Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Ha Isten olyan mindenha...

Hívők! Ha Isten olyan mindenható és szereti az embereket, akkor miért nem olyan világot teremtett nekünk, amiben nincs gyilkosság, halál, gyűlölködés, haragoskodás, kín, gyötrelem, fájdalom. Stb? Vagy szereti látni az emberek szenvedéseit?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 05:56
1 2 3 4 5 6
 21/52 Sághegyi Csaba ***** válasza:
37%

Meguemi Ximizue:


A válaszod erre emlékeztet: 2+2=lágytojás :DDDDDDDDD

2011. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 Meguemi Ximizue ***** válasza:
28%
Arrogáns válaszod, nekem meg csak visszaigazolás arra, hogy feladtad a vitát, mert nem tudod mivel megcáfolni és csak egy ilyen gyermeteg reakcióra futja. Nem épp egy hívő katolikushoz illő magatartás, sőt nem is egy becsületes megoldás ez, mert még a topikot is offolod vele. :-DDDD Ez csak rólad egy jó jellemrajz. :-DDDD
2011. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 Sághegyi Csaba ***** válasza:
48%

Ez elég rövid válasz volt, hogy időt áldozzak a szemléltetésre. A viccet arroganciának nevezed, és azt mondod, hogy katolikus vagyok, amit pedig nem tudatsz. Ezért fogtam rövidre az előzőt, inkább egy viccel szemléltetve, mert hosszú írásod végig ilyen következetlen, és logikátlan, mint ez a rövid. Ha pedig olyat tapasztalok, hogy valakinek a gondolkodása szerintem nem értelmes, ott egyszerűen hagyom az illetőt a maga világában, mert nem tudok vele értelmes eszmecserét folytatni. Rövid válaszod is pontosan a lágytojásos karikatúrámba passzol.

Minden jót! :)

2011. aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 Meguemi Ximizue ***** válasza:

Szerintem meg tisztelhetnéd annyira a másikat, hogy ne így reagálj a gondolatmenetére. Teljesen mindegy mi, ha nyílván sértésnek szántad. Bár nem sértődtem meg rajta, egyrészt mert tudom, csak azért csinálod ezt, hogy kizökkents a lelki egyensúlyomból, másrészt mert teljesen lepereg rólam. Azt hogy katolikus vagy abból következtettem ki, hogy valószínűleg a tiéd a 19:21-es válasz, és az kifejezetten erről árulkodik, de ha mégsem a te válaszod vagy rosszul következtettem, akkor elnézést kérek. Nyugodtan írhatsz nekem ide is, vagy az e- mail címemre is, hogy ne offoljunk. :-)) Most már kíváncsi vagyok, mit találsz logikátlannak, és akkor talán még meg is tudom védeni magam a sértegetési kísérleteiddel szemben.

Az, hogy szerinted valakinek nem „értelmes” a gondolkodása az nem feltétlenül jelenti azt, hogy nincs igaza. Lehet, hogy csak te nem érted, vagy nem akarod megérteni. Ha pedig úgy találod, hogy hagyni kell az illetőt a maga világában, mert nem értesz vele egyet (vagy nem tudod bebizonyítani a saját igazadat), akkor szerintem semmi szükség ilyen semmitmondó válaszokat adni, hanem egyszerűen ne reagáld le és kész. Így, indoklás nélkül természetesen a logikátlanságról szóló vádat sem veszem komolyan, ugyan akkor én kíváncsi vagyok a te látásmódodra is, tehát nyugodtan dobj meg egy e-mail- el. :-DD

2011. aug. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 Meguemi Ximizue ***** válasza:
címem: kocsisjulcsi248@freemail.hu
2011. aug. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 Sághegyi Csaba ***** válasza:
47%
Köszönöm szépen a lehetőséget, csak nincs kedvem hozzá. :) Lényegében azért, mert amit tényleg csak megmosolyogtatásnak szántam, azt sértésnek fogod fel. Lehet, hogy dűlőre tudnánk jutni, csak nekem a sértés határa sokkal feljebb van, mivel legjobb barátaimmal egymás között még sokkal húzósabban szoktunk élcelődni, nagy nevetések közepette. Nem lennék jó partner, ha arra kéne mindig figyelnem, hogy mivel bántom meg a másikat, ha egyszer az nekem ártalmatlan. Mindenesetre elnézést kérek. Ja, és nem vagyok katolikus, hanem egy a baptistákhoz nagyon hasonló gyülim van, ezért sokat vagyok a baptiknál is, mindkettőben ilyen viccek repkednek, ez nálunk (és tapasztalatom szerint majdnem mindenkinél) normális. :)
2011. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 Sághegyi Csaba ***** válasza:
38%
Még annyi eszembe jutott, hogy a Minde6ó elgondolkodtató film arról, hogy mindent rendbe lehet-e hozni egy pillanat alatt. Ha még nem láttad, nézd meg, igencsak szélesíti a látókört. A Pillangó hatás is hasonlóan jó.
2011. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 Meguemi Ximizue ***** válasza:

Még mindig az a véleményem, hogy ha valaki tiszteli a másikat, az nem így reagál egy írásra, amivel valószínűleg volt egy kicsi munka, ha nem is sok, de mindenesetre vette a fáradságot és begépelte. Nem sértődtem meg, de valamennyire övön alulinak, gyerekesnek vettem. Ja és nem megbántani a másikat egyszerű: Vagy értelmesen reagálod le amit mond, vagy inkább ne mondj semmit. De én tisztelem annyira ezt a témát, hogy komolyan vegyem és nem viccelem el akárki akármit is ír.

Elnézést, hogy bekategorizáltalak a katolikusokhoz! :-))

Én is értem a viccet, de nem ilyen helyzetben, persze, egy gyülekezetben, közösségben felüdülésként jó egy kicsit viccelődni. :-))Ha esetleg, azt akarod éreztetni, hogy nem vagyok normális, akkor azt mondom, hogy legalább annyira vagyok normálatlan, mint bárki más. És ezzel le is zárom a további személyeskedést. A logikátlanság vádját továbbra is megalapozatlannak tartom, természetesen. :-DDDD Pedig tényleg érdekelt volna a véleményed. :-(( További szép estét! :-))

2011. aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:

Még egyszer: Kedves hívők: Isten miért nem akarta, hogy az ember egyen a tudás fájáról?


Ha erre nem tudtok, nem akartok válaszolni, az megértem.


Állandóan a bűnre hivatkoztok. Miért nem akarjátok tudomásul venni, hogy Jézus kereszt halálával megváltotta az emberiséget a bűneitől, így isz. 33-tól a Földön élőknek nincs bűne!


Vagy nem hiszitek el ami a Bibliában le van írva?

2011. aug. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 Sághegyi Csaba ***** válasza:
43%

"Még egyszer: Kedves hívők: Isten miért nem akarta, hogy az ember egyen a tudás fájáról? "

Apám, aki egyáltalán nem hívő, egyszer egy nagyon okos gondolatot hangoztatott erről. Ha a tudás nő, úgy nőnek a kérdések, és ezzel együtt a szkepticizmus. Amíg a tudás teljessé nem lesz, addig ez az állapot fennáll. Ledöbbentem, hogy ilyen értelmesen rávilágított egy olyan valaminek a miértjére, amiben ő nem hisz, míg én igen.

Eszerint a gondolatmenet szerint Isten nem akarta, hogy kételyeink támadjanak benne. De mivel a teljes tudást korlátozottságunk miatt meg sem szerezhetjük, így a részleges tudással a hitetlenség berobbant az ember világába. Nem azt értem, hogy az ember nem hitte már el, hogy van Isten, hanem azt, hogy kételkedik az Istenében.

2011. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!