Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Gyülekezeten...

Jehova Tanúi! Gyülekezeten belül miért megy nállatok a kibeszélés?

Figyelt kérdés
Régebben jártam tapasztaltam,voltam nállatok,és amiket ott tapasztaltam,hát..pl a tanú lányok,jókislányak akarnak mutattkozni,de a gyülin belül ugyanúgy megy a pletyka meg a kibeszélés mint máshol,hol ott pont tőlletek nem várná ezt az ember..Fültanúja voltam rengeteg ilyen sutyorgásnak,nem 1-2 lány beszélt "világi" módon,mondva hogy amikor múltkor oda volt hirdetni "egy jó pasit" sikerült kifogni aki elfogadta az őrtornyot és még szemezett is vele,miközben diskuráltak hosszaban,és hogy nagy örömére még bibliatanulmányozásra is belement..nahogy mik vannak..A gyülekezeten belül is 110%-ot kell nyújtani egy tanúnak hogy szóba áljon vele egy tanú lány,és ha a legkisebb vétsége is van,vagy lessz a közeljővöben,az megbocsáthatatlan bűn,és a csaj dobja,szóval fedhetetlen igaz embert,pasit várnak el a gyülibe,persze a lányoknak nem kell tőkéltesnek lennie,ő kibeszélhet és nevethet másokon,és világi módon társaloghat a gyülin belül is,mert ő tőkéletes nő..Szóval ezért tipliztem le tőllük,mert iszonyat képmutatók és álszentek,nagyon sokat képzelnek magukról,és hatalmas arcuk..A fiatal tanúk pl vigyorogtak és körbe álták a gyülekezet előtti fiatal tanú új kocsiját és egyből nevedgéltek,meg ment a susmuss mint máskor..Nem lehet mindent jelenteni a véneknek,meg nem is vagyok áruló,amúgy is jobban meglennél utálva ha ilyet tenne valaki..Én csak azt nem értem miért kell játszani a jó kislányt,amikor cseppet sem azok,mondhatnám báránybőrbe bújt farkasok..Lenne még se szeri se száma az ilyen sztoriknak de eggyenlőre ennyi..
2014. jan. 16. 12:42
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
9%

Vidiripi


"Viszont sem a scientológia, sem a hit gyülekezete nem tartozik Jehovához,..."


Akkor idézem neked hogy mit írtál. "Ennyi sérelmet egyetlen felekezet sem kap..."

Napjainkban bizony ez nem így van.


"Arra pedig semmi utalás sincs a bibliában , hogy más vallások gyülekezeti helyeire bemenjünk "lázadást" szítani."


Miért állítasz olyat amit én nem írtam? Olvas pontosabban mert én nem írtam sem azt hogy lázadást szíts sem azt hogy menj be! A tanúk ilyen viselkedéséért is van ez a sok negatív vélemény. De tekintsünk vissza honnét is indult a gondolat menet.

Te írtad: "... amit más "felekezetek" elkövetnek, és addig sem esik szó róluk."

Amit én írtam: "...Mondjuk állja ki valamelyik felekezet összejöveteli helye elé és adj mindenkinek Őrtornyot vagy ilyesmi."

Azt írtam hogy ÁLLJ KI ELÉ. Mit értettél ezen félre? Meg azt írtam hogy osztogass Őrtornyot.

Ez nem uszítás mivel vagy elfogadják az újságot vagy nem. Azt nem írtam hogy próbáld őket élőszóval meggyőzni. S azt sem írtam hogy menny be.


"Ha valaki pedig azért hallgat mert fél, akkor nem teljes a szíve a Biblia tanítása, és Teremtő iránt, erről pedig számadással tartozik."


Ezt miért nekem írod? Szerinted én hallgatok?


"a teremtő nem azt akarja, hogy egy gyermek a szülője miatt legyen Tanú, hanem miatta."


Elmegyek majd a kongresszusokra és igyekszem elbeszélgetni a gyerekekkel akik megkeresztelkednek. Már ha lesznek köztük gyerekek értelem szerűen. Kíváncsi vagyok hogy mi lesz a válasza a kérdéseimre. Tudod sok dolog volt amit csak azért tettem meg mert a szüleim akarták.


"S a szülőknek ez feladata, hogy erre megtanítsák a gyermekeiket."


Ez kétségtelen s ezt így gondolják más felekezetekben is.


"Az nagy tévedés, hogy családi félelemből kell Jehovát választani, ez hatalmas csapda lesz azoknak akiknek akkor mikor jön az elbírálás, hogyan fognak a hitükben megállni."


Mond ezt azoknak akik így tesznek! Kevesen de vannak ilyen emberek.


"Ha a gyermek a szülő miatt lesz Jehova Tanúja akkor magát csapja be, mert Jehovát nem tudja."


Nem csak magát hanem a szüleit és a gyülekezetet is becsapja.

2014. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdezö!

Nagyon kiváncsi lennék, hogy hány éves vagy!


A kommentjeidböl azt hallottam ki, hogy nagyon irigyled a felszabadult kiscsajokat, vagy úgy érzed, hogy elérhrtetlenek számodra, pedig azért szeretnél egyet közülük!

Ha igy állsz hozzá az egészhez, biztos elérhetetlenek lesznek számodra! Pedig, valjuk be, a legügyesebb kiscsajok, nincsenek össze vissza dugosgatva, és van elég jó önbizalmuk, önbecsülésük, és nagyon jol érzik magukat a börükben!

De ha véletlenül csendesebb kislányra vágysz, megemliteném, hogy én egy egész csaendes, rendes kislányt kaptam, vagyis ha az kell neked, olyan is van a Tanú kislányok között!

Ha pedig az autóra vóltál irigy, hát...igy jártál! Nem nindenki születik épp annyira jó helyre!


Ha pedig nem az örök élet a célod, akkor ez után is állj hozzá ugy a dolgokhoz, hogy "mivel van néhány büszke kislány ebben a gyülekezetben, ezért nem kell nekem örök élet!"

Ha neked ennyit ér az örök élet, hát sikert továbbra is! Tudod, nem kötelezö! :D

2014. jan. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem vagyok Tanú, de azt azért megjegyezném, hogy a tinilányok nagyjából mindenütt ugyanolyanok: szeretnek nevetgélni, sutyorogni... legalábbis a legtöbben. A kibeszélést én sem szeretem, de ez náluk egy életkori sajátosság, majd ki fogják nőni. A fiúk meg a tanú lányoknak is tetszenek, ezen nem kell csodálkozni. A szüleik biztos szigorúan fogják őket, de ettől még nem lesznek tökéletes jó kislányok. Nyilván nem tudnak mindent, nem mindig tudnak viselkedni sem, ez az életkorukból is fakad.


Ha csak ilyen kibeszélésekről van szó, akkor nem is mennek ott olyan rosszul a dolgok. Baj akkor lenne, ha már a felnőtt tagok között (is) menne az egymás ekézése, befeketítése, kitúrása a gyülekezetből... na az durva lenne. De ha csak kislányok pletykálkodásáról van szó, az nem jelent semmit.

2014. jan. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
19%

Azért vannak itt józan gondolkodású emberek, mint amilyen kedves 23-as válaszoló.


Milyen érdekes, hogy Ő ismeri az emberi természetet, s tudja nagyon jól, hogy a tinédzser kor nem egy egyszerű kor.

Köszönjük.

2014. jan. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Vidripi.


Kérdezd meg a gyermekeket , a Te dolgod, Reméljük Jehova miatt teszik, és nem azért mert a szülők kötelezték rá.

s igen egyetértek, mindenkit be csapnak.

Miért írtam neked, mert Te vetted fel. :)

2014. jan. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
24%

"De amikor egyre több időt töltesz közöttük és látod hogy ugyan olyan dolgaik vannak mint a világi embereknek akkor rádöbbensz hogy nincs is akkor eltérés mint amekkorát te hittél."


Hát, ha valaki kritikus szemmel járok-kelek a gyülekezetekben, akkor az én vagyok, de érdekes, sohasem mondanám, hogy a tesóknak (általában) "ugyanolyan dolgaik vannak, mint a világiaknak". Te nagyon mellé beszélsz kedves felebarátom! Akinek kezd "ugyanolyan dolga" lenni, annak a szellemiségével bajok vannak és ez a folyamat, vagy elkülönüléshez, vagy kiközösítéshez fog vezetni, amennyiben nem rázza magát helyre, vagy nem fogad el segítséget az illető. Nekem az a véleményem, hogy azok, akik ilyen szellemben kritizálnak, mint te is, azok nem hiába kerültek ki a gyülekezetből.


Amíg a gyüli tökéletlen emberekből áll, addig természetes, hogy nem lehet hiba nélküli, de arra hivatkozni, hogy "mert ott is vannak olyanok...", stb., nem jó szellemiségre vall. Tudod, nem emberekre nézünk és nem elsősorban miattuk megyünk oda, hanem Jehova miatt, ezt még mindig nem értitek a legtöbben. Jehova igazságai és az általa nyújtott igaz reménység miatt, amit SEHOL MÁSHOL nem kapsz meg!


"Ó ember! Szerinted Isten szokott pletykálkodni?"


Igazából ez attól függ, hogy mit jelent a "pletyka" kifejezés. Ha csupán egy szokványos beszélgetésre vonatkozik, akkor lehetnek olyan esetek, amikor helyénvaló. Végül is a Biblia azt mondja, hogy ’ne csak a magunk dolgaira fordítsunk személyes figyelmet, hanem a többiekéire is’ (Filippi 2:4). Ez nem azt jelenti, hogy olyasmibe kellene beleavatkoznunk, ami nem tartozik ránk (1Péter 4:15). A hétköznapi beszélgetések során gyakran hasznos információkhoz jutunk, mint például, hogy ki fog megházasodni, kinek született kisbabája, és kinek van szüksége valamilyen segítségre. És lássuk be, nem mondhatjuk, hogy törődünk másokkal, ha soha nem beszélünk róluk.

Tehát akkor Isten is "pletykálkodik" a bibliában? Döntsd el te.

2014. jan. 17. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
32%
Javítás: Hát, ha valaki kritikus szemmel jár-kel a gyülekezetekben, akkor az én vagyok...
2014. jan. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
10%

Szóval nem tudtál becsajozni a gyülekezetben, ezért b*d*sk**va mind.

Szerintem meg csak szimplán tanulatlan, műveletlen ember vagy, akinek még az alapvető helyesírás és fogalmazás sem megy. :)

2014. jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Kérdezd meg a gyermekeket , a Te dolgod,..."


Tényleg az én dolgom? Nem! Szerintem elsősorban a szülő dolga. Persze ez nem jelenti azt hogy más emberek semmit sem tehetnek illetve semmit sem kell tenniük.

De nyugodtan elhiheted hogy vannak olyan gyerekek akik inkább kényszerből teszik meg és nem azért mert a szívük erre indítja őket.

Tényleg úgy gondolod hogy nem beszélgettem a tanú gyerekekkel? Hanem csak úgy kitaláltam a dolgot saját magamtól? Ennyire nehéz elképzelni azt hogy bizony vannak ilyen esetek is?

Nem azt állítom hogy minden 2. gyerek ilyen a tanú családokban hanem azt hogy vannak ilyen esetek is. Nem olyan tökéletes ám minden mit ahogyan azokban az újságokban látni lehet a "tökéletes" családokat. Akik mindig mosolyognak meg a többi. Az életben nem így mennek a dolgok.


"Miért írtam neked, mert Te vetted fel."


Pontosan mire is gondolsz? Mert több mindent felvetettem.


26-os!


"Hát, ha valaki kritikus szemmel járok-kelek a gyülekezetekben, akkor az én vagyok, de érdekes, sohasem mondanám, hogy a tesóknak (általában) "ugyanolyan dolgaik vannak, mint a világiaknak"."


Igaz ,egy kicsit pontosítanom kell. Pedig ugyanúgy szekálják egymás bagettel dolgokért ,veszekszenek ,vagy még egy kis hatalmi harc is volt két vén között de a KÖF helyre rakta azt is. Oké nem ugyan olyan szinte ez teljesen vitán felül áll de ugyan olyan kicsinyes dolgok vannak. Ezt értettem az alatt hogy ugyan olyan dolgaik vannak. Akkor ezt úgy éltem meg. Én a kezdeti időszakról beszélek és hogy azt hogyan éltem meg a "szuper gyülekezetben".

Természetesen a mai véleményem és szemléletmódom már változott. Már nem tudom hogy kinek írtam de voltam több gyülekezetben is és ott is hasonlókat tapasztaltam. S rájöttem hogy nincs ez máshol sem másképp. De még egyszer ezeket még az elején így éltem meg.


"Nekem az a véleményem, hogy azok, akik ilyen szellemben kritizálnak, mint te is, azok nem hiába kerültek ki a gyülekezetből."


Hahó ember! Én az után kezdtem úgy igazán kritizálni hogy már nem jártam az összejövetelekre. Az elején még szinte minden összejövetelen ott voltam hacsak nem kellett dolgoznom vagy nem voltam beteg. Először csak egy összejövetelt hagytam ki mert nem akartam menni aztán már egyre többet aztán meg már nem is mentem.

Igazából soha nem is éreztem hogy odatartoznék. Egyetlen család van akikkel néha tartom a kapcsolatot. De valahogy senkivel nem sikerült összebarátkoznom.

Kritizálni már az után kezdtem hogy keveset jártam a gyülekezetbe aztán meg már nem is jártam. De igazából a gyülekezet tagjaival ha jól emlékszem 3 vagy 4 alkalommal volt komolyabb beszélgetés hangsúlyozom beszélgetés és nem kemény vita mint itt. A család akivel néha tartom a kapcsolatot velük szoktam beszélgetni. Amennyiben szellemi téma szokott felmerülni s olyan dolog jön fel amivel nem értek egyet akkor általában azt mondom hogy én ezt másképp gondolom. S részemről ez le van zárva. Persze van hogy olyan dolgot mond az illető ami felkelti az érdeklődésemet de azt kiírom itt kérdésben.

Természetesen néha összefutok más tanúkkal is köszönnek én vissza köszönök és ennyi. Talán 2 ember volt vagy 3 akivel beszéltem is néhány szót. Persze hívnak hogy szívesen látnának az összejövetelen. Meglehet hogy egyszer majd el is megyek de eddig nem éreztem erre indíttatást.


"Amíg a gyüli tökéletlen emberekből áll, addig természetes, hogy nem lehet hiba nélküli, de arra hivatkozni, hogy "mert ott is vannak olyanok...", stb., nem jó szellemiségre vall."


Te robot vagy? Be vagy programozva? Nem érted meg hogy ezt akkor láttam úgy és nem most látom így a dolgokat? Tudom hogy tökéletlen emberekből áll. A 19. kommentemben is írom többek között ezt is.

Meg hányszor írjam már le hogy az az írás nem neked lett címezve. Fogd már fel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


" Tudod, nem emberekre nézünk és nem elsősorban miattuk megyünk oda, hanem Jehova miatt, ezt még mindig nem értitek a legtöbben."


Hát képzeld el hogy az elején még én sem értettem. Aztán persze megváltoztak a dolgok és a hozzáállásom is megváltozott. Mindenben!


"Jehova igazságai és az általa nyújtott igaz reménység miatt, amit SEHOL MÁSHOL nem kapsz meg! "


Na látod ez egy hazugság.

Ugyan is Jehova igazsága nem változik. Az nem reménység hanem kegyelem Jézus Krisztus által.

Így van olyat sehol máshol nem kapok meg. Valóban! Bár azért az adventisták közel állnak hozzá bizonyos tanítások esetén. Az is igaz hogy a Bibliai ismeretem egy részét a tanúktól tanultam. De az érdekes volt amikor a nemzedék tanítás feljött. Az egyik tanú elkezdte magyarázni aztán a felesége szólt neki hogy az még a régi verzió. A jw.orgon már fent volt az új de a gyülekezeti tanulmányozás még nem történt meg. A férj még nem olvasta az újat csak a feleség. Érdekes szituáció volt.


"Igazából ez attól függ, hogy mit jelent a "pletyka" kifejezés."


Jó akkor határozd meg hogy mit jelent.


"Tehát akkor Isten is "pletykálkodik" a bibliában? Döntsd el te."


Honnét is indultunk?

"Ti itt pedig csak emberi szemszögből vizsgálgatjátok a kérdést."

Ezt írom én többek között: " Még is milyen szempontból lehet a feltett kérdést vizsgálni?"

Mert ez lenne a lényeg hiszen erről szól a kérdés. Tehát emberi szemszögből vizsgálva a dolog. De igazából mindegy.

2014. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 r.sentinel ***** válasza:

Kedves kerdeze


ugyanolyan jellemzokkel illetheted sajat vallasod kepviseloit is, semmivel se nem vagy te se kulomb csak azt hiszed hogy te tudod a tuttit.

2014. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!