Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert van ennyi idiota,...

Miert van ennyi idiota, beszukult agyu ember a Foldon?

Figyelt kérdés
Nyilvan azt hittetek, hogy en is a vallast akarom kritizalni, de sajnos itt pont az ellenkezojerol lenne szo.En csak tegnap kezdtem el olvasni a vallasos temakat itt a gyakorikerdeseken, de annyi buta ember+hozzaszolas van, hogy az nem lehet igaz.Miert van az, hogy az emberek lehulyezik a keresztenyeket meg azokat, akik hisznek Istenben?Szerintem pont az vall a butasagra, hogy uton-utfelen azt hangoztatjak, hogy NINCS Isten...ezt egyik kommentemben is megirtam, hogy az ateistak se lehetnek biztosak abban, hogy nincs Isten (vagy ha igen, akkor irjatok nehany bizonyitekot, legyszives, mert kivancsi lennek, hogy mi alapjan vagytok benne biztosak, hogy nincs?-de olyat legyszi ne irjatok, hogy azert, mert haboru van stb- az emberek buneiert nem Istent kell felelosse tenni.)Na mindegy, szoval nem ertem, hogy a hivok es nem hivok, miert nem fernek el egymas mellett bekeben?Senki nincs rakenyszeritve, hogy higgyen, es nem hiszem, h a keresztenyek sok vizet zavarnak(zavartak) az ateistak eleteben(pont a forditottja, lasd keresztenyuldozesek...)Szerintem annyira primitiv dolog valakit kinevetni, vagy megvetni a vallasa miatt, en meg akkor sem tennek ilyet, ha nem lennek hivo.Ti miert csinaljatok?
2010. jan. 7. 16:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/159 A kérdező kommentje:
20:45 nagy tevedesben vagy, ha jobban elolvastad volna a kerdest, lathattad volna, hogy azokat az embereket idiotaztam le, akik kigunyoljak a vallasos tarsaikat, es nem azokat, akik masban hisznek, mint en.Egyebkent a kommentek alapjan rajottem, hogy valoban rengeteg beszukult ember el a foldon, kb. 90%-a a valaszoloknak meg azt se fogta fel, hogy mirol szol a kerdes...
2010. jan. 7. 20:58
 42/159 anonim ***** válasza:
80%

És miért idiótáztad le őket? Nem tetszik neked, hogy más a véleményük, mint neked?


Egyébként meg a kérdésedre a választ ne a fórumon keresd. Kérdezd meg az istenedet. Ő teremtette az összes embert, nem? Csak ő tudhatja, hogy miért teremtett ilyen embereket. :)))



Mellesleg meg írtál a kérdésedben pár dolgot, amiből egyértelműen látszik, hogy tele vagy előítélettel, elfogultsággal, kettős mércével és tudatlansággal:


1. A keresztényüldözéseket nem atisták okozták, hanem más vallásúak, esetleg kommunisták. (A komuizmus nem feltétlen jelenti az ateizmust, mint ahogy az ateizmus sem egyezik meg a komunizmussal. Én ateista vagyok, de nem vagyok kommunista. De tudomásom van emebrről, aki keresztény, de mindeközben a kommunizmust tartja elfogadhatónak.)

Viszont ateista-üldözést, meg a másként gondolkodók írtását a keresztények végzezték a legnagyobb vehemenciával a történelem folyamán, néha még manapság is:

[link]


2. Az nem tetszik neked, ha valaki kimondja a véleményét a vallásodról, de az már nem szúr szeemt neked, ha az ateistákat, vagy éppen más vallásokat fikáznak a keresztények.

Nem szúr szemet, ha a katolikus a Jehova tanúját szidja, vagy amikor a református a Hitgyülist (vagy vice versa).

Nem zavar téged, mikor a keresztény a muszlimot tartja a Sátán követőjének, és még sorolhatnám.

Miért?

Ez miért nem zavar téged? Miért csak az zavar, ha a kereszténységgel kapcsolatban merül fel valakiben ellenvetés?

2010. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/159 anonim ***** válasza:
75%

21:08


"1. A keresztényüldözéseket nem atisták okozták, hanem más vallásúak, esetleg kommunisták"


A kommunisták konkrétan ateisták voltak.

2010. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/159 A kérdező kommentje:
Igen, teny es valo, hogy sok mindent nem tudok, mert nem vegeztem egyetemet, de azert egy-ket dolgot eleg vilagosan latok.Legy szives ne vedd egy kalap ala a muszlim vallast, a hit gyulekezetet vagy a jehova tanuit a reformatus vallassal, mert van kulonbseg(nem is kicsi) akozott, amit az o vallasuk tanit, es akozott, amit Jezus tanit.Nem is akozott, amit tanitanak, hanem ahogy viselkednek...Es amit mar vagy egymillioszor leirtam, az esetek nagy tobbsegeben nem a keresztenyek fikazzak az ateistakat, hanem forditva...Egyebkent nem tudom, hol hallottad, hogy keresztenyek fikaztak volna az ateistakat???a pap beszelt errol a szoszeken?vagy piszkalt teged valaki eddig azert, mert nem hiszel Istenben?Azt viszont, hogy az ateistak fikazzak a hivoket, uton-utfelen hallani lehet,eleg, megnezni hozza egy-ket Gyakori kerdeses oldalt:-)
2010. jan. 7. 21:26
 45/159 A kérdező kommentje:
Egyebkent ez is annyira jellemzo azokra, akiket irrital a vallas, es a vallasos emberek, hogy egy hivonek eleg mondani egy rossz szot(jelen esetben idiota), vagy barmi rosszat tesz, azonnal ezen lovagolnak, mert ugye egy kereszteny nem tehet semmi rosszat, hat nagy tevedes, ez nem igy van.A keresztenyek ugyanugy hibazhatnak, meg kovethetnek el bunoket, csak annyi a kulonbseg, hogy nekunk ott az orom, hogy megbocsattatnak a buneink, meg hogy van mibe kapaszkodnunk.Es hiaba is gunyolodtok ezen, a vallasom nekem oromet okoz, es nekem igy teljes az eletem.
2010. jan. 7. 21:35
 46/159 anonim ***** válasza:
32%

"A kommunisták konkrétan ateisták voltak."

Meg a nagy lópikulát. Voltak köztük sokan, de nem mindenki.


"Legy szives ne vedd egy kalap ala a muszlim vallast, a hit gyulekezetet vagy a jehova tanuit a reformatus vallassal, mert van kulonbseg(nem is kicsi) akozott, amit az o vallasuk tanit, es akozott, amit Jezus tanit."

Látod, kirekesztő vagy, és a kettős mércéd is határtalan.


"Nem is akozott, amit tanitanak, hanem ahogy viselkednek..."

Most épp te is úgy viselkedsz. Miben vagy hát más?


"Es amit mar vagy egymillioszor leirtam, az esetek nagy tobbsegeben nem a keresztenyek fikazzak az ateistakat, hanem forditva..."

Igen? Ahogy végigolvasom a fórumot, kb. 50-50% az arány.


"vagy piszkalt teged valaki eddig azert, mert nem hiszel Istenben?"

- Megsúgom neked, hogy az Egyesült Államokban ha ateista vagy, akkor sokkal kisebb az esélyed a munka megszerzésére, mintha hívő lennél. És hivatalosan is ez az elfogadott trend sok helyen.

- Itt a fórumon nem egy topik van olyan, amilyet te nyitottál. Ha visszaolvastál volna, akkor megnyitnod sem kellett volna.


"mert ugye egy kereszteny nem tehet semmi rosszat, hat nagy tevedes, ez nem igy van.A keresztenyek ugyanugy hibazhatnak, meg kovethetnek el bunoket, csak annyi a kulonbseg, hogy nekunk ott az orom, hogy megbocsattatnak a buneink, meg hogy van mibe kapaszkodnunk"

1. Feltéve, ha megbánod. Ráadásul a vallásod nem azt mondja, hogy elkövethetsz bűnt. Mindenképpen a jóra kel törekedned, és nem megpróbálni kijátszani a dolgot azzal, hogy "majd megbocsátanaka nekem". Neked eleve nem is szabadott volna megnyitnod ezt a topikot, mert csak indulatokat generálsz és másokat sértegetsz. De ha már megnyitottad, és tudod, hogy ez nem volt szerencsés dolog (hiszen Jézus "tartsd oda a másik orcádat is" parancsát szegted meg), az lenne a dolgod, hogy bocsánatot kérj, majd ne írj többet. Mert így felelnél meg a valásod követelményeinek. De most sem ezt teszed.

2. Máris megpróbáltad magadat többnek beállítani, mint azok, akik nem vallásosak. Azt sugallod, hogy te ezzel több vagy, meg hogy az ateistáknak nincs mibe kapaszkodniuk. Ezek után ne csodálkozz azon, ha az ateisták elítélnek a felsőbbrendűségi komplexusodért.

2010. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/159 anonim ***** válasza:
74%

Részletek a 2. Vatikáni Zsinatból


Az emberi méltóság lényeges része az Istennel való közösségre szóló meghívás. Az ember kezdettől fogva párbeszédre hivatott Istennel, ugyanis csak azért létezik, mert Isten szeretetből megteremtette és szeretetből létben tartja, s csak akkor élhet teljesen az igazság szerint, ha önként elismeri ezt a szeretetet és rábízza magát a Teremtőjére. Kortársaink közül sokan azonban föl sem fogják ezt a bensőséges és éltető kapcsolatot Istennel, vagy kifejezetten elutasítják, ezért az ateizmust korunk legsúlyosabb tényei közé kell sorolni, és nagyon komolyan meg kell vizsgálni.


Az Egyház, hűségesen Istenhez és az emberhez, nem tehet mást, mint hogy fájdalommal, de teljes határozottsággal elítélje, miként korábban is tettexxiii ezeket az ártalmas tanításokat és cselekedeteket, melyek ellentmondanak az értelemnek és az általános emberi tapasztalatnak, az embert pedig megfosztják veleszületett méltóságától.


Az ateizmus gyógyszerét a helyesen előadott tanítástól és az Egyház és tagjainak kifogástalan életétől kell várnunk.


"ateizmus gyógyszerét"


Ez az egyház hivatalos álláspontja. Beteg lennék?

2010. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/159 A kérdező kommentje:

1.Kirekeszto lennek?(hoppa, mar ide is befurakodott ez a szo....)es miert?azert, mert kulonbseget teszek a sajat vallasom kozott,ami a szeretetre tanit, es a tobbi, agymoso szekta kozott, ami az emberek karara van?Ne gyere nekem most a boszorkanyuldozessel stb., mert most a jelenrol van szo, es a jelen helyzetben azt hiszem, hogy az en vallasom kapcsan nem tortennek gyilkossagok, nem gomboljak le az emberrol az utolso vasat is, es nem jarnak hazrol hazra, hogy a tanaikat terjesszek...mint ahogy tortenik az elobb emlitett vallasoknal.

2.en nem fikazom azokat, akik nem hisznek Istenben, azok nem tetszenek, akik engem fikaznak, de ez sztem termeszetes.Es mirol beszelsz?Ezen az egyetlen szon lovagolsz, hogy idiota, mert semmi mast nem tudsz felhozni.

3.50-50 %???hat, te valamit nagyon nem jol lattal, mert a kb 30 kommentbol ketto vagy harom volt, aki mellettem allt.

4.Na ez meg aztan vegleg nagy marhasag...nem tudom, hogy az usaban hogy mukodik, de kozlom veled, hogy itt magyaro-n igenis hatranyt jelent minden, ami a vallassal kapcsolatos, tudod te azt, hogy pl az egyhazi iskolaban dolgozo tanarok egy csomo juttatast nem kapnak meg, amit az allami iskolaban dolgozok igen, es minden modon probalnak alajuk tenni.Egyaltalan nem jelent elonyt, ha vki vallasos, sot.ezt nem tudom, honnan szedted.

+pontosan azert nyitottam ezt a topicot, mert kivancsi voltam, hogy mi az oka annak, hogy mindenki szidja a keresztenyeket?

5.Az osszes dolog, amit irsz, csak azt mutatja, hogy fogalmad sincs sem a vallasrol, sem a Bibliarol, de leginkabb erzelmileg nem fogod fel a dolgokat.Egyebkent, ha eszrevetted, te sokkal tobbet szidtal es provokaltal engem, olvasd csak vissza nyugodtan az osszes kommentet.Tudod az a baj, hogy sok ember-koztuk te is- probalja tulbonyolitani ezt az egesz vallas dolgot,bizonyitgatasok, meg szamok, meg tudomanyos alapok, stb.es nem ertik, hogy az egesz ennel sokkal egyszerubb.De kulonben ugyis hiaba magyarazok, ezt mindenkinek maganak kell megtapasztalnia.

2010. jan. 7. 22:25
 49/159 anonim ***** válasza:
57%

Nagy okoskának hiszitek magatokat, na képzeljétek én meg végeztem egyetemet, nem szoktam ilyen nagyképű lenni, de úgy érzem veletek megtehetem, mert én tudok egysmást, ti meg csak okoskodtok.

Szóval ott kezdődik a történet, hogy a nagy antikeresztény érveitek egytől egyig úgy h.lyeségek, ahogy vannak....de nembaj, folytassátok csak. Én nem oktatok tovább, úgy sem tudnék ide leírni 600 oldalt, ami egy rendes tudományos könyv terjedelméhez a belépő.


Amúgy valóban nem minden komcsi volt ateista, csak az amelyik még lélegzett és pislogott, azon kívül hogy több mint fele zsidó is volt.


na pás, h.lyegyerekek


Ui.: kirekesztő vagyok, meg rasszista, zikkajl....én nemtudok olyan szépen beszélni mint hős vezéretek:


http://www.youtube.com/watch?v=G1ECtQImPEA

2010. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/159 anonim ***** válasza:
89%

"De kulonben ugyis hiaba magyarazok, ezt mindenkinek maganak kell megtapasztalnia."


Ezzel nem értek egyet. A keresztény emberek nem saját maguk tapasztalják meg, hogy van Isten, mert akkor az egész emberiség a keresztény istenben hinne. A keresztény emberek igen jó része csak azét hisz a keresztény istenben, mert a környezete azt sugározza felé. Nincs itt semmilyen megtapasztalát csak megszokás az egész. És egyre kevesebb ember akar ilyen szokások szerint élni. Ezért is támadja annyi ember a keresztényeket. Arról már nem is beszélve, hogy bizonyos dolgokat (erköly, tisztesség, család szentsége, stb) egyszerűen kisajátítatok és ez egy idő után felháborító. Aki pedig nem fogadja el Jézust megváltónak azt rengeteg keresztény elítéli.



"Egyebkent nem tudom, hol hallottad, hogy keresztenyek fikaztak volna az ateistakat???a pap beszelt errol a szoszeken?vagy piszkalt teged valaki eddig azert, mert nem hiszel Istenben?"


A választ 21:56-kor megírtam. Akkor én miért ne támadjam őket. Jogom van megvédeni a saját hitelvemet olyan eszközökkel, ahogy azt ti is teszitek.

2010. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!