Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Gyülekezeten...

Jehova Tanúi! Gyülekezeten belül miért megy nállatok a kibeszélés?

Figyelt kérdés
Régebben jártam tapasztaltam,voltam nállatok,és amiket ott tapasztaltam,hát..pl a tanú lányok,jókislányak akarnak mutattkozni,de a gyülin belül ugyanúgy megy a pletyka meg a kibeszélés mint máshol,hol ott pont tőlletek nem várná ezt az ember..Fültanúja voltam rengeteg ilyen sutyorgásnak,nem 1-2 lány beszélt "világi" módon,mondva hogy amikor múltkor oda volt hirdetni "egy jó pasit" sikerült kifogni aki elfogadta az őrtornyot és még szemezett is vele,miközben diskuráltak hosszaban,és hogy nagy örömére még bibliatanulmányozásra is belement..nahogy mik vannak..A gyülekezeten belül is 110%-ot kell nyújtani egy tanúnak hogy szóba áljon vele egy tanú lány,és ha a legkisebb vétsége is van,vagy lessz a közeljővöben,az megbocsáthatatlan bűn,és a csaj dobja,szóval fedhetetlen igaz embert,pasit várnak el a gyülibe,persze a lányoknak nem kell tőkéltesnek lennie,ő kibeszélhet és nevethet másokon,és világi módon társaloghat a gyülin belül is,mert ő tőkéletes nő..Szóval ezért tipliztem le tőllük,mert iszonyat képmutatók és álszentek,nagyon sokat képzelnek magukról,és hatalmas arcuk..A fiatal tanúk pl vigyorogtak és körbe álták a gyülekezet előtti fiatal tanú új kocsiját és egyből nevedgéltek,meg ment a susmuss mint máskor..Nem lehet mindent jelenteni a véneknek,meg nem is vagyok áruló,amúgy is jobban meglennél utálva ha ilyet tenne valaki..Én csak azt nem értem miért kell játszani a jó kislányt,amikor cseppet sem azok,mondhatnám báránybőrbe bújt farkasok..Lenne még se szeri se száma az ilyen sztoriknak de eggyenlőre ennyi..
2014. jan. 16. 12:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
34%
Igen, pontosan. Ahogy a 7-es válaszoló írta. Jehova Tanúinak állandóan hangsúlyozzák, hogy elsősorban nem az emberekért járunk gyülekezetbe, hanem Jehováért!
2014. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
26%
Bocsi, rosszul írtam, a 10-es válaszolóra hivatkoztam. Tehát ez a helyes szemléletmód.
2014. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
24%

Vidiripi


Kérdező!


Maga a pletyka mindenütt megtalálható bárhová is mennél az egész Földön.

Hogy Jehova tanúitól többet várnál az egy másik kérdés. Igazából én is így voltam vele régen. Aztán jártam több gyülekezetben is. Meg más felekezetek gyülekezeteiben is és rájöttem hogy az emberek pletyka tekintetében ugyan olyanok mindenütt. Egy darabig nekem is volt kapcsolatom a tanúkkal. Jártam én is az összejövetelekre.

Mindenütt vannak pletykás emberek munkahely ,gyülekezet ,stb.

De ami tény és való hogy azért pletyka és pletyka között van különbség. Mert valahol az is pletyka hogy új kocsit vett valaki és arról beszélnek. De ebben nincs semmi rendkívüli.

Viszont hogy miből telt arra a kocsira és arról beszélnek hogy esetleg nem tisztességes módon jutott hozzá az autóhoz vagy a pénzhez amin vette. Na az már lehet rosszindulatú.

Mert ugye abban félinformációkra támaszkodva nem lehetünk biztosak hogy hogyan is lett véve az autó.

Az álszentek. Igen vannak ilyenek a tanúknál is. De ez is olyan mint a pletyka mindenütt vannak ilyen álszent emberek is. Meg vannak azok az emberek amelyek más dolgával foglalkoznak.

Na én az ilyeneket hívtam "kisegítő véneknek". Már nem jártam a tanúkhoz amikor tudomást szereztem arról hogy egyik ilyen személyt maga a KÖF. "rakott helyre".

De ehhez hasonló személyek ugyanúgy a munkahelyen is előfordulhatnak.

Többet várna az ember a tanúktól mert ugye azt sokszor lehet hallani tőlük hogy az "igazság".

Hogy ugye ők az igazság birtokában vannak. Meg a tiszta tanítás. Csak az a baj hogy ugyan olyan viselkedés formákkal találkozol náluk mint máshol és ezért lepődsz meg nagyon. Hiszen azt várnád hogy a tanúk különbek pedig nem. Ez a dolog azért is nehéz mert itt az általános dolgokat és az egyedi eseteket nagyon vékony határ választja el egymástól.


9. válaszoló!


"...egy dolgot azért bizonyít: azt, hogy Jehova Tanúi "lánykái" FELSZABADULTAN és természetesen viselkednek. Válasz ez azokra a hamis vádakra, hogy egy "megfélemlített, bigott szekta" vagyunk, akik felett diktatórikusan uralkodnak."


Nos ez azért nem ennyire egyszerű. Mert ez inkább olyan dolog hogy ,ahány ház annyi szokás.

Van az a helyzet amikor a családfő igen is kemény fegyelmet tart. Én úgy ítélem meg hogy túlzásokba esik ami a fegyelem megkövetelését illeti. De az még nem jelenti azt hogy igazam van. Van a másik véglet is amikor nem követel meg elég fegyelmet. S már te mondanád azt hogy na itt közbe kellene lépni. Viszont vannak irracionális elvárások is. Azért egy néhány éves gyermektől nem várhatjuk el hogy úgy viselkedjen mint egy minta ember. Volt olyan szülő aki inkább kivitte a gyerekét egy másik meg fegyelmezni próbálta. Tehát itt is vékony a határ hogy mit nevezhetünk diktatórikusnak. De az tény hogy a tanúknál nagyobb a fegyelem mint mondjuk a világi családok esetében. Aztán van ám az úgy is hogy a kis leányka a gyülekezetben olyan mint egy "angyal" de odahaza meg a hétköznapi életbe bizony vannak érdekes megnyilvánulásai.

Tehát ez esetben is vegyes a paletta. S vannak olyanok akik nem olyan felszabadultak az összejöveteleken mint ahogyan egyesek. Mert más család más szokások. Aztán ott van még az is hogy ha a családfő még vén is akkor a gyermekre egy plusz nyomás nehezedik. Bizony a vének gyerekei a legkevésbé felszabadultabbak. De persze ott is van kivétel. Tehát azért nem olyan egyszerű ez a kérdés mint amilyennek látszik. A megfélemlítés az igen is lehet valós. Fellángolhat a vita hogy mikortól megfélemlítés és meddig fegyelmezés a dolog.

De nem csak fizikai megnyilvánulása lehet hanem pszichikai is. Hétköznapi módon kifejezve lelki terror vagy érzelmi zsarolás. S ez is egy olyan dolog amely családonként változik.

Viszont itt is van az ami a fizikai fegyelmezés esetében. Meddig tart a fegyelmezés jellege és mikortól lelki terror. Vékony a határ a kettő között. De úgy gondolom hogy ez inkább az idő függvénye és a rendszerességé. De ez a része már saját elmélet.

2014. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
19%
Minden kertelés nélkül kijelenthetem, hogy ilyen és hasonló problémák fennállnak a gyülekezetekben. Sajnos a pletyka is ezek közé a problémák közé tartozik. Pál az 1Timótheusz 6:13-ban a pletykálkodást olyan dolognak írja le, amely nem kívánatos dolog a keresztény nők számára. Sajnos sok olyan viselkedési forma tapasztalható a keresztény gyülekezetben, amelyek nem kívánatosak. Sajnos ezeknek a dolgoknak a száma egyre növekszik. Ma sok olyan helytelenség felett elnéznek, amiért 20-30-évvel ezelőtt kiközösítés járt volna. Sajnos sokan nem úgy tekintenek Jehovára, mint egy valóságos személy, akinek számot kell adniuk a tetteikről. De ezen nem is kell csodálkoznunk, mert ma abban az időszakban élünk, amikor mindenkinek ki kell nyilvánítania, hogy melyik oldalon áll. A lényeg az, hogy tartózkodni kell az ilyen személyek társaságától, még a gyülekezeten belül is, hiszen az hogy valaki Jehova Tanújának tartja magát, még nem jelenti azt, hogy az imádata elfogadható Isten előtt és jó társaság a számunkra.
2014. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdezö, ahol emberek vannak ott beszélgetnek is. Még az hogy valaki uj autót vesz, hát persze hogy a többit ez érdekli. Még én is megnézem, mi rosz van abban? Valakinek szép uj ruhája van, hát ha látnád, hogy meg tudjuk komentálni, a menyem gyönyörüen varr, a férjének varrt nyakkendöt a kongreszusra ugyanolyan anyagból, mint magának ruhát, és a kislányoknak is. Tudod hogy körbefogták öket, olyan édesek voltak.


Egy másik irmerösöm szereti az uj telefonokat vásárolni, amiben szuper mondern programok vannak. Még én is körbeálltam amikor magyarázta, hogy müködik. :-)


Egy kis pletyka? Ki nem pletykál idönként? Ha nem rosszindulatú, nem rágalmazás, hisz ha az embert érdekli hogy van a másik, akkor kérdezi is ugye?


Miért ne lehetne mosolyogni, nevetni, viccelödni? Nem szabad olyan sértödékenynek lenni.


Bele kell kapcsolódani a társalgásba, nem odalt állni és szomorkodni :-)

2014. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
34%

"Többet várna az ember a tanúktól mert ugye azt sokszor lehet hallani tőlük hogy az "igazság"."


Kedves Vidiripi! Ez a kedves hozzászólásod kiegyensúlyozottnak tűnik, pedig nem az! Nagyon emberi filozófia. "Az emberek ilyenek és olyanok is..., a Tanúknál is"


Csak éppen a lényeg, a legfontosabb mellett mentek el, az isteni igazság mellett. Sokkal fontosabb számotokra, hogy az ún. "függetlenségeteket" fenntartsátok, ami persze csak egy illúzió, de azt hiszitek, hogy ha nem kötelezitek el magatokat, akkor "semlegesek" tudtok maradni. Pedig csak két út van, amint tudjuk Jézustól. :)


Mit is akartál mondani a fent idézett mondatoddal? Mert nem egészen értem, hogy miként jön össze az, hogy egy tökéletlen emberekből álló csoport kollektíve az igaz Istent szolgálja és a tagjaitól többet várnátok? Milyen kritika ez? Ebben hol az objektivitás? Mert nem sok van benne, az biztos. Mihez, kikhez képest várnátok többet? És honnan a mérce, ami szerint úgy gondolnátok, hogy elég, ez már meggyőző nektek. Miből, mennyi győzne meg benneteket arról, hogy "na ez most már tényleg az a csoport, mely Istentől van"????


Jehova Tanúi, mint csoport, most is ugyanazt a krisztusi semleges magatartást tanúsítják, amit 60-70 éve. Akkor is, ha még nem voltak mindennel tisztában. Mint csoport éppen ezért jellemzően felmutatják a szellem gyümölcseit, ami valljuk be, a "kereszténység" nagy részére nem jellemző, tisztelet a kivételnek! Mint csoport, sok tanításukban egyedül vannak, mivel minden áron a bibliai igazságot akarják megismerni és vallani, valamint gyakorolni, nem emberi mítoszokat és filozófiákat.


És ahogy mondtam, az emberek helyett Jehováért tesszük azt, amit teszünk. Nem mindegy. Ti itt pedig csak emberi szemszögből vizsgálgatjátok a kérdést.

2014. jan. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
34%

"Ma sok olyan helytelenség felett elnéznek, amiért 20-30-évvel ezelőtt kiközösítés járt volna."


Kedves testvér, példa?

2014. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdező.


Ezzel csak egy valamit bizonyítasz,

Eltereled evvel a dologgal azokat a nagyobb mérvű hiányosságokat és bűnöket, amit más "felekezetek" elkövetnek, és addig sem esik szó róluk.


Ennyi sérelmet egyetlen felekezet sem kap annak ellenére, hogy emberi életek bánták, és Biblia tanítások hazugságának sorozata folyik ma is, félre vezetve az embereket.


Amiről írtál az hiba, igen, Jehova Tanúi soha sem állították hogy tökéletesek. De nem is tűrik meg az ellenszegülőket.

A kamasz lányok is tökéletlenek, és bizony nekik a legnehezebb ebben a világban, hiszen sajnos az ember hajlamos a világban folyó magatartást kivédeni, néha hatással van az emberre, legfőkép a fiatalokra, akik Sátán egyik Fő célpontja.


De hidd el, hogy ezek a fiatalok azért járnak ide ennek ellenére, mert tudják magukról, és szeretnének változtatni. Ezzel pedig ők is elismerik, hogy nekik is segítségre van szükségük, amit szerető testvérek körében gyakorolhatnak.


annyira gyermeteg dolog ilyesmiről beszélni. Valószínűleg Te is nagyon fiatal vagy, mert egy felnőtt ember tudja, hogy a fiatalok milyenek, mindannyian voltunk fiatalok, és "beképzeltek" hiszen még éretlenek.

Még is mit vársz, hogy egy serdülő gyermek úgy fog viselkedni, mint egy tapasztalt érett 40-50 éves?

2014. jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Kedves Vidiripi! Ez a kedves hozzászólásod kiegyensúlyozottnak tűnik, pedig nem az! Nagyon emberi filozófia. "Az emberek ilyenek és olyanok is..., a Tanúknál is""


A dolog nagyon egyszerű. Az a mondat nem neked szól sajnos figyelmen kívül hagytad a szövegösszefüggést.

Tehát mikor elkezdtem járni a királyság terembe akkor ugye szinte állandóan hallottam az "igazságról". Mit gondolsz amikor elsőre mentem a királyságterembe mekkora Biblia ismeretem volt? (na azért nem nullán állt de csekélynek nevezhető volt) Mit tudtam én akkor az Őrtorony tanításokról és magáról a Bibliáról. Nem is beszélve Jézusról és magáról Istenről. Annyi tudásom volt ezekről a dolgokról amit az iskolában a családom és ismerőseim között szedtem fel ,meg abból amit olvastam.

Tippelj hányszor volt a kezemben Biblia mielőtt tényleg érdekelni kezdett?

Elárulom hogy nem sokat. Csak kevés részt olvastam belőle a tv-ben látott filmek alapján kerestem ki 1-2 történetet mert érdekelt néhány részlet. De ennyi.

Tehát amit írtam az nem neked szólt hanem a kérdezőnek. De te nem fogod megérteni ezt soha sem hogy akkor én mit éreztem és gondoltam. Mindenki odajön üdvözöl kezet fog velem. Stb.

Meg a többi szokásos viselkedési forma. Aztán ugye hallasz ilyen kifejezéseket hogy igazság meg szellemi bárka ,szervezet ,Jehova szervezete ,felkentek ,kiválasztottak akik társuralkodók lesznek ,édenkerti állapotok az új világban. Mindenki szépen felöltözve stb. Lehetne még sorolni de te valószínűleg még mindig nem érted de nem is gond ez. Szóval igen van aki azt gondolja hogy igen a tanúk különbek ők tényleg Isten jól szervezett egységes népe. De amikor egyre több időt töltesz közöttük és látod hogy ugyan olyan dolgaik vannak mint a világi embereknek akkor rádöbbensz hogy nincs is akkor eltérés mint amekkorát te hittél. Gondolom az én hibám hogy ezt hittem.

Az a személy aki a világból jön és csekély ismerettel rendelkezik belecsöppen egy ilyen közegbe persze hogy többet vár.

Ez nem emberi filozófia hanem az amit én magam is megtapasztaltam. S nagyon úgy tűnik hogy ezzel nem vagyok egyedül.


"Mit is akartál mondani a fent idézett mondatoddal? Mert nem egészen értem, hogy miként jön össze az, hogy egy tökéletlen emberekből álló csoport kollektíve az igaz Istent szolgálja és a tagjaitól többet várnátok? Milyen kritika ez? Ebben hol az objektivitás?"


Mint ahogyan már mondtam nem érted a dolgot. Ha neked írom a választ akkor azt írtam volna hogy többet vártam volna a tanúktól az elején amikor még nagyon azt sem tudtam kik azok a Jehova tanúi.

Azt kellene a fejedbe vésni hogy ez itt és most nem kritika hanem egy megélt dolog. ÉLETTAPASZTALAT! Érted hogy ez mit jelent egy át élt dolgot jelent ami az illetővel történt meg aminek a részese volt. NEM KRITIKA! Legalább is nem részemről.


"Mihez, kikhez képest várnátok többet?"


Ahhoz képest vártam volna többet mint amit addigi életem során megtapasztaltam az emberektől. Én nem voltam vallásos az hogy 1-2 voltam templomba az nem jelent semmit. A tanúkat sem ismertem. Néhány kósza információtól eltekintve nem tudtam róluk szinte semmit. Persze én is olvastam folyóiratot de inkább csak azokat a cikkeket amelyek valamilyen tudományos dologgal foglalkoztak. De ekkor még nem ismertem a tanúkat.


"És honnan a mérce, ami szerint úgy gondolnátok, hogy elég, ez már meggyőző nektek. Miből, mennyi győzne meg benneteket arról, hogy "na ez most már tényleg az a csoport, mely Istentől van"????"


Hát ezt csak akkor gondoltam így amikor nem volt annyi ismeretem mint most van. Már teljesen másképp gondolom a dolgokat mint akkor. Mindannyian bűnös és gyarló emberek vagyunk. Én is!


"Jehova Tanúi, mint csoport, most is ugyanazt a krisztusi semleges magatartást tanúsítják, amit 60-70 éve. Akkor is, ha még nem voltak mindennel tisztában. Mint csoport éppen ezért jellemzően felmutatják a szellem gyümölcseit, ami valljuk be, a "kereszténység" nagy részére nem jellemző, tisztelet a kivételnek! Mint csoport, sok tanításukban egyedül vannak, mivel minden áron a bibliai igazságot akarják megismerni és vallani, valamint gyakorolni, nem emberi mítoszokat és filozófiákat."


Ezekben vannak vitás pontok de most hadd ne menjek bele.


"És ahogy mondtam, az emberek helyett Jehováért tesszük azt, amit teszünk. Nem mindegy. Ti itt pedig csak emberi szemszögből vizsgálgatjátok a kérdést."


Ó ember! Szerinted Isten szokott pletykálkodni? Még is milyen szempontból lehet a feltett kérdést vizsgálni?

Vagy esetleg azt akarod ezzel mondani hogy a tanúk Jehova miatt pletykálkodnak?

Újra megkérdezem Isten pletykálkodik?


18. válaszoló!


"Eltereled evvel a dologgal azokat a nagyobb mérvű hiányosságokat és bűnöket, amit más "felekezetek" elkövetnek, és addig sem esik szó róluk."


Te akkor mit keresel itt? Miért nem azon munkálkodsz hogy leleplezd a "más felekezeteket"? Vagy miért nem róluk beszélsz?

Te miért nem teszel valamit hogy nem így legyen a más felekezeteknél? Mondjuk állja ki valamelyik felekezet összejöveteli helye elé és adj mindenkinek Őrtornyot vagy ilyesmi. Mert mit lehet tenni ellen? Ha az embereket nem győződ meg akkor szinte semmit. Ez a nagy helyzet.


"Ennyi sérelmet egyetlen felekezet sem kap annak ellenére, hogy emberi életek bánták, és Biblia tanítások hazugságának sorozata folyik ma is, félre vezetve az embereket."


Álljon meg a nászmenet! Azért a Hitgyülekezet meg a Szcientológia egyház komoly kihívó az első helyért.


"Amiről írtál az hiba, igen, Jehova Tanúi soha sem állították hogy tökéletesek."


Itt sem állította senki sem azt hogy azok lennének.


"De nem is tűrik meg az ellenszegülőket."


Két választása van egy általad ellenszegülőnek nevezett embernek ha családja van.

1. Csöndben marad és képmutató módon mindent igyekszik úgy csinálni ahogy addig. Persze megpróbálja kitapogatni hogy mi az a minimum ami még nem tűnik fel senkinek de elég ahhoz hogy megmaradjon a gyülekezetben.

Mivel tudja hogy máskülönben a családját elveszíti na meg az addigi barátait.

2. Felrúg mindent és a következmények ellenére még is csak ellenszegül.

3. lehet hogy van még egyéb opció is de én nem tudom hogy mi lenne az.


"A kamasz lányok is tökéletlenek, és bizony nekik a legnehezebb ebben a világban, hiszen sajnos az ember hajlamos a világban folyó magatartást kivédeni, néha hatással van az emberre, legfőkép a fiatalokra, akik Sátán egyik Fő célpontja."


Na ezzel teljes mértékben egyet értek kiegészítve azzal hogy ez a nem Jehova tanúi gyülekezetekben is így van.


"De hidd el, hogy ezek a fiatalok azért járnak ide ennek ellenére, mert tudják magukról, és szeretnének változtatni. Ezzel pedig ők is elismerik, hogy nekik is segítségre van szükségük, amit szerető testvérek körében gyakorolhatnak."


Vagy még nem töltötte be a 18. s így kénytelen a családjával maradnia. De legszívesebben már elköltözne. Aztán vannak még azok a fiatalok akik kettős életet élnek. De még mielőtt bármit is Jehova tanúira vennél elárulom neked hogy ilyenek más gyülekezetekben is előfordulnak. Képzeld el hogy abban a felekezetben is vannak hasonlók ahová én járok. A szülők bajban is vannak mert nem igazán tudják hogy mit is tehetnének. Persze ez nem az jelenti hogy feladták volna a küzdelmet. De egyáltalán nincsenek könnyű helyzetben.

2014. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Vidripi.


Viszont sem a scientológia, sem a hit gyülekezete nem tartozik Jehovához, sőt tudod nagyon jól, hogy a biblia alapján hol foglalja el a helyét Isten szerint.


Arra pedig semmi utalás sincs a bibliában , hogy más vallások gyülekezeti helyeire bemenjünk "lázadást" szítani. A prédikálás a házról házra szól és a közterületeken.


Ha valaki pedig azért hallgat mert fél, akkor nem teljes a szíve a Biblia tanítása, és Teremtő iránt, erről pedig számadással tartozik. a teremtő nem azt akarja, hogy egy gyermek a szülője miatt legyen Tanú, hanem miatta.

S a szülőknek ez feladata, hogy erre megtanítsák a gyermekeiket. Az nagy tévedés, hogy családi félelemből kell Jehovát választani, ez hatalmas csapda lesz azoknak akiknek akkor mikor jön az elbírálás, hogyan fognak a hitükben megállni.


Mindenki a saját hitéért felel, ha már elérte azt a kort, hogy számadással tartozik.

Mindig is kihangsúlyozták a tanításban a szülők ezen felelősségét. Ha a gyermek a szülő miatt lesz Jehova Tanúja akkor magát csapja be, mert Jehovát nem tudja.

2014. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!