Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tudnak a kereszténye...

Miért nem tudnak a keresztények érdemben válaszolni a kifogásaimra? LENT

Figyelt kérdés

Egy ideig agnosztikus voltam (nagy bizonytalanságok között gondolkozva, vajon létezik-e Isten vagy sem) De aztán arra jutottam, hogy nem létezik, és egyre erősebbé vált bennem az ellenszenv.

Hiszem, hogy Jézus jó ember volt. Ebben nincsen semmi tagadnivaló. De én az átlagnál érzékenyebb lelkű vagyok, és gyűlölöm az erőszakot. (sohase bántottak, egyszerűen néha olyan, mintha előző életemben valami nagy fájdalmat éltem volna át, (amugy ebben sem hiszek, csak egy hasonlat) és lelkileg összeroppanok, ha valakit szenvedni látok és nem tudok segíteni, legyen állat vagy ember egyaránt)

Ebben a világban, amikor embereket fejeznek le, éheznek, stb. nem tudom felfogni, hogy ha van Isten, ezek hogy mehetnek végbe. Hogy támaszkodhatunk a Bibliára, amelyben Isten egy milliószor annyi embert ölt meg, mint a sátán. Miért nem lép közbe akkor? Miért ilyenre alkotta meg a világot? Igaz, ez a világ még mindig jobb, mint a fejletlen, hiszen a világ úgy lett megalkotva, hogy minden élőlény fájdfalmak fájdalmával haljon meg, vagy azért, mert a táplálékláncban elevenen felfalják, vagy megsebesül és szétszedik elevenen a férgek, vagy csak egyszerűen éhenhal. Az alapvető élet a stresszről szól, a túlélésről, az állandó éberségről, az ölésről (vagy téged ölnek meg). Állat és ember szinten is erről szól, más kérdés, hogy civilizáltak lettünk, és így többségünk szép halállal távozik.

Aztán mindig szóba jön a pokol kérdése. Vajon a krisztusi lelkület mit mond ki? Tényleg csak akkor kerülhetnék oda, ha hittem Istenben, más különben pokolra jutok? Aki tudja, mi az a krisztusi lelkület, azt is tudja, hogy ezek baromságok. Jézus nem akarná, hogy a tűzben égj el, akkor sem, ha nagyon rossz ember vagy. Megbocsátott még az elítélőinek is a kereszten. És akkor egy nem hívő embert a pokolba küldene??

Az a baj ezzel az egésszel, hogy a placebo és az elme hatása működik. Tök mindegy, hogy kereszténységnek hívod, vagy mondjuk egy bögrében hiszel, a placebo elve alapján mindkettő ugyanolyan hatásos lesz. Ez pszichológiailag bizonyított. Ezért ilyen nehéz véleményem szerint különbséget tenni, hogy akkor létezik-e Isten, mert akik hisznek benne, a placebo miatt meg vannak győződve igazukról.

Bocsi, ha csapongó voltam, de remélem lesz, aki végigolvassa, és érdemben leírja, ő mit gondol.


2015. szept. 19. 12:30
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

# 50


Ezt a vitát már egyszer lefolytattam Anonymus-al, végül is az egyetlen érve az volt, hogy szanaszét vannak hamisítva az újszövetségi iratok. Pl. az a 275 ószövetségi hivatkozás is, amit tartalmaz az Újszövetség, csak betoldás. Jézus sohasem idézett az Ószövetségből, hiszen állítása szerint az Ószövetség Istenét Jézus magával az Ördöggel azonosítja...


Azért még egy utolsó idézet János apostoltól:


János 19 (ÚVF)

11 És láttam, hogy megnyílt az ég, és íme, egy fehér ló. A rajta ülőt pedig Hűnek és Igaznak nevezik, és ő igazságosságban ítélkezik és folytat háborút. 12 Szeme tűzláng, fején pedig sok diadém. Egy név van felírva rá, melyet senki sem ismer, csak ő maga; 13 vérrel hintett felsőruhába van felöltözve, és ezen a néven hívják: az Isten Szava. 14 Az égben levő seregek is követték őt fehér lovakon, s fehér, tiszta, finom lenvászonba voltak öltözve. 15 És szájából éles, hosszú kard jön ki, hogy azzal sújtson le a nemzetekre, és vasvesszővel fogja terelni őket. Ő tapossa a mindenható Isten dühödt haragjának borsajtóját is. 16 És felsőruháján, igen, a combján egy név van felírva: királyoknak Királya és uraknak Ura. 17 A napban is láttam egy angyalt állni, aki harsány hangon így kiáltott az ég közepén repülő minden madárnak: „Jöjjetek, gyűljetek egybe az Isten nagy vacsorájára, 18 hogy egyétek a királyok húsát és a katonai parancsnokok húsát, az erősek húsát meg a lovak húsát és a rajtuk ülőkét, és mindenkinek húsát, szabadokét, és rabszolgákét is, kicsikét és nagyokét.” 19 És láttam, hogy a vadállat, a föld királyai és a seregeik egybegyűltek, hogy háborút viseljenek a lovon ülő ellen és az ő serege ellen. 20 És a vadállatot megfogták, s vele együtt a hamis prófétát is, aki a jeleket tette előtte, amelyekkel félrevezette azokat, akik elfogadták a vadállat jelét, és azokat, akik imádattal adóznak a képmásának. Mindkettőt a kénnel égő tüzes tóba vetették elevenen. 21 A többieket pedig a lovon ülő hosszú kardjával ölték meg, mely a szájából jött ki. És minden madá jóllakott a húsukból.


Nos ezen versek világosan bizonyítják, hogy Anonymus ezen állítása: "Már e különbség elegendő lenne ahhoz, hogy egy értelmes ember felfogja, hogy Jézusnak az égvilágon semmi köze nincs az ószövetséghez." nagyon téves, Jézus pontosan ugyanazt fogja tenni a gonoszokkal, mint az Ószövetség Istene, aki nem más, mint az Atyja.

2015. szept. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

:) Tudnék mit írni, de felesleges...


Kérdező, ha valóban érdekel Jézus vallása, akkor járj utána a Szkíta vallásnak illetve a Manicheizmust is ajánlom, de leginkább a Magyar Népi Hitvallást, ami ugyan az mint a Szkíta és Manicheista vallás, dehát dilettáns emberek kedvéért muszáj szétszedni.


---


Anonymus

2015. szept. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
A placebo csak az elmédben létezik, ahogy a hit is. De vannak fizikai dolgok is, amiket ha megfigyelsz rájössz, hogy valaki van ezeken felül.
2015. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 =egyenlő válasza:

Szia!


Sem ateista, sem vallásos nem vagyok.


Pontokban foglalnám össze:


-Hiszek a Teremtőben és az Ő akaratában és Jézusban.


-Nem vagyok tagja egy egyháznak sem (keresztény, hindu, mohamedán, jehova tanúi, szcientológia és a többi sokezer…) sőt felidegesít amit művelnek.


-Nem hiszek az evolúció elméletben.

(úgy gondolom, hogy aki elhiszi, hogy csupán a véletlenek sorozata által nagyon hosszú idő alatt létre jön az élettelen anyagból egy élő és akarattal, indítékkal rendelkező élőlény, akkor szerintem annak nagyobb hite van mint a pápának és az összes vallás vezetőjének együttvéve…)

Egyszerű paraszti ésszel gondolkodva, ha beleteszek két legókockát egy befőttes üvegbe és lezárom a tetejét akkor, hiába teszem ki a napra és hiába rázogatom milliárd-csilliárd évig, sohasem fognak összeállni.

Hiába jön az evolucionista a tudományos-fantasztikus érvekkel… (amíg a tudomány „hetente” változtatja a véleményét a tyúktojás fogyasztásának egészségességéről, addig számomra hiteltelen a milliárd évekre visszamenő állításhalmaz)


-Isten=Szeretet


-A Szeretet nem látható, nem hallható, nem szagolható, nem érinthető dolog, de mégis mindenki tudja, hogy létezik. (sőt Ő a világ mozgató rugója (vagy az Ő hiánya…))


-Szeretet csak akkor lesz az életed része ha megbocsájtasz illetve elfogadod a megbocsájtást (Jézus bemutatta….)


A bibliát úgy magyarázhatja bárki ahogy akarja...

(be lehet vele mutatni hogy Isten rossz...)


Az ószövetség Isten törvényeiről szól (nagyrészt) amiből a zsidó vallás is alakult.

A kedvenc ószövetségi törvényem az az, hogy ne szarj a tábor közepébe hanem menj el x távolságra és áss egy gödröt és abba...

Ezt lehet a templomban sokféleképpen magyarázni, akár az emberi ürüléknek misztikus erőt nyilvánítani (mivel szó esik róla a nagy könyvben), de szerintem egyszerű magyarázata van:

Ha szereted az embertársaidat, akkor nem bántod őket a végterméked szagával.


Isten=Szeretet.


Bocs, ha csapongtam!

2016. márc. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
Rohadjon meg a krisztus szelleme.
2019. júl. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!