Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetne igazolni,...

Hogyan lehetne igazolni, érvelni az élet Teremtése mellett?

Figyelt kérdés
Vallásos szemlélettel is lenni kell valamiféle bizonyosságnak, ami megalapozza a hitet. Ez a bizonyosság miben van meg?

2014. márc. 12. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a spontán kialakulás nem bizonyított,de az igen,hogy az élő szervezetek állítják elő,nem pedig csak úgy megjelenik a semmiből..
2014. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
54%

"Szóval, ha nem éri el az adott tömeget, nem indul be semmiféle láncreakció, így az elméleted miszerint az ősrobbanás a kritikus tömegtől indult be nem lehet igaz. "


Nem az elméletem, csak felhívtam a figyelmed, hogy létezik tapasztalható jelenség, ha az atombomba nem tetszik, akkor a nóvák, szupernóvák is figyelembe vehetők, hiszen egy csillag a fejlődése során érkezhet olyan állapotba, ahol felrobban. Mégpedig magától.


"- A tudományos elméletekkel semmi bajom néhányukat kivéve."


Helyes, nem gondoltam volna az írásodból, amikkel problémád van, azt vitasd meg a kompetens szakemberekkel, esetleg publikáld, mert sajnos kevés a magyar Nobel díjas tudós, de ki tudja, talán szaporítod a számukat.


"- Látom nem igazán értetted meg a lényeget. "


Én értem, de Te aligha, hiszen továbbra sem akarod megérteni, hogy van ami magától nem jön létre, de van, ami igen.


"- A nem istmert-et kiemeltem. Ugye nem kell magyarázni miért. "


Mégis meg kellene magyaráznod, mert nem vetted figyelembe, hogy több hipotézis is létezik. Ha egyszer nem lehet kizárólagosan bizonyítani valamelyik létjogosultságát, akkor nyilvánvaló a válasz - nem tudjuk -, de ez még egyáltalán nem jelenti az elmélet teljes mértékű elvetését.

Példának felhoznám, hogy számos területen van hasonló, ez már csak ilyen, ha a tudásunk korlátokba ütközik, azt be lehet ismerni, de attól még a tapasztalható jelenségeket összességében meg lehet érteni. Mondjuk egy hurrikán kialakulását, lefolyását nagyjából ismerik, de nem teljesen, vannak szakaszai, amikre több magyarázat is lehetséges és vannak olyan részletei, amik egyáltalán nem ismertek, de összességében mégis felállítható róla helytálló elmélet.


"ha még dns sem létezett, akkor mi alapján állt össze egy élő szervezet. Ugyanis a DNS kódolja, hogy mi mivé fejlődik "


Az rns is lehet információhordozó, sőt nem csak az. A fő probléma, hogy kezdetleges életről nincsenek maradványok. Az világos, hogy nem azonnal egy mai élő szervezetnek megfelelő volt a kezdeti forma, szó sincs nyolcfogásos ebédről, ezt Te erőlteted, de ezt senki nem állítja. Az életnek a kialakulása folyamán voltak kezdetleges szakaszai, amik mára már nincsenek, hiszen azok a körülmények sem léteznek, amik létrehozták és amiben életképesek maradtak.


" ahogy az ateisták nem ismerik a nagy bumm elmélet kezdetét és miértjét, ugyan úgy a hívők sem ismerik isten keletkezésének történetét. Viszont ezen ismeretek hiánya még nem teszi az elméletet hamissá. Így már érthető? "


A baj ezzel csak az, hogy a hívők mást sem ismernek, nagyjából semmit, míg a tudományos elméletek tapasztalható tényekre épülnek, még a nagy bumm is, ezért az akkor is megállja a helyét, ha a kezdetet nem ismerjük. Így hát nem tehetsz egyenlőségjelet a két világkép közé.


"Így a nagy bumm elmélet sem tartozik ezen elfogadható tények közé. "


Ha Te cáfolod a nagy bumm elméletét, akkor vitasd meg ezt egy csillagászfórumon, mondjuk az MCSE megfelel, ott okoskodj kisapám, kifejtheted a kételyeidet és azonnal komoly ismereteket szerezhetsz a leugatásból, ami rád is fér, mert nagyjából ahhoz vagy hasonló, mint aki az integrálszámitást fitymálja, de nem ismeri a számtani alapműveleteket.


"Viszont a teremtés elmélet egyenesen képtelenség a számomra "


Bravó, eddig eljutottál, na, csakhogy...


"Köszönöm."


Kérlek! Nálad ez valami privát szokás, hogy mindent megköszönsz, mint a Woody Allennek, ha nem törték össze a szemüvegét?


"fizikai erővel akarod bizonygatni az igazad?"


A 44-es karról csak azért írtam, hogy tisztába tegyelek. A valóságban igen kevesen mernének szemtől szembe "pimasz"-nak nevezni, mert azt kockáztatná, aki ilyenre vetemedne, hogy galléron ragadnám és - ejnye kisnyuszi, gyere csak ki velem a peronra!- felkiáltással egy szigorú négyszemközti beszélgetés során rendre utasítanám arcátlanságáért.

Ami a virtuális világot illeti, itt ugyan több minden megengedett, de korántsem minden.

Az eddigi kommentjeim alapján nehézsúlyúnak tartom magam itt is, volt már néhány KO válaszom, de majd ezt magad is megtapasztalhatod.


" Ez már tényleg mindennek az alja."


Talán inkább a teteje.


"Ha nem tudsz érvelni, akkor ne írj, ez ennyire egyszerű. Amiket írtál pedig egyik sem helyes. "


Én fordítva gondolom.


"Szóval a kérdéseim ismét:

- Mitől robbant fel az "ősanyag"?


Kérdezd meg tőle, ezt senki sem tudja. A robbanás következményei viszont tapasztalhatók.


"- Az abiogenezis-t olvasd el újra és válaszolj: Hogyan épül fel egy protein nukleinsav nélkül, majd pedig az élőlény DNS nélkül? "


Ebben nem voltam jártas soha, de mint már írtam, nem dns volt a kezdeti információ hordozó, amely információkból is eleve sokkal kevesebb volt eleinte, valahogy így szól a teória, de elismerem, biológiai kérdésekben én nem vagyok túlzottan tájékozott, ha ez igazán érdekel, ne itt kérdezősködj, hanem a tudomány kategóriában, ott előfordulhat, hogy megkapod a választ. Vallásos embertől biztosan nem, én gépész vagyok, ami a csillagászattal kapcsolatos, ahhoz hozzá tudok szólni, az ilyesmihez nem, csupán elfogadom a magyarázatot, ami számomra megfelel és valójában nem is túlságosan érdekel az egész kérdés. Ezt lepasszolom.


"Bocs még azt elfelejtettem megkérdezni, hogy hogy sikerült megmérni a bicepszed? "


Szabócentivel.


"A bicepsznek semmi köze a fekvenyomáshoz. "


Valami azért van, de nem csak fekve, hanem számos módom tudok nyomni, ülve, állva, nagykabátban, erről biztosíthatlak. (Még hátulról is)


"De ki vagyok én, hogy egy gyúrósnak aki fekve nyom 120-al kioktassam?"


Ideje volt, hogy végre valami szerénységet is tanusíts, soha nem gondoltam volna, hogy idáig eljutsz.

A képet nem néztem meg, mert egyébként is csak passzióból csinálom, nem vagyok gyúrós. Régen sokat sportoltam, ennyi maradt meg belőle, meg néha a kismaratoni.

2014. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:

Folytatnám (ha megengeded), mert azért nem vagyok teljesen tudatlan biológiai kérdésekben sem, ezen a színvonalon hozzá tudok szólni, akkor is, ha elismerem, hogy teljes részletességgel már kevésbé vagyok tájékozott.

Az órás hasonlat főképpen azért értelmetlen, mert valójában egyedfejlődésről szól, egyetlen óráról, aminek rögtön egy meglehetősen fejlett változatának kellene létrejönnie, de az élet kialakulása egy folyamat, azt pedig részleteztem korábbi válaszomban, illetve felvázoltam az időmérés kialakulását és fejlődését napjainkig és valójában ez az, ami hasonlít, maga a két folyamat.

Attól eltekintve ugye, hogy óra valóban soha nem jön létre magától, mesterséges tárgy, amit az ember gyárt, ezzel szemben az élet kifejlődésének az útja az egysejtűtől a felnőtt emberig kitűnően megmutatkozik az egyedfejlődés során, hiszen mindenki egyetlen sejtből születik, így az egyedfejlődés végigjárja a törzsfejlődés útját nagy vonalakban.

A biogenezis nem teljesen ismert minden részletében, de azért sok minden ismert már és a réseket is kitöltik különféle elméletek, amik elismertetése folyamatban van és rövidesen meg is történik. Mindaddig felesleges ezt túlzottan vitatni, viszont akit érdekel, komolyabban is tájékozódhat felőlük, nekem más dolgok jobban fúrják az oldalam, megvárom, amíg valamire jutnak, de az általad feltett kérdésekre van válasz, nézz utána.

2014. márc. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:

Az ősrobbanás érdekel? Tessék:

[link]

Abiogenezis, a gének? Néhány cikk a témában, ezt talán meg tudod érteni:

[link]

[link]

Na ez viszont már nem ennyire közérthető, mélyvíz:

[link]


Ha más kételyeid id vannak, csak szólj.

2014. márc. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:

Ugyan, mit huzakodaz velük, ki a halált érdekel, hogy neki kételyei vannak. Nem egy Einstein a pali.

Foglalkoznál inkább normális dolgokkal, a Steyr vadvizin sem láttalak, pedig megbeszéltük, hogy jössz.

2014. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
Igazad van. Bocs, nem értem rá.
2014. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, tényleg fura egy gondolkodása van:


"Szóval, ha nem éri el az adott tömeget, nem indul be semmiféle láncreakció, így az elméleted miszerint az ősrobbanás a kritikus tömegtől indult be nem lehet igaz. "


Már miért ne, ha egyszer eléri? Az más kérdés, hogy az urán 235 izotópja kis mennyiségben található a természetben, ez az, ami instabil és láncreakcióra képes. Az urán 238 szerencsére nem, de az elvi kérdés egyértelmű, a láncreakció magától történik, a sorozatos maghasadások folytán. Ha ez nem így lenne, nem működnének az atomreaktorok sem. Ott ugyanis a lassítórudakkal éppen a láncreakciót akadályozzák meg, ha ez meghibásodik, sajnos magától bekövetkezik a bumm és elszáll minden, mint Csernobilban.


" Pimaszságod vérlázító, egy 18 évestől több tizteletet várna el az ember. Az utolsó vitád igencsak gyerekesre sikeredett."


Nono, ne minősíts kispajtás! Tiszteletet az értelmes emberek érdemelnek, az ilyen félműveltnek sem nevezhetők aligha. A te érveid inkább a gyermetegek és ez a fajta viselkedés. Vegyél vissza az arcodból, inkább tanuld meg az alapfogalmakat.

2014. márc. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
Mielőtt valamelyik félnótás rámpirítana, sajnos elírtam, a reaktorban nem megakadályozzák a láncreakciót, hanem szabályozzák, de ez vogül is értelemszerű.
2014. márc. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
Nem tesz semmit, a kisnyuszi úgysem érti, magas neki, mi meg tudjuk miről van szó.
2014. márc. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:

Na ja, azt egy gyp-s is megértheti, hogy ha valamit nem tudunk, akkor nincs válasz rá, ez meg folyton olyanokat kérdez, amiért Nobel díj jár annak, aki tudja.

Mitől indult be a nagy bumm?

Ha mégegyszer megkérdezi, szétkaparom magam.

2014. márc. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!