, kérlek, hogy ne tégy úgy, mintha szívességet tennél.

És nem barátkozós volt a hangnemed. :-))

2011. aug. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

Jajj, nee máár...


Írjak vissza most, kb. fél óra, vagy már mész aludni? :)

2011. aug. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
Menyj nyugodtan aludni. Biztos fáradt vagy ennyi gépelés után! :-)) Meg ezt nem is itt kellene megvitatni. Egy kérdés: Szabad tüdnom mi a vallásod? Erre most kéééérelek szépen! Légysziiiii!
2011. aug. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
58%

:))


Te biztos vagy benne, hogy a Nyelvek-ben szoktál trollkodni? :)


"Menyj" --- ÁÁÁÁÁÁ!!!

+ Idő közben benéztem oda, és nem találtam 96 %-ost... Úgyhogy bizonyíts! :)


Én nem vagyok fáradt, csak gondoltam, hogy ha te úgysem vagy fenn sokáig, akkor másnak írok inkább.


Hát ráfáztál, nem vagyok vallásos. Mindig azt szoktam mondani, hogy nem vallásos vagyok, hanem hívő. Ezután pedig azt, hogy hívő, de nem h.lye.


Amúgy meg nem gondolod, hogy ez személyeskedés? :)


Sőt, durvábban: Közöd? :)


Na, jó, írj rám egy privátot... De írd meg, hogy mikor óhajtod a választ: még most, vagy ráér holnap du. vagy este.

2011. aug. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
70%

@ma 00:42


Hoppácska, most tetszettél lebukni. :)

Folytatnád a közmondást: Hamarabb utolérni a ... ???


Ja, tudom, te nem állítottad magadról, hogy ugyanaz vagy, aki mára befutott 59%-ra...


De azért azzal, hogy olyan édi volt a 2. válaszod, aminek hatására a szokásosnál gyorsabban megpuhultam; és egy órát vártam hiába: se privát, se más életjel...

Szóval mindezzel összetörted a szívemet... :((


Majd jegyezd be a naplódba a szegény BW trófeáját. :)


Na, oké, kedves troll, nem etetlek tovább. Üdv. :)

2011. aug. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
81%

@ A válasz megírásának időpontja: ma 00:58


Hi, I've got your letter. Great job. :)


Best wishes. :)

2011. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Olyat teremtett, csak később vált olyan gonosszá, amilyen most. És éppen az embernek volt szerepe abban, hogy ilyenné vált. Isten meg is szüntetethette volna ezt a rossz világot, azonnal, amikor elromlott, de nem törölte el az egész teremtését, inkább kegyelemből meghagyta. Így lehetőséget adott az embernek, hogy visszatérjen Őhozzá. Mert ha azonnal eltörölt volna mindent, akkor viszont nem lett volna menekülése senkinek. Így viszont lesz, aki megmenekül a szellemi haláltól.
2011. nov. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!