Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne igazolni,...

Hogyan lehetne igazolni, érvelni az élet Teremtése mellett?

Figyelt kérdés
Vallásos szemlélettel is lenni kell valamiféle bizonyosságnak, ami megalapozza a hitet. Ez a bizonyosság miben van meg?

2014. márc. 12. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 A kérdező kommentje:
A 18. sz.-ban egy jezsuita szerzetes találta ki azt az órás sztorit, azóta minden vallásos ezt mantrázza. Ez nem érv, semmi köze a valósághoz, hamis premisszákból indít,nincs analógia az élőlények kialakulása és a szétszedett óra között...rossz érv
2014. márc. 12. 21:11
 32/77 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom,de ha valami tervező tervezte az egészet,akkor valamit nem jól csinált,hogy ennyi hiba következik be az utódokban..

A másik

Minek van ennyi felesleges bolygó? Gondolom nem a világítás kedvéért és,hogy nagy legyen a játszótér. Elég lett volna mondjuk egy nap megy egy föld. Sőt, minek a nap, hiszen teremthetett volna eleve világító légkört. Teljesen felesleges ez a fajta sok véletlen és komplexitás.

2014. márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
42%

Pedig az órás bemutató nagyon is jó szerintem is.


De írok egy másikat is. Egyik barátunk mondta: Képzeljük el hogy van egy helység, ahol van egy kályha, egy füzet és egy üveg tinta. Felrobban a kályha és a végeredmény egy tökéletes angol-magyar szótár....ilyen az evolúció, egy tökéletes, senki által sem irányított véletlen, ész és értelem nélküli valami


Ha azt állítjátok, hogy az óra nem élö, akkor ezzel bebizonyítjátok, hogy az élet még sokkal bonyolultabb, mint az élettelen vagy nem?


A Bibliában vagy egy egyszerü vers, amit könnyen megért egy gyermek is. Így írja: "Miden háznak van alkotója, aki alkotott mindent az Isten".


Még egy közönséges tyúkól sem épül fel csak úgy magától.


Hát még a tyúk benne :-) és mi a komplikáltabb?


No most jön a mennydörgés, villámcsapással ugye? :-D


Katy

2014. márc. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
59%

Katy!


Keress egy olyan példát, amely fokozatosságod mutat, és nem csak bonyolultabb lesz, hanem egyúttal saját "elemeitől" is megszabadul, ha úgy adódik.

Tudsz te ennél jobbat is.

2014. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
42%

Hát Sörpocak, ti annyira belegabalyodtok a bonyolultságba, hogy a teljesen érthetö egyszerü dolgokat már képtelenek vagytok felfogni. :-) Nem tudom tényleg hiszitek-e amit írtok, vagy csak szerettek vitatkozni?


Tényleg elhiszitek, hogyha sokáig fogjátok rázni a zsakut összeáll az óra? Talán még élet is keletkezik bene?


Hát higyjétek. Nekem nem a célom, hogy meggyözzelek. De öszintén, minél tovább olvasom kommentárjaitokat, annál jobban meg vagyok gyözödve a teremtés logikusságáról, mert többnyire a gúnyolódáson kívül nincs semmilyen érvetek sem a teremtés ellen. De ez az én dolgom, az én nézetem. Jó éjt.


Katy

2014. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
59%

Egyszerűen nem megfelelő az analógia óra/kályha és evolúció közt, még a komplexitás szemszögéből sem.

Most nem mondtam semmi rosszat, nem értem, miért ezt válaszoltad. Ne add elő az óvodást és ismételgesd ugyanazt, mert komolyan mondom, nem vall rád. Vagy mondj egy értelmes hasonlatot, vagy fölöslegesen ne írogass, mert gyűlöletkeltésen kívül semmi értelme. Nem akarok most személyeskedni, de tényleg nézz magadba, és csak azután tedd fel magadnak a kérdést, hogy: "Vajon miért ilyen rosszindulatúak egyesek"

(egyesek alatt érts azt amit csak akarsz)

2014. márc. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
59%
Katy,csakhogy a részek között ott egy mágnes,amit reakciónak hívnak
2014. márc. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Katy!

Egy hasonlat soha nem azonos azzal, amihez hasonlítják, egy szempontból lehet valami közöset találni bennük, ezer másikban meg nem.

A Gellérthegy így magas, a villamos meg úgy sárga, tartja a régi vicc, a családot most kihagytam, de köszi, megvan.

Szóval az "evó"-nak nincs köze a tintához, meg a szótáradhoz, ha vitatni akarod, a saját keretein belül megteheted, ki tudja, akár találhatsz is benne ellentmondást, de ehhez előbb meg kellene ismerned, mit is mond valójában az elmélet.

Te azt hajtogatod, hogy minden élőlény készre teremtődött és kell lenniük alkotónak, de az evolúció azt mondja, hogy nem így van, innentől kezdve feleslegesen ismétled magad, felesleges az órával, a szótárral példálódznod, mert semmi közük egymáshoz.

Természetesen egyetértek Veled, egy óra, egy szótár nem alakul ki magától, ezt nem állította senki és erről nincs is szó egyik biológia könyvben sem és bárhogyan erőlködsz, megígérem a darabokra tört órával ezután sem fog foglalkozni egyetlen biológus sem és a kályha által leégett angol szótár véletlenszerű újraírása sem fog az eljövendő korok egyetlen rendszerezésében sem előfordulni, hiába keresed akár az emlősök, akár a gerincesek, sőt a nyitvatermők, de még a becőtermés fejezetek alatt is.


Rozumjes, tovarisnya?


(vagy hogy is van nőnemben. Még hogy gulag, nahát, majdnem kinyírtál, kis híján lenyeltem a kávéskanalat a meglepetéstől!)

2014. márc. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy valóban mindent csak alkotni lehet. És a világegyetemet is Isten alkotta. Viszont ezt a logikát követve Isten is csak úgy jöhetett létre, hogy valami megalkotta. Ne mondjátok, hogy "na az az egy létrejöhetett magától", mert megőrülök!:D
2014. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:

"Viszont ezt a logikát követve Isten is csak úgy jöhetett létre, hogy valami megalkotta."


Ez általános érv, hogy Istent "mi hozta létre".

Könnyen lehet, hogy minden ciklikus, még a mi Univerzumunk is "pulzál" - azaz állandó ősrobbanások sorozata. Az idő számunkra nem relatív, mert kötöttek vagyunk hozzá lineárisan, azonban ha kivonjuk magunkat a képletből, a következő marad:


- ciklikus folyamatok, pulzáló univerzum

- örökké létező erők és energia


A fenti kettőből következik a mi általunk "időtlenségnek", "örökkévalóságnak" nevezett, időnkívüli állapot, amelyben a "létrejövés", mint fogalom értelmét veszti, és legfeljebb ciklusokon belül értelmezhető az idő - akkor is csak úgy, ha van mihez viszonyítani.

2014. márc. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!