Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Ha Isten olyan mindenha...

Hívők! Ha Isten olyan mindenható és szereti az embereket, akkor miért nem olyan világot teremtett nekünk, amiben nincs gyilkosság, halál, gyűlölködés, haragoskodás, kín, gyötrelem, fájdalom. Stb? Vagy szereti látni az emberek szenvedéseit?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 05:56
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
56%

Nem olvastam el az előttem hozzászólókat, de lenne néhány idézetem a kérdésre:

"Kérjetek és megadatik néktek."

"Legyen hitetek Istenben. Mert bizony mondom néktek, ha valaki azt mondja ennek a hegynek: Kelj fel és ugorjál a tengerbe! – és szívében nem kételkedik, hanem hiszi, hogy amit mond, megtörténik: meglesz néki, amit mondott. Azért mondom néktek: Amit könyörgésetekben kértek: higgyétek, hogy mindazt megnyeritek, és meglészen néktek!"

"Amit könyörgésetekben kértek, higgyétek, hogy mindazt megnyeritek, és meglészen néktek."

"Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? Vagy: Mit igyunk? Vagy: Mivel ruházkodjunk? Mert mind ezeket a pogányok kérdezik."

"Csak amire én gondolok, az jöhet el hozzám."


Isten tökéletesnek teremtette a világot, tehát mi is tökéletesek vagyunk. Csupán csak az agyunk és a hitetlenségünk miatt látunk mindent "tökéletlennek"..

2011. aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 Golden Axe ***** válasza:
96%

"na jól van ha van is isten (sztem nincs) akkor egy szadista majom..."


Nem ismerlek Téged, azt se tudom hogy körülötted merre hány méter, de utállak, sőt majomnak tartalak!


Szerinted ez normális így? Korrekt? Mert szerintem nagyon nem!!

2011. aug. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 Golden Axe ***** válasza:
7%

"paraznalkodasnak szamit, aki HAZASSAGON KIVUL, azaz (nevezzuk) parkapcsolatban lefekszik az epp aktualis parjaval"


Ez hol van megírva az Igében? Szeretném kikeresni!


"nemreg keszult egy felmeres hivo keresztenyek kozott, amibol az derult ki, azok a parok akik hazassaguk elott nem fekudtek le egymassal, rendkivul kiegyensulyozott es jo szexualis eletet elnek osszehazasodasuk utan."


Ezt nem értem: ha vki csak 1 vkivel fekszik le, akkor honnan tudja eldönteni, hogy ennél jobb nem is lehetne. Másrészt keresztények között is elég sok van, aki vetít...

2011. aug. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 Golden Axe ***** válasza:

"Még egyszer: Kedves hívők: Isten miért nem akarta, hogy az ember egyen a tudás fájáról? "


Pofonegyszerű: azért, hogy ne essen bűnbe! Evett róla? IGEN. Bűnbe esett? IGEN.

2011. aug. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
30%

Beveszünk minden maszlagot? IGEN!

2000 éve ugyan ennyit tudtunk az univerzum működéséről? IGEN!

Szeretjük a meséket? IGEN!

Főlek,ha a mulandóságunk ellen szól? IGEN!

Munkahelyünkön utolsó senkik vagyunk,a főnökünk a budit súroltatja velünk,ezért megbünteti a képzeletbeli barátunk? IGEN! IGEN! IGEN!

2011. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
51%
jav főlek=főleg
2011. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Meguemi, nem szuperál az e-mail címed! Kitörölted? (bocs az offért)
2011. aug. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
68%

@Golden Axe 08-24 00:13


Az előző válaszod teljesen korrekt, köszönjük. :)


A hivatkozott választ ugyan nem nekem címezted, de még nem jött meg az illetékes; kérdeznék valamit, amíg megérkezik. :)


Az 1. kérdést nem boncolgatnám, remélem, hogy ki fog derülni, hogy félreértés, és ugyanazt az álláspontot fogjátok képviselni.


A 2.-at viszont nem értem:


a., A válaszoló állítása: A hívő keresztények között történt felmérés szerint rendkívül kiegyensúlyozott és jó szexuális életet élnek azok a házaspárok, akik a házasság előtt nem létesítettek egymással szexuális kapcsolatot.


b., Te behoztál egy teljesen új vonalat: összehasonlítás. Miért kellene ezt tenni ahhoz, hogy el tudják dönteni, hogy milyen a szexuális életük? Miért egy másik kapcsolathoz kellene viszonyítaniuk? Mellesleg az állításban nem az volt, hogy annál jobb nem is lehetne, de ez már nem is olyan lényeges.


c., Mit jelent a "vetítés"?


Elnézést, hogy itt zargatlak, de tényleg nem értem, a megszólított válaszát meg nem bírom kivárni... :)

Előre is köszönöm a válaszodat.

2011. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
76%

A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08-24 21:13


Na, akkor reagálnék még a te válaszodra is...

A mesterműved ugyan mélységesen sérti a szabályzatot, ezért remélhetőleg előbb-utóbb kitörlik... De addig is:


A válaszod egész jó lehetne, még fel is nevettem rajta, míg az utolsó kérdés - feleletig el nem jutottam.

Merthogy az iszonyatosan általánosító és sértő.


Megkérdezhetem, hogy neked milyen iskolai végzettséged van? És mi a szakmád? Hol és milyen beosztásban dolgozol?

Mitől érzed magad ennyivel felsőbbrendűnek másoknál?


Persze nem vagy köteles válaszolni; meg különben is meddig tartana neked bekamuzni valamit ilyen stílussal, ugyebár...


Két tényről szeretnélek felvilágosítani:


1., Ez egy anonim oldal, de azért néhány személyes dolog ki szokott derülni a válaszolókról. Ezek alapján megsúgom, hogy vagyunk néhányan magasabb végzettségűek, még diplomások is itt, a GYK Vallás és Valláskritika kategóriáiban. Fontos: HÍVŐK is.


2., Normális esetben a magasabb végzettségűek nem szokták lenézni az alacsonyabb végzettségűeket, legalábbis nem pusztán emiatt. Komoly tudósok szerint a tudás alázatra tanít. Úgy látom, bármi is az igazság veled kapcsolatban, mások tiszteletéről igencsak lenne mit tanulnod.


Próbálj meg, kérlek, kulturáltan viselkedni. Neked is jobb lesz, hidd el.

2011. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
45%

Ha nem akarta, hogy együnk róla, akkor miért teremtette a kert közepére? És miért hívta rá a figyelmet?Kis provokátor!:-))

Ha én nem akarom, hogy a gyerekem mérget igyon, akkor jól elzárom tőle és kész.

2011. aug. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!