Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Evolúció tagadó keresztények!...

Evolúció tagadó keresztények! Nem gondoljátok, hogy ugyanolyan nevetségesek vagytok mint a Lapos Föld Társaság?

Figyelt kérdés
[link]
2012. okt. 10. 19:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/178 anonim ***** válasza:
83%

Ilyenkor szoktak jönni a másik csoportnak az ilyen jellegű értelmes válaszai:


"Gömb(geoid)"

A gömb nem geoid :DDD

2012. okt. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/178 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem egyezzetek meg abba,hogy mindenki hülye és csak nekem van igazam.
2012. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/178 anonim ***** válasza:
54%
OKS, én benne vagyok:P
2012. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/178 A kérdező kommentje:

"A gömb nem geoid"


A Föld geoid.

A gömb is jó közelítés mivel a lapultság alig 0,33%-os.


Földgömbök vannak a boltokban és nem Földgeoidok.

2012. okt. 10. 22:02
 45/178 anonim ***** válasza:
73%

"32Kérdező:A Bibliának semmi gyakorlati hasznát nem tudjuk venni. Az evolúció elmélet viszont segíti a géntechnológiát"

igen, igen. És? Amikor majd ott áll az ember a halál kapujában, akkor géntechnológiáról és fajfejlődésről értekezik?

A szentiratok - így a Biblia is- arról szólnak, hogyan juthatunk vissza a Teremtőhöz. (persze az amőbához, ami csak úgy magától alakul és egyszer csak megírja a H-moll misét, az Isteni színjátékot, a Lear király-t, a IX. szimfóniát- nos, ahhoz nem akarunk visszatérni-

Istenhez felnőni Hozzá, hogy Vele lehessünk..

a Forráshoz, az Örökkévalóhoz, igen.

Isten gyermekei vagyunk.

Ezért a tudomány az tudomány, a hit az hit. Nem kell keverni, más a célja a kettőnek.

Albert Schweitzer sem keverte. Gyógyított, áldozatkészen, reménytelen helyzetekben, nagy tudással, azután hazajött, orgonált, Bachot játszott - néha még hallani a gyönyörű játékát a rádióban- a bevétellel rohant gyógyítani. És közben gyönyörű elmélkedéseket írt, imákat Istenhez.

2012. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/178 A kérdező kommentje:
#38 Nem ez a fickó ül jelenleg adócsalásért börtönben?
2012. okt. 10. 22:08
 47/178 anonim ***** válasza:
100%

"Nem ez a fickó ül jelenleg adócsalásért börtönben?"


Nem az a lényeg, hogy adócsalásért ül e (egyébként leültették, de nem tudom tölti-e még büntetését), hanem hogy zárt osztályra való.


Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a kérdést, és főleg Titus Pullo válaszait, aki önmagát hívő katolikusként szokta megnevezni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2012. okt. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/178 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Nos úgy tűnik kedves kérdező, hogy igencsak felületes ismeretekkel rendelkezel a Teremtésben hívő tudósokkal kapcsolatosan. Először is Dr. Jeszenszky Ferenc fizikus evangélikus és nem "neoprotestáns fundamentalista."


Gyanítom úgy dobálózol ezekkel a kifejezésekkel, hogy magad sem érted azokat. Ez azért elég ciki nem gondolod?


Azután nem tudom mennyire hallottál a Protestáns Teremtéskutató Körről, melynek társalapítója Dr. Szilágyi Imre vegyészmérnök, aki szintén nem "neoprotestáns fundamentalista" ( ;-) ), hanem református és anyagtudománnyal és nanotechnológiával foglalkozik a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME). Kutatómunkáját már számos díjjal elismerték, Nemrég a Science folyóirat Careers magazinja egy riportot közölt róla a 2008-ban neki ítélt Scopus Fiatal Kutatók Fődíja kapcsán.


Aztán ajánlom neked ezt a cikket a katolikus honlapról:

[link]


Óriási tévedés azt gondolni, hogy csak a "neoprotestáns fundamentalisták" hisznek a Teremtésben...ja és nézz már utána ennek a kifejezésnek... ;-)))


Üdv. Péter

2012. okt. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/178 anonim ***** válasza:
73%
Tudod, én most kezdtem az egyetemet, és az egyik első biológiaórám egyikén végighallgathattam az evolúcióelméletet (pontosabban az egyik változatát) az eukarióták kialakulásáig. Annyi feltételes módot ("megtörténhetett", "létre jöhetett", stb.), annyi "nem tudjuk", "ez nem bizonyított", "nem biztos", és ehhez hasonló szókapcsolatot még életemben nem hallottam 3 óra alatt. Ez nem tudományos tény, hanem elmélet. Én maradok a teremtésnél.
2012. okt. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/178 Vadkan01 ***** válasza:
80%
akkor én nevetséges vagyok és te az okos AHOY
2012. okt. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!