Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyházi középiskola? :O

Egyházi középiskola? :O

Figyelt kérdés
Üdv! A suli ahova járok egyházi fenntartású lett. Betarthatatlan és értelmetlen szabályokat hoznak, bele akarnak szólni a diákok életébe (öltözködés, zene stb.) Telefont még szünetbe a folyósón se lehet használni, bármi van egy sms-t se küldhetek a szüleimnek (órán soha nem használom amúgy). Máshogy kell köszönni, "Jó napot kívánok!" "Csókolom!" már nem jó, "Dicsértessék Jézus Krisztust!" kell köszönni. Vannak papok akik tanítanak is tantárgyakat. Még 3 évem van hátra. Nem ebbe a rendszerbe jelentkeztünk. Mit tegyek?

2014. szept. 2. 22:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
80%
Kiegészítés: A nem tragédia, hogy valakinek 20 évesen nincs és soha nem is volt párja, biztos nagyon jó hivatalos verzió, bármennyire is nem egyezik a tényekkel. Annak, aki maga alatt van, persze, hogy azt kell mondani, hogy lesz ez jobb is, és nem azt, hogy nagyon elszúrt valamit meg egy értékes szakasz kimaradt az életéből, utólag meg már tehet bármit, teljesen mindegy, ezt akkor se fogja tudni visszaszerezni.
2014. szept. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
0%

60-as!


Az, hogy 1988. előtt összesen 8 Katolikus, 1 Református, 1 Zsidó gimnázium volt egyházi kézben, általános iskola, szakközép, szakmunkásképző egy sem; TÉNY.


Nehéz néhány internetes hozzászólás alapján véleményt formálni, de minél többször olvasom hozzászólásadat, annál jobban erősödik bennem a gyanú:

Szerintem Te elkeseredett vagy saját tönkrement magánéleted miatt, és nem vagy hajlandó azt sem feldolgozni, sem saját ebben való hibáiddal szembenézni.

Felelősség-áthárításként hibáztatod mindenért az iskoládat.

Iskolatársaid közül hány % járt így, nem tudom, a "sok" nem objektív fogalom.

2014. szept. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
85%

Látom, nem tudod, mit jelent hosszasan egy problémával küszködni. A küszködés során nem kevés düh ivódik az ember lelkébe, ez érződik rajtam.

Az iskola hibáztatása nem felelősség-áthárítás, tényleg sokkal rosszabb onnan kezdeni a "nagybetűs életet", mint szinte bárhonnan máshonnan.

Statisztikát meg azért nem tudok mutatni, mert fiatal vagyok ahhoz, hogy az én korosztályomban még bármi érdemi történjen esküvők és válások terén. Visszafelé pedig - a korábbi diákokról - túl keveset hall az ember, hogy megbízhatónak nevezhető statisztikát állítson össze, viszont épp eleget ahhoz, hogy bizonyos gyanúi támadjanak.


Többet nem vagyok hajlandó nyilvánosan írni, ha valamit akarsz még, kérdezz privátban.

2014. szept. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim válasza:
67%
Mmm... végigolvasva a válaszokat, aki a saját bőrén tapasztalta meg a katolikus oktatást, az útálja, aki csak hírből hallott róla, az isteníti. Határozottan érdekes.
2014. szept. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
17%

" aki a saját bőrén tapasztalta meg a katolikus oktatást, az útálja, aki csak hírből hallott róla, az isteníti."


1. Nos, lehet, hogy én emlékszem rosszul (némely hozzászólást több hete olvastam), de nekem úgy tűnt itt két olyan személy szólalt meg,

Aki "aki a saját bőrén tapasztalta meg a katolikus oktatást":

- A kérdező, Akinek mindössze két napi tapasztalata volt (szeptember 2.-án írta a kérdést).

- Egy, már felnőtt hozzászóló, Aki magánéleti problémáiért tartja felelősnek az iskolát.

Elég ennyi hozzászóló ilyen általános következtetés levonásához?


2. "aki csak hírből hallott róla, az isteníti"

Én önkormányzati iskolába jártam. Nem "istenítem" a katolikus oktatást.

Csak azt mondom, hogy AZ biztosan nem baj, sőt pozitívumnak; ha nem szabad órán enni-inni-mobilozni (ezt az én időmben még önkormányzati iskolában sem engedték meg), meg ha erkölcsre nevelik a fiatalokat (ugyanis a házastársi hűség jó dolog).

Ettől még más hibái lehetnek akár az adott intézménynek, akár általában a katolikus iskoláknak.


Írom ezt olyan emberként, Aki a Katolicizmusról ugyanolyan rossz véleménnyel van, mint az ateizmusról.

2014. szept. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
35%

Megint a közhelyek tömkelege.


Ezt meg azt tanítanak, emiatt aki ide jár, az ilyen lesz, aki meg oda, az amolyan.


Próbáltam már elmagyarázni, hogy a szép arculat mögött tizedannyi sincs, mint amit a külvilág bele akarna látni, de mindegy.

2014. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 A kérdező kommentje:
Na most így március vége fele van egy kb fél év tapasztalatom az iskolával kapcsolatban. Sajnos váltani nem tudtam, mert bármerre nézelődtem, ha szakközép volt akkor kilencediktől kellet volna kezdeni, egy évet pedig nem akarok veszteni, gimnáziumba két nyelv kellene (németet sose tanultam) plusz a gimnáziumokba túljelentkezés van, így nem olyat vesznek át aki szakközépbe jár (hiába tanulok jól). A vallással egyre inkább nem vagyok kibékülve, mondhatom azt is, hogy ateista vagyok. Azt mondták, hogy az egyházi fenntartás annyiból áll, hogy az évnyitó és az évzáró templomban lesz meg tartanak heti két hittanórát. Hát nem, folyamatosan templomba akarnak vinni mindenféle misére (amit sokan ellógnak) a tanárok játsszák a szentet (pedig aztán..), a telefonért valamiért nagyon szigorúak (ha csak pittyen egyet órán már el is veszik) van, hogy napokra, hetekre (!) elzárják. Nem szoktam jogokkal dobálózni de törvény írja elő, hogy a telefont csak addig veheti el a tanár amíg az zavarja az oktatást (tehát max óra végéig) de napokig nem. Aztán lehetne beszélni a kivételezésről, hogy vannak olyanok akiket a pap enged ki cigizni mások meg valahol sutyiba elszívnak egy szál cigit és fegyelmit kapnak stb. Hát lehetne még írni dolgokat, de akkor se változik semmi, valahol szerintem szánalmas dolog ez, hogy ma 2015-ben egy iskolának a működésébe beleszólhat az egyház, aki egy régi ellentmondásos könyvre hagyatkozik, és egy olyan istenben hisz amire a mesekönyvükön kívül nincs bizonyíték.
2015. márc. 28. 23:49
 68/72 anonim ***** válasza:
100%
Eltelt már jó pár év...végül mi lett? Kijártad ezt a sulit?
2019. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 A kérdező kommentje:

Huh, jó régi kérdésre érkezett most válasz, nem is olvastam vissza minden korábbit.

Végül kijártam az említett iskolát, hisz nagyon más választásom nem volt. Gimnáziumba max úgy vettek volna át, hogy elölről kezdem, szakközépbe szintén, így mivel 1-1.5 évet nem akartam elpazarolni az életemből kénytelen voltam maradni.

Az iskola szabályrendszere egyébként továbbra is abszurd volt. Az egyik papot ki is rúgták, mert néhány emberrel durván kivételezett, cserébe ők “besúgóként” tevékenykedtek, és a diákokat/tanárokat nyomták fel neki, hogy ki hol szokott cigizni szünetben, melyik tanár nem tartja be pontosan a házirendet stb. A kivételezés itt olyan szintű volt, hogy komoly balhékat úsztak meg ejnye-bejnyével, elvitte őket kajálni, strandolni, szóval feltűnően jobb helyzetben voltak, mint a többi párszáz diák.

Mivel mi még nem akkor jelentkeztünk amikor nem egyházi iskola volt, így minket elég nehezen “törtek be”, nem is nagyon tudtak, ahol lehetett próbáltunk kibújni az ilyen szabályok alól. Azóta már akik jelentkeztek tudták mit vállalnak, tudták hova jelentkeznek így velük már jóval kevesebb gond volt.


Összeségében nem vagyok jó véleménnyel az egyházi iskolákról, ha egyszer lesz gyerekem biztos nem iratom ilyenbe. Pont az ellenkezőjét érték el, mert ha kötelező templomba járni akkor persze, hogy nyűg. Olyan mint a kötelező olvasmány. Ha a gyerek azért olvas, mert érdekli akkor leül magától és kiolvassa pár nap alatt az adott könyvet. Ha nem érdekli de kötelező akkor szinte biztos, hogy nem olvassa el, vagy csak egy szenvedés az egész. Na kb ennyire éri el a célját az egyházi iskola.

2019. jún. 2. 22:17
 70/72 anonim ***** válasza:

Verje meg az Isten az egyházi iskolákat. Úgy a katolikus mint a református rossz és szar. Nem is az a rossz hogy elveszik a telefont hanem a templom, ketesztvetés és a Dicsértessek vagy Békesség Istentől erőltetése. Az egyházi iskolák fenntartónak mind a pokol tüzében volna a helyük. Én nem jártam egyházi iskolába, Istennek hála de ha jártam volna nem éltem volna túl.

Drága kérdező,legalább katolikus vagy? Mert ha református vagy akkor még rosszabb lehetett neked. És mi az hogy az egyház átvesz egy iskolát? A papoknak nincs nagyobb tolvaj. Isten a pokolba küldi őket mert lopnak. Nagyváradon is ez megy,kopja az egyház az államtól az iskolákat. Már van aki ortodox iskolák is ahol ortodox papok tanítanak. Csak nálunk azért jobb mert ezek a hülye egyházi iskolák 30 éve működnek,úgy a katolikus, református. Az ortodoxokat mostanában hozták be de olyan iskajba ahol eleve román osztályok ergo ortodox gyerekek voltak. Tehát nálunk nincs olyan hogy református jár katolikusba vagy fordítva mert 30+ éve mindegyiknek megvan a saját iskolája. Az ortodoxok még román osztályos iskolákat loptak az államtól.

2021. szept. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!