Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert van ennyi idiota,...

Miert van ennyi idiota, beszukult agyu ember a Foldon?

Figyelt kérdés
Nyilvan azt hittetek, hogy en is a vallast akarom kritizalni, de sajnos itt pont az ellenkezojerol lenne szo.En csak tegnap kezdtem el olvasni a vallasos temakat itt a gyakorikerdeseken, de annyi buta ember+hozzaszolas van, hogy az nem lehet igaz.Miert van az, hogy az emberek lehulyezik a keresztenyeket meg azokat, akik hisznek Istenben?Szerintem pont az vall a butasagra, hogy uton-utfelen azt hangoztatjak, hogy NINCS Isten...ezt egyik kommentemben is megirtam, hogy az ateistak se lehetnek biztosak abban, hogy nincs Isten (vagy ha igen, akkor irjatok nehany bizonyitekot, legyszives, mert kivancsi lennek, hogy mi alapjan vagytok benne biztosak, hogy nincs?-de olyat legyszi ne irjatok, hogy azert, mert haboru van stb- az emberek buneiert nem Istent kell felelosse tenni.)Na mindegy, szoval nem ertem, hogy a hivok es nem hivok, miert nem fernek el egymas mellett bekeben?Senki nincs rakenyszeritve, hogy higgyen, es nem hiszem, h a keresztenyek sok vizet zavarnak(zavartak) az ateistak eleteben(pont a forditottja, lasd keresztenyuldozesek...)Szerintem annyira primitiv dolog valakit kinevetni, vagy megvetni a vallasa miatt, en meg akkor sem tennek ilyet, ha nem lennek hivo.Ti miert csinaljatok?
2010. jan. 7. 16:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/159 anonim ***** válasza:
68%
"Szerintem igy rostalja meg oket." Az embereket? De hisz Isten már azelőtt megbüntetett minket, hogy bűnbe estünk volna. Mivel a sátán miatt lettünk kiűzve az édenkertből, miatta lettünk tökéletlenek. Bár akkor sem voltunk tökéletesek mikor ott voltunk, egy szellemi fogyatékos szintjén állhatott Ádám meg éva, ha egyszer világosan elmondta Isten de ők megszegték.
2010. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/159 A kérdező kommentje:
Egyebkent ez a nagy duma, hogy igy meg ugy nem igaz a Biblia, ezt altalaban azok mondjak, akik meg eletukben ki sem nyitottak.csak egy erdekes resz, olvass bele mondjuk a jelenesek konyvebe, lehet, hogy meg fogsz lepodni, mennyi dolgot ir, ami elgondolkoztato...es a bibliat nem szo szerint kell ertelmezni, mert ugye ebbe szoktak a legtobbszor belekotni, hogy szerintuk keptelensegek vannak benne leirva.A biblia peldazatokban beszel, egy kicsit el kell rajta agyalni, kommentart olvasni hozza, vagy elbeszelgetni valakivel, aki meg tudja magyarazni, hogy mirol van szo pontosan.Es meg egy dolog, szerintem ma mar az alapmuveltseghez tartozik, hogy az ember legalabb egy kicsit ismerje a Bibliat...
2010. jan. 7. 17:46
 23/159 anonim ***** válasza:
86%
A kérdező egy nagyon értelmes ember nekem ez jött le az egészböl, akik meg ellene érveltek gyerekes butaságokat mondtak h még végigolvasni se volt érdemes. Bírom ahogy az ateisták nagy felvilágosultnak képzelik magukat és köpködik az egyházat meg a vallást mint okos emberek akiket már iylennel nem lehet megvezetni miközben nem veszik észre h kétpofára zabálják a világban a nyugati világ kőkemény antikeresztény propagandáját. "Mindig az az elnyomó, akit tilos szidni" Nos melyik az a népcsoport ma Magyarországon és Európában akit tilos szidni? Na teccik má érteni???
2010. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/159 A kérdező kommentje:
Az ember az Edenkertbol azert uzetett ki, mert egy olyan dolgot csinalt, amit nem kellett volna.A SAJAT!!!akaratabol.Isten megmondta, hogy ne csinalja.Akkor miert Isten hibaja?
2010. jan. 7. 17:49
 25/159 anonim ***** válasza:
72%
Már ha az édenkert valóban létezett. Erre szeretnék valami konkrét bizonyítékot. Nem a bibliára gondolok.
2010. jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/159 A kérdező kommentje:
Tolem akarsz konkret bizonyitekot az edenkert letezesere??Ugyan, ne nevettess mar...ha nem vetted volna eszre, harom oldal ota arrol beszelek, hogy mindenki azt hisz, amit akar, es ha nem akarod elhinni, hogy nincs, akkor ne hidd, de ne hulyezz le engem, aki hiszem, hogy van.Mert akkor tessek, bizonyitsd be te, hogy nincs edenkert!Nem latod, hogy milyen parttalan ez a vita?
2010. jan. 7. 17:55
 27/159 A kérdező kommentje:

Es mi az, hogy nem a bibliara gondolsz?

A fotokra vagy kivancsi, amiket akkor csinaltam, mikor ott jartam, vagy mi??:-)

2010. jan. 7. 17:56
 28/159 A kérdező kommentje:
Es miert lett volna fogyatekos Adam es Eva?Te sosem tettel meg olyan dolgot, amirol elmondtak neked, hogy ne tedd, es utana viselned kellett a kovetkezmenyeket?
2010. jan. 7. 18:02
 29/159 anonim ***** válasza:
86%

A szűkagyúság és az idiotizmus demokratikus: minden csoportnak jut belőle. Vannak szűkagyú hívők és szűkagyú ateisták is, valószínűleg kb. ugyanolyan arányban.


"Miert van az, hogy az emberek lehulyezik a keresztenyeket meg azokat, akik hisznek Istenben?Szerintem pont az vall a butasagra, hogy uton-utfelen azt hangoztatjak, hogy NINCS Isten..."


Egyik sem vall butaságra. Az érvelés színvonala utal arra, hogy az illető buta-e vagy sem. Lehet úgy érvelni Isten létezése mellett, mint Molnár Tamás, meg lehet úgy is, hogy "ha nem hiszel Istenben, nem vagy jó ember". Lehet érvelni az ateizmus mellett úgy is, mint mondjuk Feuerbach, meg lehet úgy is, hogy "Farkas Berci se látta, amikor fent volt az égben, tehát nincs".


A primitív érvelés BÁRMI mellett buta emberre vall, a színvonalas érvelés BÁRMI mellett okos emberre.


"kivancsi lennek, hogy mi alapjan vagytok benne biztosak, hogy nincs?"


Ez egy DÖNTÉS, amit az ember meghoz, és UTÁNA érvel. A teizmus és az ateizmus két különböző világkép. Az egyik világkép mindenre egy istennel válaszol, a másik meg egy semmivel. Mindkettőt jó alaposan ki lehet bélelni érvekkel, ideológiákkal és gondolatmenetekkel, de a kettő között nincs híd.


Ateisták részéről önáltatás azt hinni, hogy érvek hatására lettek ateisták. Hívők részéről önáltatás azt hinni, hogy érvek hatására lettek hívők. valójában mindig az ember életében előforduló személyes példák, élmények hatása a döntő. Ezek hatására az ember eldönti, hogy hívő lesz-e vagy ateista (vagy ami a leggyakoribb: hogy ez az egész téma nem hozza lázba!), és az érvek összekotrása csak ezt követi rendszerint.


"Na mindegy, szoval nem ertem, hogy a hivok es nem hivok, miert nem fernek el egymas mellett bekeben?"


Miért, valaki megütött valakit? Valaki megölt valakit? Nem. Hülyeségnek tartom, hogy mindenki bólogasson, mindenki mindenkivel értsen egyet, mert különben "nincs béke". Ha mindenki mindig egyetért és semmiről sincs vita, mert juj, ha vita van, akkor nincs "béke": ez egyenes út az elhülyüléshez.


"Szerintem annyira primitiv dolog valakit kinevetni, vagy megvetni a vallasa miatt, en meg akkor sem tennek ilyet, ha nem lennek hivo.Ti miert csinaljatok?"


Mások kigúnyolása, kinevetése stb. primitív dolog, de egyeseknek szüksége van rá. Pl. az ateista hittérítők általában azért szeretik gúnyolni a hívőket, mert élvezik, hogy ők "racionálisabbak", "tudományosabbak" a hívőknél csak azért, mert ateisták. Amire én meg azt mondom, hogy azt, hogy valaki tudományos és racionális elme, nem azzal bizonyíthatja, ha neten olvasott ateista lózungokat ismételget, hanem azzal, ha mondjuk ledoktorál fizikából.

2010. jan. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/159 anonim ***** válasza:
33%

"Már ha az édenkert valóban létezett. Erre szeretnék valami konkrét bizonyítékot. Nem a bibliára gondolok."


Minimális irodalomtudással fel se tennéd ezt a kérést. Az édenkertet szimbolizálja a tökéletes világot, amit az ember megkapott volna "nembűnelkövetés" ellenében, de megszegte, és Isten dühhel megtelve kiutasította onnan, és ezért van ott a világ, ahol. Az akori ókori író/kinyilatkoztatást leíró Isten dühét nem tudta saját szavaival elmondani,ezért így próbálta ezt érzékeltetni. De Isten szeret, és nem hagyta el népét, és a világért elküldte Jézus Krisztust.

2010. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!