Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyházi középiskola? :O

Egyházi középiskola? :O

Figyelt kérdés
Üdv! A suli ahova járok egyházi fenntartású lett. Betarthatatlan és értelmetlen szabályokat hoznak, bele akarnak szólni a diákok életébe (öltözködés, zene stb.) Telefont még szünetbe a folyósón se lehet használni, bármi van egy sms-t se küldhetek a szüleimnek (órán soha nem használom amúgy). Máshogy kell köszönni, "Jó napot kívánok!" "Csókolom!" már nem jó, "Dicsértessék Jézus Krisztust!" kell köszönni. Vannak papok akik tanítanak is tantárgyakat. Még 3 évem van hátra. Nem ebbe a rendszerbe jelentkeztünk. Mit tegyek?

2014. szept. 2. 22:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/72 anonim ***** válasza:
A szakiskolában 3 hónapot voltam román osztályban mert nem tudok románul és átkerültem magyar osztályba. Szerencsére csak novembertől kezdtek el vallást tanítani és kérdezték ők milyen vallású vagyok, mondtam református de csak beírták hogy ortodox és részt kellett vegyünk a vallásórán. Keresztet vetni meg minden, akkor tanultam meg az ortodox keresztvetést. Úgy csinálták ezeket az ortodox órákat hogy voltál reggel 8 órától délután háromig és a harmadik óra volt tehát nem az utolsó hogy haza tudják jönni. Ott kellett legyél mert utána volt még órád. De nemhogy itt kellett legyél, mondom hogy mi senkit beírták ortodixnak hiába más vallású volt és kellett keresztet vessen meg írja a leckét. Én csak 3 órát fogtam ki mert 2005 november elejétől lettek vallásoktatni és a hónap végén már át is kerültem a magyar osztályba. Maradt ott még két katolikus de tizedik osztálytól azok is átjöttek hozzánk.
2021. szept. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/72 x0 ***** válasza:
Ha korábban nem volt egyházi, és azzá lett, akkor nem várhat el hitet. Nem szólhat bele milyen zenét szeretsz, hogy öltözködsz, szünetben nem tilthatja a telefont, nem írhatja elő hogy köszönj. "Dicsértessék Jézus Krisztust!": ez még tetteti is hogy hívő vagy, így pláne. Kár hogy már rég letelt a 3 év, de ha most tapasztal valaki ilyet, minél nagyobb nyilvánosság előtt hívja fel rá a figyelmet hogy ezt nem tehetik, jelentse ki hogy ő bizony nem fogja betartani, és szólítsa fel a többi diákot hogy ők se tartsák be. Én ezt tettem volna.
2023. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!