Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Ha Isten olyan mindenha...

Hívők! Ha Isten olyan mindenható és szereti az embereket, akkor miért nem olyan világot teremtett nekünk, amiben nincs gyilkosság, halál, gyűlölködés, haragoskodás, kín, gyötrelem, fájdalom. Stb? Vagy szereti látni az emberek szenvedéseit?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 05:56
1 2 3 4 5 6
 51/52 idrzsupos válasza:

Miért engedi Isten......de sokat láttam, hallottam a kérdést! És meglepő, hogy a magukat ateistának vallók szájából többször hangzik el, mint a hívőkéből (bár ők sem egységes csoport)

Miért engedi a háborúkat, a gyermek-bántalmazást, a gyilkosságot, a gonoszságot?

Mindezt olyan hangsúllyal kérdezik, mintha Isten tenné mindezt. Nem Isten üzent hadat- Az emberek SK ölik egymást, maguk gonoszok, ők ölnek gyereket, ők vágtak falhoz csecsemőt- akár merő szórakozásból.

Ettek a jó és gonosz tudásának fájáról- miért nem tudják akkor mi a jó és mi a rossz....?

Nos nem hiszem, hogy igazi gyümölcsfára kéne gondolni, amikor ezt olvassuk. Belekóstoltak- csakhogy a tudás szerteágazó, sokrétű, az ember pedig nem az egész fát ette meg. Inkább valami mindent- ősi egységes Mindent-tudást- annak egyensúlyát érzékelteti a fa, egy egyensúlyi, érintetlen, ősi állapotot, egy nyelv, egységes tudás....Ne egyél róla- ne elemezd, ne szedd szét, ne vegyél el belőle, mindet nem tudod magadévá tenni, és jóról és rosszról tudni- már ez is téves elképzelés. Mert nem úgy van, hogy a jó fehér, a rossz fekete- millió árnyalat van, millió- felfoghatatlansok tény, adat, jelenség, ami jelenthet jót, rosszat, de az ember csak épp belekóstolt- és jött is jó és rossz tudás, azaz nemcsak döntési képesség, hogy ez jó, amaz gonosz- az is jött, hogy a végtelenből harapva egyet-kettőt- eleve téves tudást, felborult egységet, nem okosságot- okoskodást kapott az ego, döntve mindenről jól és rosszul, mert e tudás nem lehetett elég soha abszolút jó tudáshoz és jó döntésekhez. Hibák, sejtések, tippek, kedvesség, erő, félreértés, kapzsiság, irigység- kinek mi jutott a falatból- és erre épített közel jó, vagy épp rossz tudással, rossz döntésekkel, kevélységgel, támadásokkal, egymás elleni erőszakkal, elméleti fizikával, szellem-kontra anyag hibás felfogásával, vallásháborúkkal, de főleg: kevés, hibás tudással, mert az ősi egységes tudásból minden ego tartalmaz egy pár dolgot- jót, rosszat. De a szerzett tudás kevés - a végtelent nem lehet belezsugorítani egy csepp vízbe, egy emberbe- több lett olyan, amit az ember nem tud, ez még több hibát, jót-akaró rosszul tevő dolgokat szül. A mai napig ezt teszi az emberiség: egymás torkának ugranak, háborúznak, ölnek, gazdagok és szegények világa alakult ki, mindenki a saját egoját teszi a világ tetejére, és bár az egységes tudat bizonyítottan működik- kb. szinte senki nem hajlandó visszatérni a tudáshoz- az egységhez- mert maga akarja magának, többet, ki így, ki úgy félre értve a mindenséget. Isten miért engedi? Az ember lelke az egyetlen, ami nem anyagi természetű. Nem kér engedélyt a szétesett tudás, az egokra szakadt okoskodó emberek, hatalmak egyike sem, hogy visszatérjen az ősi rend. Legtöbben a NEKEM VAN IGAZAM, ÉN TUDOM JÓL, AKI MÁST MOND, aZ eLLENSÉG- így mi, emberek engedjük, hogy olyan világban éljünk, ahol "nekem van igazam", ahol harcolni kell....természeti törvényeket fedezünk fel- nélkülünk is működött!- és ennek alapján Nobel díjas nagyjaink leváltják Istent, mondván: MI is ismerjük a törvényeket, Istenre nincs szükség, dajkamese....hát így vagy jók-rosszak- szétesettek, tudatlanok, okoskodók- és nem okosak.

2017. júl. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 világvége1 ***** válasza:
A halállal semmi gond nincs, nem fáj, és aki jó, az utána mennybe megy. Ami a gonoszság okozta szenvedést illeti, azzal kapcsolatban Isten csak annyit tehet, hogy véget vet az emberiségnek. Ezt is fogja tenni. A fizikai világokkal együtt jár több kevesebb szenvedés, nem lehet őket másképp megalkotni. Tökéletlenek.
2020. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!