Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert van ennyi idiota,...

Miert van ennyi idiota, beszukult agyu ember a Foldon?

Figyelt kérdés
Nyilvan azt hittetek, hogy en is a vallast akarom kritizalni, de sajnos itt pont az ellenkezojerol lenne szo.En csak tegnap kezdtem el olvasni a vallasos temakat itt a gyakorikerdeseken, de annyi buta ember+hozzaszolas van, hogy az nem lehet igaz.Miert van az, hogy az emberek lehulyezik a keresztenyeket meg azokat, akik hisznek Istenben?Szerintem pont az vall a butasagra, hogy uton-utfelen azt hangoztatjak, hogy NINCS Isten...ezt egyik kommentemben is megirtam, hogy az ateistak se lehetnek biztosak abban, hogy nincs Isten (vagy ha igen, akkor irjatok nehany bizonyitekot, legyszives, mert kivancsi lennek, hogy mi alapjan vagytok benne biztosak, hogy nincs?-de olyat legyszi ne irjatok, hogy azert, mert haboru van stb- az emberek buneiert nem Istent kell felelosse tenni.)Na mindegy, szoval nem ertem, hogy a hivok es nem hivok, miert nem fernek el egymas mellett bekeben?Senki nincs rakenyszeritve, hogy higgyen, es nem hiszem, h a keresztenyek sok vizet zavarnak(zavartak) az ateistak eleteben(pont a forditottja, lasd keresztenyuldozesek...)Szerintem annyira primitiv dolog valakit kinevetni, vagy megvetni a vallasa miatt, en meg akkor sem tennek ilyet, ha nem lennek hivo.Ti miert csinaljatok?
2010. jan. 7. 16:38
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/159 A kérdező kommentje:
Egyebkent ez akkora hulyeseg, hogy nem ateistak azok, akik a keresztenyeket uldoztek, hat akkor mi a fenenek uldoztek volna oket?????azert, mert egy olyan dolgot allitottak, ami nekik nem tetszett.
2010. jan. 7. 22:50
 52/159 A kérdező kommentje:
Marpedig en igenis megtapasztaltam, hogy van Isten, a sajat boromon, es nem azert, mert a kornyezetem ezt sugarozta felem.De itt nem erre kell gondolni, hogy megjelent nekem, vagy ilyesmi, hanem hogy amikor segitseget kertem, akkor segitett, es amiota ohozza tartozom, mintha minden megvaltozott volna.Ez az, amit nem erthetnek meg azok, akik nem eltek at.En sosem voltam ateista, de soha nem erdekelt a vallas, es nem gondoltam volna, hogy egyszer meg pont en fogok itt kardoskodni ezek mellett a dolgok mellett.De en tenyleg ugy erzem, hogy Isten velem van, es sosem titkolnam el a velemenyem, mert orulok, hogy megvaltozott az eletem, es tudom hogy ez csak neki koszonheto.Es ezert nem erdekelnek a tudomanyos fejtegetesek, meg bizonyitekok,nincs jelentoseguk.Attol meg lehet valaki jo hivo, hogy nem tud mindent az egyhaz tortenelmerol, meg ilyesmi, ezeket a dolgokat egyszeruen erezni kell.
2010. jan. 8. 00:02
 53/159 anonim ***** válasza:
50%

LOL 22:46 :D

Tetszett a komment:D

2010. jan. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/159 anonim ***** válasza:
50%
mármint a zikkajl 22:46-é
2010. jan. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/159 anonim ***** válasza:
92%

A keresztény üldözést hívők csinálták, csak nem keresztények, hanem zsidók és a római panteon követői (főleg)

Amúgy meg valaminek a nem létezését bebizonyítani szinte lehetetlen feladat, mert ahhoz minden lehetséges létezését igazoló tényt előbb cáfolni kell, majd utána biztosra kell menni, hogy azokon kívül nem maradt semmi, ami esetleg mégis igazzá teheti. Ez ugye még a matematikában is sok fejtörést okoz. Pl a végtelen halmazoknál van egy pár ilyesmi, meg akad amit nemrég okoskodtak ki, pedig kétezer éve törték rajta a fejüket.

Ugye viszont az elég nehezen cáfolható, amit leírtak, hiszen esélyünk sincs még pár évtizedig(évszázadig) visszautazni az időben és megnézni. De a mostani tapasztalatainkból kiindulva valószínűsíthetjük, hogy az abban a formában nem igaz.


De az tény, hogy a Biblia például egy nagyon jó iránymutatás. Sok tekintetben elavult, de a tíz parancsolat volt az első összefoglalása az emberi jogoknak.


Ja és még valami, az evolúció semmit sem mond az élet keletkezéséről, a szervetlen világ létrejöttéről meg főleg nem, az csillagászat (többek közt).

Az evolúció csak azt tárgyalja, hogy két generáció között miért van különbség. Magyarán miért nem tökéletesen úgy nézünk ki mint anyánk vagy apánk. Ezt pedig már az egyházak is elismerték, amikor kiálltak a genetikai módosítások, klónozások ellen.

2010. jan. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/159 anonim ***** válasza:
96%

"1.Kirekeszto lennek?(hoppa, mar ide is befurakodott ez a szo....)es miert?azert, mert kulonbseget teszek a sajat vallasom kozott,ami a szeretetre tanit, es a tobbi, agymoso szekta kozott, ami az emberek karara van?"

Nem, hanem azért, mert többre tartod magad náluk, és csak magadat tartod kereszténynek; illetve azt gondolod, hogy csak neked lehet igazad.


"Ne gyere nekem most a boszorkanyuldozessel stb., mert most a jelenrol van szo"

Ha észrevetted volna, akkor tudnád, hogy a jelenről raktam be linket. De nyilván el sem olvastad.


"az en vallasom kapcsan nem tortennek gyilkossagok, nem gomboljak le az emberrol az utolso vasat is, es nem jarnak hazrol hazra, hogy a tanaikat terjesszek...mint ahogy tortenik az elobb emlitett vallasoknal."

Mondom, olvasd el a linket, és rájössz, hogy a te vallásod képvsiselői is terjesztik az igét, sőt, erőszakosan lépnek fel a másként gondolkodók - néhány esetben pedig a törvény - ellen.


"3.50-50 %???hat, te valamit nagyon nem jol lattal, mert a kb 30 kommentbol ketto vagy harom volt, aki mellettem allt."

Olvasgass még. Esetleg ha rákeresel az "ateista" kifejezésre, rájössz, hogy tele van az oldal a keresztények provokatív és sértő kérdéseivel, amellyel az ateistákat támadják.


"nem tudom, hogy az usaban hogy mukodik, de kozlom veled, hogy itt magyaro-n igenis hatranyt jelent minden, ami a vallassal kapcsolatos"

Igen??? Légyszi, írd már meg, hogy miért.


"tudod te azt, hogy pl az egyhazi iskolaban dolgozo tanarok egy csomo juttatast nem kapnak meg, amit az allami iskolaban dolgozok igen"

Ez badarság. Sőt, többet is kapnak, mint amit egy állami iskola.

Itt van, hogy pl. a katolikus egyház mennyit zsebel be évente (hivatalos link a katolikus.hu-ról):

[link]

Évente 40 miliárd forintot kap az államtól a katolikus egyház. Mindezt az adófizetők pénzéből - így az ateistákéból is. Szóval ennyit a hátrányról.

(Mielőtt azzal jönnél, hogy ez az adó 1%-a, akor ki kell, hogy ábrándítsalak, és már most szólok, hogy alaposan nézd át a statisztikát.)


"Egyaltalan nem jelent elonyt, ha vki vallasos, sot.ezt nem tudom, honnan szedted."

Egy szóval nem mondtam, hogy előny vallásosnak lenni. Miért képzelődsz?

Azt írtam, hogy az USA-ban hártrány ateistának lenni. Érdemes lenne nem beleképzelni dolgokat abba, amit írok.


"+pontosan azert nyitottam ezt a topicot, mert kivancsi voltam, hogy mi az oka annak, hogy mindenki szidja a keresztenyeket?"

Lehet, először magadba (magatokba) kellene nézni, és rájönnél.

- Nem kellene térítgetnetek, győzködnötök az emebreket (itt a neten sem, meg a valóságban sem).

- Nem kellene felvenni állam bácsitól a több milliárd forintot.

- Nem kellene többnek képzelnetek magatokat másoknál, és nem kellene lenéznetek másokat.

És máris nem lenne baj veletek.


"5.Az osszes dolog, amit irsz, csak azt mutatja, hogy fogalmad sincs sem a vallasrol, sem a Bibliarol"

Mindemellett valószínűleg lényegesen több, mint neked. De látod, megint csak te provokálsz engem.


"de leginkabb erzelmileg nem fogod fel a dolgokat"

:)) Érzelmileg felfogni? Érdekes dolog lehet. Én a tudatommal szoktam felfogni, és az érzelmeket pedig érzem.


"ha eszrevetted, te sokkal tobbet szidtal es provokaltal engem, olvasd csak vissza nyugodtan az osszes kommentet"

1. Nem szidtalak egyszer sem. (Pláne, hogy nem én írtam az összes kommentet.)

2. Te viszont már a kérdéseddel is provokáltál engem és még másokat is.


"Tudod az a baj, hogy sok ember-koztuk te is- probalja tulbonyolitani ezt az egesz vallas dolgot,bizonyitgatasok, meg szamok, meg tudomanyos alapok, stb.es nem ertik, hogy az egesz ennel sokkal egyszerubb."

- Senki nem akarja bonyolítgatni a dolgot. Sőt, engem nem is érdekelne a vallás, ha nem próbálna itt a neten minden második keresztény térítgetni.

- Megint előjött a felsőbbrendűségi komplexusod. Mintha egyedül csak te tudnád a valóságot meg az igazat, és aki nem vallásos, az szerinted nem is tudhat semmit.

Látod, ezért nem kedvelik a vallásos embereket. Az ilyen felsőbbrendűségi dolgaik miatt.


"De kulonben ugyis hiaba magyarazok, ezt mindenkinek maganak kell megtapasztalnia."

Akkor mégis miért magyarázod???

2010. jan. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/159 anonim ***** válasza:
76%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:46


Szegénykém. Csak tudnám, hogy neked hogy jött most ide a kommunista-fasiszta-náci-stb. dolog egy vallási topikban.

Fóbia ez nálad? :DD

2010. jan. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/159 anonim ***** válasza:
34%

8:41


A nácik és a fasiszták keresztények voltak. Nem tudtad? Szegénykém.


http://www.youtube.com/watch?v=G-sgVeQrexs


Hogy jönnek ide a kommunisták? Ateisták ott is vannak, ahol soha nem volt kommunizmus. De keresztények csak ott vannak, ahová elviszik a keresztény hitet. Ez a zsinat minden ateistát sért. Teljesen mindegy, hogy milyen a politikai nézete.

2010. jan. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/159 A kérdező kommentje:
Kepzeld el, hogy az en anyam egy reformatus iskolaban dolgozik, es csak hogy egy dolgot mondjak, megcsak tuloradijat sem kapnak, es AZERT nem kapnak, mert reformatus iskola.Valamint miert van az, hogy egymas utan zarjak be a reformatus iskolakat?????Egyebkent nem fogok ide tobbet irni, es nem azert, mert egyet ertek veled, hanem mert ennek a vitanak semmi ertelme.Te vagy az, aki engem kirekesztozol,meg elvarod tolem, hogy a sajat topicomban meg en kerjek bocsanatot-de irjal mar tolem egy idezetet, ami arra utal, hogy en jobbnak tartom magam masoknal.Nem irtam semmi rosszat-ket szon kivul, az idiota es a beszukult agyu, de ezt az allaspontomat a kommentek utan tovabbra is fenntartom-Viszont ha megnezed, a masodik komment utan elkezdtek engem provokalni, meg hulyenek beallitani...es arra is irjal mar legyszi idezetet, hogy kit teritgettem en itt, hat nem fogsz tudni, mert egyaltalan nem ez volt a celom, es nem is csinaltam.Es nem erdekelnek az interneten keresett hulye kis elremiszto cikkeid se a keresztenyekrol, persze, ilyeneket kell lobogtatni, nehogy meg veletlenul kozelebb keruljunk a vallashoz igaz?Egyebkent, mint mondtam, nem irok tobbet ide, azt hittem ertelmes emberekkel lehet itt normalis modon beszelgetni, de tevedtem.Es meg csak annyit, hogy igenis erzik a kulonbseg a mostani eletem meg a regi kozott, mert regen mar sokkal hamarabb elkuldtelek volna a busba a hulye kommentjeiddel egyutt...igy tettem egy probat, de ha nem, hat nem.
2010. jan. 8. 12:52
 60/159 ceri ***** válasza:
69%
Ne is törődj velük kedves kérdező. Látom te nem itt élsz. Ez egy olyan sötét banda, hogy még egy GYF nevü gerinctelent is meg tudtak választani maguknak vezetőnek. Ez mindent elmond a morális és mentális állapotukról. meg az is ahogy itt összehordanak hetet havat a fasizmus meg egyházról stb. Vagy hazudnak, vagy nagyon böszmék, akárcsak az ikonjuk.
2010. jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!