Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Ti miért szidját...

Keresztények! Ti miért szidjátok az ezotériát?

Figyelt kérdés
Miközben azért annyi logika mint a ti vallásotokban van, van benne.

2012. ápr. 29. 01:20
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
36%

A pénzügyi összeomlásnak semmi köze semmiféle istenhez.

Természeti katasztrófák régen is voltak, csak akkor még nem volt ilyen fejlett a kommunikáció és a média.

2012. máj. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
60%

"Két utolsó,csak kíváncsiságból,ezeket akkor ki mondta nektek,ha nem tanították?"


A felvetés az volt hogy félünk, ezt tanították nekünk. De nem ezt tanították nekünk hanem azt hogy:


Mt 10,30 - Nektek minden szál hajatok számon tartják.


Róm 8,28 - Tudjuk azt is, hogy akik Istent szeretik, azoknak minden javukra válik, hiszen ő saját elhatározásából választotta ki őket.


Miért félnénk az ezotériától vagy a bukott angyaloktól (vagy bármi mástól) amikor Isten ezeknél összehasonlíthatatlanul hatalmasabb? Nagyon sajnálom ugyan azokat az embereket akiket a gonosz lelkek ilyen módon meg tudnak téveszteni és ezért elkárhoznak, de félni nem félek.

Egyszer már volt szerencsém találkozni egy gonosz lélekkel és akkor se féltem mert tudtam hogy nem tud ártani nekem. Amikor Jézus és a Szűzanya nevét hívtam segítségük akkor mennie kellett."


Úgy értem,hogy az ezotériától való félelmet ültették el bennetek,úgy cakkumpakk.Pl.a meditációt is belesoroljátok,csak azt nem értem,hogyan jelenthetitek ki róla,hogy az ördög praktikája,meg gonosz lelkek megtévesztése,amikor még egyszer sem ültetek le kitartóan meditálni? megmondom,azért,mert ezt tanították nektek.

2012. máj. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

Most bunkó leszek:P


"Az almától is féltünk anno"

2012. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
0%

Mindig is szerettem észérvekkel vitatkozni, trollokat etetni meg különösképpen. :D


Úgyhogy nem is írok semmit, felesleges, ha nem vagytok hajlandóak megérteni, hanem mindenáron a saját elképzeléseiteket akarjátok másokra kivetíteni.


Inkább olvassátok el Han Pál történetét, aki nyakig benne volt az ezotériában:


[link]


És nem ő az egyetlen...


Üdv. :)

2012. máj. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

Berta Wooster

Elolvastam a történetet,ez eléggé egy "térj meg Jézushoz,nincs más választásod" című térítő irománynak néz ki:) a történet közepe felé már kezdett kibontakozni,hogy mire akar kilyukadni az egész.Kedvelt módszere ez egyes keresztény gyülekezeteknek,szektáknak,és nem zárom ki,hogy a céljuk elérése érdekében fiktív történetet adtak elő,vagy legalábbis részben fiktívet.

De mindegy is.A "mindenáron saját elképzeléseink"-ről annyit,hogy te nem érted meg,hogy akiktől hallod,olvasod,hogy minden veszélyes,meg az ördögtől való,azok csak részleges információkat tudatnak veled(olyan is előfordul,hogy ők maguk sincsenek tisztában arról,amiről beszélnek)mert azt akarják,hogy csak nekik higgy,az ő érdekeiket szolgáld.Ezért is tettem fel az alábbi kérdést,de nem jött rá válasz:

".Pl.a meditációt is belesoroljátok,csak azt nem értem,hogyan jelenthetitek ki róla,hogy az ördög praktikája,meg gonosz lelkek megtévesztése,amikor még egyszer sem ültetek le kitartóan meditálni? megmondom,azért,mert ezt tanították nektek."

A történetben emberünk szellemidézéssel,jógával is foglalkozik,mint rituális praktikákkal,pont ezek lettek kiemelve az ezotériából,ami persze egy elég szűk látókörből szemléli az egészet.bevallom,ezeket én személy szerint is butaságnak tartom,és nem is merném kipróbálni,mert látom bennük a veszélyt,pedig nyitott vagyok néhány dolog felé.De ettől nem kell mindent leördögözni,pont ezt nem értitek.És azt sem értitek,hogy ezzel a felfogással Jézust is okkultista,ördögöt szolgáló személynek festitek le.

2012. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

"Elolvastam a történetet,ez eléggé egy "térj meg Jézushoz,nincs más választásod" című térítő irománynak néz ki:)"


Édesanyám története is nagyon hasonlít erre és még sok más hasonló ember is van akinek hasonló története van, nem hazudnak és nem fiktív történetek ezek.


".Pl.a meditációt is belesoroljátok,csak azt nem értem,hogyan jelenthetitek ki róla,hogy az ördög praktikája,meg gonosz lelkek megtévesztése,amikor még egyszer sem ültetek le kitartóan meditálni? megmondom,azért,mert ezt tanították nektek."


A meditáció önmagában nem gonosz dolog, hiszen a meditációnak nevezik pl. a belső imát is ami közelebb viszi az embert Istenhez. De ha valaki Isten kizárásával próbál meditálni az nagyon veszélyes mert így csak a bukott angyaloknak tud kaput nyitni.


"A történetben emberünk szellemidézéssel,jógával is foglalkozik,mint rituális praktikákkal,pont ezek lettek kiemelve az ezotériából,ami persze egy elég szűk látókörből szemléli az egészet.bevallom,ezeket én személy szerint is butaságnak tartom"


Jó és akkor Te mi az amit gyakorolsz?


"pedig nyitott vagyok néhány dolog felé."


Isten felé és a Szentlélek felé nyitott vagy?


"De ettől nem kell mindent leördögözni,pont ezt nem értitek.És azt sem értitek,hogy ezzel a felfogással Jézust is okkultista,ördögöt szolgáló személynek festitek le."


Jézus miért lenne okkultista? Abban igazad van hogy a farizeusok pont ezzel vádolták és valószínűleg ha megjelenne akkor sok pap ezzel vádolná ma is.

2012. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

sorban válaszolok:

1.Persze,nem zárom ki,hogy hasonló dolgoktól lett problémája másoknak is,édesanyádnak is,ezt el tudom hinni.írtam is,hogy a szellemidézés valóban veszélyes lehet,én ki sem merném próbálni.De jógát sem kérdezgetnék/már csak azért sem,mert eleve marhaságnak tartom,de ide sorolhatnám még a horoszkópot,jóslásokat,számmisztikát,mágikus tárgyakat is pl./csak eléggé gyanús volt ez a tipikus,sémásan felépített,ítélkező Istenről szóló történet,aki egyben meg is menti az embert(ezzel remekül pszichés függőségben lehet tartani az embereket)

egyes kereszténynek mondott gyülekezetek vezetői képesek a saját befolyásuk érdekében eltorzítani bizonyos dolgokat(és ennek helyességét még meg is indokolják maguknak)ezt továbbra is fenn tartom.Tehát azért,mert vannak igaz példák is hasonló történetekre,attól ez még lehet fikció is.


2.a meditációnak az elme lecsendesítése a lényege.az,hogy a gondolatok ne csapongjanak,az illető megtanuljon a jelen pillanatban lenni,ezáltal békésebb,boldogabb,nyugodtabb,tisztább gondolkodású,kreatívabb problémamegoldó képességű legyen.igazából nem is értem,hogyan lehetne ebből kizárni Istent....


3.én a meditációt gyakorlom.


4.Igen.a meditáció alatt Istennel kerülök kapcsolatba.


5.Nem azt mondom,hogy az volt,hanem azt,hogy a keresztények nem gondolják végig az alábbi dolgot:Jézus kijelentette,hogy aki hisz benne,az képes mindarra,amire ő,sőt még nagyobb dolgokra is.De melyikük hisz abban,hogy vízen tud járni,kenyeret tud szaporítani,vizet tud borrá változtatni,halottat tud feltámasztani,gyógyítani tud kéz rá tétellel? ezek biztosan csak az ördög megtévesztő praktikái lehetnek,ezért nem szabad foglalkozni ilyesmivel-gondolják.Tehát valójában Jézusnak sem hisznek.

18:48

2012. máj. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Hinni és hinni nem ugyanaz:)

Mindjárt rágulgizok, hogy mondta-e ezt már valaki:P

És most jön a bologgolás xD


Ma már megint történt egy furcsa dolog velem. Ritkán szokott ilyesmi előfordulni, de életemben már legalább 8x-10x átéltem ilyet. (ma is későn feküdtem le és imádkoztam bár ez nem lényeg).

Leggyakrabban az szokott történni, hogy fekszem az ágyon és olyan tudatos, félálomszerű állapotban vagyok, de inkább ébren. Hirtelen elkezd búgni a fejem egyre erősebben. De ezt a hangot nem a fülemmel hallom, hanem a fejemben, az agyamban. Nem nagyon tudom leírni, mire hasonlít.


Küldök egy linket egy zene részletéről:

http://www.youtube.com/watch?v=6R7jSfLpk7Y&t=35

Olyan az a hang, mikor valami fémet fémmel kaparsz, vagy a hangszórót rohadt erősen zavarja a telefon jele. Vagy olyasmi, mint amit az utcán lehet hallani a nagyfeszültségű cuccoknál. De a lényeg az, hogy nem hang.

Aki már élt át esetleg fojtogatást olyan szinten, hogy nem csak levegőt nem kap, hanem a látása megváltozik, azok talán jobban eltudják képzelni, mert akkor is lehet elég hasonlót érezni a fejben. (nem ajánlom senkinek a kipróbálását).

Tehát búg egy darabig a fejem. Talán életemben a legelső alkalom úgy indult, hogy hirtelen azt éreztem, vagy láttam, hogy fény van. Úgy értem látok a sötétben és nem világosságra gondolok. Ha már színt kellene mondani, akkor zöldhöz hasonlítanám a fényt. Most a részletek nem érdekesek. Általában csak búgni szokott a fejem, aztán elmúlik. Előszőr féltem tőle, de mostanában ha beindul, akkor azon erölködöm, hogy ne múljon el. Van, hogy e-közben úgy érzem, hogy kiszállok a testemből és lebegek. Nem szoktam látni magam, sőt egyáltalán nem látok. Inkább csak érzem, mintha ott lennének dolgok. Nem tudom megfogalmazni.

Ez a bevezető volt.

Ma elmaradt a fej búgás érdekes módon. Ez az első ilyen alkalom.

Az egyik családtagomra gondoltam és a benne lévő dühre, gyűlöletre és téveszméire, hogy állítása szerint milyen boldogan pusztítana el ártatlan embereket, babákat is stb... A gyüleletét, fájdalmát éreztem és azt, hogy hozzávágom nyersen az igazságot, amit nem szokott tud elviselni. Éreztem, hogy bántani akar, de sokkal erősebb voltam nála és tiszta erőből megfojtottam őt. (lelkiismeretfurdalás nélkül) Nem volt bennem gyűlölet és nem borult el az agyam....

Utána csak arra emlékszem megint, hogy sötét van a lakásban és lebegek test nélkül. Különösen örültem ennek és átakartam menni a szomszédhoz, hogy lássam mi van nála, hogy ez csak álom vagy a valóság. De amint a falhoz értem, nem tudtam rajta átmenni. Éreztem, hogy az agyam kreatívan teremteni akar majd valami zöldséget, de ebben a pillanatban elkezdtem hátra felé haladni, mintha valami vissaszívna a testembe. Nos csak ennyi. Ez után viszont sokkal jobban éreztem magam és a fejem sem fájt. Sőt egy marha jót aludtam. A búgásról annyit, hogy úgy jön, mintha begörcsölne az agyam xD Amikor már nem ebben a félálomszerű állapotban vagyok, akkor sokszor megfordul a fejemben, hogy lehet nem lélegzem és azért van minden? Mert olyan érzésem van, mintha fújnám ki egy ideje az orromból a levegőt.


Ez most az ezotériáról ugrott be, akkor is, ha nincs hozzá sok köze:)

2012. máj. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
Életemben nem drogoztam még. Mondjuk a valóságban nincsenek is látomásaim, meg hangokat sem hallok és ha hallucinálnék is úgy gondolom, hogy fegyelmezetten kezelni tudnám a helyzetet. Csak azon gondolkodtam, hogy nem lehet, hogy mással történik hasosnló, csak túl komolyan veszi és valami vallási képet társít magának hozzá? Nem tudom kik szokták állítani, hogy kiszáll a lelkük a testükből, de gondolom valami hasonló oka lehet.
2012. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

27-esnek:


"2.a meditációnak az elme lecsendesítése a lényege.az,hogy a gondolatok ne csapongjanak,az illető megtanuljon a jelen pillanatban lenni,ezáltal békésebb,boldogabb,nyugodtabb,tisztább gondolkodású,kreatívabb problémamegoldó képességű legyen.igazából nem is értem,hogyan lehetne ebből kizárni Istent...."


Például úgy lehet belőle kizárni Istent hogy mondjuk valaki nem hisz benne, vagy csak személytelen energiamezőként gondol Istenre (ami nem Isten). Ha így meditál akkor ez olyan mintha kapcsolatot akarna felvenni a másvilági erőkkel de Istent kizárva, így pedig vagy nem fog jelentkezni senki vagy pedig valamilyen bukott angyal fog élni az alkalommal.

De amit Te csinálsz az akkor nem annyira meditáció hanem inkább belső ima. Ez szerintem is egy nagyon jó dolog, én is szoktam így imádkozni. Ha belső imának nevezed és nem meditációnak akkor a keresztények jobban el fogják fogadni.

Ha érdekel van erről egy pdf-em emailben szívesen átküldöm.


5. kérdés: én próbáltam már kézrátétellel gyógyítani, de nem nagyon sikerült :) Tehát nem gondolom hogy aki képes rá az mind az ördöggel cimborál. A karizmatikus keresztények között gyakori a prófétálás, gyógyítás, szabadítás.


28-asnak:


Én a helyedben soha többet nem próbálkoznék ezzel amit csináltál. Nem veszed észre hogy mennyire veszélyes az amit csinálsz? Miért gondolod hogy mindig vissza tudsz majd menni a testedbe miközben azt se tudod hogy mit teszel. Ne gondold azt hogy amikor ezt csinálod akkor a saját erődet használod. Ezt az egészet meg kell bánnod (olvasd el Berta linkjét) és aztán keresned kell egy ördögűző papot vagy olyan karizmatikusokat akik elvállalják a szabadító imát. Kérd Jézust hogy segítsen és vezessen akkor biztos hogy segíteni fog. Ha nem is hiszel most nekem legalább jegyezd meg amit mondtam mert később kapsz majd jeleket amik miatt rá fogsz jönni hogy milyen nagy bajban vagy.

2012. máj. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!