Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tudnak a kereszténye...

Miért nem tudnak a keresztények érdemben válaszolni a kifogásaimra? LENT

Figyelt kérdés

Egy ideig agnosztikus voltam (nagy bizonytalanságok között gondolkozva, vajon létezik-e Isten vagy sem) De aztán arra jutottam, hogy nem létezik, és egyre erősebbé vált bennem az ellenszenv.

Hiszem, hogy Jézus jó ember volt. Ebben nincsen semmi tagadnivaló. De én az átlagnál érzékenyebb lelkű vagyok, és gyűlölöm az erőszakot. (sohase bántottak, egyszerűen néha olyan, mintha előző életemben valami nagy fájdalmat éltem volna át, (amugy ebben sem hiszek, csak egy hasonlat) és lelkileg összeroppanok, ha valakit szenvedni látok és nem tudok segíteni, legyen állat vagy ember egyaránt)

Ebben a világban, amikor embereket fejeznek le, éheznek, stb. nem tudom felfogni, hogy ha van Isten, ezek hogy mehetnek végbe. Hogy támaszkodhatunk a Bibliára, amelyben Isten egy milliószor annyi embert ölt meg, mint a sátán. Miért nem lép közbe akkor? Miért ilyenre alkotta meg a világot? Igaz, ez a világ még mindig jobb, mint a fejletlen, hiszen a világ úgy lett megalkotva, hogy minden élőlény fájdfalmak fájdalmával haljon meg, vagy azért, mert a táplálékláncban elevenen felfalják, vagy megsebesül és szétszedik elevenen a férgek, vagy csak egyszerűen éhenhal. Az alapvető élet a stresszről szól, a túlélésről, az állandó éberségről, az ölésről (vagy téged ölnek meg). Állat és ember szinten is erről szól, más kérdés, hogy civilizáltak lettünk, és így többségünk szép halállal távozik.

Aztán mindig szóba jön a pokol kérdése. Vajon a krisztusi lelkület mit mond ki? Tényleg csak akkor kerülhetnék oda, ha hittem Istenben, más különben pokolra jutok? Aki tudja, mi az a krisztusi lelkület, azt is tudja, hogy ezek baromságok. Jézus nem akarná, hogy a tűzben égj el, akkor sem, ha nagyon rossz ember vagy. Megbocsátott még az elítélőinek is a kereszten. És akkor egy nem hívő embert a pokolba küldene??

Az a baj ezzel az egésszel, hogy a placebo és az elme hatása működik. Tök mindegy, hogy kereszténységnek hívod, vagy mondjuk egy bögrében hiszel, a placebo elve alapján mindkettő ugyanolyan hatásos lesz. Ez pszichológiailag bizonyított. Ezért ilyen nehéz véleményem szerint különbséget tenni, hogy akkor létezik-e Isten, mert akik hisznek benne, a placebo miatt meg vannak győződve igazukról.

Bocsi, ha csapongó voltam, de remélem lesz, aki végigolvassa, és érdemben leírja, ő mit gondol.


2015. szept. 19. 12:30
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
Hat, utolsó elotti, szerintem ez nem kotoszkodes amit en irtam hanem egy olyan dolog amit nem tudtok megmagyarazni /legalabbis eddig meg nem hallottam jo magyarazatot.
2015. szept. 22. 16:35
 42/55 anonim ***** válasza:

"ceri nevű felhasználó válasza:


Kérdező!

A megoldás az, amennyiben elfogadod Jézus tanait, hogy nem fogadod el az ószövetség Jehova nevű istenét - tehát azt az állítólagos istent, akit Jézus a zsidóknak a "ti atyátok"-nak nevez. Ilyen egyszerű az egész. Más megoldás nem létezik, ha te is ellentmondásosnak látod a JHVH-i és a jézusi tanokat. Legfeljebb még azt teheted, hogy egyiket sem fogadod el, és nem foglalkozol vallási dolgokkal."


Ha nem fogadod el az Ószövetséget, akkor az Újszövetséget sem, hisz oda-vissza hivatkoznak egymásra. Onnantól viszont a saját igazságod (fantáziádat) erőlteted másra vagy azt akarod igazolni látszat alapján, ahogy pl. a kérdező. Istvan35-tel egyetértek! A "ti atyátok"=ördög, A sátán lett a föld istene, az ember "atyja" Ádámék miatt (1 János 3,8 A ki a bűnt cselekszi az ördögből van; mert az ördög kezdettől fogva bűnben leledzik. Azért jelent meg az Istennek Fia, hogy az ördög munkáit lerontsa.), amíg Jézus el nem jött és vissza nem vette a hatalmat és benne újjászülettünk mi hívők, hála és dicsőség Istennek Jézusban. Ez Ábrahám, Izsák, Mózes és Jézus Istene és az én Istenem!

2015. szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

Nos, a vallás nem emberi kreálmány többnyire, hanem emberi lélekből fakadó felismerések. Azok a trendi vallások, amelyek ma léteznek általában ész által lettek alkotva. Ezért vannak "törvényeik". A törvény tilt.


Ezzel ellentétben az igazi vallás, amely lélekből fakadóan alakult ki és fejlődött, nem törvényei vannak, hanem kinyilatkoztatásai vannak. Ezek nem tiltanak, hanem valamire sarkallnak.


Lássuk, a bibliából néhány példát mindkettőre. Mózes agyszüleménye, amit 40 nap alatt összeizzadt a hegyen, azt mondja: "Ne ölj".


Ez törvény, megtilt valamit. Ráadásul olyat tilt, amit ő rögtön első adandó alkalommal meg is szeg. Ebből látszik, hogy nem Isten adta neki, hanem saját primitív emberi agyszüleménye, hisz még ő maga sem tudja betartani.


Ezzel szemben Jézus azt mondja: "Szeresd ellenséged, mint magad".


Nem tiltás, helyette inkább egy buzdítás, sarkallás, hogy az ellenségedet ne elpusztítani akard, hanem javítani rajta, hogy ne legyen többé ellenséged. De ha ellenséged is marad, akkor se akard minden áron kiirtani. Csak mert nem értesz vele egyet, nem azt jelenti, hogy ő rosszabb nálad.


Ez a jelentős különbség Jézus és Mózes között. Már e különbség elegendő lenne ahhoz, hogy egy értelmes ember felfogja, hogy Jézusnak az égvilágon semmi köze nincs az ószövetséghez.


---


Node, kezdtem azzal, hogy a vallás lélekből fakad. Ne gondold, hogy te vagy az egyetlen ember ebben a világban, akinek fáj, ha szenvedni lát másokat.


Ha irdatlan nagy az igazságérzeted, és ha igazságtalanságot látsz, tapasztalsz, akkor felforr a véred, ha arcon kell csapnod valakit, az jobban fáj neked, mint annak, akinek adod, ha vonz a bölcsesség és az értelem, a tanulási vágy, akkor nem kell izgulnod. Nem vagy egyedül.


Ez a lelkület nem egyedülálló, bár jelenleg nincs nép, amely képviselhetné ezt a fajta lelkületet. Bár azt hiszik, kiirthatják ezt a lelkületet, de azok akik ezt gondolják, igen buta emberek.


Jézus is e néphez tartozott, és e nép vallását hirdette. Jézus maga is térítő volt, de nem fegyverrel térített és hadsereggel, hanem értelemmel és szeretettel. (És ez a nép nem a Zsidó).


Ez az oka annak, hogy bár a bibliában csalódtál, Jézushoz mégis különleges vonzalmat érzel. (Nem sexuális értelemben ... csak a trollok miatt írom).


---


Kérdés felmerülhet persze, hogy akkor Jézus miért született a zsidók közzé? Nos ennek egyszerű oka az, hogy a világot nem kicsiben kell szemlélned, hanem kozmikusan. Ebben pedig minden népnek van sorsa, feladata. A zsidók eltértek a feladatuktól és egy igen mély sötét vallást alakítottak ki maguknak, köszönhetően Mózesnek. E mély sötétségből Jézus arra vállalkozott, hogy felemeli e népet. Mert, ha nem a legsötétebbet váltja meg, akkor minden olyan ember és nép, amelyik mélyebben van, megváltatlan marad.


---


Nos van e olyan vallás vagy legalább is bölcselet, mely Jézus tanait értelmesen magyarázzák és kiegészítik? Igen létezik, Szkíta vallásnak hívják, és ősibb minden vallásnál, melyet jelenleg ismerünk. Félnek is tőle, mint a tűztől, főleg a zsidókeresztények, iszlám, és minden egyéb gyilkos vallás. Nem véletlenül irtják e hit képviselőit. Ne gondold, hogy a bőrszín miatt lett kiirtva 40millió indián.


Figyeld csak meg, itt is hogy nekem fognak esni, hogy én "mennyire" nem ismerem a bibliát :-]


---


Anonymus

2015. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:

Anonymus, csak a válaszod elejét olvastam el, de már az elő mondatoknál marhaságokat írtál.

Jézus nem mondott olyat, hogy "szeresd ellenségedet, mint magadat", főleg ha így idézőjelbe tetted. Olyat mondott, hogy szeresd felebarátodat, mint magadat, az ellenségről azt mondta, hogy szeressétek, de nem mondta, hogy úgy, mint magunkat.


Nemcsak Mózes mondta, hogy ne ölj, hanem Jézus is!


"Ő pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat.

Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy;

Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint tenmagadat."


Mivel már idáig is kamu csúsztatás a válaszod, ezért nem is voltam kíváncsi a többi soraidra.

2015. szept. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzaszolo soraibol sut a kereszteny higgadtsag es szeretet. Na ezert vagyok en ketsegek kozott.:/
2015. szept. 27. 16:51
 46/55 anonim ***** válasza:

#kérdező


Pontosan erről beszéltem :) Félnek és rettegnek ma az emberek. Ezért nem is igaz hívők, csak dogmákba zárják elméjüket és lelküket és mondogatják, hogy "de én jó vagyok, csak mindenki más rossz".


Node nézzük azt az ominózus "csúsztatást". Te mondod


"Jézus nem mondott olyat, hogy "szeresd ellenségedet, mint magadat", főleg ha így idézőjelbe tetted. Olyat mondott, hogy szeresd felebarátodat, mint magadat, az ellenségről azt mondta, hogy szeressétek, de nem mondta, hogy úgy, mint magunkat."


1, Ha valaki csúsztatott, akkor az te vagy. De rendben, egy döntetlenben kiegyezek :)

2, Nos, ha már ennyire okoskodunk, akkor vegyük ezt komolyan. Jézus nem mondta, hogy "szeresd felebarátodat". Ezt Mózes mondta. Jézus így nyilatkozott:


"43 Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet.

44 Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket,

45 hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ad mind az igazaknak, mind a hamisaknak."


Ezen kívül egyáltalán nem nagy művészet a felebarátomat szeretni. Ez még talán olykor-olykor neked is menne.


---


Anonymus

2015. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

"Az utolsó hozzaszolo soraibol sut a kereszteny higgadtsag es szeretet. Na ezert vagyok en ketsegek kozott.:/"


Jézus nem egyszer nevezte "vitapartnereit", a szaducceusokat és a farizeusokat hazugoknak, emberölőknek, kétszínűeknek. Milyen kétségek között vagy?


Nézzük milyen megbocsátó, szeretettel teli mondatai is voltak Jézusnak? Csak egy-két példa:


Máté 3:7 Kicsoda intett meg titeket, hogy az Istennek elkövetkezendő haragjától megmeneküljetek?

Márk 10:14 Jézus pedig ezt látván, haragra gerjede és monda nekik…

Ján 3:36 Aki hisz a Fiúban, örök élete van; aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.

Luk 18:7,8 Hát az Isten nem áll-e bosszút az ő választottaiért, kik ő hozzá kiáltanak éjjel és nappal, ha hosszútűrő is irántuk? Mondom néktek, hogy bosszút áll értük hamar.

Máté 3:12 Akinek szóró lapát van az ő kezében, és megtisztítja az ő szérűjét; és az ő gabonáját csűrbe takarítja, a polyvát pedig megégeti olthatatlan tűzzel.


Lehet, hogy nem az a szeretet, amilyen ömlengő, csöpögős módon elképzelitek?

2015. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:

A rosszindulat az, ami süt a válaszodból. Ez a baj éppen. Az én szememben a keresztényeknek olyannak kellene lenniük, mint Jézusnak. Jámbornak, bátorítónak, türelmesnek, kitartónak, szerénynek.

Alig ismerek ilyen keresztényt, de persze lehet, hogy az én mércém túl magas. Ha én keresztény lennék, ezek az elvárásaim lennének minimum magammal szemben.

A válaszodból kiderült, hogy te sem ebbe a szűk rétegbe tartozol.

2015. szept. 27. 20:11
 49/55 anonim ***** válasza:
Jézus korbáccsal zavarta ki az árusokat. A körülötte lévő zsidókat képmutatóknak, hazugoknak, gyilkosoknak nevezte. Ha nem ezt mondta volna, hazuggá lett volna. És őt sem a rosszindulat vezette. Nagyon hamis Jézus-képed van. Anonymus válasza tévedés, és hamis idézések miatt hazugság. Ha nem ezt mondanám, hazuggá lennék, akárcsak a válasza.
2015. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

Anonymus! Ha ismernéd az írásokat, tudhatnád, hogy Mózes soha nem mondott olyat, hogy gyűlöld ellenségedet! De ha idéznéd, akkor megköszönném! Nem fog menni! Jézus sem Mózesre hivatkozott ekkor, hanem az emberi, zsidó hagyományt idézte.

Ellenben Mózes ezt mondta az ellenségről:


2Móz 23:4 Ha előltalálod ellenséged eltévedt ökrét vagy szamarát: hajtsd vissza neki.


2Móz 23:5 Ha látod, hogy annak a szamara, aki téged gyűlöl, a teher alatt fekszik, vigyázz, rajta ne hagyd; oldd le azt ő vele együtt.

2015. szept. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!