Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Ti miért szidját...

Keresztények! Ti miért szidjátok az ezotériát?

Figyelt kérdés
Miközben azért annyi logika mint a ti vallásotokban van, van benne.

2012. ápr. 29. 01:20
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

"Én a helyedben soha többet nem próbálkoznék ezzel amit csináltál"


Mire gondolsz?

Ez a test elhagyás, búgás, fény stb... az teljesen magától jön. Anélkül, hogy én azt akarnám, vagy tennék előtte bármit. De csak alvás előtt.

A legelső alkalomnál eléggé megijedtem és imádkoztam Istenhez. Most már, ha elkezdődik, akkor eröltetni szoktam az érzést, a folyamatot. Pont azért, mert tudni akarom mi ez és bevallom nem bánom, ha nem kellene visszajönnöm.

Érdekel milyen meghalni.


"Kérd Jézust hogy segítsen és vezessen akkor biztos hogy segíteni fog."

Mindig ezt teszem.


"Ezt az egészet meg kell bánnod (olvasd el Berta linkjét) és aztán keresned kell egy ördögűző papot vagy olyan karizmatikusokat akik elvállalják a szabadító imát."

Sajnos ez nem fog menni, mert előbb rágnám le a kezem, minthogy pszicholgóshoz vagy pszichiáterhez menjek. Sajnos úgy gondolom, nincs velem gond és ami van, azt meg tudom oldani. Amúgy meg szeretek csöndben maradni.


Köszi azért a válaszod:)

De azért azt szeretném tudni, hogy milyen bajban vagyok?

Teljesen felizgattál:)

2012. máj. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Úgy látom nem sikerült rádijesztenem :) De nem is ez volt a szándékom hanem csak az hogy felhívjam a figyelmedet arra hogy ez a dolog lehet veszélyes is.


"

"Én a helyedben soha többet nem próbálkoznék ezzel amit csináltál"


Mire gondolsz?

"


Arra gondoltam hogy ne próbálj együttműködni ezzel az egésszel amig nem tudod hogy maga ez a képesség a jó vagy a gonosz oldalról jön-e? De bevallom az első leveledből nem jött le nekem hogy ez az egész teljesen magától működik Nálad ezért arra is gondoltam hogy ne kezdeményezd ezt a test elhagyós élményt. Viszont ha nem Te kezdeményezed akkor az egészen más helyzet hiszen akkor biztos hogy nem teszel semmi rosszat ezzel hiszen nem is a Te döntéseden múlik. Esetleg az nem lehet hogy valamilyen korábbi tevékenységed eredménye ez az egész? Nem foglalkoztál korábban ezotériával vagy bármi varázslással? A szüleid között nem tudsz róla hogy foglalkoztak-e volna ilyesmivel?


"Pont azért, mert tudni akarom mi ez"


Igen, a legfontosabb az lenne hogy kiderítsd hogy Istentől van-e vagy a gonosztól. Szerintem érdemes lenne ezért imádkoznod hogy a Szentlélek mutassa meg hogy honnan van ez. Meg vagy keresztelve, illetve bérmálkozásod vagy Szentlélek-keresztséged volt már?


"és bevallom nem bánom, ha nem kellene visszajönnöm.

Érdekel milyen meghalni. "


Szüleid, testvéreid, barátaid nincsenek? Vagy nem szeretnek, nem sajnálnád őket?


"

"Kérd Jézust hogy segítsen és vezessen akkor biztos hogy segíteni fog."

Mindig ezt teszem.

"


Akkor jó :) Ezek szerint nagy bajban nem lehetsz mert előbb vagy utóbb de biztos hogy fog segíteni.


Sajnos ez nem fog menni, mert előbb rágnám le a kezem, minthogy pszicholgóshoz vagy pszichiáterhez menjek. Sajnos úgy gondolom, nincs velem gond és ami van, azt meg tudom oldani. Amúgy meg szeretek csöndben maradni.


Pszichológust meg pszichiátert nem is javasoltam. De azt is megteheted hogy nem szabadítást kérsz hanem csak diagnózist. Vannak akiknek megvan a prófétálás karizmája és meg tudják mondani hogy ez a dolog honnan jön és hogy Istennek mi a véleménye róla.

Pesti vagy? Pesten tudok ajánlani olyan közösséget ahol ebben segíthetnek. Nem fognak erőszakoskodni abban biztos lehetsz, csak abban fognak segíteni amit kérsz és elfogadsz. Ingyen csinálják.


"Amúgy meg szeretek csöndben maradni. "


Ezzel én is így vagyok :)


"Sajnos úgy gondolom, nincs velem gond"


Nem biztos hogy Veled van gond, olyasmi is előfordulhat például hogy megátkoznak vagy hogy a felmenőid foglalkoztak okkultizmussal és ez ennek a hatása. Sajnos van ilyen hogy a szülők bűneiért a gyerekeik bűnhődnek.


"Köszi azért a válaszod:)"


Szívesen, és nagyon örülök neki hogy nem sértődtél meg rajta, tartottam egy kicsit tőle hogy félreértesz majd amit írtam.


"De azért azt szeretném tudni, hogy milyen bajban vagyok?

Teljesen felizgattál:)"


Az amit tapasztalsz könnyen lehet hogy valamilyen gonosz léleknek a műve. Persze az is lehet hogy ez egy karizma amit a Szentlélek adott.

Hozzá kell tennem hogy ha ez egy gonosz lélek műve akkor az nem jelenti azt hogy Te rosszabb ember lennél másoknál, volt már arra is példa hogy valaki szerzetes volt, nagyon igyekezett Istennek tetsző életet élni és mégis megszállta egy démon.

2012. máj. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
mindenki szid mindenkit... nem értem miért nem lehet egymás mellett elférni és kussolni. Mindenki hihet amiben akar másokat meg hagyjon vele békén...
2012. máj. 13. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom a leveled és elgondolkodom a válaszodon és azon, hogy mit válaszoljak rá, érdekes dolgokat figyelek meg magamon. De ez így van szinte mindig az életben. Belém van égetve.

Bocsi a hülye fogalmazásért:)

Most konkrétan arra gondolok, hogy kettős érzéseim vannak. Szeretnék dolgokat meg nem is.

Így van ez a halállal és öngyilkossággal is. Senkit soha nem bíztatnék ilyen rossz dolgokra, sőt a veszélyek elkerülésére és az élet "boldog" leélésére szoktam. Szeretek reményt adni.

De amikor már magamat is belekeverem a dolgokba az egészen más. Bárki ilyesmire utal, hogy én veszélyben vagyok, közel van a halál stb... az nagyon izgat. Azt nem mondom, hogy vágyom rá, nem tudom mi a legjobb szó. Ha viszont 100% kiderülne, hogy halálos beteg vagyok, vagy veszélyben lennék, biztos nem örülnék neki. Mivel amikor közelebb kerülök a halálhoz, önpusztításhoz, egyáltalán nem érzek rá ígényt, bármennyire vonz. Olyankor megfordul a fejemben sok minden. Az is aminek kell, hogy másoknak is fájdalmat okoznék, nem ez a feladatom stb...Fejbúgásnál már nincs ilyen, de akkor nem is nagyon érzem a testem és nem is mozgom.

Bevallom nagyon vártam valamiért a hozzászólásod:)

Ha mekérdeznéd, hogy szeretem-e magam, nem tudnék válaszolni, mert úgy érzem imádom és gyűlölöm.

De egyébként abszolút nem utálom magam és felsőbbrendűnek sem hiszem magam.

Na jó felsőbbrendűnek szeretem érezni magam, de nem mások kárára.


"Szüleid, testvéreid, barátaid nincsenek? Vagy nem szeretnek, nem sajnálnád őket? "

Vannak szüleim, testvéreim és lehetnének barátaim is...

Szívesen segítek mindenkinek, ha tudok. De a barátkozástól és attól hogy elmenjek orvoshoz vagy paphoz beszélgetni magamról kb ugyanaz az érzés tart vissza, mint az önpusztítástól.

És sokszor amikor magamról kell beszélni nem szoktam, mert utálom önsajnáltatni magam, félig úgy érzem, hogy nem szeretek az én érzéseimről beszélni. Titkaim pedig a sírba viszem. Most is csak azért írom cenzúra nélkül ezt a sok hülyeséget, mert kiváncsi vagyok:) Kiváncsiságból bőven van bennem. Nagyon szeretem a filozófiai témákat és a halállal, öngyilkossággal kapcsolatos dolgokat és már ilyesmit is bemeséltem magamnak, hogy ha ezekről kezdenék beszélni, másokat kergetnék öngyilkosságba vagy tök hülyének gondolnának. Viccelődni is csak ritkán, bizonyos helyzetekben szoktam.


"Meg vagy keresztelve, illetve bérmálkozásod vagy Szentlélek-keresztséged volt már?"

Meg vagyok keresztelve, illetve bérmálkozásom is volt már. Amikor elsőáldozó voltam, még nem voltam ilyen. Még életvidám, erős, jószívű, beszédes, sokat hülyéskedő, "picit rosszalkodó" emberkeként éltem. Mondjuk ez a hülyeség már akkoris bennem volt, hogy szeretem magam. Akkor még azt hittem, hogy én vagyok a legjobb informatikus, de kinyílt a szemem.

Nagyon sokat hallottam, hogy milyen aranyos, jó vagyok. De így visszagondolva én bőven látok rosszat is, amivel megbántottam mást. És megint nem tudnám megmondani, hogy a régi én vagy mostani volt-e jobb. Lehet túlsokat gondolkodom a tetteim következményén, hatásán és azon, hogy kinek mi lehet a fejében. Na szóval elsőáldozásnál csak úgy csillogot a szemem az örömtől, hogy Istent szolgálhatom (átjárt a melegség). Bérmálkozásnál, már annak is örültem, hogy a teszten át tudtam menni.

Volt egy időszakom, amikor úgy érzetem, hogy mindenki rosszat akar. Már szerencsére nem. (volt pár rossz élményem is)

Magamba zárkóztam és kerülöm a feltűnösködést, ami nem túl előnyös karrier építés szempontjából sem. Én tudom mi a jó és rossz cselekedet, de valami visszatart attól, hogy idegenekkel kommunikáljak. Legalábbis, ha nem "üzletről" van szó, hanem kapcsolatépítés.

Nagyon össze kell ehhez szednem magam. Na a koncentrálás meg már régen nem az erősségem.

Lehet életmódot kellene váltani, mert egyre később fekszem le. Most már 2 körül. És vannak olyan napok, amikor kb 18:00 semmit nem eszek (nem nyomorgunk). Inni azért szoktam rendesen.

Nem hiszem, hogy lenne valami betegségem, mert az elmúlt 2 évben 2x voltam vérvételen és nekem is kiugrott a szemem, hogy mennyire nincs semmi bajom. Sőt. Jó ettől persze még lehet, hogy van valami.


Egyébként minden héten járok templomba, habár nem tartom magam katolikusnak. Isten miatt járok csak. Bár Isten otthon is megtalálható. Gondolom az is ide tartozik, hogy előtte dühöngeni szoktam, hogy miért kell már megint mennem, nincs erre időm és nincs értelme sem (mondjuk senki nem erölteti már, de menni szoktam).


Őszintén nem olyan nagy vallásos családban élek, ahol minden tiltva lenne. Ez az egyik.

A másik pedig, hogy nem mindenki vallásos. Nem szeretnék részletekbe menni, de a mi családunkban messze nincs boldogság és szeret. És ezért én is hibás vagyok. Fájdalom és düh van bennem, magam és mások miatt.

Néha már úgy érzem, hogy egy csepp szeretet, szeretni való dolog nincs bennem, de egyelőre tudom, legalábbis reménykedem, hogy ez nem így van.


"Esetleg az nem lehet hogy valamilyen korábbi tevékenységed eredménye ez az egész? Nem foglalkoztál korábban ezotériával vagy bármi varázslással? A szüleid között nem tudsz róla hogy foglalkoztak-e volna ilyesmivel? "

Nem emlékszem ilyesmire. Egyik rokon egyszer kártyából jósolt, de akkor sem vettem komolyan az egészet és a mondanivalóját sem. Igaz, hogy pozitív volt, de nem hiszek ebben.

Gondolom nem számít varázslás próbálkozásnak, hogy a kezemmel, vagy szememmel be próbálom csapni az ajtót. Vagy igen?:P


Kötelet sem szoktam venni, pedig van amikor 1-2 óráig ilyesmire keresek, hogy hol lehet. Meg mindenféle öngyilkosságos, halálos baromságra. De azért sem megyek a boltba, meg azért sem nyúlok késhez meg ilyenek, mert visszatart tőle az a valami. Pedig már voltam egyedül kötel közélben. De nem kívánom a halált. Drog a másik dolog. Nagyon jó lenne kipróbálni milyen hallucinálni, de nincs kedvem most ezért alvilági embereket keresni és amúgy sem próbálnám ki.


És már most zaklatott vagyok, hogy leírtam, amit írtam és legszívesebben kitörölném a felét.

Mert idegesít, hogy ilyen vagyok, hogy magamról beszélek. Hogy a valóság nem az, amit gondolok, gondolnak.


"Akkor jó :) Ezek szerint nagy bajban nem lehetsz mert előbb vagy utóbb de biztos hogy fog segíteni. "

Ha bebizonyítanák, hogy nincs Isten és Jézus, akkor sem hinném el. Örökre hinni fogok bennük és kérni őket. A hitemben senki nem rendíthet meg, saját magam sem.



"

Szívesen, és nagyon örülök neki hogy nem sértődtél meg rajta, tartottam egy kicsit tőle hogy félreértesz majd amit írtam.

"

Nem vagyok sértődékeny, csak nagyon érzékeny egy ideje. De az érzelmek elnyomása egyébként is erősségem.

De azért reálisan tudok gondolkodni. Te egyáltalán nem bántottál meg. De akkor sem kerülnél "listára", ha mégis a lelkembe taposnál. Tudom kontrolálni magam és úgy gondolom értelmes vagyok.


További szép napot:)

És várom a véleményed. Ha nincs kedved nem válaszolsz. De tényleg nagyon kiváncsi vagyok, valamiért.


u.i.

azért is utálok ilyesmiről beszélni, mert nem szeretek nyivákolni. De ezt halál komolyan írtam, kérdés, hogy mennyire tudtam vissza adni a dolgokat. És nem cry for helpnek és figyelem magamra vonásnak szántam, legalábbis remélem. Hiszen most is mindenki figyel:) Nem vagyok egyedül:)

Na jó nem xDDD

2012. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez is csak hárítás, amit írni fogok, mert nem akarom elfogadni a valóságot, de sokat imádkoztam már, hogy bocsássa meg a bűneimet Isten.


Most viszont hallgattam egy számát, amit régen hallgattam.

A vége tetszik a legjobban.

http://www.youtube.com/watch?v=xbmoyjhGay4


Második hallgatásra eszembe jutot, hogy sokszor imádkoztam már azért, hogy kapjam meg másnak a bűneit, szenvedését, haljak meg én más helyett, kapjam meg a halálos betegségét. stb...

Olyan ígéretet is tettem régebben, ami hülyeség volt, hogy ha nem teszem meg azt meg ezt, akkor a legkegyetlenebb halált kérem. És sajnos már nem emlékszem, mire mondtam. De ez kissebb koromban volt.

Meg ilyen hülyeségeket is kértem már, hogy a gonosznak bocsásson meg és mindenkinek.


De nem hiszem, hogy ez van mögötte, csak gondoltam leírom.

A paráználkodást meg nem tekintem bűnnek, nem hiszem, h

2012. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 Pietrosol ***** válasza:

"Boldogok, akik megmossák ruhájukat, mert joguk lesz az élet fájához, és bemennek a kapukon a városba. Kívül maradnak az ebek, a VARÁZSLÓK és a paráznák, a gyilkosok és a bálványimádók, és mindenki, aki szereti és cselekszi a hazugságot!" Jelenések könyve 22,14


Mindezek ismeretében az Katolikus egyházat is lehetne szidni!

2012. máj. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

Szerintem meg senkit nem kellene szidni, semmilyen formában.

Nekem sem tetszik ez a szobrok, Mária imádat, gyónásos mánia, de nem érzem ettől még bálványimádó, gonosztevőnek őket. Mondjuk szentekhez imádkozni szerintem sem a legjobb ötlet. Én már csak megszokásból és Isten miatt járok oda. Bár szerintem Isten templomon kívül is megtalálható. Nem kellene hozzá hókuszpókuszok.

Szerintem ne ítélkezzünk senki felett. Aki hisz abban, hogy van gyógyítás, miért ne kérhetné hozzá Istent?

Ha nincs akkor fölösleges hinni benne. Ha pedig nem Istentől, honnan tudjuk, hogy jó és önzetlen?


Ez most nem ide illően, de szerintem a:

Paráznaságról meg annyit, hogy szerintem annyi értelmezése van, ahány ember.

Én pl szűz vagyok. De biztos rámhúzták volna már páran, hogy parázna.


Isten és a szeretet nevében bármilyen csoda végrehajtása szabad, szerintem. Ellenkező esetben a ti érdeketek, hogy ne tegyétek.

2012. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

@ Locsika, átolvastam újból, amiket írtál, még mindig nem tetszik ez nekem... És olyan ambivalens az egész, ne haragudj, nem bántani akarlak, tudod. :)

Majd beszéljünk tovább a másik vonalon, ahogy lesz időm, válaszolok, jó? :)


@ 64 %:


Átfutottam a válaszokat, látom, részben már válaszoltak a felvetéseidre, de néhány dolgot leírok.


"térj meg Jézushoz,nincs más választásod"


Gondolhatsz bigottnak, fafejűnek vagy akárminek, de tényleg így gondolom. Démoni erők karmai közül egyedül Jézus tud kimenteni. Két szellemi oldal van, nincs arany középút.

[Mielőtt még a közhellyel jönnél: Nem gondolom azt, hogy csak a szuperhívő keresztények üdvözülhetnek, mindenki más megy a lecsóba.]


Gyanúsítgathatod színezéssel vagy hazugsággal a szerzőt és másokat is - nem tudom, az okkult szerzőkkel szemben is ennyire bizalmatlan vagy-e, vagy kettős mércét használsz... -; de rengeteg ilyen történet van, túl sok ahhoz, hogy csak kitaláció lenne mind. Apropó, neked melyik keresztény szerzővel / tanítóval / vezetővel volt személyesen negatív tapasztalatod?


"... te nem érted meg,hogy akiktől hallod,olvasod (...) mert azt akarják,hogy csak nekik higgy,az ő érdekeiket szolgáld."


Ez három jelentős ponton nem stimmel:

1. Nem ismerem személyesen sem a linkelt történet szerzőjét, sem egy rakás másik történet íróit. Plusz túl sokan nem lehetnének olyan hatalmi pozícióban...

2. Akiket viszont ismerek, teljesen őszinte és becsületes emberek, önző érdekek nélkül.

3. Mivel csökönyösen ragaszkodsz még mindig ahhoz, hogy csak külső infókra figyelek, hát tájékoztatlak: VAN saját tapasztalatom, nem is kevés. Tudod, nem mindenki hívő születésétől kezdve...


"... még egyszer sem ültetek le kitartóan meditálni? megmondom, azért, mert ezt tanították nektek."


Az ügyeletes megmondóember... Gondolkodj már egy kicsit tényleg: honnan tudod, hogy nem? Lehet, hogy jó pókerjátékos vagy, mert ott bejönnek a blöffjeid; de itt és most nagyon mellényúltál.


"... ettől nem kell mindent leördögözni"


Nem mindent, csak ami nem Istentől való. :D


"...ezzel a felfogással Jézust is okkultista,ördögöt szolgáló személynek festitek le."


Hát pont nem. MI ugyanis tisztában vagyunk azzal, hogy Jézus bármit tett is, mindent a Szent Szellem által cselekedett, de szerintem ezt már említettem is neked. :)

Ő aztán nem paktált le a sátánnal soha, a legkisebb mértékben sem. Ha te összemosod ezt a kettőt, az valószínűleg ismerethiányból fakad; de ezen lehet változtatni. :)


"...a keresztények nem gondolják végig (...) Tehát valójában Jézusnak sem hisznek."


Én személy szerint nagyon örülnék, ha nem általánosítanál ilyen mértékben a keresztényekkel kapcsolatban (2.1 milliárd emberről van szó, elég durva lenne ám...); és pláne nem néznél mindenkit gondolkodásra képtelennek, vagy egyenesen h.lyének. Most komolyan gondolod ezt az egészet, vagy csak vitatkozni akarsz?

Vannak különleges kegyelmi ajándékokkal megáldott emberek, akiknek pl. az imája és kézrátétele nyomán sokan meggyógyulnak; de hangsúlyozom, hogy erre ember egyedül nem képes, csakis a Szent Szellem által.


Üdv, és soha ne feledd: Next time you think you're perfect... :D

2012. máj. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Berta Wooster


1.Akkor szíves engedelmeddel annak nevezlek:)

Egyébként abban egyetérthetünk,hogy ha valaki bajba kerül pl.az általam említett szellemidézés miatt,annak problémájára a szeretet a megoldás,és voltaképp Jézus lényének is a szeretet a központi magva.Legalábbis én így gondolom.(Nem vagyok keresztény,tehát Jézusra nem tekintek úgy megváltóként mint a keresztények)

Most kérdezhetnéd,hogy honnan lehet tudni,hogy mi a valódi szeretet,és mi az ami csak illúzió,mert mondjuk csak átvernek minket a "démoni lények"(a te felfogásod szerint)?

Nem mindegy? miért olyan fontos ez a kérdés? a szeretet az szeretet.Az a lényeg,hogy legyen.Az benned van,és benne van mindenkiben,csak sokan elfelejtik.nem a szavak döntenek,hogy kinek a nevében kéri valaki,hanem az,hogy valóban érezze igaznak,higgyen benne,tudja,hogy az övé,és,hogy segít neki.

De persze megfordíthatjuk a dolgot,ha valaki keresztény, és Jézus nevében kéri,és valóban hisz benne,tudja,érzi,hogy segít,akkor segíteni fog.Ő így képzeli el,így tartja igaznak,és ezzel így nincs is semmi baj.

Én azzal nem értek egyet,amikor keresztény vezetők(vagy híveik) csak a saját verziójukat tekintik egyetlen lehetséges útnak.vagy pl.ha valaki nem keresztény hívő,annak megmagyarázzák,hogy rossz úton jár,nem számít,hogy esetleg nagyobb szeretet,megértés van az illetőben,mint bennük.csak az a lényeg,hogy ugyanúgy Jézust szajkózzák(akivel egyébként semmi bajom),meg a mindig a Bibliával hozakodjanak elő,mert akkor az ő tetszésüket megnyeri az illető.

Folyt.köv.

A 64%-os.

2012. máj. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

Berta Wooster


2.Az okkult,vagy ezoterikus irományok felé is kételkedő vagyok,tőlük sem kajálok be mindent.(Pl.írtam a szellemidézést,jógát,horoszkópot,jóslásokat)

Az ezoterikus irományokban,tv.műsorokban ugyanúgy lehetnek manipulatív,félrevezető információk,itt is vannak,akik visszaélnek dolgokkal,tudással,tehát érdemes ébernek és bölcsnek lenni.

Miért vagy benne olyan biztos,hogy amit sokan bizonygatnak,az nem lehet kitaláció? vagy legalábbis eltorzított,kiszínezett? egy kis pszichológia:Ha valamit sok helyen mutogatnak,sokan beszélnek róla,megnyerő emberek demonstrálják,gyakran szerepel interneten,könyvekben,újságokban,azt sokkal többen elhiszik,és közben lehet,hogy jó ha a fele igaz a történeteknek.....a vallási vezetők nem buta emberek ilyen értelemben,hiszen tömegeket irányítanak.itt is érdemes ébernek és bölcsnek lenni.politika,média,szintén hasonló elven működnek.

Ezzel most nem azt mondom,hogy semmit nem szabad nekik elhinni,nem erről van szó.

A személyes tapasztalat:egy ismerősöm szabad keresztyén gyülekezetbe jár.tudja,hogy meditálok,egyszer találkoztunk,és elkezdte ecsetelni,hogy felejtsem el,maga az egész buddhizmus is rossz(ezt miből vonta le?:) tudom,hogy semmi köze hozzá,életében nem meditált még,de amióta gyülekezetbe jár,ki van nekik adva,hogy mi ellen kell beszélni-katólikusokat is piszkálják egyébként)és,hogy a buddhisták közül legtöbben öngyilkosok lesznek,és példának okáért felhozta Kurt Cobaint,a Nirvana énekesét,mert,hogy az öngyilkos lett,és a buddhisták depressziósok lesznek előbb utóbb(ezt is honnan vette?:))na most ezt a logikát figyeld meg,ez ugyan olyan,hogy minden keresztény önző,erőszakos,csak azért,mert vannak ilyenek is.

Ismerem a gyülekezeti pásztorukat,de nem szeretném megnevezni.egyértelmű,hogy eltorzított,fél információkat sulykolnak a hívők fejébe,csak az ő általuk megszabott könyveikből tájékozódnak,amikben persze szintén nincs minden leírva.

itt a fórumon is írtam már kereszténynek,hogy honnan tudja,hogy a meditáció az Isten ellen van,meg káros,stb...fogadok,hogy nem meditált még életében.valahogy elmaradt a válasz.....

Ez jellemző sok keresztényre,akik ellene vannak mindennek,ami nem Bibliai,nem volt részük meditációban.én gyakorlom régóta,semmi bajom nem lett tőle,és néhány esetről olvastam csak,ahol írták,hogy negatív következményei lettek.ennek lehet több oka is,pl.eleve mentálisan labilis volt az illető,a saját félelmei elől akart elmenekülni,amit sajnos így nem lehet megoldani.Tehát nem zárható ki valami felmerülő gubanc,de attól,hogy lehet ilyen,nem kell az egészet "leördögözni"mint ahogy írtam,mert ez azért tájékozatlanságra utal.

De elmesélnéd részletesen a saját sztoridat a meditálással kapcsolatban? tényleg érdekelne.(igen,a póker játékos sem nyer mindig:))


3."Nem mindent,csak ami nem Istentől való"

De hát minden Istentől való!:-O ezt még a Biblia is írja.

Mint írtam,nem kell mindennek bedőlni.hallgass a megérzéseidre,ha valamiben bizonytalan vagy.én meditálok régóta,és minden meditálásnál békességet,boldogságot érzek,és ez a mindennapjaimra is kihat:nyugodtabb,kreatívabb vagyok.hű,de át lettem verve,ez azért nagy kicseszés! 10-11 éve csinálom kb.Ha az ördög praktikája lenne,nem várt volna ennyit,már rég elintézett volna:)


4.Miért,én lepaktáltam a Sátánnal? mennyi Sátánnal cimboráló meditáló jár-kel az utcán,a Buddhistákról ne is beszéljünk....de a gyógyítók is mind,ha nem keresztények,és nem hangoztatják Jézust...anyám borogass....

Nem a Szent szellem,meg a Szentségtelen szellem a lényeg,ezek csak hangzatos szavak,a szeretet,nyitottság,hit a lényeg.ezt Jézus tudta,ezért volt képes rá.

Egyébként kíváncsiságból,kértél már bármit is Jézus,vagy a Szent Szellem nevében,ami sikerült is,pl.vízen járás,egyéb csodák?


5.tudom,hogy vannak keresztény emberek,akik valódi hitből vittek/visznek véghez csodákat.csak mondjuk 10/1-2 arányban.vagy te ezt sokkal nagyobb aránynak gondolod? Pedig Jézus megmondta,amit megmondott.

De bocsánatot kérek,nem kötekedés,csak én nem úgy látom,hogy az átlag keresztény nagyon hinne neki ilyen téren.


64%

2012. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!