Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Ti miért szidját...

Keresztények! Ti miért szidjátok az ezotériát?

Figyelt kérdés
Miközben azért annyi logika mint a ti vallásotokban van, van benne.

2012. ápr. 29. 01:20
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

64-eske:

Fafejű BW újra itt. És én is szeretlek. :D


1. Nem tudok teljesen egyetérteni, méghozzá a következők miatt: mi a szeretet igazából? Mert nekem nem mindegy... Milyen a szeretet? Egy érzés / cselekedet / erő / energia? Hogy tud ez kihúzni a bajból?

Ezzel szemben Jézus élő személy, aki tud cselekedni, és a hatalma is megvan hozzá. Az Ő szeretete az "isteni szeretet" (agapé). [A görög nyelvben három vagy négy különböző szó van a szeretetre; én ezt ismerem, plusz a filia = baráti szeretet és az erosz = testi szeretet szavakat].

Persze ha neked Jézus nem a Megváltó, hanem csak egy érdekes figura, akkor nem hiszel ebben. :(


A másik téma: én inkább úgy mondanám, hogy a kereszténység a biztos út. Sokan szoktak hivatkozni Jézus szavaira, miszerint "Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem mehet az Atyához, csak énáltalam." - És ebből valahogy oda lyukadnak ki, hogy aki nem hisz Jézusban, az rosszfiú, és annyi neki. Én azt gondolom, Isten nem ilyen merev, szűklátókörű valaki. Ha valaki Hozzá akar menni, Jézus által megteheti. De akinek erre nincs lehetősége (pl. olyan területen él, ahova még nem jutott el az evangélium), az nincs kizárva az üdvösségből. A Biblia szerint Isten a Jézusba vetett hit miatt kegyelmet ad, a többieket pedig a cselekedeteik alapján fogja megítélni; méghozzá igazságosan.

Én simán el tudom képzelni azt is, hogy egy nem keresztény emberben több szeretet legyen, mint egy keresztényben. (Mindig egyes emberekről beszélek, nem általánosságban.) Vannak e téren tapasztalataim elég bőségesen.


2.Okkult cuccok: szerinted "lehetnek manipulatív, félrevezető információk" és visszaélések; szerintem meg többnyire csak azok vannak.


"Miért vagy benne olyan biztos,hogy amit sokan bizonygatnak,az nem lehet kitaláció? (...)"


Lehet, csak nem mindegyik. A reklámpszichológia pedig ilyen esetekben nem nagyon működik szerintem, ahhoz nem elég egységes a kereszténység.


A személyes tapasztalatodról: akasztom a hóhért. :D

Egy ismerősödből indultál ki, plusz egy pásztorból, esetleg egy gyülekezetből; ezt általánosítottad eddig, azaz kivetítetted az összes keresztényre. Ugyanakkor kifogásolod velük kapcsolatban ugyanezt. Nem vagy egy kicsit igazságtalan így? :D


Egyébként meg nem mondom azt, hogy ez egy szélsőség, mert az nem lenne igaz. Az biztos, hogy a buddhizmust tanításainak egy része szöges ellentétben áll a Bibliával, azaz a keresztény tanításokkal. Az a fajta meditáció, amely alatt ismeretlen szellemi erőkkel lép kapcsolatba az ember, szintén. A katolikusokat pedig én is szoktam néha piszkálni... :D


A buddhista -> depressziós, öngyilkos témára nem tudok reagálni, nem ismerek statisztikákat.

Viszont a napokban találtam egy oldalt, amin szerepel Kurt Cobain neve is; megmutatom, ha érdekel, olvasgass:


[link]


[link]


(Van egy YouTube-csatornájuk is, de azt nem néztem végig, így nem tudom, rajta van-e az ürge. :D )



De elmesélnéd részletesen a saját sztoridat a meditálással kapcsolatban? tényleg érdekelne.(igen,a póker játékos sem nyer mindig:))


3."Nem mindent,csak ami nem Istentől való"

De hát minden Istentől való!:-O ezt még a Biblia is írja.

Mint írtam,nem kell mindennek bedőlni.hallgass a megérzéseidre,ha valamiben bizonytalan vagy.én meditálok régóta,és minden meditálásnál békességet,boldogságot érzek,és ez a mindennapjaimra is kihat:nyugodtabb,kreatívabb vagyok.hű,de át lettem verve,ez azért nagy kicseszés! 10-11 éve csinálom kb.Ha az ördög praktikája lenne,nem várt volna ennyit,már rég elintézett volna:)


4. Nem tudhatom, hogy te mit és hogyan csinálsz. A te dolgod és a te felelősséged különben is. Úgy általánosságban én nem tudok pozitívan nyilatkozni, mivel egyetlen olyan embert sem ismerek, aki bármilyen okkult tevékenységet folytat, és emellett teljesen normális... Már elnézést. Ez tényleg nem neked szól, lehet, hogy te vagy az üdítő kivétel. :D

Nem részletezném, de tényleg elég kiborító tud lenni...

És itt megint felhoztad a szeretetet és társait; ezzel még mindig nem tudok egyetérteni az elmúlt pár perc óta. :)

Előzőleg már leírtam az álláspontomat, miszerint igenis a szellemiség a lényeg; ha nem tudunk konszenzusra jutni, hát nem tudunk.


"Egyébként kíváncsiságból,kértél már bármit is Jézus,vagy a Szent Szellem nevében,ami sikerült is,pl.vízen járás,egyéb csodák?"


Aki kíváncsi, hamar megöregszik. :P

De azért válaszolok: vízen járást nem; nem gondolom, hogy annak bármi értelme is lenne csak úgy, l'art pour l'art. De mást már kértem, és volt, hogy meg is kaptam (gyógyulást, szabadulást, lelki nyugalmat, békességet, iskolával kapcsolatos dolgokat, munkát stb. -- ezek nekem mind csodák.)


5. Fogalmam sincs, én nem számolgatok arányokat. Meg amúgy sem tudok mindenről, hiszen a kereszténységnek az a része is túl sok egy ilyen statisztikához (több millió ember), amelyik egyáltalán hisz a csodákban és a Szent Szellem ajándékaiban, és gyakorolja is ezeket.


[A %-odat nem tudom, miért írtad alá, hiszen látom anélkül is. De ahogy gondolod. :)]


Üdv. :)

2012. máj. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

Bocsi, ezt nem tudom, hogy csináltam: a YouTube említése után bent maradt a te válaszod, és arra a részre nem is reagáltam. :O

Kicsit fáradt vagyok mostanában. De máris, máris. :)


Nem konkrétan meditálással kapcsolatban van tapasztalatom, bár lehet, hogy mégis... Ennyi év távlatából már nem emlékszem, hogy hívták. :D

Egy csomó hülyeség (horoszkóp, kártyajóslás meg ilyesmik) mellett egy ideig próbálkoztam agykontrollal. Ebből is csak annyi dereng, hogy az otthoni próbálkozásokon kívül egyszer egy parkban egy fatörzsön csücsülve próbáltam lemenni alfába; de pár perc múlva egy kedves járókelő kizökkentett, mert megkérdezte, jól vagyok-e. :)))

Azt tudom, hogy nekem egyik se jött be soha. (Még a krisnás vagy buddhista könyv sem, amit egyszer rámsóztak az utcán. :D ]

De majd még gondolkodom, hátha eszembe jut valami. :)


Üdv. :)

2012. máj. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

Berta Wooster

1.A szeretet belső lelki béke,harmónia,boldogság,ez a lényege.(és hagyjuk az ilyen-olyan energiákat,van aki így nevezi,de nem ez a lényeg)Ez az,ami az ember belső magva,az igazi énje,az Isteni az emberben.Ez által cselekedni is lehet,csak merni kell rá hagyatkozni,amihez azért kell bátorság.De ha mersz,sok dologra képes leszel.(csak úgy lár pur lár nem kell semmit:))ezt mondja Jézus is! és azt is mondja,hogy "hitetlen nemzedék,hát meddig kell még veletek maradnom?" Pont ez az amit én nem értek,hogy miért csak Jézus old meg mindent,miért csak ő az erős,és mi gyengék vagyunk,miért csak ő tud cselekedni,és van hatalma,és miért mindig csak az ő nevében?

írod,hogy kértél gyógyulást,szabadulást,stb...és meg is kaptad.És tudod,miért kaptad meg? mert valójában magadban hittél! ha nem érezted volna magad erősnek,ha nem hittél volna abban,hogy sikerül,akkor Jézus sem tudta volna megadni.Ez persze nem von le Jézusból semmit.

Na nem ragozom,nem nagyon akarod ezt elfogadni,úgy látom nem is igazán érted,de nem is baj.

2."A személyes tapasztalatodról: akasztom a hóhért. :D

Egy ismerősödből indultál ki, plusz egy pásztorból, esetleg egy gyülekezetből; ezt általánosítottad eddig, azaz kivetítetted az összes keresztényre. Ugyanakkor kifogásolod velük kapcsolatban ugyanezt. Nem vagy egy kicsit igazságtalan így? :D"

Ha figyelmesen elolvasod az erre vonatkozó kommentemet benne van,hogy nem az összes keresztényre vetítettem ki.

3."A katolikusokat pedig én is szoktam néha piszkálni... :D"

Kis gonosz,akkor most ki is praktizált le a Sátánnal?:-)


"És itt megint felhoztad a szeretetet és társait; ezzel még mindig nem tudok egyetérteni az elmúlt pár perc óta. :)

Előzőleg már leírtam az álláspontomat, miszerint igenis a szellemiség a lényeg; ha nem tudunk konszenzusra jutni, hát nem tudunk."

Igen,nem érted mit akarok mondani.De mint írtam,nekem sem baj.

4.Nem tudom,hogy miért írtam oda a %-ot:-)


"Meditálás,agykontroll,stb...téma"

"Ebből is csak annyi dereng, hogy az otthoni próbálkozásokon kívül egyszer egy parkban egy fatörzsön csücsülve próbáltam lemenni alfába; de pár perc múlva egy kedves járókelő kizökkentett, mert megkérdezte, jól vagyok-e. :)))"

Ez konkrétan mit jelent,mi történt?

Azért az nem mindegy,hogy csak nem jött be,vagy konkrétan pszichés,vagy lelki problémáid is lettek-e tőle.

"Egy csomó hülyeség (horoszkóp, kártyajóslás meg ilyesmik)"

ezekről pedig leírtam a véleményem.

2012. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

1. "Pont ez az amit én nem értek,hogy miért csak Jézus old meg mindent,miért csak ő az erős,és mi gyengék vagyunk,miért csak ő tud cselekedni,és van hatalma,és miért mindig csak az ő nevében?"


Talán mert Ő Isten Fia, azaz Ő maga is Isten. Mi pedig "csak" emberek vagyunk. Többek, mint az állatok, de kisebbek, mint az angyalok. Mondhatnánk hierarchiának is.

Másrészt azért, mert ez a "szabály". Ezt vagy elfogadja valaki, vagy nem. Egy hasonlattal élve: Ha matekot tanulsz, nem definiálhatod önkényesen pl. a síkidomokat vagy a szorzás műveletét; tudomásul kell venned a már meglévő definíciókat. És ez akkor is igaz, ha nem értesz valamit. Neumann János szerint: "Matematikában az ember a dolgokat nem megérti, hanem megszokja." - Persze jobb érteni is, legalábbis én így vagyok vele; de ha nem értem, az sem olyan nagy gond, attól még meg tudok oldani egy-egy példát, ha bevágtam a megoldóképletet. [Ugyanezt le fogom írni a másik kérdésednél is, amint odaérek. :D Kicsit rámkattantál az utóbbi időben. :) Nem bánom egyébként, csak sokszor elcsúszom a válaszolgatással. Remélem, nem baj. :) ]


"És tudod,miért kaptad meg? (...)"


Nem, nem magamban hittem, és nem éreztem magam erősnek sem. Viszont hit tényleg kell hozzá általában: vagy saját, vagy másé. Mindkettőt tapasztaltam, és mindkettőre van példa a Bibliában. De - csak hogy keverjek egy kicsit – olyan is volt, hogy nagyon hittem, mégsem történt semmi, ill. az ellenkezője is. Erre varrjál gombot. :)

Megmondom őszintén, én nem tudok. Mint ahogyan azt sem tudom, hogy hogyan történt egy olyan gyógyulásom, amiért elég sokat imádkoztam /-tunk hosszabb időn át, és semmi; aztán pedig nem nem emlékszem, hogy konkrétan imádkoztam volna, de hipp-hopp, azt vettem észre, hogy elmúlt a fájdalom.

Vagy azt sem értem, hogy hogyan és miért volt több alkalommal is, hogy imádkoztam magamért vagy a gyermekemért, és úgy tűnt, javult a helyzet, aztán rövid idő múlva mégsem... Szóval ezek nekem magasak.


2. "Ha figyelmesen elolvasod az erre vonatkozó kommentemet benne van,hogy nem az összes keresztényre vetítettem ki."


Én erre gondoltam, idézlek: <Félnek tőle. Ezt tanították nekik.> (12. sz. alatti kommented. Aztán később még mindig ragaszkodtál ehhez. Figyelmesen olvastam. :D )


3. <"A katolikusokat pedig én is szoktam néha piszkálni... :D"

Kis gonosz,akkor most ki is praktizált le a Sátánnal?:-) >


Mi köze a kettőnek egymáshoz? Egyébként meg bocsi, nem voltam elég pontos: többnyire nem az embereket piszkálom, hanem a tanokat, akár a katolikusok, akár a JT-k esetében. Az embert csak akkor, ha már nagyon kakukk.


4. "Ez konkrétan mit jelent,mi történt?"


Csak annyi, amit írtam: leültem egy fatörzsre egy tisztáson, és próbálkoztam. Arra riadtam fel, hogy egy férfi megkérdezte, jól vagyok-e. Gondolom, azt hitte, rosszul lettem, mert látta, hogy hosszabb időn át be volt csukva a szemem. (Megjegyzem, rendes volt tőle, sokan elmennek az utcán rosszul levők mellett, akár közömbösségből, akár azért, mert azt hiszik, hogy részegek.)


"Azért az nem mindegy,hogy csak nem jött be,vagy konkrétan pszichés,vagy lelki problémáid is lettek-e tőle."


Milyen pszichés vagy lelki problémákra gondolsz konkrétan?

Bár nem emlékszem semmire. Az biztos, hogy soha nem voltam depressziós vagy ilyesmi, pedig okom bőven lett volna rá.


Üdv. :)

2012. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Berta

1.Nem "szabály" az,hogy csak Jézus nevében kérhetsz,csak a vallásod nem engedi,hogy átlépj ezen a korláton.a vallások nem tűrik az önálló embereket.Jézust is sokan utálták.de sokan vannak,akik nem az ő nevében kérnek,hanem egyszerűen csak hisznek,tudnak,és megkapják.Mondjuk ez nem változtat azon,hogy szerinted az ördöggel cimborálnak,de mindegy ez a te felfogásod.amúgy nem baj,ha csúszol vele:)


A hit magadból indul ki,ugyanúgy mint a hitetlenség.Ha nem hiszel magadban,nem hiszel Istenben sem.A hit is egyfajta erő.Ha elég befogadó vagy,akkor más hite is segíthet rajtad,ezt aláírom.Szóval én ezt gondolom.

Amikor nagyon hittél,és nem sikerült,vagy amikor javult a helyzet ima hatására,aztán mégsem,ez mind azért volt,mert foglalkoztál ezoterikával,és még mindig benned él a Sátán.

csak viccelek,nehogy komolyan vedd:-) a hit nem ad garanciát mindenre,ezért hit.Azért arra érdemes odafigyelni,hogy ne akarj valamit túlságosan,mert akkor nagy valószínűséggel nem kapod meg.lehet,hogy ez állt fent.De teljesen én sem értek mindent a témával kapcsolatban.

2.Nem fogalmaztam pontosan,de magamban azért bennem volt,hogy nem minden keresztényre igaz amiket írok,csak a nagy részükre.ezt eleinte nem tettem hozzá,de később ezért fogalmaztam így:

"Ez jellemző sok keresztényre,akik ellene vannak mindennek...."12:25-ös válasz.

3.De akkor is a felebarátaid,ráadásul ők is keresztények! milyen viselkedés ez,csak az ördög piszkálódik!!! csak vicc megint,ne vedd komolyan:-) meg az,hogy lepraktizáltál vele az is csak vicc volt.

4.Nem volt tőle semmi bajod,de inkább hiszel mások sablonos dumáinak,mint a saját tapasztalatodnak.

Ja,akár depresszióra gondolok,vagy bizonyítottan a rendszeres meditálás hatására létrejövő skizofréniára,pszichózisra,egyéb komolyabb mentális zavarra.

2012. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

De igenis "szabály" az, hogy Jézus nevében kérhetünk. Jézus mondta, hogy kérjünk az Ő nevében. Benne van a Bibliában, nézd meg nyugodtan.

Ahogy így a válaszaidat olvasom, egyszerűen az a helyzet veled, hogy ami tetszik a Bibliából, azt "megtartod"; ami pedig nem tetszik, azt egyszerűen figyelmen kívül hagyod. Márpedig ez így nem működik, akkor mindenki ollózgathatna össze-vissza a saját ízlése szerint. Mondjuk, sokan így is tesznek...


És bocs, ez kemény lesz, de ez van: mostmár tényleg azt gondolom, hogy nem Istennel állsz kapcsolatban, vagy nem csak és kizárólag Vele. Összeollóztál magadnak egy hit- és szokásrendszert, amiben van egy kis ez meg egy kis az (egy kis meditáció, egy kis Jézusra való hivatkozás, egy kis ideológia...). De igazából ez nem kereszténység. Mondjuk, nem is vallod magad kereszténynek, sőt; csak furcsa, hogy mégis hivatkozol néha ilyesmikre. Bár lehet, hogy csak provokálsz; de ennek ellenére eleinte egész jó arcnak tűntél... Sajnálom.


Ezt a dumát meg hagyjuk már, hogy "a vallások így meg úgy". Én nem is szoktam vallásosnak nevezni magam, inkább hívőnek. Nem végzek vallásos rituálékat, ceremóniákat, ezeknek semmi értelmét nem látom. Valakinek vagy élő hite van Jézus Krisztusban, vagy hagyjuk a csudába az egészet, nem ér semmit. Vagy legalábbis nem sokat.


Az okkult cuccokkal kapcsolatban pedig örülök, hogy semmi olyan bajom nem volt, mint amiket említettél. Még időben kijöttem ezekből, hála Istennek. Lehet, hogy ha mélyebben belemásztam volna, akkor ilyesmi következményekkel járt volna; nem tudhatom, és amúgy is utálom a "mi lett volna, ha..." kérdéseket.


Üdv. :)

2012. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Kedves Berta.


Szíves elnézésed kérem, hogy "beleszólok" a beszélgetésetekbe, de ha sikeresen meg tudod különböztetni Jézust, mint személyt, úgy személyt, ahogyan te "Berta Wooster" vagy, és Krisztust, mint elvet, mint magát a Mindenséget, akkor simán érthetővé válik számodra a 64%-os kolléga mondandója. Ugyanis azok az emberek, akikről ő beszél, hogy kérnek, hisznek és kapnak, ugyanúgy a Mindenség nevében kérnek, ergo Krisztuséban, csak ezt lehet nem tudják. Hiszen Krisztus nevében kérsz, ha kérsz, nem Jézuséban. Biztos emlékszel a Bibliából erre a mondatra: Jézus a testben megszületett Krisztus. Tehát itt Krisztusról van szó, nem egy "szakállas fazonról", akit Jézusnak hívtak.


Ha jól veszem ki a beszélgetőpartnered szavaiból, pont azt mondja, hogy Jézus személyére korlátozzák, egy "húsdarabra" a dolgot, holott itt sokkal de többről van szó, amit pedig szerintem Te a szíved legmélyén tudsz is nagyon jól.


megj.: S ha jól tudom, nem Jézust fogadod el szívedben, hanem Krisztust, s aki megteszi, onnantól Krisztus, az Atya, a Szentlélek cselekszik általa, hiszen e három dolog az emberben BENNE van. Még ha csak nyelvtanilag elemzed is a mondatot, akkor is azt láthatjuk, hogy elfogadni valamiben, ami azt jelenti, hogy elfogadni, hogy az benne van.


ui.: Még egyszer elnézésed kérem, semmi esetre sem akartalak megbántani, vagy minősíteni, s tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy a Biblia Isten adománya, útmutatója az ember számára., de azt bevallhatjuk, hogy nem csak a Biblia.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Berta Wooster

"De igenis "szabály" az, hogy Jézus nevében kérhetünk. Jézus mondta, hogy kérjünk az Ő nevében. Benne van a Bibliában, nézd meg nyugodtan."

Igen,tudom,hogy benne van,de nem kizárólagosságként.

Mert ezeket is Jézus mondta ám:

"Bizony mondom,ha akkora hitetek lenne,mint egy mákszem,azt mondhatnátok ennek a hegynek,hogy vesse bele magát mindenestül a tengerbe" és "hitetlen nemzedék! hát meddig kell még veletek maradnom?"

Ezekkel a szavakkal biztatta az embereket az önállóságra.Benne van a Bibliában,nézd meg nyugodtan.


"Ahogy így a válaszaidat olvasom, egyszerűen az a helyzet veled, hogy ami tetszik a Bibliából, azt "megtartod"; ami pedig nem tetszik, azt egyszerűen figyelmen kívül hagyod. Márpedig ez így nem működik, akkor mindenki ollózgathatna össze-vissza a saját ízlése szerint. Mondjuk, sokan így is tesznek..."

Értem.Mert ugye úgy gondolod,hogy a Biblia szerzői nem ollózgatták össze-vissza,ami nekik tetszett? A Biblia helyenként saját magának is ellent mond,ha összevetjük az elejét a végével,meg a közepével,meg az egy harmadával akkor is,de én fogadjak el belőle mindent,ne ollózzak ki semmit,csak mert ezt mondják.Azért van értelmem,józan eszem,hogy használjam,úgyhogy sajnos nem fogok mindent elfogadni.

egyébként őszintén,ha a szívedbe nézel,te mindent elfogadsz a Bibliából A-Z-ig,mindent hitelesnek tartasz?


"És bocs, ez kemény lesz, de ez van: mostmár tényleg azt gondolom, hogy nem Istennel állsz kapcsolatban, vagy nem csak és kizárólag Vele. Összeollóztál magadnak egy hit- és szokásrendszert, amiben van egy kis ez meg egy kis az (egy kis meditáció, egy kis Jézusra való hivatkozás, egy kis ideológia...). De igazából ez nem kereszténység. Mondjuk, nem is vallod magad kereszténynek, sőt; csak furcsa, hogy mégis hivatkozol néha ilyesmikre. Bár lehet, hogy csak provokálsz; de ennek ellenére eleinte egész jó arcnak tűntél... Sajnálom."

Semmi gond,nem várom el,hogy szimpatikus legyek neked.Azért kérdezek még,ha nem vagyok nagyon terhedre:

Ha én nem csak Istennel állok kapcsolatban,akkor mit gondolsz Mózes prófétáról,aki még embert is ölt Isten nevében?(az igazságos ítélet nem magyarázat,ezt bárki képes állítani) milyen hitrendszert ollózott össze magának ez a próféta,ha egyszer Isten világosan megtiltotta az ölést? és egy Bibliai prófétáról beszélünk.Én meg csak meditáltam békésen,de hát tudta a bánat,hogy ezzel a Sátánt szolgálom.....

És vajon Jézus honnan ollózta össze a beszédeit? mit gondolsz róla? mert ő se volt szimpatikus sokaknak,többek között azért,mert nem volt konkrét vallása.Pedig ő nem volt Mózes,nem bántott senkit.De mégis a vallás ellen ment.


egyébként templomba,vagy gyülekezetbe sem jársz? mert az is vallásos rituálé.


27/F

LastOne.Left

Neked köszönöm a mondandódat,igaz Bertának írtad,de igen ,arra gondolsz,amire én.

2012. jún. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!