Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyházi középiskola? :O

Egyházi középiskola? :O

Figyelt kérdés
Üdv! A suli ahova járok egyházi fenntartású lett. Betarthatatlan és értelmetlen szabályokat hoznak, bele akarnak szólni a diákok életébe (öltözködés, zene stb.) Telefont még szünetbe a folyósón se lehet használni, bármi van egy sms-t se küldhetek a szüleimnek (órán soha nem használom amúgy). Máshogy kell köszönni, "Jó napot kívánok!" "Csókolom!" már nem jó, "Dicsértessék Jézus Krisztust!" kell köszönni. Vannak papok akik tanítanak is tantárgyakat. Még 3 évem van hátra. Nem ebbe a rendszerbe jelentkeztünk. Mit tegyek?

2014. szept. 2. 22:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 A kérdező kommentje:
Mindenhol vannak furcsaságok ez igaz, de inkább legyen pár bolond tanár mint egy csomó vallási dolog. Egyébként a környéken van egy elég jó gimi, országos szinten is jó. Ismerőseim mesélték akik oda járnak, hogy nincsenek ilyen hülye szabályok, ehetsz, ihatsz, mobilozhatsz órán, jegyzetelni se muszáj, csak valahonnan legyen meg az anyag és dolgozatban tudd, ha nem zavarod az órát akkor aludhatsz is akár. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy vannak iskolák ahol szigorú szabályok nélkül is jól tanulnak, szemben pl ezzel az iskolával ahol nagyon nagy szigort akarnak fenntartani csak pozitív eredménye nincs.
2014. szept. 9. 23:03
 42/72 anonim ***** válasza:
95%

Azzal, hogy mindenkinek (személyes hitétől függetlenül) "dicsértessék"-et keljen köszönnie vagy hogy szünetben se lehessen mobilt használni; én sem értek egyet.

Az viszont, hogy vannak öltözködési normák abszolút helyén való. De az nem lep meg, hogy a mai világban ez ellen egy kamasz lázad.

Az, hogy Egyházi iskolában van hittan, természetes.

De sok ismerősöm járt egyházi gimibe (én önkormányzatiba jártam), tőlük tudom, hogy ott is két féle hittan közül lehet választani.


Azt is elhiszem, hogy van olyan állami gimi, ahol megengedik órán az evést-ivást-mobilozást-alvást, sőt jegyzetelni sem kötelező. Ma már sok minden elképzelhető,

ami kb. 20 éve (én akkor érettségiztem) még elképzelhetetlen lett volna.

De azt, hogy ez utóbbi az ország egyik legjobb iskolája lenne, vagy, hogy így (órai evés-ivás-mobilozás-alvás + nem jegyzetelés) mellett bármit is lehessen tanulni;

ezt viszont, bocs, de nem hiszem.

2014. szept. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
65%
Ahol órán megengedik az evéstivást-mobilozást, az nem gimi, hanem kupleráj...
2014. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 A kérdező kommentje:
Gondoljatok amit akartok, nekem is csak mesélték, nem fogom bizonygatni, hogy jó gimi én tudom, hogy az. Ellentétben ezzel az iskolával ahol mindent tiltani akarnak, csak semmit nem érnek el vele..
2014. szept. 10. 20:29
 45/72 anonim ***** válasza:
34%

Dehogynem. Aki bírja/tetszik neki, az marad, és profitál az előnyeiből. Aki nem, azzal meg majd lesz valami.

Tudod sokan gondolják úgy, hogy amit egy rendes egyházi iskolában tilatank, az egy normális gyereknek amúgy sem jutna eszébe.

2014. szept. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 A kérdező kommentje:
Most komolyan kérdezem mi előnye származhat valakinek abból ha egyházi iskolába jár? Nekem nem is feltétlen a mobilozás a problémám mert eddig is csak szünetben használtam. Nekem a vallással van problémám az iskolában, hogy mindenkire egyformán ráerőltetik, hogy hogyan köszönjön, keresztet vessen, imádkozzon, hittant tanuljon (etikát ugye nem lehet választani) vallásától, meggyőződésétől, világnézetétől függetlenül.
2014. szept. 10. 22:31
 47/72 anonim ***** válasza:
25%

A jobbfajta emberek értékelni fogják. Namost, a jobbfajta emberekből lesznek a te főnökeid.

Ennyit.

2014. szept. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 A kérdező kommentje:
Szerintem egy állásinterjún senki nem nézi, hogy melyik középiskolába jártam, és ott milyen jegyeim voltak, és milyen szabályokat alkottak abban az iskolában. A szakmát nézik, vagy diplomát de legfőképpen a szakmában szerzett gyakorlatot.
2014. szept. 11. 20:15
 49/72 anonim ***** válasza:
19%
Hány állásinterjún jártál eddig?
2014. szept. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
46%

45-ös, látom hiszel a jó gimi = utána minden garantált és az egyházi gimi = jó gimi egyenletekben.

Megsúgom neked, hogy egyik nagyobb baromság, mint a másik.


Meglehetősen elit katolikus középiskolába jártam. A volt osztálytársaim között több lúzer is van, illetve többekre nem tudok mást mondani, minthogy emberileg nullák.


Attól, hogy valaki ilyen helyre jár, nem lesz jobb ember. Egy csöppet sem. Amiben más lesz, hogy iszonyatosan álszent és képmutató lesz. Az irreálisan szép szavaik egy inkább többé mint kevésbé undorító valóságot rejtenek. Ezek lesznek azok az emberek, akik fantasztikusan el tudják neked magyarázni, hogy mennyire nincs igazad, mennyire rossz emberré tesz az, amit gondolsz. Aztán meg a tetteikkel bebizonyítják, hogy amit mondtak, puszta baromság volt.

Van egy kisebb rész, akik igyekeznek komolyan venni azt, amit tanítottak nekik és amit hirdettek. Velük az a baj, hogy képtelenek a saját fejükkel gondolkodni. És bármilyen abszurd, ezek az emberek képesek puszta jóindulatból eszméletlen kegyetlenül cselekedni.

Illetve van egy harmadik kategória, a keményvonalas ateisták :)


"Csak olyasmit tilt, amit egy normális gyereknek nem jutna eszébe csinálni."


Mégis, abban, hogy 16-17 évesen van egy párkapcsolata, szereti a társát, és ezt adott esetben egy-egy puszival vagy csókkal is kifejezi, mi a nem normális vagy mi a rossz?

2014. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!