Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert van ennyi idiota,...

Miert van ennyi idiota, beszukult agyu ember a Foldon?

Figyelt kérdés
Nyilvan azt hittetek, hogy en is a vallast akarom kritizalni, de sajnos itt pont az ellenkezojerol lenne szo.En csak tegnap kezdtem el olvasni a vallasos temakat itt a gyakorikerdeseken, de annyi buta ember+hozzaszolas van, hogy az nem lehet igaz.Miert van az, hogy az emberek lehulyezik a keresztenyeket meg azokat, akik hisznek Istenben?Szerintem pont az vall a butasagra, hogy uton-utfelen azt hangoztatjak, hogy NINCS Isten...ezt egyik kommentemben is megirtam, hogy az ateistak se lehetnek biztosak abban, hogy nincs Isten (vagy ha igen, akkor irjatok nehany bizonyitekot, legyszives, mert kivancsi lennek, hogy mi alapjan vagytok benne biztosak, hogy nincs?-de olyat legyszi ne irjatok, hogy azert, mert haboru van stb- az emberek buneiert nem Istent kell felelosse tenni.)Na mindegy, szoval nem ertem, hogy a hivok es nem hivok, miert nem fernek el egymas mellett bekeben?Senki nincs rakenyszeritve, hogy higgyen, es nem hiszem, h a keresztenyek sok vizet zavarnak(zavartak) az ateistak eleteben(pont a forditottja, lasd keresztenyuldozesek...)Szerintem annyira primitiv dolog valakit kinevetni, vagy megvetni a vallasa miatt, en meg akkor sem tennek ilyet, ha nem lennek hivo.Ti miert csinaljatok?
2010. jan. 7. 16:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/159 anonim ***** válasza:
35%
nem az első és nem is a második hozzászóló vagyok...viszont szerintem itt nem a keresztény, vagy nem keresztény intelligens hívőn múlik, hogy a másik fél ért-e, avagy nem, hanem a másik félen befogadja-e, elfogadja-e, van-e érdeklődése egyáltalán? És nem is a vallás felé, hanem az Isten-tudatosság irányába. Ezt el kell fogadni és tudom, hogy nehéz.
2010. jan. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/159 anonim ***** válasza:
71%

Nehogymár az ateisták bizonyíták be hogy nincs isten. Azért nem ugyanaz bebizonyítani a van-t vagy a nincsent. Ha valakit le akarnak tartóztatni, nehogymár a "gyanusítot" bizonyítsa, hogy nem bűnös. Ez nem így megy.

Ha valaki nem írja meg a Biblát nem jutna senkinek sem az eszébe ez az egész istenhit. Továbbá annyi bizonyíték van a biblia ellen, hogy hihetetlen, de a természetesen "NEM beszűkült agyú" hívők csak annyit tudnak hajtogatni, hogy Isten útjai kifűrkészhetetlenek, meg a Sátán tehet róla, meg mittudomén.

2010. jan. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/159 anonim ***** válasza:
85%

Én viszont az első vagyok, és egyetértek a 17:10-essel.

Majd ha én hívő akarok lenni, akkor elkezdem olvasni a bibliát, de ne akarják már rámkényszeríteni.

2010. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/159 anonim ***** válasza:
74%
Vegyük pl. a betegségeket. Tegyük fel, hogy a sátán teremtette a vírusokat, a rákot, az összes betegséget, sőt minden rosszat. De sátánt isten teremtette, ő adott neki hatalmat. Mivel isten mindenható, ezért végtelen intelligenciával, hatalommal rendelkezik, belelát mindenki lelkébe. De NEM. Hatalmat adott a sátánnak, esélyt adott neki hogy bizonyítsa hogy jobb isten lenne nála, noha belelátott a lelkébe, elméjébe és tudta mi fog történni. Ezt még egy ember is kilogikázhatta volna, nehogymár Istennek ne menjen.
2010. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/159 A kérdező kommentje:
1:A Biblia megirasa az istenhitbol alakult ki, es nem forditva...valami alapja nyilvan volt neki 2:A Biblia mellett biztosan van legalabb annyi erv, mint ellene, de a nem hivok persze csak az ellenerveket ismerik+szajkozzak 3:a lenyeg ugyanaz, ha nem tudod biztosan, hogy nincs Isten, nem allithatod, hogy nincs, de ha megis ezt teszed, ne hulyezd le azokat, akik azt allitjak, hogy szerintuk meg van.A keresztenyek miert nem nevetik ki a nem hivoket???es forditva miert igen?ez volt az eredeti kerdes.
2010. jan. 7. 17:19
 16/159 A kérdező kommentje:
Amugy ha jobban megnezitek, ponthogy a jehovak meg a hitgyulisek, meg az ilyen izek azok, akik teletomik a fejedet mindenfele marhasaggal, meg agyalnak, teritgetnek.En 23 eves vagyok, es nagyon sok keresztenyt ismerek, de soha senki nem ment az agyamra, nem teritgetett.nem is foglalkoztam a vallassal nagyon sokaig,es kesobb sajat magamtol kezdtem el foglalkozni vele, anelkul, hogy valaki papolt volna.Amugy igaza van az egyik hozzaszolonak, hogy az embernek sajat maganak kell hogy felkeszuljon ra, es befogadja.En pont ezert nem is teritgetek soha senkit.
2010. jan. 7. 17:24
 17/159 anonim ***** válasza:
78%

Mondj 10 érvet a biblia mellett!

Azért 10et, mert 1 az jelentéktelen és a véletlen műve is lehet, akármi is legyen az.

2010. jan. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/159 anonim ***** válasza:
74%
és a sátános gondolatmenetemre sem válaszoltál. Meg tudod magyarázni nekem ez hogy történhetett meg?
2010. jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/159 A kérdező kommentje:
Eloszor szeretnem hallani, hogy mik a bizonyitekok a Biblia ellen?Es egyaltalan mi ertendo "bizonyitek a Biblia ellen" alatt?Az, hogy nem akkor keletkezett, amikor mondjak?Hogy hazugsagok vannak benne?vagy mi?Sajnos annyira nem vagyok jartas a tortenelemben, hogy kiseloadast tartsak neked arrol, hogy mikor keletkezett, stb., de annyi minden van benne, amirol megtapasztaltam, hogy igaz, hogy szamomra ez elegendo bizonyitek.A satanos dumarol meg elmondom az en verziomat, ami lehet, hogy nem helyes, de en igy gondolom:Isten azert engedte meg, hogy legyen satan, mert igy az emberek szabadon valaszthatnak jo es rossz kozott.Szerintem igy rostalja meg oket.Mindenkinek van valasztasi lehetosege, vagy a jot valasztja, vagy a rosszat.Azt nem tudom, hogy Istennek ezzel mi a celja, de azt kene megertenetek, hogy a keresztenyek sem tudnak minden keresztkerdesre valaszlni, mert Isten okosabb nalunk, es mi nem tudjuk felfogni, hogy mit miert tesz.Tudom, h ez kozhely, de igy van.
2010. jan. 7. 17:38
 20/159 anonim ***** válasza:
74%
Én meg azt nem értem, hogy a hívőknek mi baja van azzal, ha az ateista tudja hogy nincs isten. Én tudom, hogy nincs, és nem érmefeldobással jutottam erre az álláspontra, mi a bajod ezzel, miért kéne neked külön bizonygatnom? Olvass ateista gondolatokat is a több ezer éves biblia helyett, például: Viola Zoltán: A Nagy Ateista Könyv. Amúgy ez nem gyűlölködő fikázó olvasmány(mint általában az anti-ateista írások szoktak lenni), hasznos lehet a hívőknek is olvasni.
2010. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!