Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyházi középiskola? :O

Egyházi középiskola? :O

Figyelt kérdés
Üdv! A suli ahova járok egyházi fenntartású lett. Betarthatatlan és értelmetlen szabályokat hoznak, bele akarnak szólni a diákok életébe (öltözködés, zene stb.) Telefont még szünetbe a folyósón se lehet használni, bármi van egy sms-t se küldhetek a szüleimnek (órán soha nem használom amúgy). Máshogy kell köszönni, "Jó napot kívánok!" "Csókolom!" már nem jó, "Dicsértessék Jézus Krisztust!" kell köszönni. Vannak papok akik tanítanak is tantárgyakat. Még 3 évem van hátra. Nem ebbe a rendszerbe jelentkeztünk. Mit tegyek?

2014. szept. 2. 22:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
81%

Nekem még mindig hatalmas paradoxon hogy a 21. században az EGYHÁZ, hogy vezethet KÖZÉPISKOLÁT.

Evolúció óra helyett inkább levetítenek 2 rész mózes és a haverjait.

Félretéve a viccet, a vallásokat civilizáltan kellene kezelni, gyerekkorban elfelejteni mint a télapót...

2014. szept. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
92%
Ja és hagyd ott a fenébe, és jelentkezz át valami értelmesbe.
2014. szept. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is hagyd ott..Az ilyen iskolák nevelik ki a legnagyobb prűd, szabályhoz ragaszkodó embereket. Mert ugye, ha megfogod egy lány kezét, az már szexuális interaktus, ergo bűn.

Szerintem nem lenne rossz amúgy ez az egyházi iskola, ha normálisan viszonyulnának a diákokhoz. Miért akarnak mindenáron beleszólni az életedbe? Az okés, hogy megmondják, hogy ne legyen kint a melled, mert azt minden normális helyen megmondják, de azért az túlzás, hogy a zenei ízlésbe is belekötnek..

2014. szept. 3. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 ceri ***** válasza:
40%

Szerte a világban -főleg elit iskolákban- van egyenruha.

A jelenség amolyan "visszaüt a bumeráng" effektus.

A liberális oktatástönkretétel mind színvonalban, mind viselkedésben oda vezetett, hogy valamit tenni kellett ahhoz, hogy az iskola iskola legyen. A lányom néhány éve járt középiskolába, és elmondásai alapján már-már lehetetlen volt tanítani. Néha már ő sajnálta a tanárjait, akik becsületesen készültek az órákra, tették volna a dolgukat, de a diákok fegyelmezetlensége miatt ez már lehetetlen volt. Ennek meg is lett az eredménye -a Magyar diákok tudása nemzetközi összehasonlításban 1 bő évtized alatt az élmezőnyből a béka segge alá zuhant. Ma ott tartunk, hogy főiskolára jelentkező diákok, szókincse, helyesírása nem éri el a régebbi általános iskolai szintet sem. Valamit tenni kellett. Azért az iskola mégsem kocsma !!

Nem árt ha fegyelmet tanultok, mert erre az életben ennél még sokkal nagyobb szükségetek lesz.

Zenét pedig szerintem azt hallgatsz iskolán kívül amit akarsz. Mert ugye nem matek órán dizsiztek?

Azt elhiszem, hogy jobb volt úgy bejárni, mintha kocsmába mennél, de az iskola nem ezért van. Akkor kocsmába, szórakozó helyre kell járni. Ott lehet telefonálgatni, piálni, kábszert vagy bármit intézni telefonon, stb.

Az egyenruha azért is jó, mert legalább a szegényebb gyerekek -legalábbis az iskolában nem érzik magukat alábbvaló embernek. De a munkahelyeken sem lehet akármiben megjelenni, ott is van egyenruha. Ez pedig a ti munkahelyetek, nem divatbemutató. Nektek is van szabadidőtök, amikor divatozhattok és élhetitek a privát életeteket, olyan felszínesen ahogy csak akarjátok. Meglátod meg lehet ezt szokni -nem olyan nagy dolgok ezek- és talán lehet oktatni és tanulni is az iskolában, hiszen ezért jársz oda. Vagy nem?

2014. szept. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
67%

"Evolúció óra helyett inkább levetítenek 2 rész mózes és a haverjait."

Legalább buta ne lennél.... Az evolúciós elméletet egy istenhívő dolgozta ki, a genetika alaptörvényeit meg konkrétan egy bencés szerzetes...


A kérdésre válaszolva, nyilván lázad benned a tini. De elárulom, munkahelyen vannak ennél durvább szabályok, aztán mégis be kell tartani. Anyukám tudna mesélni, pedig egy nagy liberális multicégnél dolgozik.

Ha annyira nem tetszik a rendszer, akkor menj át másik iskolába, nem kötelező gondolom odajárni.

2014. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
80%

Én csak az USA-ban lévő iskolák elég nagy részére reflektáltam, ahol visszautasítják annak tanítását.


Én is azt mondom, hogy a mai gyerekek nagy része kifejezetten szemtelen és én a tanárom helyébe már a padot is kettétörném a fejükön, de nem az a megoldás, hogy keresztény droidokat alkossunk.

2014. szept. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 Ozmium42 ***** válasza:
31%

"Az evolúciós elméletet egy istenhívő dolgozta ki, a genetika alaptörvényeit meg konkrétan egy bencés szerzetes..."


Felmerül ugyanakkor a kérdés, hogy hogyan következik az istenhitből az evolúció, és a szerzetességből az öröklődésmenetek szabályosságainak a megfigyelése. Ja, sehogy, akkor ez kb. annyi, mint ha a hajszínüket kötnéd a tudományos munkásságukhoz.


Kérdező: a konformizmus nem feltétlenül rossz, és amiket leírtál, azok semmi esetre sem betarthatatlanok. Ráadásul nem életvitelszerűen kell belesimulni ebbe a szabályrendszerbe, csak addig, amíg iskolában vagy. Legrosszabb esetben válts iskolát.

2014. szept. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim válasza:
85%

És így fertőzi meg gyermekeink elméjét a vallásnak nevezett kór.


Én a helyedben úgy köszönnék, hogy "Allahu akbar!" :D Csak a poén kedvéért.

2014. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
68%
14. "A lányom néhány éve járt középiskolába" ebből a következtetésből te már elmúltál 40 éves még is szörnyem nagy hülyeségeket tudsz írni,mi köze van a szigorhoz annak hogy egyházi lett az iskola?Először is nem a diákok hibája hogy nincs fegyelem az órán,ha nem tud fegyelmet tartani a tanár az órán akkor az egy rossz tanár,a tanárnak muszáj hogy legyen tekintélye,és ha van akkor ordibálás nélkül is síri csend van az egész osztályba,csak ezt nehéz megérteni és mindent a diákok neveletlenségére kell fogni
2014. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 A kérdező kommentje:
Az, hogy van-e fegyelmezetlenség az nem a fenntartótól függ hanem a tanártól. Van olyan tanárunk ahol senki meg se szólal, nincs se mobilozás se semmi, van olyan tanár aki annyira nem tud fegyelmet tartani, hogy senki nem figyel, sokan ordibálnak stb. Mióta más lett a fenntartó azóta is ugyanez van. Csupán ne akarjanak beleszólni az öltözékembe (fiú vagyok így amúgy sem lehetek "túl" kirívó :D az öltözékem teljesen normális, nem szakadt. A város legelitebb gimije (országosan is top 100) egy államilag fenntartott intézmény, nincs megszabva öltözet, nincs más köszönés stb. mégis rend van és figyelnek az órán.
2014. szept. 3. 18:12
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!