Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények hogyan viszonyu...

A keresztények hogyan viszonyulnak a párhuzamos világok elméletéhez?

Figyelt kérdés

Vannak olyan fizikai jelenségek, pl. ami a kvantumfizikai kettős rés kísérletnél tapasztalható, amelynek párhuzamos világok megléte lenne az egyik lehetséges magyarázat a több közül. Kérdés, hogy ez is hordoz-e afféle filozófiai zavarodottságot a keresztények körében, mint ahogy pl. az evolúcióelmélet okozott? Keresztények, hogyan viszonyultok a multiverzumhoz, ellenkezik-e ez a hitetekkel?


(Arra gondolok ugyanis, hogy végtelenszámú univerzumban bármilyen 0-nál valószínűbb esemény, így az élet kialakulása is törvényszerűen kialakul valahol az univerzumok némelyikében. És mivel mi egy ilyen világban létezünk, ez is lehet egy ésszerű magyarázat, hiszen elvileg sem tudunk megfigyelni olyan világegyetemet, ahol nem jöttünk létre, pontosan azért, mert ott nem jöttünk létre. A multiverzum-elmélet fölöslegessé teheti Isten létezését, nem?)



2012. ápr. 29. 20:20
1 2 3 4
 11/39 Problem2 ***** válasza:
67%

Azért erősítené meg bennem a hitet ,mert akkor 101%-ra is megbizonyosodnék ,hogy Isten teremtett minket+ lehetséges ,hogy még több ember is megbizonyosodna arról ,hogy van Isten.

De ,hogy mit jelent a párhuzamos világ?Arról ,hogy léteznek földönkívüliek vagy ,hogy a Föld több dimenzióban is megjelenik ugyanebben a formában ,ergo több ugyanolyan Kovács János is van!:) Hallottam már ilyenről és keresztény létemre nem vettem el ezt az elméletet.

1. eset is nagyon érdekes ,valószínű ,hogy létezhetnek rajtunk kívül értelmes teremtmények ill. naivság lenne azt hinni ,hogy egyedül vagyunk ,de ha léteznek (és miért ne léteznének) nem hiszem ,hogy a nyilvánosság elé kiállnának ,mert még nem vagyunk olyan szellemi szinten ,hogy ezt felfognánk(először le kéne ráznunk magunkról a "verjük meg ,öljük meg" felfogást).Ezek a lények sokat tudhatnak véleményem szerint Istenről vagy Jézusról.

Na a 2. bizony (ahogy föntebb említettem) elégé furcsa lenne ,de szerintem nem kell tudnia ilyenekről az embernek ,ha egyáltalán léteznek ,mert nincsenek befolyással ránk.

Egy biztos:Nagyon sok érdekes dolog lehet a világegyetemben ill. a másvilágon ,amiről majd a további időkben remélhetőleg egyre többet fogunk megtudni.

2012. ápr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk a Biblia szerint az embernek szüksége volt rá, hogy Isten meghaljon érte jobban mondva a pici fia. De miért volt erre szükség? Biztos szükség volt rá? Az egy dolog, hogy kinyírták brutálisan, de a tettei voltak fontosak. Szeretetre tanította az embereket, s mind halálig nem tagadta meg az Istent.

Tehát Istennek emberré kellett válnia. Jézus nem lehetett Isten a földön, különben nem ért volna semmit a megváltás. Vagy miért lenne az megváltás, ha Isten megöleti magát?

Nem logikus.

Csak azt akarom mondani, hogy szerintem a párhuzamos világ elmélet nincs kizárva. Gondolj egy egymás mellé két PC-t, amik egyáltalán nincsenek kapcsolatban egymással. Ilyen világok is létezhetnek. Lehet valahol nincs szükség megváltásra, lehet valahol van. Isten lelke miért ne szállhatna bele mondjuk egy delfinbe?

Az evolúciót meg te is tudod miért tagadják. Akik nem tagadják, azok csak annyit tagadnak az egészból, hogy az élet így alakult ki. Tehát az alkalmazkodás részt fogadják el. A teremtés történetét pedig nem mindenki veszi szó szerint, legalábbis nem az a lényege annak a könyvnek.

2012. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 Problem2 ***** válasza:
5%

Még mindig én:

A Bibliában lévő teremtés könyve 1 vagy 2 mind metafóra.Tulajdonképpen egy megmagyarázás arra ,hogy miért rosszak az emberek.De ezzel nincs is semmi baj ,mert nem erre épül a Biblia.

2012. ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
26%

Utolsónak igaza van.


És most kiegészíteném amit írtam, hogy nem lenne logikus, ha megöljük Istent. Lehet mégis az, mivel kitudja. Mi van ha az ítéli el az embert, aki ellen bűnt követtek. S így Istennek van joga elengedni azt.

2012. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Sok tudós is azt mondja, hogy naivság azt hinni, hogy egyedül vagyunk a világegyetemben. Szerintem azonban egyáltalán nem naivság, mert fel sem tudjuk becsülni, mennyire kicsi az esélye az élet kialakulásának. A csillagászok mindig azt figyelik más bolygón való élet keresésekor, hogy a bolygó megfelelő távolságra van-e a csillagjától, van-e víz rajta, megfelelő-e a gravitációja, a felszíni viszonyai, stb. Ez oké, de arról soha nem beszélnek, hogy ha ez az összes feltétel mind megvan, akkor is mennyire apró az esélye, hogy élettelen anyagból élő létrejöjjön magától. És ezt hittől függetlenül be kell látnia az embernek, tehát ha valaki ateista, akkor sem kell feltétlenül azt vallania, hogy másutt is van élet, ugyanis, ha a saját sejtjeinkből indulunk ki, láthatjuk, hogy a legegyszerűbb életformák is rendkívül összetettek. Tehát igaz, hogy bazi nagy a világegyetem, főleg ha a párhuzamos univerzumokat is hozzátesszük, de mégis, lehet hogy annyira csekély az élet kialakulásának az esélye, hogy a mi világegyetemünkben mégiscsak egyedül vagyunk.
2012. ápr. 29. 21:31
 16/39 A kérdező kommentje:

"A Bibliában lévő teremtés könyve 1 vagy 2 mind metafóra.Tulajdonképpen egy megmagyarázás arra ,hogy miért rosszak az emberek.De ezzel nincs is semmi baj ,mert nem erre épül a Biblia."


Nekem meg pont az a meglátásom, s egyben problémám, hogy szerintem erre épül a Biblia, vagyis az Ádáméktól származó eredendő bűnre. Emiatt bűnös globálisan az egész emberiség a Biblia szerint, és ezért volt szüksége minden embernek Krisztusra. Az evolúcióelmélet szerintem ezt az egész bűnösség kérdését felborítja. Elméletileg a bűnbeesés előtt húsevő állatok sem lehettek volna, az is az ember vétke miatt jött létre a Biblia szerint. Mégis a tudomány azt mondja, hogy még az ember megjelenésének jóval előtte már kihaltak a dinoszauruszok, akik között tudva levő, hogy voltak húsevő jószágok is.

2012. ápr. 29. 21:36
 17/39 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy a mi világegyetemünkben egyedül vagyunk. De nem zárja ki máshol az életet. Sőt az sincs kizárva, hogy egyszerre több világ létezik egy helyen, csak kommunikáció nincs, tehát érzékelés. Ami környéken valószínűleg nincs más ebben a "világban". Bár mit értünk világ alatt...
2012. ápr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

Viszont, ha Ádám és Éva elkövette a bűnt, akkor hová űzte őket Isten a paradicsomból? Hol a tudás és élet fája? Hol vannak az őrzök meg angyalok és mit tudom én még mik?

Nem lehet, hogy azzal, hogy evett a fából átkerültek egy párhuzamos világba? xD

2012. ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Persze, én is azt mondom, hogy nem zárom ki a párhuzamos világok létét, illetve hogy ott, vagy akár a mi világegyetemünkben másutt is van élet. Én csak azt szeretném megérteni, hogy ha egyszer törvényszerű, hogy kialakuljon valahol, valamilyen világban valamilyen bolygón egy gondolkodó lény, akkor az miért nem ingatja meg a teremtő Isten létét? Pontosan az alkotási, teremtő tulajdonságától fosztjuk meg, akkor mégis hogy tudod a kettőt összeegyeztetni?
2012. ápr. 29. 21:44
 20/39 anonim ***** válasza:
45%
Azért, mert lehet, hogy a Biblia megszemélyesítette Istent, de attól még nem jelenti azt, hogy szakálas bácsi lenne. Csak az embernek könnyebb volt ez megérteni anno.
2012. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!