Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Gyülekezeten...

Jehova Tanúi! Gyülekezeten belül miért megy nállatok a kibeszélés?

Figyelt kérdés
Régebben jártam tapasztaltam,voltam nállatok,és amiket ott tapasztaltam,hát..pl a tanú lányok,jókislányak akarnak mutattkozni,de a gyülin belül ugyanúgy megy a pletyka meg a kibeszélés mint máshol,hol ott pont tőlletek nem várná ezt az ember..Fültanúja voltam rengeteg ilyen sutyorgásnak,nem 1-2 lány beszélt "világi" módon,mondva hogy amikor múltkor oda volt hirdetni "egy jó pasit" sikerült kifogni aki elfogadta az őrtornyot és még szemezett is vele,miközben diskuráltak hosszaban,és hogy nagy örömére még bibliatanulmányozásra is belement..nahogy mik vannak..A gyülekezeten belül is 110%-ot kell nyújtani egy tanúnak hogy szóba áljon vele egy tanú lány,és ha a legkisebb vétsége is van,vagy lessz a közeljővöben,az megbocsáthatatlan bűn,és a csaj dobja,szóval fedhetetlen igaz embert,pasit várnak el a gyülibe,persze a lányoknak nem kell tőkéltesnek lennie,ő kibeszélhet és nevethet másokon,és világi módon társaloghat a gyülin belül is,mert ő tőkéletes nő..Szóval ezért tipliztem le tőllük,mert iszonyat képmutatók és álszentek,nagyon sokat képzelnek magukról,és hatalmas arcuk..A fiatal tanúk pl vigyorogtak és körbe álták a gyülekezet előtti fiatal tanú új kocsiját és egyből nevedgéltek,meg ment a susmuss mint máskor..Nem lehet mindent jelenteni a véneknek,meg nem is vagyok áruló,amúgy is jobban meglennél utálva ha ilyet tenne valaki..Én csak azt nem értem miért kell játszani a jó kislányt,amikor cseppet sem azok,mondhatnám báránybőrbe bújt farkasok..Lenne még se szeri se száma az ilyen sztoriknak de eggyenlőre ennyi..
2014. jan. 16. 12:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 Noydra ***** válasza:

Mégis miből gondoljátok ti, hogy a gyülekezetes családok gyerekei nem azért járnak el a gyülekezetbe, mert erre vannak nevelve kezdettől fogva?


Ez annyira egyszerűen kikövetkeztethető, mint az is, hogy ha nem lennének családok az ilyen gyülekezetekben, akkor előbb-utóbb elfogynának a követőik.

Mert esze ágában sincs senkinek sem (vagy csak keveseknek) ilyenbe önszántából csatlakozni, ebben biztos vagyok.:)


Most karácsony másnapján reggel (!) csengetett be egy 20on éves csaj, és egy 10 év körüli kislány, a jehova tanúitól, hogy ők "beszélgetni" szeretnének.

Sosem fogom elfelejteni a kislány arcát, mennyi kedve lehetett az egészhez :D

2014. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Noydra!


"Mégis miből gondoljátok ti, hogy a gyülekezetes családok gyerekei nem azért járnak el a gyülekezetbe, mert erre vannak nevelve kezdettől fogva?"


Erre azért van ellenpélda is. Az illető gyermek születése óta tanú családban nevelkedik. De most kamaszkorára már nem jár a királyság terembe. Mert nem érdekli ez az egész vallás.

Ezzel csak azt akarom mondani hogy nem minden a nevelés.

2014. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:

Kedves 31-es!

A gyerekeket persze hogy a szülö neveli, és irányitsa, amig gyerek a gyerek!

Persze hogy elviszi összejöveltelre, nem kérdi meg hogy akar e menni, mint ahogy azt sem kérdi meg töle, hogy be e akarja venni a gyógyszert, akar e védöoltást kapni, és hogy reggel meg szeretne e mosdani, és hogy délután szeretne e egyet pihenni!

És ha a szaporodásról beszélünk, szerintem a katolikusok biztosra elfogynának agy pillanat alatt, ha nem születne gyerek, de a Tanúknál ez nem olyan biztos, mert csak a mi gyülekezetünkben van legalább annyi uj, mint amennyit a szülöknek sikerült az igazságra nevelni!

És láttad a kislány mellett azt a huszonéves csajt?

Na a kislány is pont ugy fel fog keresni téged 1O év mulval ugyanugy egy kislánnyal, mert megtanulnak ilyen korban bátrak lenni. Téged ha megkérnének, hogy menj és beszélj a hitedröl az ajtóknál, biztos nem vállalnád, pedig felnött vagy, és van önbizalmad, mert félnél, hogy mit mondanak mások, mi lesz a következö ajtónál! Na ezt kell legyözze egy felnött! Egy gyerekben startbol nincs ott, ezért néhány év mulval százszor olyan bátor, mint te most! És a valóságban tényleg nincs amitöl félni! A legtöbb ember kedves, vagy közömbös, mi rosz történhet? Semmi!

2014. jan. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 Noydra ***** válasza:

Igen, gondoltam, hogy van olyan.

De akibe annyira belenevelik, és szó szerint ezzel mosatják át az agyát, annak eszébe sincs kilépni, mert ezt tartja természetesnek.

Holott lehet, hogy normál esetben eszébe se jutna belépni.


Valakibe szerencsére nevelnek annyi szabad akaratot, hogy rájöjjön, hogy jobb, ha kilép.

2014. jan. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 Noydra ***** válasza:

33as, meglep, hogy sok az új tag.

Megkérdezhetem, hogy milyen korosztályból, és nemek között milyen eloszlásban vannak újak?

Csak érdekel.

2014. jan. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
ahol én lakom, sok az újak között a fiatal felnött...
2014. jan. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:

és még férfiak, nök, házaspárok is. Idösebbek is vannak...most a legujabb egy idös bácsika, akinek nagyon tetszett a családja és a barátjaik viselkedése, jókedve.


Szemmel láthatólag jól érzi magát köztünk.

2014. jan. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Noydra!


"De akibe annyira belenevelik, és szó szerint ezzel mosatják át az agyát, annak eszébe sincs kilépni, mert ezt tartja természetesnek.

Holott lehet, hogy normál esetben eszébe se jutna belépni."


Igen vannak ilyen emberek is. De közölük is van olyan aki felnőtt korában döntött úgy hogy kilép. S ez egy olyan személy akinek már a nagyszülei is tanúk voltak.

Mindkét esetre van példa. Meg arra is hogy egy többszörös gyilkos aki sok embert megölt megbánta tetteit és hívő ember lett. (külföldi eset)

Természetesen ha általánosságban beszélünk akkor igen így van hogy bele lehet nevelni egy gyermekbe ezeket a dolgokat.

De én azt mondom a Biblia Isten szava és élő szó.

Zsidók 4:12 Mert Isten igéje élő és ható, élesebb minden kétélű kardnál, és áthatol az elme és a lélek, az ízületek és a velők szétválásáig, és megítéli a szív gondolatait és szándékait.

Azok akik olvassák és van is fülük a "hallásra" azoknak az agyát hiába mossák ki még így is felismerik Isten szavát és cselekedni fognak. Amire van is példa.


grkaty!


Ha nem titok ,elárulod hogy hol van ez a gyülekezet?

2014. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
hát egy kicsit távol :-)
2014. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Mitől van távol Katy?

2014. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!