Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert van ennyi idiota,...

Miert van ennyi idiota, beszukult agyu ember a Foldon?

Figyelt kérdés
Nyilvan azt hittetek, hogy en is a vallast akarom kritizalni, de sajnos itt pont az ellenkezojerol lenne szo.En csak tegnap kezdtem el olvasni a vallasos temakat itt a gyakorikerdeseken, de annyi buta ember+hozzaszolas van, hogy az nem lehet igaz.Miert van az, hogy az emberek lehulyezik a keresztenyeket meg azokat, akik hisznek Istenben?Szerintem pont az vall a butasagra, hogy uton-utfelen azt hangoztatjak, hogy NINCS Isten...ezt egyik kommentemben is megirtam, hogy az ateistak se lehetnek biztosak abban, hogy nincs Isten (vagy ha igen, akkor irjatok nehany bizonyitekot, legyszives, mert kivancsi lennek, hogy mi alapjan vagytok benne biztosak, hogy nincs?-de olyat legyszi ne irjatok, hogy azert, mert haboru van stb- az emberek buneiert nem Istent kell felelosse tenni.)Na mindegy, szoval nem ertem, hogy a hivok es nem hivok, miert nem fernek el egymas mellett bekeben?Senki nincs rakenyszeritve, hogy higgyen, es nem hiszem, h a keresztenyek sok vizet zavarnak(zavartak) az ateistak eleteben(pont a forditottja, lasd keresztenyuldozesek...)Szerintem annyira primitiv dolog valakit kinevetni, vagy megvetni a vallasa miatt, en meg akkor sem tennek ilyet, ha nem lennek hivo.Ti miert csinaljatok?
2010. jan. 7. 16:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/159 A kérdező kommentje:
Milyen erdekes, igy visszaolvasva a kommenteket, jelen esetben nem en, a kereszteny gyozkodom az embereket arrol, amit hiszek, hanem ponthogy ok gyozkodnek engem a sajat igazukrol...egyebkent nem utott meg senki senkit, csak mint a kerdesemben irtam, nagyon sok olyan kommentet olvastam a vallasos resznel, ahol a nem vallasosak lehulyezik, nevetsegesnek tartjak a vallasos embereket.Es erre lettem volna kivancsi, hogy EZ miert van, mikor ok sem tudjak bebizonyitani a sajat igazukat?
2010. jan. 7. 18:24
 32/159 A kérdező kommentje:
Es tudjatok mit, nagyokosok?Igen, a keresztenyek kozott is vannak olyanok, akik beszukult agyuak, es idiotak, igaza volt az egyik valaszolonak.De miert van az, hogy mi nem nezzuk hulyenek az ateistakat, nem nevetunk rajtuk, es nem nezzuk le oket??Erre feleljetek!Mert ugyanis ez volt az eredeti kerdes, de 3 oldalon keresztul eddig meg egy normalis valaszt sem kaptam ra.
2010. jan. 7. 18:31
 33/159 anonim ***** válasza:
98%

"De miert van az, hogy mi nem nezzuk hulyenek az ateistakat, nem nevetunk rajtuk, es nem nezzuk le oket??Erre feleljetek!"


A fennhangon, másokat lekezelő módon kereszténykedés és ateistáskodás ugyanazt a szükségletet elégíti ki: sérült önértékelésű, frusztrált emberkék módszere arra, hogy fölényben érezzék magukat. A módszerük eltérő. Az arrogáns ateisták butáknak tartják a vallásosakat, hogy magukat okosnak érezhessék. Az arrogáns vallásosak az ateistákat gonoszoknak, erkölcstelennek tartják, hogy ilyen alapon magukat nemesebbeknek, jobbaknak érezhessék. Természetesen egyik álláspont sem Istenről vagy nemlétéről szól, hanem egókról.

2010. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/159 A kérdező kommentje:
Kosz a normalis kommentet.
2010. jan. 7. 18:57
 35/159 A kérdező kommentje:
Csak annyi a bibi a dologban, hogy akarmennyire is bizonygatjatok az ellenkezojet, igenis sokkal tobb pelda van arra, hogy a nemhivok piszkaljak a hivoket...En nem a normalis vita ellen vagyok, igaz, hogy nagyon rossz lenne, ha mindig beke lenne, csak valahol ertheto modon duhit, amikor olyan emberek nevezik rohejesnek a vallast, akiknek a kommentjeik alapjan az iqjuk a 30at se eri el...Sok ronda kommentet olvastam am, ugy altalaban ezzel a temaval kapcsolatban.Amugy mindegy igazabol, mar mondtam, reszemrol mindenki azt hisz, amit akar
2010. jan. 7. 19:02
 36/159 ceri ***** válasza:
59%

Erről van szó, amit a 18:13 mond.


"Én meg azt nem értem, hogy a hívőknek mi baja van azzal, ha az ateista tudja hogy nincs isten"


Csak az, hogy hazugság, mert nem tudod csak hiszed. De különben nincs bajom vele, hogy azt hiszed. A baj ott van, élből lehülyézitek azt aki másban hisz mint ti. Én magam is azért nyilvánulok meg ezen az oldalon, mert irritál, ahogy az ateisták (tisztelet a kivételnek) fölényeskednek a hívőkkel. Tudatlan primitívnek, jellemgyengének stb, minősítenek olyanokat, akiknek a kisujjukban is több van tudásból (tudományos ismeretekből) mint a minősítőnek.

Igaz vannak szekták, amelyek leginkább az identitás zavaros embereket tudják a soraikban, de ugyanígy az ateisták között is van mindenféle, jó-rossz, művelt és annak hiányában szenvedő.


A bizonyítással kapcsolatban meg annyit: annak kell bizonyítani aki állít valamit. Mindegy, hogy mi az állítás tartalma, milyen az előjele + vagy -. Ha azt mondod, hogy van, akkor azt kell alátámasztanod, ha azt, hogy nincs akkor meg azt. Én tudom, hogy egyiket sem lehet bizonyítani. Legfeljebb isten bizonyíthatná be, hogy létezik.

2010. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/159 A kérdező kommentje:
18:13-as, legyszi ird mar meg, hogy milyen koru vagy, es milyen nemu.
2010. jan. 7. 19:39
 38/159 anonim ***** válasza:
2010. jan. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/159 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező!


A kérdéseddel éppen te idiótáztad le azokat, akiknek más a gondolkodásmódja, vagy másban hisz, mást gondol, mint te.


Most akkor ki is az, aki megbélyegez másokat???

2010. jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/159 anonim ***** válasza:
74%
LoL Kedves kérdező, te nem bírod a kritikát, kritizálni viszont nagyon szeretsz :)
2010. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!