Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Evolúció tagadó keresztények!...

Evolúció tagadó keresztények! Nem gondoljátok, hogy ugyanolyan nevetségesek vagytok mint a Lapos Föld Társaság?

Figyelt kérdés
[link]
2012. okt. 10. 19:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/178 anonim ***** válasza:
78%

"a bibliát meg nem nehéz elhinni, a benne lévö kész tények, és próféciák által."


Na ez az, ami nevetséges. :D

2012. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/178 anonim ***** válasza:
86%

"Ha az evolúció babona akkor mivel magyarázod, hogy a baktériumok folyamatosan alkalmazkodnak és egyre ellenállóbbak lesznek az antibiotikumokkal szemben?"


Ebből nem értem hogy következik,hogy az egysejtűből évmillák alatt ember lett?

2012. okt. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/178 A kérdező kommentje:

"foglalkozhat felőlem bármi, a lényeg, hogy még semmit sem tudtak lerakni az asztalra."


Ennek ellénre ma fejlettebb az orvostudomány mint amilyen a nagyon vallásos középkorban volt.

2012. okt. 10. 20:38
 24/178 anonim ***** válasza:
13%

"Ebből nem értem hogy következik,hogy az egysejtűből évmillák alatt ember lett?"


A kérdésedre a válasz igen, nem érted.

2012. okt. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/178 anonim ***** válasza:
8%
A kérdezőnek megmég üzenem, a tények nélküli mesékben nem nevetséges hinni, ja vagy te még hiszel a mesékben, és a hiányzó láncszem megtalálására vársz, /arra várhatsz/ ez egy klasszikus mese, de én már kinőttem belőle, de ha te nem, és hiszel benne, akkor szóljál, nem tudtam hogy még gyerek vagy.
2012. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/178 Fuxreiter.Jack ***** válasza:
21%

Ha egy almából kivágunk egy darabot,és abból faragunk egy körtét akkor az is alma igaz?De ha az alma mondjuk fog egy körtét és abból farag egy almát,akkor az nem alma,csak egy körte amit az alma a képmására teremtett.

Ugyan ez van Istennel és az emberekkel.Az Isten nem magából teremtette az embert,hanem akár egy emberszabású majomból.

Ez az én meglátásom mivel logikus,és egybeköti a kereszténységet és a darwinizmust is.

2012. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/178 A kérdező kommentje:

#25 Vicces, hogy te jössz a mesékkel amikor egy 2000 éves mesekönyvre hivatkozol.


Az evolúció bizonyítható.

A Biblia meg egy szöveggyűjtemény.

2012. okt. 10. 20:57
 28/178 anonim ***** válasza:
25%
'Na ez az, ami nevetséges'. hát igen megint csak az égvilágon semmivel nem tudod megmagyarázni hogy miért is volna nevetséges. útálom az ilyen röktön írok, nem gondolkozok hogy mit embereket. Arra pedig az 'igen nem érted'-re pedig az a válaszom hogy nem érti azt te se meg senki a világon, mivel hogy hülyeség. A biblia annyit ír hogy a föld porából letünk megformálva, olyat nem nem ír hogy majomból.
2012. okt. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/178 anonim ***** válasza:
40%

Hány baktérium lett más fajjá?tudom ha hozzáteszünk évmilliárdokat már hihető lesz rögtön:D

De én ennyitől nem hiszem el,ki dönti el, hol vannak a határai a mútációknak?Tényleg képes eljutni ezáltal(+temr. szelekció) az emberig az egysestű?Ez hit kérdése,mert nem tudjuk megfigyelni.Az szerintem kevés,hogy rezisztensé válik,és mi van akkor?nem következik belőle az evó.

2012. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/178 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Válaszolnék a Kérdező alábbi kérdésére:


"Akkor nem értem, hogy miért nem fogadja el sok keresztény az evolúciót. Ha Darwin összetudta egyeztetni a vallásos meggyőződésével, akkor ők miért nem?"


A helyzet tudjátok az, hogy bármennyire is szeretnék azt hinni bizonyos emberek hogy Charles Darwin teista-evolúcionista volt amikor amikor a Fajok eredetét kiadta, az a helyzet, hogy nem volt az. Nem tudta összegyeztetni a vallásos hitet az evolúcióval. Darwin után fennmaradtak bizonyos dokumentumok, például a naplója, vagy bizonyos levelezései. Nos, a naplójában A fajok eredetéhez fűzött vallomásával kapcsolatban - amire fentebb hivatkoztak - ezt írja később:


"Már rég megbántam, hogy megalázkodtam a közvélemény előtt, es a Pentateuchusbol szarmazó ≫teremtés≪ kifejezést használtam, amellyel valójában azt gondoltam, hogy egy teljességgel ismeretlen folyamat által ≫megjelent≪. Tiszta ostobaság jelenleg az élet eredeteről gondolkodni, az anyagéról is ugyanugy lehetne."


A levelezéseit egyébként ha elolvassátok ott még jobban fény derül arra, hogy Darwin hogyan is gondolkodott ebben a kérdésben. Hozzátartozik az igazságoz azonban az is, hogy Darwin életét, korai írásait elnézve szerintem magától is értetődő, hogy milyen úton jutott el oda, ahova. Nagy szerepe volt ebben a hamis keresztény tanításoknak, a sikertelen teológiai tanulmányoknak.


Ez azonban semmit sem változtat azon hogy később Darwin nem tudta összeegyeztetni a vallásos hitet az evolúcióval, úgyhogy feleslegesen hivatkoznak rá az emberek.

2012. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!