Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne igazolni,...

Hogyan lehetne igazolni, érvelni az élet Teremtése mellett?

Figyelt kérdés
Vallásos szemlélettel is lenni kell valamiféle bizonyosságnak, ami megalapozza a hitet. Ez a bizonyosság miben van meg?

2014. márc. 12. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
100%
A hit azt jelenti, hogy elhiszed azt, amire nincs bizonyitek, egyebkent nem hit lenne, hanem teny.
2014. márc. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 A kérdező kommentje:
Akkor miért és milyen alapon cáfolják a bizonyítékokon alapuló ellenérveket?
2014. márc. 12. 10:44
 3/77 anonim ***** válasza:
Mondj egy peldat arra.6
2014. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
12%

Ha az ember a majomtól származik, miért vannak még mindig majmok?


Sakk-matt, ateisták!

2014. márc. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
76%

--negyedik válaszoló


"Ha az ember a majomtól származik, miért vannak még mindig majmok? "


Egysejtűek miért vannak még mindig?


1. Nem a majomtól származik az ember (ilyen állat egyébként sem létezik), hanem nagyon régi közös ősről beszélnek.

2. Az evolúcióban nem a fejlettebb marad életben (hiszen véletlen változásokról van szó), hanem a környezethez ideális és szerencsés egyed marad életben.

(senkit nem érdekel, hogy mi lett volna előnyösebb, mi volt szükségszerű)

3. Magadnak miért adsz pontot? Írtál valami bizonyítottat? (nem hogy nem az összes ateistát verted meg, de még az is lehet, hogy egyet sem).

2014. márc. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
88%

Senki sem állítja, hogy az ember a majomtól származik. Mutass egy olyan tudományos publikációt, amiben az szerepel leírva, hogy az ember a majomból fejlődött ki. Elárulom, hogy nincs ilyen. Maximum annyit találhatsz, hogy a ma élő embernek és a ma élő csimpánzoknak volt egy közös őse.


Én nagyon erősen hívő ember voltam, különböző tisztségekkel. Aztán gondoltam egyet, hogy majd kézbe veszem a dolgot és megmutatom mekkorát tévednek, akik a tudomány oldaláról támadják a hitem. Aztán felsültem. Ma már meggyőződéssel vallom, hogy korábban tévedtem. Nem tudom igazolni a teremtést vagy cáfolni a tudományt


Tiszta logikával is hamar átlátható, hogy egész más a két terület, nem véletlenül nem sikerült.

Nekem mostanság egyetlen kérdésem szokott lenni, amikor türelmes, értelmes hívőkkel (barátaimmal) beszélgetek. Ha a teremtéshit tudományosan igazolható, ha az evolúció cáfolható és a "hit oldaláról" vannak "tudósok", akik ezt megteszik - hogyan lehet, hogy egy ilyen publikációjuk sincs?


Név nélkül írom, hogy van egy biológus, rákkutató, aki körbeutazza Európát és beszél az evolúciós nézetek cáfolatáról. Az összes publikációját elolvastam, de valahogy egyikben sem érinti a témát. Vajon miért nem?

2014. márc. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 A kérdező kommentje:
Tisztelt 4-es! Ez tényleg nem sakk-matt...nem ellenérv a közös ősre...
2014. márc. 12. 11:27
 8/77 Kései Sirató ***** válasza:
16%

Számomra az bizonyítja a teremtést és a Teremtő létét, hogy a teremtett szervezetek működnek. Mi jön létre magától? Egyetlen számítógépes program sincs egy programozó nélkül, hogyan létezhetne genetikai program, egy Programozó nélkül, aki fölötte áll a dolgoknak?

Én azt nem tudnám elhinni, hogy csak úgy a semmiből lett valami.

2014. márc. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 fairi1 ***** válasza:
89%

teremtés mellett a klasszikus érvek:komplexitás, olyan bonyolultak az élőlények hogy kellett egy Tervező mindenféleképp. Másik a finomhangolt univerzum,olyan az univerzum hogy alkalmas az élethez, pedig sok olyan kombináció elképzelhető az alapvető paraméterekben ami ezt lehetetlenné tehetné.


Mondjuk ezek a argumentum ad ignorantiam különböző formáit képviselik. Első réz a képzelet hiánya, másik fele sima emberi tudáshiány.


Utána vannak fundi érvek is, de azoknál már a hívők többsége is facepalmozik..

2014. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:

Olyanon érvelni és vitatkozni, amit jelenleg senki sem tud biztosan - azaz az Univerzum létrejötte.

Érvelni, igazolni sok mindent lehet, de azt fel kell vállalni, hogy sok esetben nem áll meg stabil lábakon, amint felfedezünk új és új dolgokat. Ez a mai világnézetre is igaz.

2014. márc. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!