Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Ti miért szidját...

Keresztények! Ti miért szidjátok az ezotériát?

Figyelt kérdés
Miközben azért annyi logika mint a ti vallásotokban van, van benne.

2012. ápr. 29. 01:20
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
53%
Én felpontoztam pl.
2012. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
52%

Félnek tőle.

Ezt tanították nekik.

2012. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:

"Félnek tőle.

Ezt tanították nekik."


Nem félek tőle.


Egyébként keresztényként szabad szigorúan fogalmazni a tévtanításokkal kapcsolatban csak arra kell vigyázni hogy embereket ne sértsünk meg és ne mondjunk rájuk rosszat. Tehát mondjuk az ezotériára lehet azt mondani hogy okkultizmus, varázslás, tévtanítás, kárhozatra vezet, veszélyes és démonok adják az engergiát az ezotérikus gyakorlatok során.

De az ezotériát gyakorló emberekre azt mondjuk hogy ők is Isten szeretett gyermekei, testvéreink, akiket jobban kell szeretnünk mint saját magunkat.

2012. máj. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
42%

Én sem félek, és nem ezt tanították. Nagyon bírom ám, amikor valaki olyanról nyilatkozik, amiről gőze sincs...


A többiben is egyetértek az előttem szólóval.

Egyetlen kivétellel: _nem jobban_ , hanem ugyanúgy. "Szeresd felebarátodat, MINT önmagadat."

És ebben már benne van a jóakarat, az önzetlenség, a megbocsátás és minden egyéb is. Optimális esetben persze. Aki viszont nem tudja szeretni önmagát, az másokat sem igazán. Ezért kell megtanulnunk szeretni magunkat is, megbocsátani saját magunknak is, stb.


Üdv. :)

2012. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
39%

Két utolsó,csak kíváncsiságból,ezeket akkor ki mondta nektek,ha nem tanították?

"Tehát mondjuk az ezotériára lehet azt mondani hogy okkultizmus, varázslás, tévtanítás, kárhozatra vezet, veszélyes és démonok adják az engergiát az ezotérikus gyakorlatok során."


Egyébként nem igaz,hogy nem féltek tőle valamilyen szinten,mert ha nem félnétek,akkor nem ítélnétek el.

2012. máj. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
51%
Félnek tőle, és abban a hitben élnek, hogy rossz dolog, ördögi. És hiába próbálod neki megmagyarázni, mert ragaszkodni fog a saját állításához. Szerencsére nem mind ilyenek. Nekem vannak keresztény barátaim, és tizenhétből csak egy ilyen görcsösen mindent elvető.
2012. máj. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
53%

"Két utolsó,csak kíváncsiságból,ezeket akkor ki mondta nektek,ha nem tanították?"


A felvetés az volt hogy félünk, ezt tanították nekünk. De nem ezt tanították nekünk hanem azt hogy:


Mt 10,30 - Nektek minden szál hajatok számon tartják.


Róm 8,28 - Tudjuk azt is, hogy akik Istent szeretik, azoknak minden javukra válik, hiszen ő saját elhatározásából választotta ki őket.


Miért félnénk az ezotériától vagy a bukott angyaloktól (vagy bármi mástól) amikor Isten ezeknél összehasonlíthatatlanul hatalmasabb? Nagyon sajnálom ugyan azokat az embereket akiket a gonosz lelkek ilyen módon meg tudnak téveszteni és ezért elkárhoznak, de félni nem félek.

Egyszer már volt szerencsém találkozni egy gonosz lélekkel és akkor se féltem mert tudtam hogy nem tud ártani nekem. Amikor Jézus és a Szűzanya nevét hívtam segítségük akkor mennie kellett.

2012. máj. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem egyszerű. Ha kiderül hogy a világ a keresztény isten nélkül is működik, akkor az egész világuk összeomlik, és ezt nehéz megemészteni.
2012. máj. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
49%

"Szerintem egyszerű. Ha kiderül hogy a világ a keresztény isten nélkül is működik, akkor az egész világuk összeomlik, és ezt nehéz megemészteni."


A világ mai helyzete éppen azt mutatja hogy Isten nélkül a világ nem működik és a rendszer kezd összeomlani. Ennek a jelei a pénzügyi összeomlás és a természeti katasztrófák. Tudtátok hogy ha a sérült Fukushimai reaktor összedől akkor ott annyi radioaktív anyag van ami több billió ember elpusztításához elég?

2012. máj. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
Billió alatt milliárdot értettem, bocs.
2012. máj. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!