Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Ti miért szidját...

Keresztények! Ti miért szidjátok az ezotériát?

Figyelt kérdés
Miközben azért annyi logika mint a ti vallásotokban van, van benne.

2012. ápr. 29. 01:20
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
Mit értesz az "annyi logikán"?
2012. ápr. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
36%
mit varsz,a tudomanyt is szidjak
2012. ápr. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
79%

"Boldogok, akik megmossák ruhájukat, mert joguk lesz az élet fájához, és bemennek a kapukon a városba. Kívül maradnak az ebek, a VARÁZSLÓK és a paráznák, a gyilkosok és a bálványimádók, és mindenki, aki szereti és cselekszi a hazugságot!" Jelenések könyve 22,14


"Ha bemégy arra a földre, amelyet Istened, az Úr ad neked, ne tanuld el azokat az utálatos dolgokat, amelyeket azok a népek művelnek.

Ne legyen köztetek olyan, aki a fiát vagy leányát áldozatul elégeti, ne legyen varázslást űző, se jelmagyarázó, kuruzsló vagy igéző! Ne legyen átokmondó, se szellemidéző, se jövendőmondó, se halottaktól tudakozódó. Mert utálatos az Úr előtt mindaz, aki ilyet cselekszik. Ezek miatt az utálatos dolgok miatt űzi ki előled ezeket is Istened, az Úr.

Légy feddhetetlen Istened, az Úr előtt!

Mert ezek a nemzetek, amelyeket elűzöl, jelmagyarázókra és varázslókra hallgatnak, de neked nem engedi azt meg Istened, az Úr."

5Móz 18,10-14

2012. ápr. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
61%

A legtöbb ezoterikus világmagyarázat tagadja a bibliai Isten létezését.


Az ezoterikusok szerint a világ energia - így Isten is. Mi azt mondjuk, Isten kívül van az anyagon, a semmiből teremtett.


Az ezoterikusok egy része képes a világ rejtett erőit használni. Holott Isten parancsa világos az ember számára: imádni őt, és dolgozni, másokat szeretni. Aki a világ erőit használja, az nem pusztán természeti erőket használ. Ezek az erők a szellemvilágból jönnek. Te nem tudhatod, hogy honnan, de én okkal sejtem, hogy nem Istentől, hanem az ő ellenfelétől: a Sátántól. Tehát aki ilyen-olyan erőkkel gyógyít, jósol, az ördögi erőket használ.

2012. ápr. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
23%

1. Nem szídok senkit sem.

2. Nem szeretem a csalókat.

3. Mit jelent neked az ezotéria?


Mert ha arra gondolsz, hogy valaki brummog valamit egy gomba megevése után és azt mondja, hogy Anonymus őse és azt üzeni nekem vegyek 1 kg krumplit és rám talál a szerelem, akkor magamban nevetek hegy hatalmasat és megyek haza:)

Ha a gyógyításra gondolsz, az önmagában egy pozitív, jó dolog, amit támogatok is. Akkor van gáz, amikor az illetők azt mondják, hogy ez xy-nak köszönhető egy lénynek, aminek nincs köze a szeretethez.

A horoszkópokban lehet van valami kis igazság a személyiségekkel kapcsolatban + úgy fogalmazzák meg, hogy ne nagyon lehessen vele kötekedni, de amikor emberek teljesen a mágiába bolondulunak és ez igaz a vallásra is, az már nem túl jó dolog.

2012. ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy miért ne lehetne a gonosz vagy más erőt jó dolgokra használni???

Kár, hogy még soha nem találkoztam gyógyító emberekkel....

Egyetlen negatív dolgot látok csak az egészben, hogy ki tudja ki mit ad ezért az erőért majd, mit fog magáról képzelni a birtokos, mire fogja használni és miben változtatja meg az illető életét, viselekedését. Nem biztos, hogy pozitív irányba fog menni.

2012. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
88%

Általánosítani soha nem jó, mert nem mindenki. Amúgy meg nem szidjuk, csak nem szeretjük. :)


És nem a logikán múlik. Ha normális véleményt és hozzáállást akarsz olvasni, javaslom az alábbi (tegnap esti) kérdésből a 10., 19. és 20. sz. alatti válaszokat:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Megjegyzem, a tudományt sem szoktuk szidni, ez is egy téves általánosítás. Szerintem a hit és a tudomány nagyon jól megfér egymás mellett.


Üdv. :)

2012. ápr. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
64%

Bevallom, hogy semmi rosszat nem látok abban, hogy használjuk a világ dolgait, amíg nem vezetnek minket rossz irányba és nem adunk fel értük mindent. Szerintem addig az önszeretet sem rossz, amíg egészséges szinten van.

Ha bűn lenne használni a világot, mert azért vagyunk csak itt, hogy bizonyítsuk Istennek, hogy nekünk csak ő kell semmi más, akkor a kajálás is bűnös dolog és a gyors halál lenne mindenkinek a célja, amit persze csak lassan tudnánk elérni és fájdalmasan.

De miért nem Istent kérik taz emberek? Nem hisznek benne, nem telejsíti, amit kérnebk? Más viszont teljesíti?

Vajon jó az nekünk ha életben vagyunk?

És mielőtt hülyeségeket kezdenék beszélni és elkezdenék filozofálni, inkább kijelentem, hogy nekem a gyógyítással abszolút semmi bajom, mert ami a szeretet érdekében megy és önzetlen az Istentől van.

2012. ápr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
76%

A keresztény az, aki Krisztust követi, nem pedig Biblia fanatikus.


Másrészről, ha jól vagyok informálva, az ezotéria a görög ezos teros kifejezésből ered, ami belső kört jelent. Eredetileg az univerzális igazságot tanítja az ezotéria...azt, hogy minden egyetlen egészet képez, aminek maga a Szeretet az összetartója, és azt tanítja, hogy az ember képes azonosulni, képes elfogadni önmagában az létezés mozgatóját, ami egy időtlen tudatosság, ezzel megszabadulva a "világ kínjaitól", s eztán a feltétel nélküli szeretetet árasztva mindenfelé...érdekes mennyire hasonló is ez a kereszténység valódi mondanivalójához. ;)


A mai világban az ezotéria kifejezés némi nemileg csorbult, és szellemidézéssel, jövőbelátással, meg varázslatokkal azonosítják a kifejezést...holott az Életet adó Értelmes Erő(Isten) használatát okítja, az azzal való "bemerítkezést"...persze aki kontár módon a védelem megszerzése, vagyis az Irányító Szellemmel való szerződés nélkül használgatja az energiákat, az bizony pórul jár...és valószínűleg ezért is tanácsolja a Biblia, hogy ne használjuk ezeket...no de kérem, aki megtért, az tudja mit kell tegyen és hogyan...ráadásul ne feledkezzünk meg Jézusunkról, aki szó szerint varázsolt, feltámasztott, halottakkal beszélt, jövőt mondott, nyelveken szólt...a lényeg, hogy nem mindegy mivel kezdünk, először megszabadulunk(megtérünk becsületesen), utána jöhet a menet, mert az ártó effektek nem fognak már ránk hatni onnantól, és az Erőt a szeretet nevében tudjuk használni, segítve ezzel másokat mind fizikailag, mind szellemileg, hogy ők is megszabadulhassanak.


"Keresztények! Ti miért szidjátok az ezotériát?"


Aki szid, az nem valós keresztény (még), csak annak mondja magát...egy keresztény mindent és mindenkit szeret egyaránt, feltétel nélkül...az más kérdés, hogy vannak dolgok, amikkel nem ért egyet, amikkel nem azonosul gondolkodásban, szólásban, cselekedetben.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
44%

ma 16:50

Ez jó volt, miért lett leszavazva?

2012. ápr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!