Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok Jehova tanúja miért teszi...

Sok Jehova tanúja miért teszi tönkre a saját családját?

Figyelt kérdés

Ha akkora szeretet van a lelkükben, akkor miért teszik boldogtalanná a szeretteiket? Miért viszik anyagi csődbe a családot! Igaz, én szám szerint "csak" 6 embert ismerek, aki követő, de borzalom ahogy élnek!

Általános,hogy irányítani próbálják a már felnőtt gyerekeik életét, folyamatosan pénzt kunyerálnak, dolgozni smafu, eltartatják magukat, van amelyik alkoholista! Az egyik nem engedi élni a gyerekét, mert teljesen kitartatja magát és ha a fia hátat fordít, inkább utcára kerül, de nem megy dolgozni. Folyamatosan jönnek a erkölcsi dumáikkal, közben meg minősíthetetlen az életmóduk! Ha valaki vallásos, lelke rajta, nem az én dolgom! De őszintén! Hogy lehetnek ilyen képmutatóak?

Ez nem provokációnak szánt kérdés! Komolyan érdekel hogy lehet egy ilyen ember tagja egy vallási felekezetnek? Nem minden tanura vonatkozik, de sajnos többségében ezeket tapasztalom.


2014. jún. 27. 14:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/125 anonim ***** válasza:
89%

"Mint már mondtam: akik nem a tanultak szerint élnek, nem maradnak sokáig a gyülekezet tagjai."


Szerintem meg ide nagyon jól passzol az a kérdés, hogy, akkor hogy kerültek bele a gyülekezetbe?

2014. jún. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/125 anonim ***** válasza:
0%
Biztos nem alkoholistaként!!!
2014. jún. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/125 sandor76 ***** válasza:
7%

Azert kerulhet be barki a gyulekezetbe,mert Jehova mindenkinek megadja a lehetoseget,hogy kozeledjen hozza.

Van aki ezt megteszi az elejen,de nem tud teljes mertekben valtoztatni a szokasain,vagy helytelen vagyain.

Ezek az emberek,ahogy Jezus meg is mondta a magveto peldazataban egy ideig maradnak aztan pedig mennek.

Sot nemelyek odaig mennek,hogy teljesen kifordulva magukbol artani akarnak akik meg Jehovat szolgaljak,csak azert,mert ok mar nem teszik.

Jezus ravilagitott, olyanok mint akik megfurodtek,de aztan visszaternek,mint a disznok ,hogy a sarban hemperegjek.

A mindvegig kitartani nem egy par evet jelent,hanem egy egesz eletformat amit Isten megkivan a kovetoitol.

Ahogy kozeledunk a vegido fele,ugy tisztul meg Jehova nepe folyamatosan,es nem egyszeru megallni.

2014. jún. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/125 A kérdező kommentje:

Tudod, az a szomorú, hogy akikről beszélek ÉVEK óta tagok! Hogyan is esnének ki, ha hétvégenként megy a kamu színészkedés?

Hogy kidobta a gyerekét ez tény! Nem mondom,hogy mind ezt teszi, de ha gondolod kérdezd már meg a férjemet milyen volt apa nélkül felnőni! Csak mert apuka inkább választotta ezt a sehovizmust, mint a fiát! Akkor volt 10! Éves! Erre mit lépsz? Ez nem most volt! Majd' 30 éve! Azóta is tag! Kiesett volna? Nem úgy tűnik! Ez nem általánosítás! Ez tény!

2014. jún. 28. 00:48
 25/125 A kérdező kommentje:
Amügy nyugodtan elmondhatodot álláspontodat a 144000rel kapcsolatban! Baromira érdekelne! Már azért is, mert jelenleg ez a legnagyobb marketingetek! Az elmúlt hónapban 3 különböző család csengetett be hozzánk, és mind ezzel érvelt, hogy ha nem csatlakozunk, nem leszünk benne abban a 144000 emberben, akik egyesülhetnek a mindenhatóval, meg megyünk a mennybe, meg amit akarsz! Akkor mi ez a riogatás?
2014. jún. 28. 00:58
 26/125 anonim ***** válasza:
6%

Kedves kérdezö,


bocsáss meg de árad a kérdésedböl valami kellemetlen...nem ismerlek, nem tudom mit éltél át.


De megmondom neked öszintén. Nagyon sok tanú átéli, hogy kitagadja családja, csúfolják, megvetik. Személyesen ismerek ilyeneket. Szörnyü hisztériát lerendeznek velük a legközelebbi rokonaik, csak azért hogy pld. nem ünneplik a karácsonyt.


Ugyanakkor ismerek olyan családokat is, ahol békesség van, és mivel szeretik egymást mint rokonok, képesek tolerálni is egymást nézetét. Ilyen az én családom is. /hála Istennek/ Különféle vallásos nézetü emberek, ateisták is, és mégis szeretjük egymást. Nincs hiszti.


Azt is tudom, mennyire képesek az emberek minket befeketíteni, átéltem a saját börömön... de ezt tették Jézussal is.


Tudod mi a munka után a szabad idönben megyünk az emberekkel beszélgetni, tanítani öket a Bibliából. Ugyanakkor végezzük a házunk körüli munkát is, általában szépen berendezett otthonaink vannak, a legtöbbnek autója, a közlekedés miatt.... mit gondolsz, ha nem dolgoznánk, honnan volna? Elég egy kis logika.


Aki nem oda való, és nem akar megváltozni, tényleg ki van közösítve a Biblia tanácsa alapján. Élheti az életét, ahogyan kívánja. Tudod az elsö századi keresztények között is ez így volt. Az hogy valaki ma jól viselkedik, holnap lehet minden másképp, éppúgy mint Júdás, aki elárulta Jézust. Amikor tanitvány lett, jó szíve volt, de lassacskán tolvajjá vált, és bizony az ember lelkiismerete megkeményedhet, majd a végén árulóvá vált....


Katy

2014. jún. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/125 anonim ***** válasza:
91%

"Biztos nem alkoholistaként!!!"


Na de ez tudod mit jelent? A múltban az egyén NEM Tanúként boldogabb volt, mint mos Tanúként. Ez az általános...hogy az alkoholizmus egyfajta boldogság mibenlétének a keresése. De persze a lényeg az, hogy mentálisan egészségesebb egyén volt a gyülekezet előtt. Ebből adódik a kérdés, hogy mi történt a gyülekezetben?


"Azert kerulhet be barki a gyulekezetbe,mert Jehova mindenkinek megadja a lehetoseget,hogy kozeledjen hozza. "


Azért a teljes Tanúvá válás nem egyik-napról a másikra történik. A tényleges "csatlakozást" megelőzi egy hosszabb tanulási időszak, és már itt ki kellene szűrni az önpusztító egyéneket.

2014. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/125 anonim ***** válasza:
83%

Két Jehova tanúja családot ismerek, egyik még nagyjából normális a legtöbb tekintetben, de a másik iszony: a szeretet meg a jóság nevében ütik a gyerekeiket, fenyítések ezerrel, ostoba, értelmetlen egyéb büntetések ( kukoricán térdepelés a sötét sarokban; igen, itt a 21. században, meg hasonlók ), olyan rendszeretet, ami már pszichiátriai eset szerintem, stb. A gyerekeik kizárt, hogy egészséges felnőttek lesznek!


Amúgy nem csak a Jehovásoknál vannak durva dolgok, de valamiért őket találják be mindenütt a legjobban. Lehet, hogy valóban közöttük fordul elő a legtöbb nagyon gázos eset?

2014. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/125 anonim ***** válasza:
83%
Eszembe jutott még egy eset. Egy nővel beszélgettem -kifejezetten vonzó volt külsőre-, és valahogy szóba ejtettem én magam, hogy mikben hisz, mi az életfilozófiája, és erre pontosan ezt válaszolta: MI egy olyan istenben hiszünk -és itt szakítottam félbe azzal, hogy Jehova tanúja vagy?! -és persze az volt. Miért van az, hogy nekem ebből a fél mondatból rögtön leesett, hogy milyen vallású? :) Persze nem lett semmi a nővel; aki nem jutott el odáig, hogy ő hisz, hanem csak a 'mi hiszünk', olyan nekem nem kell.
2014. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/125 anonim ***** válasza:
92%
Nekem van egy húgom, ő még kicsi, nem érti ezeket a dolgokat. 10 éves kora óta anyu nem ünnepel velünk. Még születés napján sem köszönti fel. Olyankor a szívem szakad meg, meg húgimé is. Anyumnak alapból pszichés problémái vannak, amit húgom is örökölt. De a lényegen nem változtat, hogy egy anyát elszakítotok a két lányától. Csak arra buzdítjátok, ami a ti érdekeiteket szolgálja. Elhiszem, ahol az egész család belép, ott egyetértés van. De mindenkinek szabad akarata van. Azért, mert különbözők a nézeteink, szerintem nem kell senkit '' kiközösíteni'' vagy a ti Bibliátokban nincs benne, hogy szeresd felebarátod? A ti vallásotok arról szól, ha kell a saját véred közösítsd ki?
2014. jún. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!