Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Gyülekezeten...

Jehova Tanúi! Gyülekezeten belül miért megy nállatok a kibeszélés?

Figyelt kérdés
Régebben jártam tapasztaltam,voltam nállatok,és amiket ott tapasztaltam,hát..pl a tanú lányok,jókislányak akarnak mutattkozni,de a gyülin belül ugyanúgy megy a pletyka meg a kibeszélés mint máshol,hol ott pont tőlletek nem várná ezt az ember..Fültanúja voltam rengeteg ilyen sutyorgásnak,nem 1-2 lány beszélt "világi" módon,mondva hogy amikor múltkor oda volt hirdetni "egy jó pasit" sikerült kifogni aki elfogadta az őrtornyot és még szemezett is vele,miközben diskuráltak hosszaban,és hogy nagy örömére még bibliatanulmányozásra is belement..nahogy mik vannak..A gyülekezeten belül is 110%-ot kell nyújtani egy tanúnak hogy szóba áljon vele egy tanú lány,és ha a legkisebb vétsége is van,vagy lessz a közeljővöben,az megbocsáthatatlan bűn,és a csaj dobja,szóval fedhetetlen igaz embert,pasit várnak el a gyülibe,persze a lányoknak nem kell tőkéltesnek lennie,ő kibeszélhet és nevethet másokon,és világi módon társaloghat a gyülin belül is,mert ő tőkéletes nő..Szóval ezért tipliztem le tőllük,mert iszonyat képmutatók és álszentek,nagyon sokat képzelnek magukról,és hatalmas arcuk..A fiatal tanúk pl vigyorogtak és körbe álták a gyülekezet előtti fiatal tanú új kocsiját és egyből nevedgéltek,meg ment a susmuss mint máskor..Nem lehet mindent jelenteni a véneknek,meg nem is vagyok áruló,amúgy is jobban meglennél utálva ha ilyet tenne valaki..Én csak azt nem értem miért kell játszani a jó kislányt,amikor cseppet sem azok,mondhatnám báránybőrbe bújt farkasok..Lenne még se szeri se száma az ilyen sztoriknak de eggyenlőre ennyi..
2014. jan. 16. 12:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
64%
Nekem volt egy barátnőm. Szerettük egymást de jöttek ezek a tanúk. A kislány nagyon komolyan vette az előadásokat én meg csak úgy meghallgattam őket. Hát addig mesterkedtek míg el nem szakítottak minket egymástól.Választania kellett, hogy én vagy pedig az örök élet. Azóta nem csípem őket.
2014. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
32%

Szia kérdező! Nem konkrétan értettem meg, hogy mi most a problémád.


A.) a lányok legyenek farkasok

B.) a lányok legyenek báránykák


Valójában az normális és egészséges, ha egyik nemet érdekli és vonza a másik nem. Egyáltalán nem abnormális, ha valaki családot szeretne vagy kívánja a szexet.

Inkább az a kérdés, hogy hogyan viselkedik, mennyire hűséges és mennyire komolyan a szándékai valakinek.


Gondolod el, hogy beugrik a tanúkhoz mezteleneül egy férfi jó nagy pénisszel és azt kiabálja:

"Én vagyok az alfa, hol van az omega?"


Valószínűleg ki fogják zavarni (minimum)....


Utána a lányok mit fognak csinálni? A beteg helyeken elmennek hányni, sikítva a székek alá bújnak (nem félelemből), elkezdik bántani magukat és hónapokig böjtölnek, hogy ez a szörnyűség ne vigye őket a pokolba.


Ezen kívül három dolgot lehet még tenni:

A.) Úgy csinálni, mintha meg sem történt. (semmi sem indokolja).

B.) Letépni a felsőt és a fiú után szaladni, hogy k..j meg azonnal vagy keresni ahol lehet a szex miatt.

C.) Kibeszélni, hogy mi történt.


Igazából biztos, hogy sok embernek megfordul a B variáció a fejében, ha a pasi jól néz ki. Csak ilyenkor előjönnek az elvek és az ész. Hogy egy ilyen mit akarhat és milyen ember lehet. Tehát nem csak a külső számít.


Egy tanú amikor elmegy valakinek hirdetni Isten ígéjét, akkor szeretné megmenteni a másik embert.

Ha megtetszik neki egy fiú, miért ne akarná megmenteni, miért ne járna oda szívesebben?

Miért ne örülne, ha jó uton jár, hogy a másik tanú legyen?

Különben a családja, meg a közössége nem fogadnák el, sok veszekedés lenne, így meg minden olyan jó úton halad...


Ha egy lány vonzónak találja magát abban semmi rossz nincs. Nem kell kopaszra vágni a fejét és bezárni a szobába.

Vagy úgy értetted, hogy a Jehova tanúi kihasználják a világi fiúkat (szexuálisan is)?

Nem hiszem....


Mondj példákat, miért nagy az arcuk ezeknek az embereknek?

Miért gonoszak?

És miért baj, hogy vigyorogva körbe lett állva egy tanú kocsija? Kifejtenéd? Nem bírod, ha valaki vigyorog?

2014. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:

ma 13:33


Teljesen másról beszélsz,ezekbe nem merülök bele,inkább a kibeszélésröl irjál..Ott voltam hallotam mindent,és ne aggódj a falnak is füle van,nap mint nap hallok ilyeneket..

2014. jan. 16. 13:38
 4/65 anonim ***** válasza:
49%
Én viszont nem vagyok tanú, te hívtál ide. Honnan tudnám, hogy miről beszélnek és mit jelent neked kibeszélni valakit....
2014. jan. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
28%

Kedves kérdező! Két dolog jutott eszembe. Az első: ugye ismered a szálka és a gerenda személtetést Jézustól, ha nem, kérlek nézz utána, ha igen, kérlek gondolkozz el rajta.

A másik: ha általánosítasz, akkor nem vagy korrekt.


Még valamit. A pletyka egy természetes emberi tulajdonság, amíg tiszteletben tartják a bibliai alapelveket. Van ártó, rosszindulatú pletyi, de van, amelyik nem ilyen!

2014. jan. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:

ma 13:39


Mivel nem vagy Tanú igy sajnos nem tudol azonosulni vele,bár többre értékelek egy nem tanút mostmár mint egy tanút,aki bebizonyitsa folyamatosan hogy milyen álszent is..

2014. jan. 16. 13:48
 7/65 anonim ***** válasza:
17%

"Választania kellett, hogy én vagy pedig az örök élet. Azóta nem csípem őket."


Kedves válaszoló! Nem "kellett", VÁLASZTANI AKART! Vagy nem nézed ki belőle, hogy tud szabadon dönteni? Akkor mit akarsz tőle? Akkor örülj, hogy megszabadultál tőle. :)


"... én vagy az örök élet" :) nem semmi! Ha jól értem, azóta nem csíped az örök életet?! :)

2014. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:

ma 13:46


Maga a beszéd stilussal vannak gondok,és ezután a peletyivel,sokkal többre nézek egy halk szavú lányt,aki keveset beszél,de amikor mond v mit annak súlya van! Na és a tanúk közt még nem találtam ilyent,csak az állandóan fecsegő,tipegő lánykák,akik kacajától hangos az egész gyülekezet,mert nem tudnak félrevonulni és megbeszélni a dolgokat,áááá nem..Szálka gerenda témát hagyjuk mivel te nem látod a fától az erdőt,én csak a valós tényket irom le,nem kitalált,nem létező dolgokat..Arról nem tehetek hogy a Tanúk fényezik és hirdetik és mindig tökéletességet és 110%-ot várnak el,hol ott nekik ez nem fontos,ők pletyizhetnek,meg másokat alacsonyabb rendünek tarthatnak a gyülibe,és persze akkor is nekik van igazuk..Sajnos nem szálnak magukba azt veszem észre..

2014. jan. 16. 13:54
 9/65 anonim ***** válasza:
15%

"... csak az állandóan fecsegő,tipegő lánykák,akik kacajától hangos az egész gyülekezet..."


De ugye nem az előadás alatt?!


Kedves kérdező! Szörnyű dolog! Micsoda fertő, fújj. :) Nagyon örülök viszont, hogy ezt a borzasztó "bűnt" napvilágra hoztad, mert egy dolgot azért bizonyít: azt, hogy Jehova Tanúi "lánykái" FELSZABADULTAN és természetesen viselkednek. Válasz ez azokra a hamis vádakra, hogy egy "megfélemlített, bigott szekta" vagyunk, akik felett diktatórikusan uralkodnak. Ezt minden Tanú nevében köszönöm.


De ne hidd, hogy egy pillanatig sem veszem komolyan, amit írtál. De igen. Csak én a te felületességedet és a túlreagálásodat is felfedezni vélem ebben. Jobban meg kéne ismerni a másikat, nem pedig a felületesen elítélni olyan dolgokért, ami önmagában semmiféle Írásellenes dolgot nem tartalmaz. Vagy te tudsz olyan bibliai alapelvet, melyet ezek a lánykák megsértenek? Vagy ha igen, nem javítják ki? Meg sem vártad ezek szerint, hogy kiderüljön, ha tényleg Írásellenes dolgokról van szó, akkor mi történik.

2014. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdező!

Sajnos vannak Jehova tanúi között is olyanok, akik nem teljesen úgy élnek, ahogy Jehova azt elvárná tőlük. Ezt idővel vagy belátják és változtatnak, vagy nem és akkor kiközösítik őket. Mindannyian változunk az évek alatt csak az nem mindegy melyik irányba. Sokan, ha csak a testvéreket néznék, már régen nem járnának összejövetelekre és nem szolgálnák Jehovát sem. De ha csak Jehovára 'tekintünk', aki soha nem bánt meg, egyszer sem fogsz elgondolkodni azon, hogy ott hagyd őt. :)

2014. jan. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!