Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok Jehova tanúja miért teszi...

Sok Jehova tanúja miért teszi tönkre a saját családját?

Figyelt kérdés

Ha akkora szeretet van a lelkükben, akkor miért teszik boldogtalanná a szeretteiket? Miért viszik anyagi csődbe a családot! Igaz, én szám szerint "csak" 6 embert ismerek, aki követő, de borzalom ahogy élnek!

Általános,hogy irányítani próbálják a már felnőtt gyerekeik életét, folyamatosan pénzt kunyerálnak, dolgozni smafu, eltartatják magukat, van amelyik alkoholista! Az egyik nem engedi élni a gyerekét, mert teljesen kitartatja magát és ha a fia hátat fordít, inkább utcára kerül, de nem megy dolgozni. Folyamatosan jönnek a erkölcsi dumáikkal, közben meg minősíthetetlen az életmóduk! Ha valaki vallásos, lelke rajta, nem az én dolgom! De őszintén! Hogy lehetnek ilyen képmutatóak?

Ez nem provokációnak szánt kérdés! Komolyan érdekel hogy lehet egy ilyen ember tagja egy vallási felekezetnek? Nem minden tanura vonatkozik, de sajnos többségében ezeket tapasztalom.


2014. jún. 27. 14:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/125 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 24 %!

Pont ilyeneket szövegel anyum is, tényleg nagyon sajnálom, hogy így kimossák az agyatokat. BÁRMIT megtennék, hogy visszakapjam anyámat, mivel a szektás sztorija előtt olyan volt, mint egy anya, persze hibákkal. DE nem ilyen csőlátással. Tudod mit mondok még neked, nem érdekel ha az egész világ jehova tanuja lesz, de a családomat és a szeretteimet nem adom!

2014. jún. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/125 anonim ***** válasza:
82%

Jehova Tanúi az Őrtorony szervezet szolgálatában állnak, és nekik azt kell tenni, amit a szervezet mondd, különben kiközösítik. Egy Tanú gondolkodásában pedig ez óriási hiba, mert ők úgy tanítják, hogy ahhoz, hogy valaki örök életet kapjon a szervezethez kell tartozni.


Tehát ne felejsd el: Egy Jehova Tanúja számára a legfontosabb: Az Őrtorony szervezet. Ha kell, akkor még a családtagjaikat is kiközösítik.

2014. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/125 anonim ***** válasza:
19%

"De sokan ismerik a Tanúkat, ez a ti szerencsétlenségetek."


Te idegbeteg...

2014. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/125 anonim ***** válasza:
0%

"éppen ez a lényeg, hogy józan ésszel felfoghatatlan amit csinálnak."


Mert mit csinál egy Istenhez hűséges Jehova Tanúja? Mert ahogy mondtam, sok-sok ember tapasztalata szerint többségében ilyenek.


Kedves kérdező! Persze, írtad, hogy nem provokáció, de írni sok mindent lehet, és ne is haragudj, de mégsem fogalmazol korrektül. És erre rá is világítottam. Hogyan ÁLTALÁNOSÍTHATSZ néhány Tanú állítólagos ismerete után úgy, hogy azt írod: "többségében ezeket tapasztaltam"?! Lepereg?

Ellenőrizhetetlenül SZEMÉLYESKEDSZ! Ez így tisztességes szerinted?


Kedves 11-es! Egyértelműen lelepleztelek abban, hogy NEM mondtál igazat. Olyan dolgokat állítottál a Tanúkról, amivel megrágalmaztad őket. Miért nem ismered be?

Te is érzelmi kérdést csinálsz valamiből, amit itt senki más sem tud leellenőrizni. Azt állítod anyádról, hogy sokkal rosszabb lett, mint anya, mióta Tanú lett. Én pedig azt állítom, hogy a legtöbben, akik ismernek minket pontosan tudják, hogy ha egy szülő alkalmazza az életében azt, amit a Biblia alapján a szülői felelősséggel kapcsolatban tennie kell, akkor CSAK és KIZÁRÓLAG jobb anya, jobb apa lehet, nem pedig rosszabb. Ez egyszerű és egyértelmű tény, hiszen a bibliai alapelvek alkalmazása csak jobbá tehet. Aki nem alkalmazza, az pedig nem lesz sokáig a gyülekezet tagja, ennyi.

2014. jún. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/125 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 12-es! Jehova Isten szolgálatában állnak, és azt kívánják tenni, amit a Szavában tanít az emberi viselkedésnormákról. A 13-as gúnyos és nagyképű hozzászólásod nyilván azt sejteti, hogy nem sokat tudsz ezekről. :)


"Ha kell, akkor még a családtagjaikat is kiközösítik."


Melyik család az (tágabb értelemben), ahol mindenki mindenkivel egyetért és nem történt már olyan, hogy egyes tagjaikkal, a saját és szeretteik érdekében megszakították a kapcsolatot, mert veszélyes volt az illető a közösség szellemi vagy fizikai életére???

2014. jún. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/125 anonim ***** válasza:
83%

[link]

24% Válogass nyugodtan! Itt már úgy is teljesen nevetségessé tetted magad.

2014. jún. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/125 A kérdező kommentje:
Én pedig pont azt látom,hogy otthon az emberek megszűnnek normálisak lenni és csak és kizárólag a gyülekezetnek élnek mindent és mindenkit semmibe véve! Hiába mondod,hogy ha a biblia szerint élne... Nem aszerint élnek sokan a tanuk közül! Családokat látok rámenni erre! És ez mind csak azért van, mert a sok felhomályosult bele akar tartozni a 144000be, mert ez fontosabb,mint boldogan, szeretetben élni! Saját magamat lőném agyon,ha utcára dobnám a gyerekemet bármi miatt! Lesülne a képem,ha kunyerálnék! Lehet,hogy hétvégenként minden tag felveszi a szépruhát meg a műmosolyt, de nem él mind hithű életet! Ezt persze nehéz is lenne leellenőrizni, hiszen kívülről látjátok egymást. Erről max a családtagok tudnak mesélni, de ilyenkor meg az van, mint fentebb produkáltál!
2014. jún. 27. 17:42
 18/125 anonim ***** válasza:
86%
Mert agy mosottak mindannyian, 24-es te meg pszichiátriai eset vagy.
2014. jún. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/125 anonim ***** válasza:
0%

"Hiába mondod,hogy ha a biblia szerint élne... Nem aszerint élnek sokan a tanuk közül! Családokat látok rámenni erre!"


Mint már mondtam: akik nem a tanultak szerint élnek, nem maradnak sokáig a gyülekezet tagjai. És vajon kinek a hibája, ha valamely, a Biblia szerint is elítélt viselkedés miatt családok mennek tönkre? A Biblia hibája? Biztos nem. A szervezet hibája? Miért lenne?! Ha minden szeretetteljes segítség ellenére sem él az illető a lehetőséggel, ne a segítő hibája legyen már.


"És ez mind csak azért van, mert a sok felhomályosult bele akar tartozni a 144000be, mert ez fontosabb,mint boldogan, szeretetben élni!"


Na erre már én is azt tudom csak mondani, hogy agyrém. Ha tudnád miről is beszélsz, Istenem!


Melyik Tanú dobja utcára gyerekét? Miért rágalmazol megint? A kunyerálással, vagyis a muteroddal kapcsolatban pedig már leírtam mi a véleményem.


"Lehet,hogy hétvégenként minden tag felveszi a szépruhát meg a műmosolyt, de nem él mind hithű életet!"


Így van! De nem a többség és aki nem él hithű életet, az elbukik.

2014. jún. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/125 anonim ***** válasza:
93%
24-es mi a véleményed arról, hogy megtalálták a eredeti Bibliát Törökországban?Amit abban leírnak, a tudósok szerint az iszlám áll a legközebb a létező vallások közül. Ha ez valami kitaláció, akkor miért követeli a Vatikán?
2014. jún. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!