Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Gyülekezeten...

Jehova Tanúi! Gyülekezeten belül miért megy nállatok a kibeszélés?

Figyelt kérdés
Régebben jártam tapasztaltam,voltam nállatok,és amiket ott tapasztaltam,hát..pl a tanú lányok,jókislányak akarnak mutattkozni,de a gyülin belül ugyanúgy megy a pletyka meg a kibeszélés mint máshol,hol ott pont tőlletek nem várná ezt az ember..Fültanúja voltam rengeteg ilyen sutyorgásnak,nem 1-2 lány beszélt "világi" módon,mondva hogy amikor múltkor oda volt hirdetni "egy jó pasit" sikerült kifogni aki elfogadta az őrtornyot és még szemezett is vele,miközben diskuráltak hosszaban,és hogy nagy örömére még bibliatanulmányozásra is belement..nahogy mik vannak..A gyülekezeten belül is 110%-ot kell nyújtani egy tanúnak hogy szóba áljon vele egy tanú lány,és ha a legkisebb vétsége is van,vagy lessz a közeljővöben,az megbocsáthatatlan bűn,és a csaj dobja,szóval fedhetetlen igaz embert,pasit várnak el a gyülibe,persze a lányoknak nem kell tőkéltesnek lennie,ő kibeszélhet és nevethet másokon,és világi módon társaloghat a gyülin belül is,mert ő tőkéletes nő..Szóval ezért tipliztem le tőllük,mert iszonyat képmutatók és álszentek,nagyon sokat képzelnek magukról,és hatalmas arcuk..A fiatal tanúk pl vigyorogtak és körbe álták a gyülekezet előtti fiatal tanú új kocsiját és egyből nevedgéltek,meg ment a susmuss mint máskor..Nem lehet mindent jelenteni a véneknek,meg nem is vagyok áruló,amúgy is jobban meglennél utálva ha ilyet tenne valaki..Én csak azt nem értem miért kell játszani a jó kislányt,amikor cseppet sem azok,mondhatnám báránybőrbe bújt farkasok..Lenne még se szeri se száma az ilyen sztoriknak de eggyenlőre ennyi..
2014. jan. 16. 12:42
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
Töled :-D
2014. jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 Noydra ***** válasza:

Meglep, hogy ennyi új ember van ott... mindegy.


Vidiripi: Tudom, hogy mindegyikre van példa, csak nem tudom. Én ezt szomorúnak tartom, mindenhogy. Mert szerintem a legtöbb ilyen gyülekezetes család kényszerből is mindenképp erre nevelik a gyereküket. Ha akarja/akarná, ha nem akarja/nem akarná...


De ezt most nem csak a jehovásokra értem, hanem a nagyon bigott vallásos emberekre is. Akármilyen is a vallása. Egyszerűen nem tartom fernek :/

2014. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:

Ne szomorkodj kérlek, tudod a dolgok sokszor másképpen vannak mint ahogy egyesek beszélik neked.


Sajnáljuk azokat a szegény gyermekeket, akiknek nincsennek jó szüleik, akik alkoholisták, hisztériásak, dohányoznak. Sajnos egyre több szülö csupán ajándékokat vásárol gyermekeinek, hogy könnyítsen a lelkiismeretén, mert nincs ideje foglalkozni a gyermekével. Beültetik a tv, vagy a PC elé, és milyen sokszor a pedofilek vagy a csúfolódók áldozataivá válnak.


Sajnáljuk azokat, akik éheznek, ahol háborúzni tanítját a gyermekeket, akik a prostitúcióra eladják öket.

Rengeteg a psychés zavaros fiatal, gyermek. Sokszor ezeknek a szüleik nem tagjai semmilyen vallásnak sem.


Az én fiam maga választotta ezt a vallást.Nem kényszerítettük rá. Emlékszek valahogy 12-13 éves volt, amikor megfigyelte az embereket, ahogy a temlplomból jöttek ki, és azt mondta: de nagy különbség, ezek olyan szomorú emberek, de a testvéreink a királyságteremben olyan vidámak, olyan sokat tudunk nevetni együtt és elbeszélgetni. Nem akarok a templomba járni...


Nézd sok gyermek elmegy a világba de ha tudnád, hogy sokan vissza is jönnek, mert ez a világ mit tud adni?


Mi jobbat?

2014. jan. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Katy!


Tőlem?

Akkor te nem Magyarországon élsz. Valószínűleg Erdély.


"Nézd sok gyermek elmegy a világba de ha tudnád, hogy sokan vissza is jönnek, mert ez a világ mit tud adni?


Mi jobbat?"


Hát némely tanú gyülekezetnél biztosan találhat jobbat de természetesen most nem a világi emberekre gondolok. Hanem más felekezetek gyülekezeteire. Természetesen ez nem törvényszerű és fordítva is igaz lehet.


Noydra!


"Mert szerintem a legtöbb ilyen gyülekezetes család kényszerből is mindenképp erre nevelik a gyereküket. Ha akarja/akarná, ha nem akarja/nem akarná..."


A tanúknál és más felekezeteknél is tapasztaltam olyan dolgokat amit talán már túlzásnak gondol az ember. De nekem az a véleményem hogy még mindig jobb annak a gyereknek egy bigott vallásos családban felnőnie mint egy olyanban ahol állandó a fizikai erőszak és veszekedés. A molesztálásról nem is beszélve. Na nem mintha ezek a dolgok nem fordulhatnának elő vallásos családokban de jóval kisebb az esélye.

Hogy kényszer lenne erre nevelni a gyereküket. Meglehet! Hiszen van a szülőben egy bizonyos felelősség tudat hogy óvja ,védje ,terelgesse ,nevelje gyermekét.

Ahogy írja Katy sok szülő már nem veszi a fáradtságot hogy igazán nevelje a gyermekét.

Aztán meg csodálkozik hogy a gyerek nem foglalkozik vele lenyúlja a pénzét semmit nem csinál de elvárja hogy anya még akkor is elkészítse a reggelijét amikor már bőven elmúlt 18 éves. Mert a helyzet az hogy sajnos ezek a dolgok kezdenek általánossá válni.

2014. jan. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:

Kedves Vidiripi! Ezt írod:


""Jehova igazságai és az általa nyújtott igaz reménység miatt, amit SEHOL MÁSHOL nem kapsz meg! "


Na látod ez egy hazugság.

Ugyan is Jehova igazsága nem változik. Az nem reménység hanem kegyelem Jézus Krisztus által.

Így van olyat sehol máshol nem kapok meg. Valóban!"


Mi ebben a hazugság, főleg annak a fényében, amit te írtál erre. Ki állította azt, hogy Jehova igazsága változik? A "SEHOL MÁSHOL" alatt nem azt értettem, hogy Jehova Tanúi kezdettől tudták a tutit mindenről és sohasem tévedtek. Te mindig ki akarod tekerni az erről vallott nézetünket, pedig csak arról van szó, hogy az igazság minden részlete csak fokozatosan ismerszik meg, Tehát természetes, hogy bizonyos dolgokban nem látunk tisztán előre. Valamint arról, hogy az ember bizony tévedhet a legjobb szándék ellenére is. Erre bibliai példák sokasága van a szellemmel felkent apostolok idejéből is!


És mi az, hogy "nem reménység"? Jehova gondoskodása a megmentésről nem ad reménységet az embernek? Akkor ugyan mit ad? Tán ténynek tekinthetjük a reménységünket? Jehova igazsága erről tény, de a még hátralévő megmentésünk csak REMÉNYSÉG, abból is az igaz fajta. :)


És már többedszer említést tettél egy Tanúról, aki "le volt maradva" a kiigazítás terén (aminek sok oka lehetett!) és nem éppen korrekt módon akarod ezt felhasználni valamire, bár nem igazán értem, hogy mire.

2014. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:

Kedves Noydra! Nagy benned az előítélet, erre pedig a legjobb orvosság, hogy megismersz bennünket, vagyis azt, hogy mit és miért hiszünk és tanítunk. Sajnos ez a fajta őszinte vizsgálódás nem jellemző az emberekre, de Jézus sem beszélt arról, hogy a széles út vezetne a megmentéshez. Talán rád egyszer jellemző lesz!


Csak a tisztánlátás végett: a bigott, vagy esetleg ami még rosszabb, a fanatikus hívők NEM Jehova Tanúi között vannak, hanem a magukat hamisan kereszténynek valló azon milliók azok, akik hívőknek vallják magukat valamely "keresztény" egyházban. Azt ugye tudjuk, hogy a legtöbb hívő (akik persze ma már az egyházuk teljes tagságának csak egy töredéke) a legnagyobb ilyen egyházakban vannak. Rájuk jellemző, hogy a "szenthagyományukat", azaz emberi hagyományaikat istenítik, jobban, mint Isten szavát, megosztó politikai erők hatalma alatt állnak és ennek köszönhető, hogy a gyümölcseik egymás ellen is gyakran, és jól megfigyelhetően rosszak, pusztítóak.


Nos, kedves Noydra, a világban élő legtöbb vallásos hívő sajnos nem személyes (és racionális) meggyőződésből híve egy-egy vallásos csoportnak. Ez a Tanúkra egyáltalán nem jellemző, mivel CSAK TUDATOSAN és hosszú, alapos tanulmányozás után lehet megkeresztelkedni, és tudjuk, hogy ez nem így van a legtöbb helyen és esetben.

2014. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:

Kedves Vidiripi!


"Hát némely tanú gyülekezetnél biztosan találhat jobbat de természetesen most nem a világi emberekre gondolok. Hanem más felekezetek gyülekezeteire. Természetesen ez nem törvényszerű és fordítva is igaz lehet."


Csakhogy itt nem pusztán a tökéletlen emberek alkotta gyüliket kell nézni (amit nem hiszem, hogy egészében, általánosságban le lehetne húzni, akármelyike nézzük is), hanem azt is, hogy hova tartoznak, mely szellemi irányzatot képviselik az első sz.-i szellemiséghez és egységhez hasonlóan. Nincs két út, vagy két iskola.


Hiszen ha csak arra alapoznánk, hogy NEKED, NEKTEK melyik egyház gyülekezete tetszik, úgymond melyikben érzitek jól magatokat, akkor önző módon Isten igazságai a háttérbe szorulnak!

2014. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 Noydra ***** válasza:

El kell keserítselek, teljes mértékben ateista vagyok:)

Nem bírom az egyházat és az egész vatikáni tevéknykedést, a sok botrányt és azt a hihetetlen hatalmat, amit emberek manipulálásával elértek maguknak.


Viszont! A jehova tanúi nevű... hát egye fene, gyülekezetet írok, eddig is azt írtam, mert ha mást írnék meg lennék lincselve :)

Szóval, meg van rólatok is a véleményem, azóta, amióta sikerült egy napokig-hetekig tartó beszélgetést lefolytatni itt egy kérdésnél egy 16 éves tanú lánnyal. A lányt is a családja nevelte már bele a gyülekezetbe.

600valahány kommentig ment a "vita", vagy "beszélgetés", ahogy tetszik. 40-en, vagy lehet, hogy 50-en is voltunk, akik próbáltuk neki elmagyarázni, hogy teljesen rossz a gondolkodásmódja a világ dolgait illetően.


Fel sem fogta, amit mondani akartunk neki. Tényleg! Fogalma nem volt nagyon sok dologgal kapcsolatban, mindenre a bibliából idézett dolgokat hozott fel példaként, olyan dolgokra is, amik sehol nem állják meg helyüket az életben.

Sajnos 600 komment után el is durvult egy kicsit a vita (bár szerintem nem volt vészes), de lényegében a kérdést törölték.


Őszintén sajnáltam, mind a kérdést, mind a lányt...

2014. jan. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Kedves Vidiripi! Ezt írod:"


Azt amit te írtál és azt amit én írtam azt is idézted így az a látszat hogy mindkét részt én írtam de ez nem így van.


"Mi ebben a hazugság, főleg annak a fényében, amit te írtál erre. Ki állította azt, hogy Jehova igazsága változik? A "SEHOL MÁSHOL" alatt nem azt értettem, hogy Jehova Tanúi kezdettől tudták a tutit mindenről és sohasem tévedtek."


A helyzet az hogy Jehova tanúi azt sem állítják hogy már nem fog változni egyetlen tanításuk sem. Így logikus hogy amit írsz az nem valós. Mert ha változik akkor az nem lehet Jehova igazsága.

Ugyan is ha változik akkor az nem lehet Jehova igazsága. Már csak azért sem mert ezek a tanítások emberi értelmezéseken alapulnak és így azt állítani hogy ez Jehova igazsága nem fedi a valóságot.


"Te mindig ki akarod tekerni az erről vallott nézetünket, pedig csak arról van szó, hogy az igazság minden részlete csak fokozatosan ismerszik meg,..."


Már megbocsáss de ez sem igaz minden esetben. Mert ha ez tényleg így lenne akkor a régi irodalmakat nem kellene lecserélni s ugyan úgy lehetne használni a Russel által írt könyveket is manapság csak épp kiegészítéseket eszközölni. Apropó mennyit tanítanak napjainkban abból amit még Russel írt meg a cikkeiben?


"Tehát természetes, hogy bizonyos dolgokban nem látunk tisztán előre. Valamint arról, hogy az ember bizony tévedhet a legjobb szándék ellenére is."


Hát épp ez az akkor ez hogyan lehetne Jehova igazsága ha keveredik az emberi tévedéssel? Te nem értesz meg engem.


"És mi az, hogy "nem reménység"? Jehova gondoskodása a megmentésről nem ad reménységet az embernek? Akkor ugyan mit ad? Tán ténynek tekinthetjük a reménységünket? Jehova igazsága erről tény, de a még hátralévő megmentésünk csak REMÉNYSÉG, abból is az igaz fajta. :)"


Ebben igazad van. Csak én nem erre gondoltam. S ez hiba volt elismerem. Elnézést!


"És már többedszer említést tettél egy Tanúról, aki "le volt maradva" a kiigazítás terén (aminek sok oka lehetett!) és nem éppen korrekt módon akarod ezt felhasználni valamire, bár nem igazán értem, hogy mire."


Nos több esetről is írtam. Ezért jó lenne ha idéznéd melyikre gondolsz. (sejtem melyikre gondolsz)

De minden esetre bármelyikről is legyen szó a saját megtapasztalásomat írtam le.

Hát én sem értem hogy mire használhatnám fel. Mert te gondolod úgy hogy ezt csak és kizárólag támadó jelleggel akarom felhasználni. De ha ez így van akkor magyarázd már el nekem hogy miért csak most kezdtem el a dolgot? Miért nem rontottam őrjöngve a tanúknak ezekkel az esetekkel? Hogy bezzeg ez így volt meg úgy volt.

Tévedsz. Csak azt írom le amit tapasztaltam. De ha nem hiszed akkor beszélj Grkaty-val de van még más is. Mert neki is megírtam már ezekből sokat ,jóval korábban és privátban.

Neked is írtam nyilvánosan hogy miket éltem meg amikor kapcsolatba kerültem a tanúkkal meg a kezdeti időszakról. De ennyi. Ha tényleg az emberi gyengeségeket akarnám pellengérre állítani akkor azt is megtehetném. Meg amennyiben ez a célom akkor minek írtam le azt hogy mi okozta ezt a dolgot. Ha manipulatív akarnék lenni akkor nem írom le az okot hogy mindenki had találgasson és akkor mindenki arra gondol amire akar.


"...hanem azt is, hogy hova tartoznak, mely szellemi irányzatot képviselik az első sz.-i szellemiséghez és egységhez hasonlóan."


Nos elhiheted hogy ami a szellemiséget illeti hatalmas különbségek vannak gyülekezet és gyülekezet között Jehova tanúinál is. De ehhez persze huzamosabb időt kell eltölteni 1-1 gyülekezetben. S azt is elhiheted hogy ez más egyházak gyülekezeteinél sincs másképp. De ha bármelyikben is kételkednél akkor javaslom hogy szerezz saját tapasztalatot.


"Hiszen ha csak arra alapoznánk, hogy NEKED, NEKTEK melyik egyház gyülekezete tetszik, úgymond melyikben érzitek jól magatokat, akkor önző módon Isten igazságai a háttérbe szorulnak!"


Mit ahogyan már írtam gyülekezet és gyülekezet között óriási eltérések vannak. S itt most nem Isten igazságairól van szó. Mert hiába az oktatás ha nem érti meg a tanuló hogy mit is akarnak neki tanítani. De ez még nem azt jelenti hogy Isten igazsága háttérbe szorul a te életedben is. Akkor Jehova tanúinál nem lehetne elköltözni hiszen ha elmegy másik gyülekezetbe akkor már nem is az igazságot tanulja? De igen is gyülekezetet válthat az ember ha az addigi gyülekezetében nem érzi jól magát. Attól hogy gyülekezetet vált (nem felekezetet) az Isten igazsága még ugyan úgy megmarad. Hiszen Isten igazsága nem a gyülekezetekben van hanem a Bibliában van megírva. Azt meg elvileg viszi magával ,gondolom én.


Nyroda!


" Nagy benned az előítélet, erre pedig a legjobb orvosság, hogy megismersz bennünket, vagyis azt, hogy mit és miért hiszünk és tanítunk."


Egyet értek ezt illetően. De ne úgy közelítsd meg a dolgot ahogy én tettem egykor. Iszonyú naiv hozzá állás volt tőlem nem is értem pontosan hogy hogyan történt a dolog.

Bár van egy olyan érzésem hogy téged ez nem fenyeget. :))


"Csak a tisztánlátás végett: a bigott, vagy esetleg ami még rosszabb, a fanatikus hívők NEM Jehova Tanúi között vannak, hanem a magukat hamisan kereszténynek valló azon milliók azok, akik hívőknek vallják magukat valamely "keresztény" egyházban."


Ez természetesen nézőpont kérdése. De azért a tanúk között is vannak bigottak.

Most megint írhatnék egy esetet de akkor az lenne a vád hogy ezt valamire felakarom használni. Szintén saját tapasztalat.


"Rájuk jellemző, hogy a "szenthagyományukat", azaz emberi hagyományaikat istenítik, jobban, mint Isten szavát, megosztó politikai erők hatalma alatt állnak és ennek köszönhető, hogy a gyümölcseik egymás ellen is gyakran, és jól megfigyelhetően rosszak, pusztítóak."


Ezzel egyet kell hogy értsek. Mert amikor igehirdetés helyet egy politikai párt mellett kampányolnak akkor ott már nagyon nagy a baj.


"Nos, kedves Noydra, a világban élő legtöbb vallásos hívő sajnos nem személyes (és racionális) meggyőződésből híve egy-egy vallásos csoportnak. Ez a Tanúkra egyáltalán nem jellemző, mivel CSAK TUDATOSAN és hosszú, alapos tanulmányozás után lehet megkeresztelkedni, és tudjuk, hogy ez nem így van a legtöbb helyen és esetben."


Azért ebben a tudatos és tanulmányozós időszakkal nincsenek egyedül Jehova tanúi. Vannak még felekezetek ahol ugyan ez a gyakorlat. Persze nem a vatikáni vonalon kell elindulni az tény és való.


"El kell keserítselek, teljes mértékben ateista vagyok:)

Nem bírom az egyházat és az egész vatikáni tevéknykedést, a sok botrányt és azt a hihetetlen hatalmat, amit emberek manipulálásával elértek maguknak."


Akkor talán olyan gyülekezetbe is el kellene menned aminek semmi köze a Vatikánhoz.


"600valahány kommentig ment a "vita", vagy "beszélgetés", ahogy tetszik. 40-en, vagy lehet, hogy 50-en is voltunk, akik próbáltuk neki elmagyarázni, hogy teljesen rossz a gondolkodásmódja a világ dolgait illetően."


S mind ateista volt aki ezt próbálta neki elmagyarázni?


"Fogalma nem volt nagyon sok dologgal kapcsolatban, mindenre a bibliából idézett dolgokat hozott fel példaként, olyan dolgokra is, amik sehol nem állják meg helyüket az életben."


Mi nem állja meg a helyét az életben ,írnál legalább egy példát?

2014. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 Noydra ***** válasza:

Vidiripi:


Valóban nem fenyeget ez a veszély.:)


Tudom, hogy nincs értelme veletek vitáznom, mert minden vallásosnak van 1 mondata, amivel minden vitát azonnal megnyer, mégpedig az "Ismerj meg bennünket, meg a hitünket, utána alkoss véleményt" című mondat.


Nekem valóban nincs tudásom a bibliát illetően, tényleg közel 0. De itt most nem is erről van szó.


2 kérdésed volt:

Nem, nem csak ateisták voltak közöttük, ha jól emlékszem más vallást képviselő emberek is. De ez nem csoda, nézegettem előző kérdéseket, és ha jól láttam neked is meg van a véleményed erről a gyülekezetről. Bár azt nem tudom, te milyen vallást is képviselsz, na mindegy.


De ezen felül voltak a kérdesben olyanok is, akik JT-i voltak, de kiléptek, mert nem akarták erre elvesztegetni az életüket.

Egyikükre konkrétan emlékszem, hogy írta, hogy a szülei is már azok voltak, de megtagadta a gyülekezetet. Ő használta ezt a megfogalmazást, szóval nem én írom így, hogy "nem akarta, hogy teljesen kimossák az agyát, mint másoknak". Azt is mondta, hogy ezekután persze kiközösítették, szülei nem beszélnek vele... Erről inkább nem alkottam akkor sem véleményt :)


Hogy tudok e konkrét példát mondani arra, hogy ami a bibliában van, illetve amit a gyülekezet tanít, és nem állja meg a helyét az életben?

Persze: Igazira várás filozófiája, szüzesség megtartása házasság utánig, valamint a lány azt állította, hogy (nem ismerem a vallásokat, mint mondtam, sem a JT-it) a JT-inak nem szabad házasság előtt összeköltözniük. Ez nálam totál kiverte a biztosítékot :D Ne haragudjatok sem azért, mert röhejesnek tartom, sem azért, ha esetleg nem igaz, de majd itt úgyis megokoskodjátok, hogy így van e.

2014. jan. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!